Ako krtko k nohaviciam prišiel

• Československo Ako prišiel krtko k nohavičkám (viac)

Krtek si chce udělat kalhotky, a tak poprosí ostatní zvířátka, aby mu pomohla. Ruku k dílu přiloží mravenci, čáp, ba dokonce i rak. Když je hotovo, začne se krtek obdivovat ve svém zrcadle a je se sebou spokojen. (skinny9)

Braddy

První a poslední krteček, který promluvil, ale stálo to za to. Knížku mám do dnes někde schovanou. Je to prostě klasika, to nám (starším a pokročilým) nikdo nevymluví:-) ()

fox171cz

Je fakticky nádherné sledovat krtečka jak se usilovně snaží přít ke svým kalhotkám. Je zde vidět vlídné zvířátka jak ktrtečkovi ochotně pomáhají v naplnění jeho snu. A zahřeje i u srdíčka, že je to naše česká pohádka, na kterou můžeme být pyšní ! ()

cold

Pohádka, kterou jsem miloval i jako knížku. Dodneška neztratila nic ze svého kouzla. "Kalhotky z kapsami jsou žádané i dnes, venku je nosí i kdejaký pes". ()

Castorr

Nejlepší díl Krtka!! Ještě teď mám doma knížku z dětství, kterou mě mamka četla před spaním a vznikl jeden z nejlepších večerníčků co jsem viděl. ()

duddek

Nepopírám, že jako dítě jsem to měl rád, ale teď se mi zdá, že krtkova snaha nechat si a stále při sobě nosit všechno, co najde na zemi, dvakrát výchovně nepůsobí. Ostatní zvířata jsou oproti němu na výši – nelpí na majetku a jsou ochotna pomoci i hrabivému krtkovi, kterému jinak nestojí za návštěvu. ()

Earl10

Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Úplně první film s krtečkem je sice krásně napsanej, ale jinak se mu nedostalo tolik péče kolik by si zasloužil. Je to příjemná zábava i pro dospělé a v dětství na tom určitě ujížděl úplně každej. Zdeněk Miler vytvořil jednu z nejznámějších postaviček českého filmu! [80%] ()

enyama

jéé, já bych chtěl kalhotky a s kapsami:-)) Já taky. Nestárnoucí Krteček, vždy potěší:-) Jako malá jsem s kamarádkou pořádala závody, kdo složí puzzle s Krtečkem v kalhotkách dříve (kostička tak 10x10cm - celé puzzle obsahovalo asi 6 kostiček). To byly časy:-) Já ho teď pouštím žákům ve škole - uvedu to jako luxusní dokument o zpracování lnu a když se ukáže krteček, tak se jim okamžitě uleví a vesele se baví:-)) ()

Paity

Naprostá Krtečkova klasika. Tohle je patrně můj nejoblíbenější díl, čímž patrně nebudu vůbec originální, ale o to přece nejde. ()

Gogo333

Snad neznámější epizoda Krtečka. Doma bych měl mít někde knížku s tímto příběhem. Ještě teď bych si možná vzpomněl na to jak kalhoty s kapsami vznikly. 90% ()

LachtanShows

Asi žádný z českých večerníčků nedosáhl takové slávy jako zrovna Krteček a asi žádný z nich jsem jako malý tolik neprožíval. Tahle malá černá legenda mi dětství udělala o dost krásnějším než by bylo bez něj a zejména bez jeho kultovního začátku. ()

spiritus

Naprostá klasika v kresleném filmu. Díky svému synkovi, jsem v poslední době, viděl krtka nesčetněkrát a tudíž ho znám úplně nazpamět. Opakování matka moudrosti :-) ()

zelvicka.

Jako kluk jsem měl vždycky problémy s tím, že jsem měl v kapsách příliš mnoho věcí (a to tam kolikrát nebyl kapesník) a otázka kapes a módy mě trápí doteď, protože mít mobil, peněženku s doklady a klíče v jedněch kalhotách se vždycky na kapsách podepíše. Velice naučné, doteď si pamatuji technické zpracování lnu, zajímalo by mě, co si děti odnáší za poučení z Pokémonů a podobných krávovin. ()

kubyno

Škoda, že nejsou krtečci nějak spojení dohromady - takhle je tu strašně moc krátkých dílů a já nevím kolik jich mám jak ohodnotit. Takhle to shrnu zhruba za všechny. Krteček je česká klasika, pojem, plný krásných příběhů a ideální pohádka pro děti (nejen). ''Kalhotky'' byly můj první krteček (samozřejmě v knížce) a pořád nejoblíbenější, takže píšu zrovna sem. Bravo pane Milere, já určitě nezapomenu. ()