Láska a nenávist, SEX a smrt, vzpomínky a touha. A jedno velké tajemství. Kolem domu Lisbonových se točí všichni kluci. Žije v něm pět krásných sester, kterým jejich rodiče zakazují chodit ven, a chlapci o nich něco vědí jen díky tomu, co vidí přes okna. Tato rodina má temné tajemství, ale nikdo by ho neodhalil, kdyby místní playboy Trip nepozval krásnou Lux Lisbonovou na večírek. Rodiče dokonce povolí děvčatům jít ven a vše vypadá v pořádku. Když se Trip a Lux trochu sblíží, věci naberou nečekaný spád. Kluci teď již nechtějí děvčata jen sledovat. Chtějí je zachránit - i za cenu vlastní nevinnosti. (oficiálny text distribútora)

slovan1

Tak nevim. Je to podle skutečné události nebo jen fikce? Sofia Coppola nám zde nabízi pohled, do období dospívání z pohledu chlapců a děvčat. Pro děvčata to nebylo zrovna lehke. Výchova v rodině s puritanskou matkou na zabití by nevyhovovala asi žádne holce v tomhle věku. Naopak kluci, hnáni touhou za zjištěním, co je na těchto děvčatech tak zajímavého a tajemného, si zpestřují život tím, že se snaží přijít na kloub "tajemství" této rodiny. Ať už jde o pozorování dalekohledem nebo zkoušení oslovení některé z těchto dívek.... Film nám ukazuje první lásky, zklamání, sexuální zkušenosti ale na konec i smrt. Kirsten Dunst jako lolita sexy, ostaní dívky ani tak ne. ()

kisha

tak těžko říct, jestli mi vadilo víc, že se mi ten film celou dobu snažil hrozně moc něco říct a vůbec se mu to nedařilo, nebo paruka "Hnědovlasej princ Krasoň" Joshe Hartnetta ()

Sdoom

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Ačkoli jsem se snažil, tak jsem pro chování a činy aktérů nenašel žádné opodstatnění (nechat holku ležet na fotbalovym stadionu? zasebevraždit se hromadně protože mám přísné rodiče? WTF?). Stále jsem čekal, kdy přijde nějaká pointa během neuvěřitelně se vlečícího děje, až nakonec přišlo vysvobození v podobě konce filmu, ačkoli oné kýžené pointy jsem se nedočkal. ()

Germanotta

Divné, možno som to správne nepochopila. Príbeh o 5tich dievčatách, ktoré rodičia držali doma od vonkajšieho sveta. Boli zasnené, letargické a apatické, z nudy zo života. Chlapci, ktorý slúbili že zavolajú, nezavolali. A tak ich to postupne zložilo. Dej sa točil predovšetkým okolo provokatívnej Lux, ktorá sa stáva promiskuítnou po sklamaní s Tripom. Prišlo mi to veľmi psychedelické, nepáčilo sa mi to.. ()

Fish

Zkrátka geny... Jaký otec, taková dcera. Oba výborní režiséři. Tento film jsem viděl dodatečně až po úžasném Lost in Translation, což mi asi posadilo laťku trochu moc vysoko... Tím pádem dávám za 4*, ale za opravdu hodně dobré 4*... Už jenom kvůli nádherné a dobré herečce Kirsten Dunst :-) ()

chef

Trošku absurdné, trošku hlúpe a trošku inteligentné. Zmeska, ktorú predostiera Sofia neohúri asi každého, máme tu superbabu, máme tu superchalana a máme tu super prísnych rodičov, zostavu, ktorú už dobre poznáme. Od klišé tento film delí úzka línia počnúc geniálnym Sofiinim citom pre hudbu a hlavne 'prekvapivým koncom'. Tromi * by som krivdil ale 80% to nie je. ()

masr

Dvě hvězdy za promarněnou snahu natočit úžasný melancholický film. Melancholie tohoto filmu je jakási podivně rozplizlá, těžko uvěřitelná, nesrozumitelná. Vše se směrem k lepšímu výsledku snaží táhnout soundtrack Air, ale nestačí to - zvlášť když jsem měl příležitost vidět jen příšerný český dabing, naprosto jdoucí proti atmosféře filmu. Myslím, že mě neklame paměť, ale tady na ČSFD se tomuhle filmu výrazně proměnilo hodnocení po uvedení dalšího filmu Coppolové. Takže nynější hodnocení se zakládá spíš na pozdních reinterpretacích nepovedeného filmu. ()

uzzi

Film naladěný do zvláštní atmosféry, připadal jsem si, jako bych sledoval někoho zavřeného v akváriu. Postavy jsou skvěle napsané a technické stránce není co vytknout. O tomto filmu se dá říci mnoho, ale lepší je mlčet a pouze doporučit shlédnutí. 80% ()

bari68

Čo povedať?? ...asi len,že je to majstrovské dielo a ešte k tomu, že to bol debut dcéry známeho režiséra, neostáva mi nič iné, iba zdvihnúť palec a povedať bravo! Príjemne deprimujúca atmosféra o osudoch nešťastných dievčat ,ktoré dirigovala skvelá Kirsten Dunst. Veľmi zaujímavé dielo, na mne zanechalo veľký dojem, s puncom 5* a 90%. ()

Jaccobos

Nudný příběh o patologickém rodinném prostředí produkující sebevraždy. Ovšem na snímku není nic extrémního. Nikdo zde není extrémním viníkem a nikdo není extrémní obětí. Rodiče (matka především, protože otec je submisivní učitel ;)) nevedli svou výchovu tak strašně, aby někdo páchal sebevraždu. Na druhou stranu ani dívky nebyly natolik uvědomělé a života schopné, aby jim více vzdorovali. Zkrátka všichni, kdo se tam vyskytovali, včetně sousedů, byli vlažní a tak samozřejmě vyzněl celý film, který navíc byl o to nudnější tím, že děj nebyl z první ruky, ale mohli jsme si jej domýšlet přes závěsy pozorované šmíráky z ulice. Opravdu neštěstí točit takové filmy, které komentují jinak alarmující problém tak povrchně a flegmaticky. Nedalo se z toho necítit ta absence touhy a vůbec lidského potenciálu žít a přežít. ()

Madluska

Je smutné, že si mnozí lidé myslí, že nálepka "mysteriózní" přelepí kdejaký nedotažený blábol. Ne snad že by "The Virgin Suicides" byl film vyloženě hloupý nebo zbytečný, své kouzlo jisté má, jen podezřívám scénáristu, že se snažil zastřít svou lenost (nebo neschopnost?) pořádně objasnit vztahy mezi postavami a pohnutky a motivy všech zúčastněných. Proto i přes vcelku slušné herecké výkony, povětšinou příjemnou hudební složku a podobné drobnůstky zůstávám u 3*. ()

Mistickzz

Mmm, veľmi zvláštny film, síce vás dostane skvelá atmosféra(a Kirsten Dunst), ale spôsob akým je príbeh vyrozprávaný nemusí každému sedieť a koniec, ten bol ako z iného filmu. Už dlho som nevidel tak smutný film. ()

Devadesát Dva

Další z filmů okolo kterých jsem kroužil roky (tipuju, že 13-14 let) a kdybych je minul, vlastně bych o nic nepřišel. Pro mnohé téměř kultovní záležitost, ale pro mě teprve předehra ke geniálnímu 'Lost in Translation', což byl vlastně jediný důvod vidět 'The Virgin Suicides' (aka druhý nejlepší film SC) - což mě dost utvrdilo v tom, že Sofia je opravdu one hit wonder. Jediné, co snad stojí za zmínku je ta melancholická atmosféra z amerického předměstí a několik mladičkých hereckých tváří, asi nejvíc vyniká uhrančivá sedmnáctiletá Kirsten Dunst, která už v té době za sebou měla dekádu herecké zkušenosti. O tři roky starší Josh Hartnett naproti tomu byl teprve rok v branži. Slušnej film, drama, když na něj máte specifickou náladu, ale tak nějak nemáte díky stylu vyprávění a krátké stopáži příležitost se sdostatek ponořit do postav, jen lehce klouzat po povrchu. Zapadá to do průměru, ale možná bych jako Američan střední třídy z předměstí vnímal tenhle film jinak. Je to takový to další "koukněte drama-drama, o koho jsme přišli", do konce filmu si ani nepamatujete jména hlavních hrdinů-stalkerů, posedlých očumováním sester Lisbonových. Stane se toho velice málo, skoro nic, popravdě a věřím, že kniha, pokud je napsaná dobře, musí fungovat mnohem lépe, už jen proto, že člověk má lepší časový odstup a možnost se do příběhu více ponořit. Za mě, pokud jste neviděli a váháte, klidně to můžete přeskočit, leda opravdu milujete tvorbu Sofie Coppolové, v kterémžto případě už jste tento film stejně nejspíš viděli. ()

Vajonek

Po Ztraceno v překladu, které, ač natočeno později, jsem od Sofie Coppoly viděla jako první a naprosto mě uchvátilo, jsem i po tomto jejím snímku doslova očarovaná. Příběh tak vizuálně podmanivý, s úžasnou hudbou skvěle vystihující hravou, melancholickou i tragickou atmosféru, s přirozenými hereckými výkony, díky nimž má člověk pocit, že ty touhy, zvědavost, tajemno, tíseň, smutek prožívá s dospívajícími hrdiny. Několikrát mě během filmu napadlo, že to, co se přede mnou odehrává, je přece tak "hrozně divný", neskutečný. Ale prostě jsem se tím nechala unášet, bylo mi příjemně nepříjemno (nebo obráceně, těžko říct) a vlastně mi vůbec nevadilo, že na spoustu otázek jsme ani v závěru nedostali odpovědi. Magický film, o kterém už raději dál nebudu nic psát, protože pro pocity, které po jeho zhlédnutí mám, nějak nenacházím slova... ()

BlueZero

Film o tom, že prísna výchova vedie k psychickým poruchám. Je to žiaľ pravda. Režisérka a scénaristka zároveň, zabudla pripomenúť, že úplná volnosť tiež k ničomu nevedie. Film má plytký priebeh a napriek tomu, že by mal vyznieť melancholicky, tak tak vôbec nevyznieva. A zaujímalo by ma, že kedy tvorcovia amerických filmov budú konečne obsadzovať do role 14 ročného dievčaťa 14 ročnú herečku a nie ako v tomto prípade vyspelú 17 ročnú takmer-ženu. ()

cab

Film mě jednoduše zklamal sledem udalosti a vyhrocenym zakoncenim. Podle mě nemusel dojít až k sebevraždám všech sester, ale to je věc režisérky. Čekal jsem něco jiného a to byla asi největši chyba. Od depresivnich titulu podobneho razeni radeji ruce pryč. 20% ()

loydd

Na Virgin Suicide jsem se těšil především proto, že je to první film Sofie Coppola, jejíž Lost In Translation považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2003. A mé vysoké očekávání se naplnilo. Virgin Suicide staví především na melancholicky zasněné náladě, atmosféře, která je prostoupena všemi aspekty filmu, jak v obrazovém ztvárnění, v hereckých výkonech, tak především v hudbě francouzkých Air. Jde o retrospektivní vyprávění příběhu pěti sester Lisbonových, které jsou svazováni přísnými pravidly chování a různými zákazy ze strany svých rodičů, především své matky, jež jsou tak dohnáni, jak originální název napovídá, k sebevraždě. Film je vyprávěn pohledem chlapců, jejich spolužáků, kteří je obdivují a jsou do nich zamilovaní. Ale jak jeden z nich říká "My jsme o nich nevěděli nic a ony o nás všechno" vystihuje vztah mezi nimi, kdy přes všechnu jejich snahu jim nedokáží pomoci. Vynikající herecké výkony předvádí především Kirsten Dunst jako 15ti letá Lux, Josh Harnett jako playboy Trip (ten se mi líbil už ve Fakultě) a pak také duo rodičů James Woods a Kathleen Turner, která velmi přesvědčivě zahrála ledově chladnou matku. 4 1/2 * ()