Still: Příběh Michaela J. Foxe

• USA Still: A Michael J. Fox Movie

Nevysoký klučina z kanadské vojenské základny se v 80. letech stane mezinárodním popkulturním miláčkem, jen aby jeho život změnila konsternující diagnóza. Co se stane, když se nevyléčitelný optimista ocitne tváří v tvář nevyléčitelné chorobě? (Apple TV+)

M.i.k.e

osobitý a originálně pojatý dokument, který má skoro všechno co by dobrý dokument měl mít.  Divák se tu nejen dost dozví, ale zároveň se nejednou zasměje a dojme, přičemž humor a dojemné momenty jsou tu velmi dobře vybalancovány a ani jedno z toho nepůsobí nijak prvoplánově. Fox je i přes onemocnění, které ho značně limituje stále tím Foxem kterého známe a máme rádi, na nic si tu nehraje a velmi často tu říká věci bez obalu, což nebývá úplně zvykem...80% ()

vydumnica

Veľmi pútavo vyrozprávaný a parádne zostrihaný dokument o životnej ceste jedného neobyčajného človeka a talentovaného herca. Michael J. Fox si získal srdcia mnohých a to nielen vďaka legendárnej postave Marty McFly v kultovej trilógii Back to the Future. Z dokumentu je v každom jeho pohľade a slove až cítiť, že Michael J. Fox je minimálne taký skvelý človek ako Marty. Tento silný dokument Still: A Michael J. Fox Movie nie je celý len o Parkinsonovej chorobe, ako by si mohol niekto myslieť. Sú tu začiatky Michaelovej hereckej dráhy, prvé neúspechy a neľahká cestička, ktorá viedla napokon k nečakanému úspechu, zrazu bol veľkou hviezdou Hollywoodu, ale sláva a úspech ho nestáli málo! A v tom najlepšom, práve keď bol na vrchole slávy, vtedy to prišlo. Diagnóza, ktorú by taký mladý človek nikdy nečakal. Po viac ako 30 rokoch s ochorením Michael J. Fox len dokazuje, aký je bojovník a pre mnohých sa stáva inšpiráciou. Je úžasné, že má po svojom boku milujúcu rodinu a že nestratil zmysel pre humor. Michael: "You've got the world by the tail," Dad said. "Just hold on." Vrelo odporúčam. ()

Kwaichi

Ak je niekto ťažko chorý, zvyčajne nie je taký optimista ako M. J. Fox. Nie je vôbec optimistom. Fox je výnimočný človek, ktorý sa dokázal zmieriť so svojím osudom a žiť naďalej vyrovnaný život v rámci svojich možností. ()

BoXBe

Našlapaná jízda a intenzivní Michael J. Fox na cestě k dokumentu roku. Výsledek je na hony vzdálený představě o dalším nudném nahlédnutí do náročného života hollywoodské hvězdy. Michael J. Fox osobně v prvních minutách filmu chytne a nepustí. Rozhodně stojí za vidění. Z hlavy se jen tak nevymaže a zanechá spoustu dojmů. Svižná dokumentární pecka s hlubokým emotivním lidským podtextem. ()

YumiOkami

"Actors don't become actors because they are brimming with self confidence. An actor's burning ambition is to spend as much time as possible pretending to be somebody else." ... perfektně natočený dokument o mým oblíbeným hercovi. od těžkých začátků, po úspěch, až k parkinsově chorobě; to je život michaela j. foxe. žijící legenda povyprávěla o svém herectví a kruté nemoci, kvůli které nemůže zůstat na jednom místě. ale na jednom místě nezůstával nikdy. ani když byl dvouletý chlapeček. ani když byl přijat do své první televizní role. nic už ho nezastaví.... zhlédnuto na apple tv+ ()

fabecc1222

Michael J. Fox je jedním z největším herekcých sympaťáků své generace. Návrat do budoucnosti je jedním z velkých filmů mého dětství, které jsem opakovaně sjížděl pořád dokola.  Samotný příběh Michaela J. Foxe by vydal na velkolepý biják, což tento dokument jen potvrzuje. Zajímavě natočený mix, který kombinuje klasické doku vyprávění současného Michaela, obohacený o očekávané flashbacky do jeho hereckého mládí a k tomu je ještě mixující o hrané pasáže s klasickými herci, či spíše dvojníky za mladého Michaela. Mnoho filmových ukázek je v rámci dokumentu výborně vloženo přesně tak, aby to souznělo s vyprávěním samotného Michaela a díky tomu tak některé scény, napříkald ze Všech starostových mužů, dostávají úplně jiný náboj. Rovnou říkám, že tento typ filmů, či dokumentů mě obecně dost míjí, takže jsem jich viděl opravdu pramálo a nemám toliko porovnání, ale tady mi příjde, že k celé látce tvůrci přistoupili velmi dobře, netlačili zbytečně na emoce a opravdu se snažili odvyprávět ucelený příběh. ()

zigíš

Michael J. Fox byl vždy ten prima klučina z Back to the Future. Že neplatil pouze za komediální jistotu dokázal třeba v De Palmových Obětech války. A stejně jako De Palma si i Michael namluvil dokument sám. Zdá se to jako ta nejlepší cesta (vyhneme se mluvícím hlavám pro které je až příliš zboštělý). Rozhodně se nešetří, je upřímný a občas jde docela na dřeň. Hlavně bez přehnaného sentimentu, s nadhledem a humorem. Fajn dokument, co sází na optimismus před vyplakáváním. Respekt ! ()

jefff

Skvělý dokument. Skvělý po filmařské a osobnostní stránce hlavního protagonisty, ale jinak smutný i motivační, jak lze s tak zákeřnou nemocí bojovat s úsměvem a humorem. Je to borec a tenhle film je fakt krása. ()

sQelle

Mladý král sitcomů, který se vyetabloval do legendy mého dětství v Návratu do budoucnosti. Nadějný herec, který by mohl konkurovat dalším hvězdám jako je Will Smith a podobně, ale začal svádět úplně jiný boj. Velmi silný příběh, který je zachycen v dost zajímavém stylu dokumentu, kombinující rozhovor, hrané části, záběry z filmů, talkshow nebo behind the scene záběrů. Michael je i tak stále plný optimismu a humoru, v kterém je prostě nejlepší. ()

AnanAss

Filmografii Michaela J. Foxe zkouknutou úplně dopodrobna nemám, přesto na mě vždy působil jako velký pohodář. A po zhlédnutí tohoto dokumentu se mi to jen potvrzuje. V první polovině se seznámíme s jeho hereckými počátky, kdy ho na výsluní dostaly Rodinné pouta, po kterých ovšem taktak přežíval a rozprodával svůj majetek. Následně se však uchytil u nejslavnější mezičasové cestovatelské trilogie, aby později opět následoval strmý pád v podobě neúspěšných projektů. No a v druhé polovině se bohužel přejde na to smutné téma – a to, když mu lékaři diagnostikovali parkinsona. Nutno však podat, že sám Marty to bere s humorem sobě vlastním a přes nezdary a pády se vůbec nevzdává. A také klobouk dolů, jak mu v tom po celou dobu pomáhá jeho rodina. Je to frajer, který je sice malý vzrůstem, ale co se srdce a elánu týče, málokdo mu sahá sotva po kotníky. Určitě můžu dále vřele doporučit podobně laděný a neméně zajímavý dokument o Icemanovi. ()

gemi

Výborně udělaný dokument, sestavený z autentických dobových záběrů a minima kašírovaných scén. Krom toho, že je to zajímavé z hlediska Foxova života, je to také kvalitní edukační materiál k Parkinsonově chorobě. ()

Duke90

Krásně zpracovaný dokument, jehož forma je především díky excelentnímu střihu maximálně poutavá! Dovedu si představit, že by se stopáž klidně mohla natáhnout ještě o půl hodiny. Michael J. Fox není jen skvělý herec, bez kterého si lze jen stěží představit výjimečnou úspěšnost trilogie Návratu do budoucnosti, ale především velký bojovník a podle všeho i skvělý vypravěč. Stejně jako jiní úspěšní lidé si zvládl sáhnout na úplné dno a chytit příležitost za pačesy. Zároveň už přes třicet let ze všech sil bruslí na velmi tenkém ledě, aby kvůli zdravotnímu stavu na ono dno zase rychle nespadl. "Still" je natočené citlivě a hlavně s velkou úctou. Nejedná se ovšem o žádnou citovou ždímačku. Přeji Michaelovi co nejpevnější zdraví a stále milující rodinu, kterou evidentně má a je v životě každého z nás základním stavebním kamenem štěstí! ()

Elessar.

Prekvapivý dokument. Podobne ako film Val (o Kilmerovi) i Foxov Still je napriek ťažkým životným skúškam, dosť na "optimistickej" vlne. Proste stále sa ide ďalej... ()

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

27.12.2023

Prosinec každoročně bývá obdobím, kdy ve Spojených státech většina různých spolků a asociací filmových kritiků vydává své žebříčky a ocenění pro nejlepší filmové počiny a tvůrčí výkony uplynulého… (viac)