Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

salalala

Úžasně nekompromisní film, který už by dnes prošel jen velmi těžko. Jedna z vůbec nejlepších rolí Mela "vůbecnepijuamámrádžidy" Gibsona, kterou už asi nikdy nepřekoná. Porter je díky němu drsný a charismatický a zároveň fascinující a svým způsobem děsivý. Helgelandovi se tu povedlo napsat skvěle vypointované dialogy a situace, které sice nejsou nikterak originální, ale zcela přesně sem sednou a dohromady tvoří fantastický celek. Stejně tak vymyslel úžasně slizké záporáky, jejichž představitelé si své role do sytosti užívají a vychutnávají. Všemu pak vévodí dvojka Kristofferson a Coburn se svými krokodýlími kufříky. Nechybí ani osudová žena Maria Bello. Pořád parádní snímek, který od plného počtu dělí jen lehce zdlouhavý začátek, pár nutných milostných chvil a lepší konec. Navíc jsem konečně viděl v původním znění a s dabingem nelze srovnávat. 80% ()

JohnMiller

To bola teda poriadna nálož!!! Neviem pochopiť ako je možné že som sa doteraz nie že len nedostal k tomuto akčnému klenotu , ja som o ňom nikdy ani len nepočul ! Je to pre mňa jeden s najlepších akčných -noir filmov aké som vôbec videl. Samoúčelná drsná nálož jedného veľkého štýlu. Kde na celej čiare vedie Mel Gibson. Dlho som tohoto herca nemal rád, ale iného by som si tuto na jeho mieste nevedel predstaviť (Schwarzi ? príliž komický, Willis ? Ten má už svoje filmy za sebou.. Van Damme ? fúúúj niééé. Hláška za hláškou , jedna drsná scénka za druhov. Proste som to zhltol aj s navijakom. Hneď v úvodných minútach ma nadchol monotónny "noir" hlas a "butcher-doktor" s fľaškou whisky ktorý operoval.. čakal som čo sa bude diať ďalej... ... Chlapíka menom Porter oklamali, okradli a zároveň sa ho pokúsili zavraždiť. On prežil a teraz prahne po pomste... Nechce nič viac iba svoje peniaze ktoré mu z lupu právom patria avšak čiastku mu mafiáni nehodlajú vyplatiť. Tak ich začne pomaly zabíjať. Prechádza od úplných poskokov cez skorumpovaných policajtov neskôr vyšších gangstrov, vietnamskú mafiu, Mafiánskych bossov, Ešte vyšších mafiánskych bossov. Proste vystrieľa pól podsvetia aby získal poondiatych 70 tácov.. Robí to lebo je magor ? alebo iba s princípu ?, To sa nedozvieme ale verte mi pokiaľ ste fanúšikom akčných filmov bude vám to ukradnuté vychutnáte si každý moment. Prekvapil ma tu herec William Devane ktorého som videl v hlavnej úlohe podobne ladenom Revenge filmu zo sedemdesiatych rokov Rolling Thunder, . Tarantinov veľmi obľúbený film. ()

Lucjen

Akčný film takmer so všetkým, čo má akčný film mať.. Škoda tej vlažnej prvej polovice, ktorú nakoniec vymenilo slušne nabité tempo. Len motív hlavného hrdinu bol akosi v pozadí, načrtnutý len aby sa nepovedalo. Kamera s nejakým podivným filtrom, ktorý mal dodať neviem akú atmosféru skutočne nemusela byť... ale čo, keď privriem jedno oko. A radšej ho ani nebudem zatvárať, Mel je tu hrozne drsný a sexy :). ()

Skip

Tak akorát tvrdý a drsný film, aby nebyl směšný, i když v některých scénách je to opravdu jen kousíček k tomu, aby to spadlo ke směšnosti. Naštěstí se to na tu stranu nepřevážilo, a tak tu máme jeden velmi povedený zářez do Gibsonovy filmografie. ()

Vessper

Tahle role je pro Gibsona ušitá na míru. Jinak skvěla podívaná, bez zbytečností, přehnanosti a podobně. Prostě tak akorát. ()

Chrysopras

Dost dobře nechápu čim si tenhle film vysloužil takový obdiv. Průměrný story o revanži s průměrnými výkony herců. Žádná scéna ani zápletka mě nějak neuhranula. ()

dyfur

....pozerateľné-napínavé-dobrá akcia....ako poznámka:hrdina,kt.predstavuje M.G. a ktorý likviduje všetko okolo seba a iste by za svoje aktivity tak skoro z base nevyšiel..ma zrejme mentálnu subnormu.....mohol mať milióny a...požaduje stále svojich 70 000 dolárov....ale dobrý film. ()

kagemush

Můj jasně nejoblíbenější film s Gibsonem. Tohle mu skvěle sedlo. (Coburn a Lucy Liu tu dokazují,že není malých rolí, -oba jsou k zulíbání) Kéž by se Mejla vyprd na ,,umění" a točil už jen podobné bijáky.-Ale to se asi nestane. ()

Chen

Lucy Liu jako domina je vynikající. Mel Gibson opět charismatický až na střechu. Plusem je i to, že je film laděný do chladných odstínů, což mu přidává na atmosféře. ()

Joe321

Odplata je film, který mi naprosto sedí a který mě nepřestává bavit. Jako by měl Helgeland v hlavně stejnou představu jako hoši z Remedy s Maxem Paynem 2. Drsňák s tvrdejma hláškama, hutná atmosféra, co víc si přát. - "If I know you, you want this Resnick guy for something he won't like." - "Yeah, I'm gonna kill him." - "That's something he won't like." ()

balba

Odplatu natočil voně podle klasiky Johna Boormana Point Blank 1967.Plánoval ho původně jako nízkorozpočtový černobílý remake, ale díky M. Gibsonovi se vše změnilo a z Odplaty se stala velká akční podívaná. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)