Mafia Mamma

• Veľká Británia Mafia Mamma (viac)

Kristin (Toni Collette) si žije svoj pokojný život v Amerike. Vo vzťahoch sa je veľmi nedarí, ale kamarátky pre ňu urobia prvé aj posledné a čas na pohárik sa vždy nájde. Keď sa dozvie, že sa stala hlavou mafiánskej rodiny po práve zosnulom dedkovi, jej život sa obráti naruby. Vyzbrojená umením vyrobiť neodolateľné muffiny sa Kristin vydáva do Talianska, aby prevzala kormidlo rodinného podniku... (Magic Box)

dubinak

Zezačátku jsem si musela zvyknout na tuhle podivnou, situačně trapnou postavu Toni Collette, což se mi po čase stopáže naštěstí povedlo, ale stejně byly mé pocity z této specifické komedie jak na houpajdě. Jedna scéna je supr, druhá hraničí s trapností a takhle pořád dokola. Lze soudit, že Catherine Hardwicke není úplně zručná režisérka a neumí vykomponovat scény tak, aby měly požadovaný efekt. Šanci tomu dát ale můžete a třeba vám to v pohodě sedne. Suma sumárum to byl docela příjemný příběh, který alespoň potěšil svěžím námětem. Hrát v něm ale někdo méně talentovaný než Toni Collette, asi bych ty tři ani nedala. ()

angel74

Úvodní půlhodina téhle ulítlé mafiánské komedie se mi vůbec nelíbila, ale jakmile se uťápnutá a neprůbojná Kristin v jedinečném podání Toni Collette začala měnit v silnou a sebevědomou ženu hodnou respektu, přibývalo vtipných okamžiků a já se chvílemi docela dobře bavila. Nejvíc mě rozesmála scéna, kdy hlavní hrdince muž jejích snů (po divoké přestřelce za zvuku romantické písničky) smyslně prohrábl rukou zvlněné kadeře a zašeptal: „Máš ve vlasech prst.” A ten následně vyklouzl z její bohaté kštice... Mile mě též překvapilo závěrečné rozuzlení, které naštěstí nebylo tak úplně předpověditelné. (50%) ()

Johnny.ARN

Ako podmaz to funguje výborne. Dokonca je to aj fajn komédia. A monča vyzerá stále výborne. Vidieť to ale v kine, vyšklbal by som si kotlety. Dvakrát. 1 z 5 ()

Hollohlaway

Bavila mě jenom zápletka a pár slušných vtipů. Jinak je to rádoby parodie, s kožovitou padesátiletou Toni Collete, hrající nesmysly žvatlající čtyřicítku, chovající se většinu času jako idiot. Na dobrou parodii málo ztřeštěné a nenápadité, na solidní komedii chybí lepší příběh a vtipy. ()

sedm.1

Lhal bych, kdybych zde tvrdil, že jsem se po celou dobu u tohoto filmu vážně upřímně nebavil. Zároveň bych zde ale i lhal, kdybych tvrdil, že se zároveň i nejedná o strašnou ptákovinu, která v opravdu mnoha momentech ztrácí soudnost a skutečně nepěkně škádlí veškerou diváckou tolerantnost, což je ovšem vážně velká škoda, jelikož vyhnout se těm několika scénám, sklouzávajících až do vyloženě trapných okamžiků, tak by se jednalo o skutečně zábavnou podívanou, která disponuje mnoha povedenými, výraznými elementy a dokáže si po většinu času s naprostým přehledem získávat diváckou pozornost a hlavně vytvářet úsměv na jeho tváři. Jako první v tomto ohledu musím každopádně zmínit Toni Collette, která především jako žena zraje jako víno, takže ačkoliv se mi dřív vůbec nelíbila, tak teď, v pokročilejším věku, je fakt kočka a navíc zde i skvěle hraje, její přerod z uťáplé puťky domácí v mafiánského bosse je výborný a celému filmu opravdu svým odlehčeným, zároveň ale i přesvědčivým výkonem dominuje. Zatraceně sexy tu pak působí samozřejmě i nestárnoucí bohyně Monica Bellucci, kdy jen je škoda, že její hrdinka je dost upozaděna, nicméně i ostatní postavy jsou ale jak výrazné sami o sobě, tak i díky velmi sympatickému castingu, takže v tomto ohledu je to prostě fajn. Zápletka jinak působí vážně naivním, až triviálním způsobem, když ale na tu nenáročnou hru divák přistoupí, tak jsem si jistý, že díky svižnému a živelnému zpracování jí to jistě odpustí, dalším příjemným oživením je tu pak jistě i nemalé množství poměrně krvavých, až brutálních scén, a pro častý vulgarismus se zde též nejde příliš daleko, což také potěší, že tvůrci nebyli za přizdisráče, a když to ještě malinko přeženu, tak v podstatě i ta atmosféra by se tu dala označit za docela povedenou, samozřejmě s ohledem na odlehčenost celého filmu. Tudíž mohu jen zopakovat, nebýt zvlášť v závěru těch několika vážně zbytečných úletu, které to celé degradovali na nechtěně směšnou trapárnu, tak já bych byl vyloženě spokojený, takto musím ale hodnotit jen milým průměrem, ovšem za pozornost je tato podívaná pro nenáročného diváka jistě doporučení hodná. ()

Bozvav

Potrhlá, ale vcelku zábavná taškařice o jedné praštěné Američance, která se stala hlavou jedné mafiánské rodinky. Italsky švihlé, s pár opravdu vtipnými momenty, dobrou muzikou a slušným obsazením. Jako zápor bych viděla zcela nevyužitý potenciál Monici Bellucci, toho kontrastu mezi ní a Toni Collette a také to, že děj a akce film nikam neposouvaly, spíše to celé tak trochu stagnovalo. Jako příjemná jednohubka pro pobavení dobré. Za mne 68%. ()

Katie88

Tak tohle byl dost propadák. Nápad s parodií na Godfathera mě zaujal dohromady s ženskou v hlavní roli (dobrým názvem), ale Toni Collette byla tak příšerná, že jsem to musela v půlce vypnout. Jediný, kdo to zachraňoval byla Monica Bellucci a italské prostředí. ()

barteca

Nakonec se z toho vyklubala fraška plná trapných prvoplánových amerických humorů o italské mafii. Toni ani Monica to nespasily, byly trapné i ony. ()

panvasik

Tohle se jen tak nevidí :D Naprosto ulítlá krimikomedie, která fakt pobaví. Především musím pochválit Tomu Collette, která podává fantastický herecký výkon, naprosto mě bavila a přišla mi že se naprosto hodí do toho filmu. Musím se přiznat, že jsem taky neviděl Kmotra a taky za to docela dostávám bídu :( Nečekal jsem takovou jízdu, už jenom z toho důvodu, že se mi na ten film, vůbec nechtělo z nějakého záhadného důvodu mě vůbec neoslovily trailery ( i když jsem, většinou z takových trailerů nadšený). Ve zkratce jsem rád, že jsem na to šel a že jsem si tuhle kravinu nenechal v kině ujít. Jasně ten film není nic z čeho si člověk sedne na prdel, ale byla to taková originální jednohubka, která potěší.  8/10 ()

domirovec

Mafia Mamma je příjemná zábavná podívaná s dobrými akčními sekvencemi, která mne zaujala především i kvůli tomu překvapujícímu faktu, že Toni Collete předvedla ještě mnohem lepší výkon, než jsem teda upřímně čekal, protože jsem jako jeden z mnoha sázel spíše na skvělou Monicu Bellucci, ale Toni má taky ten pořádný italský šmrnc, který později ukáže naplno. Super překvápko, které potěší každého nadšence akčních komediálních úletů. Jo a mimochodem, tenhle snímek mi připomněl, že jsem ještě taky neviděl Kmotra.. ale brzy uvidím, slibuju! 4/5 ()

Mianelia2050

Taková klasická komedie. Na začátku filmu jsme si s kamarádky říkaly - na co jsme to proboha šly? Není to horror? Není. Nakonec se ukázalo, že je to ta klasická trochu krvavější komedie, u které jsme se náležitě pobavily. Hudba byla dobrá, upoutala Vaší pozornost. Herci podali neuvěřitelné výkony, Toni Colette a Monica Bellucci byli naprosté legendy, skvěle tam pasovaly.  Musím se přiznat, že jsem taky ještě neviděla Kmotra... asi to budu muset napravit. Příběh byl zábavný, moc mě bavil. Další oblíbená krimikomedie v mém žebříčku (přičemž Neřízená střela je na prvním místě, ale nevím, jestli patří do této kategorie). Dávám čtyři hvězdičky a doporučuji. :) ()

John80

Akčná mafiánska dráma a miestami komédia o získaní  vinohradov jedinej vnučky mŕtveho mafiána a zvolenia za vodcu mafie. Krásna a moja obľúbená Toni Collette na ktorej vidieť miestami aj jej vek 4* ()

Eventyrer

Jednoduchá nenáročná a pohodová komédia s podarenými vtipnými sekvenciami. Predvídateľná, ale to je už teraz všetko. A na Monicu sa môžem pozerať vždy a Tony Collette je proste trieda či je mafia donna alebo chudera do ktorej všetci kopú. ()

Trixinka

Jestliže něco vypadá dobře na papíře, není to záruka toho, že to bude dobře vypadat i natočené. Obsah filmu zní skvěle, těšila jsem se na solidní komedii z italského mafiánského prostředí. K mé smůle si ovšem tvůrci tohoto snímku s tak skvělým námětem vůbec nedokázali poradit, a natočili podprůměrnou komedii s nulovým prvkem vtipu a humoru. Ono postavit film na pouze na vyobrazení mafiánů jako trapně se chovajících tupců nebo na potřebě sexu hlavní hrdinky, je zárukou neúspěchu. Začátek filmu byl velice slibný a slušně rozjetý, ovšem po příletu do Itálie a zjištění co je vlastně její rodina zač, se z celkem sympatické matky a manželky Kristin stala hysterická nána Kristin, která neuměla po čas dalších několika minut nic jiného než fňukat a ječet. Její adaptace na kápa mafiánské rodiny byla značně neuvěřitelná, nucená a předvídatelná. A ten románek hlavní hrdinky? Ale no tak, něco tak průhledného jsem ve filmu dlouho neviděla. Mě osobně by třeba potěšilo víc, kdyby onen sympatický muž byl kápo té druhé rodiny a pěkně si s Kristin pohrával...z počátku by třebas o sobě nevěděli, ale pak by se to mohli dovědět a rozehrát zajímavou bitvu mezi láskou a povinností...no ale to už fantazíruji :) ()

šakal007

Toni Collette je sice Australanka, ale má v sobě italský šmrnc. Roli šedé myšky Kristin, kterou doma v USA podvádí manžel a v práci ji kolegové neberou, ale která se po smrti dědečka stane šéfkou klanu italské mafie, zahrála perfektně. Mafia Mamma je skvělá komedie, která si 4 **** na ČSFD zaslouží plným právem. Grazie, bellissima Donna ;-) ()