Náhodný odber DNA pomôže otvoriť dvanásť rokov starý prípad dievčaťa zrazeného vlakom. Stopy vedú na Žižkov k priekupníkom kradnutých vecí a tiež do jedného pražského rugby klubu. (RTVS)

Necrotongue

Teď už bych si sám před sebou třetí pěticípou fakt neobhájil. Případ sám o sobě by nebyl vůbec špatný, kdyby jeho provedení nebylo tolik tragické. I poručík Columbo by týmu Oktopus jistě jen tiše záviděl, jak svými "přesvědčivými" argumenty dokáže zlomit i sebezatvrzelejšího odživotňovače. Byla to pro mě opravdu mizérie, scénáristé navíc zkrátili kpt. Fáberové lunt (a to už se předtím povětšinou tvářila jakoby si sedla na ježka), do toho mizerná čeština (př. Eriky kamarádka)... No, celé se to holt ubírá nedobrým směrem. / Poučení: Nejlepší postavou je jasně Krvesaj. ()

Snorlax

Nejsem si zcela jistá, zda je horší nanicovatý scénář, nebo mdlá režie. Krimi potřebuje atmosféru, a tu Pachl prostě neumí. Dvořák má štěk, potěšila Andrlová, ale je smutné, že už v roli maminky (jak ten čas cválá!), líbil se mi Krvesaj a samozřejmě Krobot. Pachloviny opravdu nejsou pro mě. ()

rakovnik

Zajímavý díl s výletem na Sázavu. Natočený byl velice umně, ovšem děj občas trochu skřípal. Výraznou postavou byl dnes vyšetřovatelův pes, herecky předčil i slečnu policistku. Více prostoru pro Hádka, Ivanku jsem málem ani nepoznal, jak ten čas letí. Tři a půl. ()

otík

Zatím nejlepší případ. Drsná vražda, mazaný vrah, slušné pátrání, pár solidních vtípků. Dáma na kolejích měla své tajemství, které se jí šeredně vymstilo. PS: Ivana Andrlová zestárla neskutečně (strašně) ()

ArthasKarfa

Ponurý díl, prostředí kolem Sázavy. Fáberové je správně depresivní a Krobot a jeho ironie je nedílnou součástí všech rozhovorů. Moc pěkný díl, který se sice neodehrává v Praze, ale má své "genius loci" podobně jako zkratky přes les. ()

quixote

Zatím nejlepší díl s dobrou atmosférou, ale stále nevidím skoro nic, co by to povyšovalo nad tuctové kriminálky. Čoklík hraje opravdu procítěně. Paní Andrlová by se mohla ve filmu objevovat častěji. ()

denbrough

Zatim jasne nejlepsi dil. Melo to logiku, scenar fajn, hlasky taky ok.. a k tomu osvezujici filmarske vychytavky (scena s vyslechem ragbistu).. za me takhle super. A taky v tomhle pripade nechapu negativni komenty. Oproti prvnim dvema dilum vyrazny posun. ()

Solverino

Na poli českých detektivních seriálů opravdu positivní překvapení. Dokonce i reálie a prostředí plně odpovídá, pouze maličko přikrášlené. Jen tak dál. Líbí se mi vztahová chemie mezi Krobotem a Krvesajem. :o) ()

subic

Ragbista zabil holku, ale byla to podle něj nešťastná náhoda, ale proč ji teda hodil do auta a pak ji táhl kus po mostě do železničního tunelu, aby jí dal ještě pro jistotu hlavu na koleje? Ta rozdrcená hlava totiž původně dost ztížila její identifikaci, protože jak identifikovat holku, kterou ani nikdo nehledá. ()