Rodinka úžasných

• Česko Úžasňákovi (viac)

Bob Parr, známy ako Mr. Úžasný, býval jedným z najväčších svetových superhrdinov a zachraňovanie sveta bolo jeho denným chlebom. Svoj superoblek musel zavesiť na klinec pred pätnástimi rokmi. Teraz pracuje ako odhadca škôd pre poisťovňu a bojuje s nudou a rastúcim bruchom. So svojou manželkou (bývalou Elastiženou) a tromi deťmi sa pokúšajú žiť normálny život. Jeho chvíľa prichádza, keď ho tajomný kontakt vyšle na vzdialený ostrov s tajným poslaním. Tam zistí, že génius zla pripravuje voči svetu diabolskú pomstu. (oficiálny text distribútora)

danny_21

Super podívaná pro už trošku odrostlejší publikum - chytrá zábava, výborné animace jak jsme od Pixarovců zvyklý a světe div se, ty postavičky mají výborné napsané charaktery a dá se říct že orpavdově hrají - 80% . ()

balcazar

Páčilo sa mi prepojenie sveta superhrdinov a reality, negatívne možno hodnotiť občas spracovanie, ktoré bolo podľa môjho názoru miestami prispôsobené vyslovene detskému divákovi, ten dospelý sa vo fázach, ktoré spomínam, mohol ľahko nudiť. Postavy a grafika tiež bez problémov, možno to chcelo k akcii a dráme ešte viac humoru (ktorým animák disponoval, len ho mal použiť viac), čím by sa vytvoril kontrast úvodu (humor) a záveru (akcia). ()

ZnalecH

Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem Úžasňákovi viděl. Poprvé to bylo ještě v mládí a to jsem na tom skoro "ujížděl". Ale je zajímavé, že i když si film pustím teď po x shlédnutích a v tomhle věku, tak mě stále baví a nenudím se. ()

Mouchal

V dnešní době přemíry komiksových blockbusterů a velkofilmů není občas od věci vrátit se ke staré dobré (animované) klasice. A jsou to právě Úžasňákovi, kteří většinu z nás před více jak desetiletím potěšili svou bezkonkurenční animací a skvělým příběhem plným superhrdinů. A dodnes je to stále skvělý originální film, kde postavy nejsou pouze černobílé, mají své motivace a cíle a dá se s nimi perfektně ztotožnit. Paradoxně je možná ta civilní polovina filmu pro mě osobně o fous zdařilejší, protože to je v tomto žánru celkem svěží vítr, než jen otřepaná klasika o záchraně světa tentokrát v sytě rudým. Celý film je protkán hravým humorem, kdy jsem nenašel jediný okamžik, kdy by nějak víc tlačil na pilu. Je to všechno krásně přirozené a bez zádrhelů. Úžasňákovi si své jméno prostě zaslouží a mohou si ho hrdě nosit na svých kostýmovaných hrudí (ale na kápi ne, od ní sakra ruce pryč!). 85% ()

rublik05

Úžasňákovi se dají klasifikovat jako jeden z nejpovedenějších počinů od studia Pixar, ne-li ten nejpovedenější. Povedlo se v něm skloubit humor, akci, rodinu a emoce, čímž dokáže snímek zaujmout všechny věkové kategorie, každý si v něm podle mě přijde na své. Já osobně jsem si nejvíc užíval neskutečně sympatické postavy, příjemnou atmosféru, svižné tempo a dobře napsaný scénář, díky kterému film nenudí, má spád a nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Animace je naprosto bezchybná, hltal jsem doslova každý okamžik. Prakticky nemám co vytknout, perfektně odvedená práce a Pixaru jednoznačně palec nahoru. 10/10. ()

shifter

Jednoducho "uzasne"! :-) Este viac som sa vsak pobavil na bonusovom kratkom filme Jack-Jack Attack o tom, co sa dialo v dome rodinky Uzasnych ked nechali svojho najmladsieho potomka na starost pestunke ;-) ()

Bukiet

Mám rád animované filmy a zpočátku jsem byl k tomuto titulu skeptický. Ale pak jsem jej viděl v kině a skepse byla nahrazena nadšením. Stále slyším kamaráda, který v polovině filmu začal šeptem opakovat: "Bond, to je Bond." A měl pravdu, tohle je animovaná bondovka. ()

sornilka

Taky bomba :o)))...nedávno jsem viděla v TV hranou napodobeninu, ale to byla taková slátanina, že jsem to ani nedokoukala :O( ...prostě animovaná verze je super i se skvělým dabingem :o) ()

lenzi

Zatiaľ nehodnotím, lebo som videl posledných cca 30 min. filmu. Prišlo mi to ale ako strašná stupidita. Budem sa musieť asi prekonať a pozrieť si to celé. Doplnené: tak som to dopozeral a musím skonštatovať, že človek to musí vidieť celé aby mu ten záver nevyznel ako blbosť. Nebolo to zlé, ale čakal som viac vtipnejších momentov. Slabšie štyri. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)