Rodinka úžasných

• Česko Úžasňákovi (viac)

Bob Parr, známy ako Mr. Úžasný, býval jedným z najväčších svetových superhrdinov a zachraňovanie sveta bolo jeho denným chlebom. Svoj superoblek musel zavesiť na klinec pred pätnástimi rokmi. Teraz pracuje ako odhadca škôd pre poisťovňu a bojuje s nudou a rastúcim bruchom. So svojou manželkou (bývalou Elastiženou) a tromi deťmi sa pokúšajú žiť normálny život. Jeho chvíľa prichádza, keď ho tajomný kontakt vyšle na vzdialený ostrov s tajným poslaním. Tam zistí, že génius zla pripravuje voči svetu diabolskú pomstu. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Poznala jsem je se značným zpožděním - ne že bych jejich zrod nezaznamenala, ale upoutávky na ně mě vždycky maličko odpuzovaly. Nicméně konečně dorazili - a vybrali si ten nejsprávnější čas: Trefili se přesně do toho momentu, kdy začínám mít vážně dost všech hraných superhrdinů a jejich superhrdinských problémů ... ať už se týkají jich samotných nebo světa, do něhož znovu a znovu - zcela záměrně a superhrdinům naschvál - vstupují pozemští či mimozemští superpadouši. Jakoby vařili posté a po stu prvé tu stejnou kaši, nastavenou bombastickými digitálními efekty ... a já už jsem speciálně JEJICH kaše lehce přesycená. Teprve s ANIMOVANÝMI supehrdiny ke mně vtrhla TA báječná a neokoukaná superhrdinská smršť, které nejde odolat - a kterou beru vážně právě proto, že ona sama sebe vážně až tak nebere. Ne že by byla po všech stránkách originální, co se vlastního příběhu dotýká, ale s odzbrojující lehkostí a samozřejmostí si užívá všeho, co jí neohraničený animovaný vesmír nabízí. Nevím, jak na ni reagují děti, ale PRO MĚ představuje velkolepé dobrodružsví, ke kterému se budu ráda vracet. ()

Juto

Elegantná krása, prefíkaný dôvtip, rodinná vrúcnosť a dokonalá groteska, ktorými sa ,,Rodinka úžasných" obklopuje, ju okamžite posúvajú na novú, vyššiu úroveň zábavy. 9/10 ()

emo

Tak takúto bombu som fakt nečakal! Pixar dokáže fakt točiť filmy ktoré o stupeň prevyšujú predchodcu. Škoda slov. Treba ísť do kina a presvedčiť sa na vlastné oči! ()

Šimpy

Tož dobré to bylo. Parodie na superhrdinská klišé, kde si tvůrci dělají ze superhrdinů legraci ale s citem, aby jim složili poklonu. ()

WolfR

Vysloužilý unavený znuděný superhrdina, který má ještě k tomu na krku super rodinu, dostane novou šanci prodat své superschopnosti! Geniální! Mně Úžasňákovi opravdu dostali! Bylo to originální, svěží, nápadité, dynamické, dost vtipné a vizuálně na velmi vysoké úrovni (rok 2004). Dabing se také velmi povedl a díky němu dostala každá, už tak propracovaná, postavička svoje charisma! Jedním slovem to bylo prostě úžasné! 5 hvězd. ()

mortak

Musím uznat, že Brad Bird zatím jako jediný dokázal propojit "dospělejší" zábavu, kterou reprezentují. bondovky, či Avengers,.s disneyovskou animáckou ideologii skládající se (a) z výchovy jedince (be yourself), (b) adorace rodiny (nejlepší projekt všech dob), a (c) nalezení jejího místa ve státě (jsme průměrní maloměšťáci do morku kosti, a přesto jsme výjimeční), neboli vše shrnuto do jedné věty - jsme pevnou součásti celku, ale neztrácíme se v něm, a to jak ve státě, tak v rodině, Nijak moc za srdce mě to nechytlo, ale dávám čtyři hvězdy, protože pořád to je o level výše nad sériovými animáky z disneyovské továrny. ()

animaxis

Úžasňákovi jsou animákem, který zaujme mladší diváky akcí se superhrdiny a starší zase tématem rodiny, popřípadě i krizí středního věku. Obě tato témata film dobře propojuje a sám má přitom zajímavý děj, ve kterém dobře fungují postavy, napětí, humor i akce. Velmi dobrá tu je i hudba, která dokresluje každou scénu a nejvíc funguje především během dějových zvratů, kterých je tu nemálo. ()

wendelin9

Popravdě musím říct, že mě tenhle animák velice překvapil. Když jsem o něm slyšela, nějak moc mě nenadchl a čekala jsem další oblbovačku o superhrdinech pro dět do 10ti let, ale naštěstí byl protentokrát můj odhad úplně mimo... Animák jede celou odbu svižným tempem, takže se nenašel jediný okamžik kdy bych se nudila... Jako omluvu za počáteční nedůvěru dávám 5* ()

MJMilan

V tomto filmíku nevidím bohužel nic převratného. Vemte Batmana, Supermana, Kočičí ženu, Robina, Spidermana a kdo ví koho ještě a vyjde vám jedna velká rodina a to jsou Úžasňákovi. Nechte je zestárnout o nějaký ten pátek a co se nestane? Otec rodiny začne chytat druhou mízu a chce zase činit dobro za které byl kdysi odsouzen, povede se mu to? Ne asi! Kdo by se pak na to díval? :-) ()

SoolenJV

Typický Pixar - nápaditý, akční, vtipný, zábavný, technicky (na svou dobu) dobře zvládnutý. Dobře vymyšlené postavy, kterým jasně kraluje Edna Módní a Mr. Feeze, ze kterého je Samuel. L. Jackson jasně cítit. Z dnešního pohledu jeden z vrcholů Pixaru a asi nejlepší film Brada Birda. ()

Radiq

Tak místama to sranda je, ale jinak žádná velká sláva. Hlavně už mě nebaví ty postavy s velkejma bradama a hrudníkama. Jinak být malej fracek, tak se mi to samozřejmě líbí tak asi tak přibližně přesně o hodně víc, ale já, co ještě chodil do pionýra, už mám období rozpustilé nevinnosti za sebou. A tohle je asi zrovna rozpustile nevinné a přesto supermanovsky hrdinské... No prostě, zase jeden přeceňovanej animák, pro kterej se najdou mnohem lepší alternativy... ()

panMartin

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi jsou živoucím důkazem toho že animovaný film může mít velice inteligentní a chytrý humor u kterého se nikdo nestydí zasmát. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj. Dost slušný dabing a co se týče vkusu, tak taky nebyl špatný. Pobavíte se. Takovýhle filmů prostě víc! ()

Deusmachin

Poďme si niečo povedať o mojom najobľúbenejšom Pixaru. Filmu, ktorý predbehol svoju dobu s nástupom superhrdinských filmov a pritom stále zostave na ich absolútnej špičke. Na jednej strane zdáva holt napodobneným ikonografie gýčovitých komiksov od 50. do 60. rokov. Na strane druhej prináša šokujúco vyzretý a dospelý scenár s poriadnou dávkou podtextu, ktorý preberie od domáceho nepokoja, cez kritiku praktík poisťovní až po neochvejnú mieru smrti (obrazovka so záznamom "zneškodnených") ktorá dáva neochvejne dramatickú váhu. Neuveriteľne nepoľavuje zo svojimi vyslovene dospelými témami a príbehom. Samozrejme tam je aj veľa zábavných scén ("vykrádačka") na ktoré budem stále s úsmevom spomínať. Poskytuje podmanivý pohlaď na muža uväzneného v stave večnej "priemernosti", túžiaceho získať späť zašlú slávu a uznanie z mladosti, až kým sa nenaučí žiť v prítomnosti a ocení svoju úžasnú podporujúcu rodinu. Až na pár už zastaraných animovaných scén (prevažne s animovanými postavičkami na pozadí) ma reálne nenapadá čo by som tomu filmu mohol vytknúť. A fakt že je to superhrdýnsky film je perlička na tomto vynikajúcom tortu na ktorý budem ešte dlho spomínať. Faktický pík Pixaru. 10/10 ()

Decker

Ano, ano to je presne ono. To co nam nemuze dat hrany film nam skvele vynahradi animamovany. Tento film je jeden z nejlepsich ne-li vubec nejlepsi pocitacove animovany film jaky kdy spatril svetlo sveta. Je to neskutecna zabava a sranda plna skvelych narazek, inteligentniho humoru a prupovidek a to cele je skvele zpracovano do velmi napinave story. Navic je tento film urcen pro celou rodinu, takze se nemusite bat sprostych slov a nevhodnosti. Je to zkratka ukazka toho jak citlive a zaroven velmi akcne a nenasilne lze take natocit film. Deticky poslete s babickou na dabovanou verzi a Vy jdete na titulkovanou, protoze ta je dle meho nazoru rozhodne lepsi (uz kvuli originalnimu dabingu). ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)