Rodinka úžasných

• Česko Úžasňákovi (viac)

Bob Parr, známy ako Mr. Úžasný, býval jedným z najväčších svetových superhrdinov a zachraňovanie sveta bolo jeho denným chlebom. Svoj superoblek musel zavesiť na klinec pred pätnástimi rokmi. Teraz pracuje ako odhadca škôd pre poisťovňu a bojuje s nudou a rastúcim bruchom. So svojou manželkou (bývalou Elastiženou) a tromi deťmi sa pokúšajú žiť normálny život. Jeho chvíľa prichádza, keď ho tajomný kontakt vyšle na vzdialený ostrov s tajným poslaním. Tam zistí, že génius zla pripravuje voči svetu diabolskú pomstu. (oficiálny text distribútora)

Laxik

Jedna z mých nejoblíbenějších Pixarovek. Pobaví děti i teenagery a ti starší tam najdou odkazy na vše možné. Navíc v jaké jiné "pohádce" hlavního hrdinu podezřívá manželka z nevěry? Rozhodně si ale tenhle film pusťe v originále, protože český dabing je sice klasicky výborný (dokonce i černoch Freezone je napálený perfektně), ale ten překlad je opravdu hrozný. Kolikrát ty repliky ani nedávají smysl! ()

numi

Výborný námět. Rodinka dvou super hrdinů. Ale zbytek? Průměrný snímek. Ničím nevyčnívá. Zábava? Hudba? Scénář? "Herecké" výkony? Ale jo. Všechno ujde. Tím to ale končí. Pokud máte rádi filmy o super hrdinech, tak si připočtěte jednu hvězdičku. Jinak je to za tři. [srpen 2005] ()

Jira K

Dějově to podle mě není až tak vychytané jako předchozí animáky od Pixaru, ale i tak jsem se velmi dobře bavil. Film je něco mezi Bondovkou a Supemanem, samozřejmě v animované verzi. Ze všech animovaných akčních filmů ho ale hodnotím jednoznačně nejvýš! Nechybí spousta komických scén, mě dostal hlavně závěr s vrtákem! ()

buldock

Skvělá dobrodružná a překvapivě na rodinnou podívanou i špionážně pojatá pixarovka , která si mě získala díky vymazleným akčním sekvencím , zajímavému příběhu a celkovému přístupu , který je viditelně laděný na starší publikum a nejedná se o typický animák pro děti. It´s simply Incredible! ;-) Film: 90% ()

Tirion

Nápadité, vtipné a neotřelé. To jsou pixarovštví Úžasňákovi! Příběh je hezky zasazen do 70. let v Americe a grafická úprava dává téhle době skutečný život. (Nad)Lidské kreaturky jsou výborným odreagováním pro nás dospělé a extrovním dobrodružstvím pro děti. Jediné, co bych vytkl jsou občas dlooooouhé akční pasáže a častá předvídatelnost scén a dějové linie. Takže za čtyři! ()

Bat55

Najlepší animák od Pixaru spolu s Wall-E. Rodinka úžasnýcg bol skvelý nápad. Superhrdinská zápletka, v ktorej už superhrdinovia strácajú svoju popularitu a slávu. Preto so svojou činosťou skoncujú. Vizuálna pecka s nádhernou animáciou, pútavým príbehom a zaujímavými postavami.. Začnem bezpochyby Užasňákom, ktorý bol vskutku úžasný. Elasička taktiež zábavná,deti nezapomenuteľné.Nesmie chýbať poriadny záporák Sindrom so svojou armádou štvornohých robotov. Pixarove najakčnejšie a najvýbušnejšie dielo,v ktorom chrlia skvelé hlášky.Veľmi som si tento film užil od začiatku až po koniec. Po druhej polovici filmu film začne gradovať na dynamike a akcii, ktorá perfektne klape a pobaví všetky vekové kategórie. /95%/... Pixar skrátka nemá konkurencie! ()

blackrain

Úžasňákovi nejsou obyčejnou americkou rodinkou žijící poklidně v malém městečku. Jsou to superhrdinové, kteří Supermana a Netopýřího muže hravě strčí do kapsy. Bohuže, byli nuceni žít v ústraní a tajit přede všemi svou pravou identitu. Ale nebyl by to film o superhrdinech, kdyby se na scéně neobjevil i superpadouch. Bez něho by nešlo o správný superhrdinský příběh. Pixar nám neúnavně dokazuje, že animáky už nejsou jen pro děti, ale že se u nich budou bavit i dospělí. Také si začínám myslet, že animované postavičky ( herci) mohou klidně předčít ty skutečné. Takže se kreslené filmy budou stále těšit velké oblibě. Zdá se vám, že jsem použila hodně slov, která začínají na super. Tak věřte, že tenhle film je opravdu super a všechna super si právem zaslouží. ()

kaylin

Pro mě jeden z nejlepších animáků všech dob, a to hlavně proto, že si dokáže dělat srandu ze superhrdinů, ale takovým způsobem, že je zároveň budete obdivovat. Nádech skvělých televizních seriálů 60. let na vás také dýchne tou správnou atmosférou, jako i výborné utilitky a vymoženosti, kterých je film plný. Tohle je ukázka toho, jak se nápady kupí na jednu hromadu, ale není z toho jen hloupá koláž, ale dokonale fungující soustrojí. ()

MajklCZsk

Úžasňákovi mají hlavní prvenství. Jednal se o první pixarovský snímek, kde hlavními protagonisty byli lidé. Samozřejmě, že to nebyli lidé lecjací, nýbrž ti s nadpřirozenými silami. Snímek pak působí jako jakási parodie na komiksové filmy, které vykresluje dost barvitě, s nadsázkou a převelikou dávkou humoru. Skvělý soundtrack, úžasné postavy a dobrý scénář z této věci dělají něco neuvěřitelného. A UŽ BY MOHLA VYJÍT TA DVOJKA! ()

Neffy

Další podařený animák od Pixaru. S vtipem, příběhem a krásnou animací. Ano, právě animace je tu velice podařená - všechny ty detaily a vše kolem je slast pro oko divákovo. Je to film, který můžete vidět kdykoli a s kýmkoli - zaujme děti i dospělé. ()

YURAyura

Obycejny zivot superhrdinu, jak je neznate - jsou to lidi jako vsichni. Par opravdy vybornych zapichu + paradni animace z toho dela opravdu univerzalni film pro celou rodinu, kde si vyberou to svoje opravdu vsichni od babicky az po trileteho caparta ()

Damiel

Pokaždý, když Pixar vyleze s novým filmem, je to animovaná událost roku (pokud teda zrovna nevyleze konkurenční DreamWorks se Shrekem). Výborně jsem se bavil a už jsem moc zvědav na Auta... ()

MATADOR

Rodina Úžasňákových je zkrátka pestrá, tatínek silák, maminka je natahovací, dcera dokáže být neviditelná a menší chlapec dokáže sprintovat a pak tu máme ještě nejmenšího, ale ten už má velmi rozšířené schopnosti a vyjmenovat je by zabralo hodně řádek :-) Hezká pohádka, která zaznamenala jeden opravdu veliký pokrok a to, že není určena jen těm nejmenším, ale přijdou si na své i jejich rodiče. Pestrý začátek, který je nahrazen pomalejším rodinným tempem, ale i to je záhy nahrazeno pomalu se rozplétávajícím příběhem. Prostě taková normální rodinka.Vskutku! ;-) ()

scroochy

Nevím, co tomuhle animáku vytknout. Výborná akce, humor pro celou rodinu, skvělá vizuální stránka a originální zápletka parodující svět superhrdinů. Spolu s Železným obrem můj absolutně nejoblíbenější animák. Oba režíroval Bird. Náhoda? I don't think so. ()

Aiax

Ale ano, ano, Incredibles jsou určitě jedním z dosud nejlepších animáků, přinejmenším tím nejlépe zrežírovaným. Animace, namluvení postav, hudba, zvukový střih, to vše je tak špičkové, že si v této chvíli nedokážu představit nic lepšího (i když věřím, že Pixar určitě ještě najde dostatek prostoru k překonání sama sebe). Prostě a jednoduše je to ta nejlepší popkornová zábava, kterou dnes filmový divák může chtít. A v tom je taky její asi jediný (určitě jediný větší) problém. Přes všechnu lehkou nadsázku, přes vtipnou první polovinu a některé jedovaté šlehy na adresu dnešní společnosti (k nejsilnějším momentům patíří scéna v kanceláři "šéfa" a přepadení na ulici pod jeho okny) jsou Incredibles pořád jen filmem o superhrdinech a superpadouších, co chtějí zničit svět. Nemají co říct, nenabízejí žádnou "přidanou hodnotu", hlubší myšlenku, prostě a jednoduše - na tu úplně nejvyšší filmovou superligu nemají. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)