Rodinka úžasných

• Česko Úžasňákovi (viac)

Bob Parr, známy ako Mr. Úžasný, býval jedným z najväčších svetových superhrdinov a zachraňovanie sveta bolo jeho denným chlebom. Svoj superoblek musel zavesiť na klinec pred pätnástimi rokmi. Teraz pracuje ako odhadca škôd pre poisťovňu a bojuje s nudou a rastúcim bruchom. So svojou manželkou (bývalou Elastiženou) a tromi deťmi sa pokúšajú žiť normálny život. Jeho chvíľa prichádza, keď ho tajomný kontakt vyšle na vzdialený ostrov s tajným poslaním. Tam zistí, že génius zla pripravuje voči svetu diabolskú pomstu. (oficiálny text distribútora)

solskjaer

Studia Pixar a Walt Disney vytvořili dílo, které přelomilo zase další bariéry v animovaném filmu a ukázalo, že v jednotě je opravdu síla. Oproti také veleúspěšnému Shrekovi mi Úžasňákovi nabídli plnohodnotnou zábavu plnou humoru, dokonalé grafiky a dali se to tak napsat tak i dokonalých hereckých výkonů. Naprosto mě uchvátili detaily, kdy například zmuchlaná košile je opravdu zmuchlaná jak má být, ale není to jen košile, téměř vše je dotaženo do naprostého detailu a to u mě boduje. Sice hlavní zápletka s Incredibleboyem mi byla jasná hned od úvodu, i tak se mi příběh moc líbil. Dostali mě i ty přehnanosti s vagónovým posilovacím strojem, které bych jindy zcela odsoudil, ale tvůrci dokázali to co se nepovedlo Shrekovi, veverce z ICE AGE, princeznám a princům z pohádek Walta Disneye, uchvátit mě animovaným filmem. Musím bodovat plným možným hodnocením a to i přes trochu ohraný děj i tak je to pro mě asi nejlepší animák co jsem kdy viděl. ()

Smileface

Nechápu takto vysoké hodnocení. Příběh je stupidní (Ve srování s Nemem naprostá prohra), legrace skoro žádná, animace standart. Prostě jen takový klasický film o hrdinech, možná ani ne pro děti. ()

sedm.1

Obrovské zklamání.Animace je samozřejmně na té nejvyššší možné úrovni a pokud by se měl film hodnotit po této stránce,jde o precizní práci.Ovšem,s přihlédnutím na děj,zápletku,postavy atd.,vyjdou v porovnání s ostatními Pixarovkami Úžasňákovi jako naprostí outseidři a nepovedená slátanina.Chybí zde naprosto vše,co dělá ostatní animáky tak dobrými.Vtipné hlášky, zápletka pro celou rodinu(zde mi to přišlo opravdu jen pro ty nejmladší diváky).spád(Úžasňákovi se neskutečně táhly a bylo zde neuvěřitelně hluchých míst) a charakterová propracovanost postaviček byla taky téměř nulová.Prostě se mi to nelíbilo!!!! :) ()

Obivan

Je skvělé vědět , že cokoliv natočí PIXAR , bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili , čekal jsem klasickou animákovou komedii , ale on to byl spíš akčně - dobrodružný film. Krásné animace , nádherné charaktery postav , výborný napínavý děj , co dodat. Jeden z nejlepších animáků , co jsem kdy viděl. ()

Lukoboss

Graficky dobré, velice dobré, několik opravdu povedených a vtipných scén, ale ten příběh a místy přehnaná překombinovanost z tohoto snímku dělají jen průměr. ()

lskala

Moc tyhle animovaný filmy nemusím. Dokonce ani opěvovaný Shrek mi příliš nesedl. Ale tohle má tak vražedný tempo, že jsem ani na chvilku nelitoval, že jsem to viděl. 70% - 4**** ()

tempus

Spoilery možné: Natočit film podle komiksů o superhdinech, byl krok správným směrem. Odkazů je tam spousta. Třeba Bomb voyage nalíčen jako mim (vypadá trochu jako Joker). Birdovi se povedlo skvěle s kombinovat rodinné a vážné scény. Hlasy českého dabingu k postavám sedí dokonale, ale někdy je lepší, co říká dabing, někdy, to co titulky. Z mého dojmu je to 2:1 pro titulky. Dojem z filmu sráží Dashův běh na stadionu, na konci filmu (tím nemyslím celý závěr, „O 3 měsíce později“). PS Když utíká Úžásňák před Syndromem a schová se v jeskyni, tak mi naskakuje husí kůže. ÚŽASNÉ. ()

Sdoom

Co se týče animace a akce, obojí zřejmě nejfantastičtější, které jsem kdy v animáku viděl. Tam prostě nelze vytknout nic, i kdybych chtěl moc. Že je zde málo vtípků, to také nelze filmu vytknout, protože to evidentně není prvoplánové, jenže v kombinaci s nikterak úchvatným scénářem to trošku chybí. S těžkým srdcem, ale dám "jen" 4 hvězdičky, i když to jsou možná nejsilnější 4, co jsem kdy dal. Edit 13.10.2016: Tak viděno po více než 5 letech a stále je to skvělá akční zábavná podívaná. Jasně, dějově to není nic extra, ale ta akční našlapanost to bohatě vynahrazuje. Tenhle film si prostě můžu dát kdykoli znovu, kam se na tenhle superhero movie hrabe libovolná marvelovka! (Blu-ray, orig.) ()

kenkaku

Upřímně na tenhle animák jsem si musel tak trochu zvykat. Na poprvé mě nezaujal ani omylem. Na podruhé už to nebyla taková tragédie a teď (viděl jsem ho už asi 5x) nemůžu dát méně než 4 hvězdičky. V detailech je perfektní, humor není infantilní (možné jen někde) a je zábavný tak akorát. Co je mi jediné proti srsti (a stálo hodnocení hvězdičku) je jak na sebe stále řvou. Asi to měl být jeden z aspektů humoru, ale mě nějak to že na sebe členové rodiny hulákají a hádají se k animáku nesedí. No a závěrem hlavně... není to emocionální ždímačka (jako třeba na konci je Ratatouille). ()

vitekpe

Animovane a zrezirovane tak dobre, ze chvilemi zapominate, ze koukate na animak a ne na "normalni" film. To se musi uznat kvalita. Nicmene co se pribehu tyce, tam uz nic objevneho neni a jde vlastne o zapletku z bezneho akcne-dobrodruzneho filmu. Takze za mne nakonec stredni hodnoceni, protoze postradam tu roztomilost a hravost (prave ty veci, jejichz vyuziti umoznuje animovany styl jako jediny) ze serie Toy Story apod. ()

SG-1

"Navrhla jsem kombinézku pro volný pohyb a materiál je vybrán s ohledem na citlivou pleť. Naprosto neprůstřelné a pere se na čtyřicítku, to je novinka." -Edna- ()

Koda

Film Úžasňákovi se dá říct, že je to čistá Disney legenda, která se rozhodně nikdy neztratí, proto jsem se rozhodl pro 4 hvězdy. Kdyby to nebylo zas až tak populární, spíše bych se rozhodoval pro 3 hvězdy, protože ačkoliv film má dost známých a ikonických postav včetně známého obleku, tak film se spíše zaměřoval o rodinné problémy, které vyústily nakonec k vzájemné pomoci. Film ačkoliv měl spoustu skvělých scén byl dle mého názoru až někdy přehnaně ukecaný a některé politické drby bych možná vynechal. Dále, co mi tam mi přišlo zvláštní, že paní agentka se přidala k tomu frajerovi, který chtěl prakticky změnit život tak, aby nakonec zničil všechno svého, včetně rakety a zachránil svět, a nebo se chtěl prostě pomstít. Líbily se mi tam vtipné scény u večeře, kdy se rodinka hádala, Edna byla s mužským hlasem dokonalá, dále se mi líbil ten sedící prcek na kolečku, který očekával, že se na tom samém místě objeví nějaký zázrak a takové ty honičky proti úžasným měly určitě taky grády. Villain se rozhodně předvedl, takže za mě si nemůžu stěžovat. PS: jako dítěti mě s*alo že jsem čekal ten závod s Dashem trochu jinak. :D ()

PALINO

THE INCREDIBLES nám predstavujú počítačovo animovaných ľudských hlavných hrdinov a aj napriek tomu, že sú spracovaní neobyčajne ľudsky, živo, s citom, skrátka neskutočne dobre, konečne môžem s čistým svedomím povedať vetu, ktorej som spočiatku veľmi neveril: kvalitný počítačovo animovaný film sa nikdy nemôže vyrovnať rovnako kvalitnému hranému filmu. To ale nemyslím ako kritiku, pretože aj keď to znie ako klišé, ale Rodinka Úžasných je v určitých momentoch naozaj úžasný film a k tomu s veľkou porciou kvalitného humoru. Okrem sympaticky spracovaných hlavných hrdinov smeruje obrovská pochvala aj k vtipnej Edne, veľká pochvala k Jacksonovskému Mražounovi a menšia pochvala k divnovlasému Syndromovi, ktorý predstavuje asi najslabší článok z "hereckého obsadenia". Kto miluje akciu (a zvlášť tú počítačovo animovanú) si určite príde na svoje, lebo je spracovaná veľmi zručne, no mne osobne sa najviac páčila pasáž, kde sa Pán Úžasňák trápi nad svojim nesuperhrdinským životom a aj scény, kedy z plátna sršia emócie fungujú prekvapivo dobre, podobne ako hudba Michaela Giacchina, aj keď nejaký ten superhrdinský motív by jej neuškodil a celkovo jeho hudba nie je o moc lepšia ako jeho videoherné soundtracky. Suma sumárum jeden z mojich najobľúbenejších animákov. ()

Kanibal

Jsou úžasní. Nejfilmovější animák odjinud než z Japonska, není tak veselý jako Nemo a pohádkový jako Shrek, ale je to perfektně udělaný biják o superhrdinech. Poprvé můžu napsat, že ty shluky pixelů skvěle hrají! ()

Borec3

Jízda, skvělý gagy, dynamickej střih, výtečný relax. Milujete Bonda? Teď i Úžasňákovi. Bacha na Bomb Voyagee, pláštíky a Ednu s libózním hláskem (která je mimochodem až nápadně podobná Edith Head - proslulé hollywoodské módní návrhářce) :) ()

BluT

Spolu s Auty nejlepší animák. Ne kecám, na Auta nemá, ale furt je to paráda se skvělým příběhem, zápletkou, vtipy, ... ()

AZbest

Priznám sa, na Pixar som zaťažený viac ako trebárs na DreamWorks, čo však samozrejme vôbec nebolo kľúčové v mojom finálnom ohodnotení filmu. Latku kvality si však nasadzuje čoraz vyššie, až som zvedavý, kedy príde prvé sklamanie. Môže si zato samotný Pixar, ale aj stúpajúce nároky divákov, ktorí podobne ako chlapček na trojkolke pred garážou hlavného hrdinu čakajú "niečo úžasné". Po akčnom úvode filmu ma prekvapila pomerne dlhá "rodinná dráma" a mnoho ľudí určite malo nutkanie pozrieť sa, či prišli na správny film. No už prvá misia pána Úžasného ma utvrdila v tom že sa bude niečo diať. Zvyšok filmu som dopozeral s výrazom spomínaného chlapčeka keď pán Úžasný zodvihol svoje auto. Po perfektne "bondovskej" infiltrácií ostrova našimi hrdinami Pixar rozbalil svoje tromfy... a predčil moje očakávania. Za takú akciu by sa nehanbil ani Michael Bay. Treba dodať, že z filmu si určite odniesli viac dospelí diváci ako malé deti. Bezpochyby sa jedná o najdospelejší film od Pixaru, hlavne kvôli spomínanému skĺbeniu rodinnej drámy superhrdinov v utajení a svižnej akcie. Brad Bird to po Železnom Obrovi opäť dokázal. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)