V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

lennyd

Budoucnost. Lidstvo, žijící v obrovských megaměstech, kromě přelidněnosti musí bojovat taky s obrovskou kriminalitou. Naštěstí je zde, pod vedení velké rady, skupina takzvaných soudců, kteří drží v rukou veškerou zákonodárnou i výkonnou moc. Jedním z nich je i soudce Dredd (Sylvestr Stallone), jeden z prvních soudců. A právě on je obviněn z brutální vraždy (důkazy nelžou), a je odsouzen k doživotnímu vězení. Ale Dredd chce dokázat svoji nevinu, a hlavně zabránit převzetí moci šíleným Rikem... Začnu tím pozitivním - tím je určitě celkové prostředí neveselé budoucnosti (trochu mi to všechno připomnělo Total Recall, co se týče kulis, prostředí a tak). A tím asi taky s tím pozitivním skončím, protože pak už následují jen samá negativa: Příběh - ubohý, bez nějakého nápadu, od prvního okamžiku jasné jak vše musí skončit. Herecké výkony - veškeré žádné - Stallonemu jeho kamennou tvář ještě uvěřím, ale čekal jsem že někdo z ostatních nějaké emoce dokáže zahrát. Jediným kdo se o něco snaží je Rob Schneider, bohužel ale asi vypadl z jiného filmu, ve sci-fi akčňárně je trochu mimo. Akční scény - hodně nepovedené (vévodí tomu zápas ženskejch ze závěru filmu - tady je i zřetelně vidět, že se vůbec nedotknou). Celkově velmi slabé, Total Recall či Demolition Man toto válcují v plné míře... ()

Beky

Ani přestřelený rozpočet nedokázal zamaskovat nudu, která je všudypřítomná!! Bohužel akce je mizerná a výprava zvráceně ošklivá!! Škoda!! ()

Danny F.

Přeumělkovaná akční podívaná. Slabá Slyova postava, ale dobře se na tento film kouká. Děj, no žádná sláva. Akcičky vcelku ucházející. 60% ()

JohnSmith

Bohužel tenhle film nemá co nabídnout a je to škoda. Dreddovský komix měl natočit někdo schopnější a určitě neměl Vajna šetřit. Veškerá výprava vypadá tak levně a skoro až televizně,že se člověk musí smát. Akce je natočená dost ležérně a nezajímavě. A k tomu ty hrozný hlášky. ()

darek kartac odpad!

Viděl jsem prvních 20 minut a musel jsem to prostě vypnout. Jinak to snad ani nešlo Stallon se fakt netrefil a t roly neměl brát. Promiň Steve. ODPAD ! ()

VanTom

Značně rozporuplná adaptace svérázného britského komiksu. Cílí totiž na diváky, kteří Dredda, jeho metody a svět již dobře znají, protože bez nějakého výrazného představení pitvá jeho pocity, přesvědčení a minulost, zároveň však musí všechny fanoušky naštvat porušením snad všech zákonitostí a typických znaků (nikdy nepochybovat o systému, nikdy neprojevovat city, nikdy neukazovat obličej). Ke všemu je film nudný, hloupý a komická postavička otravného užvaněného zmatkáře Roba Schneidera vyloženě na pěst. Dvě slabé hvězdičky tak jen za výpravu, hudbu a Versaceho kostým. ()

fefee

Absolútna nenudiaca sci-fi akčná B-čková paráda plná akcie humoru a sem tam celkom podarených efektov s vynikajúcim Stallonem. Takýto film netreba brať vážne inak si ho ani kúsok neužijete. ()

lykan9

Nejedná se vyloženě o špatný film, ale v porovnání s ostatními Slyovi filmy to prostě žádné terno není. Je to prostě točeno v době, kdy se Slyovi již moc nedařilo a je to na jeho výkonu poměrně znát. Je to však pořád ten druh filmu, ke kterému se člověk rád vrátí jednou za pár let a bude se bavit tím, čím se v 90´ letech bavili rodiče. Tedy pořád lehký nadprůměr. ()

m.a.t.o.

„Keď tam vbehneš, máš 30 sekúnd, kým to vybuchne znova." – „Tým utečencom sa podarilo prebehnúť, však?" – „Vlastne, zhoreli na popol. Ale nápad je to dobrý." Debilina jak traky, ale aspoň zábavná. Napriek tomu dávam "iba" 40 %, pretože opakovanému zhliadnutiu by som sa s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote, vyhol :) ()

manonfire

Sly jako vynikající a naprosto přesně kamený Dredd. Druhá polovina a zvolené téma však film poškodila. Scénář se měl více držet Dreddovy nelítostné dikce zákona a ne se pouštět do programu GENUS. Škoda. I tak ale za Slye 60% ()

Cejny

Průměrný akční sci-fi filmek se Stallonem. Není to špatné, prostředí je celkem pěkně zmáknuté, ale má to své velké mouchy. ()

Haney

Skvělá komedie plná vtipně napsaných dialogů, brilantních hereckých výkonů, úžasných digitálních efektů a detailně propracovaných kulis. Dlouho jsem se takhle nepobavil. Škoda jen chtěných pokusů o vtipy. Ty mi směšné opravdu nepřipadaly. Víc takových filmů!! ()

Sdoom

To jsem tak jednou pozdě večer neměl co dělat, tak jsem se rozhodl dívat se na už nevím jakém kanále na Soudce Dredda. Říkal jsem si, že když tam hraje Sly, tak to bude zábava, i kdyby to byla sebevětší ptákovina. No zábava to byla bohužel opravdu jen chvilkama, děj byl pitomoučký a ten zlodějíček, co ho měl Dredd stále za prdelí, byl více než otravný. ()

BMAJTZ

Klasická mlátička po Stallonovsku, ve stejné škatulce třeba jako Demolition Man (ten měl ale lepší hlášky). Každopádně ona nostalgie tady je. ()

sedm.1

Bohužel, ale toto je jednoznačně nejhorší Stalloneho filmový počin. Ovšem v žádném případě to není jeho vina. Naopak, právě jen on to celé ještě svým ultradrsným pohledem a sem tam nnějakouu proloženou hláškou drží zuby, nehty nad vodou, bez něj by to byl vážně nekompromisní odpad. Co to mělo jako sakra znamenat? Měl to být vážně míněný komiks, nebo parodie? Měl to být akční film, nebo Barbie movie? Drsnost se zde transformovala ve směšnost, vtipnost v trapnost, dynamická akčnost v nudné hip-hopování, efektnost v papundeklovost, prostě hrůza. Hrát v tom kdokoliv jiný než Sly, byla by tímto počinem kariéra dotyčného představitele okamžitě pohřbena. Jinak ale Soudce Dredd sice na první pohled díky rádobyvelkolepě pojaté vizuální stránce vypadá megadraza, ale na mě zapůsobil spíš opačným dojmem, tedy šíleně levně, nedotaženě a hrůzostrašně hloupě. Zápletka je pak opravdu o hovně, blábol jak kráva, atmosféra pak připomíná ty nejhorší céčkové projekty, všichni tu až nesnesiteně přehrávají, prostě celý tenhle biják je kardinální průser bez špetky soudnosti. Po celou dobu ve mě jen bujaře tančili červíci nudnosti, apatičnosti, tohle byla vážně síla v tom nejhorším slova smyslu. A tak 1* za Stallona a 1* za snahu o něco, co se sice stejně vůbec nepovedlo, ale i snaha se počítá. A rychle to vypustit z hlavy! ()

Arkanoid

Vizuál filmu je priemerný, a vôbec nie esteticky príťažlivý, ako u svojho nástupcu z roku 2012. Kostýmy sú komické. Dreddova nemilosrdnosť ostala, aj sa z nej robia fungujúce, podarené vtipy, Sly sa do takejto polohy hodí. Vývoj deja je reálne nepravdepodobný. V spoločnosti, ktorá ovláda vyspelé zbrane, dôjde k zámernému poľaveniu v ostrahe väznice. Logický lapsus: dvaja nepriatelia na sebe mieria strelnými zbraňami a nezastrelia jeden druhého. Napriek všetkým nedostatkom ma toto úsmevné béčko bavilo a nemôžem sa naň hnevať. Reboot je priamočiarejší, vydal sa iným smerom a prekypuje kvalitou. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)