V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

Superpero

Stallone je naprosto přesný. Když má na sobě soudcovskou helmu tak slintám blažeností. Proto nevím proč ve většině filmu běhá bez ní když v komiksu... Jinak masky jsou super soudcové vypadaj správně komiksovsky, rodinka kanibalů je taky dobrá. Speciální pochvalu si zaslouží bojovej robot protože ten byl fakt hodně cool, tím víc mě naštval jeho velice nedůstojný konec. Prostě po geniálním začátku se to trochu zhorší ale furt jde o super film a jednu z nejlepších rolí Sylvestera Stallonea vůbec. ()

POMO

Napriek všetkej debilite, ktorá z Judge Dredd srší, sa naň nemôžem hnevať. Už samotná smiešna kreácia Stalloneho hrdinu film odľahčuje natoľko, že ho musíte brať s nadhľadom. A s nadhľadom je Judge Dredd bombastický sci-fi akčňák s unikátnou výpravou, dobrým castingom a perfektnou hudbou Alana Silvestriho. ()

Lima

Solidní výprava, zdařilé a nápadité kulisy. Sly jako Dredd je v pohodě. Celkový dojem je ale matný, docela jsem se nudil. Co se rozhodně nepovedlo, je přítomnost elementa jménem Rob Schneider. Bohužel, filmové zpracování ani zdaleka nedosahuje úrovně jeho papírové předlohy. ()

Gemini

Takže - co má tohle společného s comicsem (kromě reálií, samořejmě, a i tam to poněkud pokulhává, i když z pochopitelných důvodů - k čemu by byl Sly Stallone, kdyby si podobně jako Dredd - kolik že? 15 let? - nesundal helmu:))? A co má znamenat ta hrozně směšná figurka hraná Robem Schneiderem? Opravdu nidz modz, s drobným plus za, proč si to nepřiznat, v pár scénkách neodolatelně superdrsného Soudce, ale tentokrát to ani hudba Alana Silvestriho moc nevylepšuje. ()

Djkoma

Velká škoda, že tento comics přišel na svět v nevhodnou dobu. Možná počkat 5-7 let a svět by přijal tuhle vizi budoucnosti s drsným Stallonem úplně jinak a s otevřenou náručí. Soudce Dredd není tak špatný jak se zdá a opravdu překvapí drsností a občasnou krvavostí, na které by se dalo klidně i přidat. Bohužel, prostřední fáze filmu je nudná až moc. ()

Viktooorka

Proč jsem si nikdy nevšimla, že má Sly tak modré oči? Že by tak kvalitní kontaktní čočky? Soudce Dredd je podle mě zbytečně podhodnocený film. Stallone v koulervoucím (a to doslova) kostýmu, perfektně tvarující jeho pozadí, v botách na podpatku a helmě ukazující ty jeho pokřivené rty opět ukazuje jaký je tvrďas. Příběh nijak komplikovaný (což snad v akčním světe není snad nikdy?) postavy nijak výrazné (i když Schneider se svými hláškami občas pobavil), záporák mi sympatický opravdu nebyl a ty efekty, klobouk dolů! Béčko, které si mě získalo během několika minut! Soudce Sly je můj zákon zaručené zábavy :o) ()

tron

Za pošpinenie kultovej anglickej predlohy si to zaslúži 2*, ale ak toto dáme bokom, zostane nám k dispozícii napriek mínusom (a že ich nie je málo) solídna deväťdesiatková fuška, ktorá si 3* snáď ako-tak zaslúži. Slyovi každopádne sci-fi fakt nesedia (Demolátor). Sudcovi Dreddovi ťažko vyčítať výtvarnú stránku. Veľkomesto budúcnosti je vďaka kameramanovi Adrianovi Biddleovi (Votrelci, 1492: Dobytie raja) temné a živé zároveň, ako Gotham od Burtona ladený do sci-fi. Zaujímavým dizajnom sa chvália dopravné prostriedky (cestné i lietajúce), ale tiež masky, kostýmy (pracoval na nich legendárny Gianni Versace), prilby, zbrane atď. Scenár je síce dynamický (ešte sa ani poriadne nezoznámime s Dreddom a už je obvinený z vraždy, potom stroskotanie v púšti a do toho roboti, kanibali, zrada, súdny proces...), ale zároveň jednoduchý a, nuž, hlúpy (to je aká náhoda, že Rob Schneider sedí hneď vedľa Dredda). Z hercov najlepšie vychádza Max von Sydow ako otec sudcov. Slušný je aj doživotný béčkar Armand Assante zo Striptízu v pozícii zlosyna. Sľubne mu kryje chrbát Jürgen Prochnow z Ponorky, vo vedľajšej úlohe sa mihne pošuk Ewan Bremner z Trainspottingu a rozprávačom nie je nikto menší, než klasik James Earl Jones. Stallone sa správa ako kretén, čo myslím si nie je práve najšťastnejší spôsob, ako stvárniť inkriminovanú postavu. Neviem, či jeho výkon spôsobili nezhody s režisérom, to, že predtým nepoznal Dredda (!), prípadne každé ráno vstával nesprávnou nohou (alebo rýchlo po naskočení na palubu pochopil, že toto bude prúser). Na mladučkú Diane Lane sa síce pekne pozerá, ale pôsobí ako myš, ktorú vyplašila mačka a nie ako niekto, kto je policajtom, sudcom a katom v jednej osobe. Vôbec, fanúšikov Dredda urazí množstvo vecí. To, že si (na rozdiel od komiksov) stále dáva dole prilbu je tým najmenším problémom. Viac ma zarazilo neustále apelovanie na jeho city (!), na čom je najškandalóznejšie to, že sa k nim vyjadruje on sám, čo je u tejto postavy v podstate až rúhanie. A hra s jeho rodinným zázemím... fotka Dredda ako dieťaťa... no, mne to nejako extra nevadilo, keďže som komiksovému Dreddovi nikdy neprišiel na chuť, ale verím, že ortodoxných fanúšikov to dodnes bytostne uráža. Sudcovia sú vykreslení pateticky, neschopne, je ľahké ich oklamať, aj pripraviť o život, najlepšie oboje naraz. V scéne s autopokutou si na nich dokonca trúfne drzý blbec, čo vyvrcholí tým, že mu Dredd uprostred hektickej ulice plne nevinných civilov obrovskou explóziou zlikviduje auto. Aj táto pasáže ukazuje, že film je robený na efekt a netreba nad ním premýšľať. Na hrubé nepochopenie charakteru postavy (a jej sveta) filmári mali právo, ale fanúšikovia zas mali právo vypískať ich. Čo sa týka Slyovej brutálnej kombinácie s Robom Schneiderom (s ktorým spolupracoval už v Demolátorovi), tak nefunguje. Mám Robov záchodový humor rád, ale jeho uvrieskaná komická postavička sa sem proste nehodí. Snímka je rozkročená medzi drsným a vcelku krvavým sci-fi a rodinným humorom; taká zúfalá kombinácia nemohla fungovať. Ťažko povedať, komu napadlo hodiť réžiu 90-miliónového akčného sci-fi s jednou z najväčších hollywoodskych hviezd 80. a prvej polovice 90. rokov na neskúseného 27-ročného Dannyho Cannona. Ten predtým natočil 3-miliónovú krimi Mladí Američania. To, čo mohlo vyzerať ako bizarné, ale zaujímavé a odvážne rozhodnutie, sa ukázalo byť tragickou voľbou. Až sa zdá, že jediným dôvodom, prečo si ho štúdio vybralo, bol jeho anglický pôvod. Nie je ale férové hádzať nefungujúci výsledok čisto na Dannyho plecia. S takým divným a mizerným scenárom (za ktorým paradoxne muži podpísaný pod Smrtonosnou pascou, 48 hodinami a  Terminátorom 2) nemohol podniknúť žiadny zázrak. A napokon to nebol megaprepadák. Mal síce zlé recenzie, ale na celom svete zarobil okolo 113 miliónov, čo malo k najväčším fiaskám desaťročia ďaleko. Tak či onak to Cannona ako filmového režiséra zničilo. Ešte zbedačene odrežíroval Viem, čo ste robili minulé leto 2 a skončil pri seriáloch. Siahnite každopádne radšej po Dreddovi z r. 2012, je vynikajúci. () (menej) (viac)

EdaS

Dredda jsem viděl kdysi na videu a nudil mě. Dneska jsem se ale docela bavil. Kostým, výprava a Stallone (plus zbytek dost bizarního castingu) mi prostě stačí. ()

igi B.

Další pitomá >fantaskom(ediální)ixárna< ksakru oddychová, nic víc a nic míň... Dvě a půl hvězdičky za film, bez skrupulí zaokrouhleno dolů - - - P.S. V kině ještě snesitelně zábavná >stalounina slátounina< , ale co je fakt strašné - tak neuvěřitelně debilní a zvukově diletantsky zbabraný >novatorský< český dabing dodělává tuhle taškařici na úroveň sraček, hodných tak maximálně téhle televize (o výřezu z filmu 4:3 nemluvě)... Za ten dabing čudlákům nasrat do úst a bez soudu... :-( ()

Skejpr

Techniky opulentní, až nadčasová sci-fi, která ale jinak zamrzla kdesi v osmdesátkách a je díky tomu místy tak neuvětřitelně přitroublá a cheesy, že je z toho vlastně docela dobrá komedie, i když pravděpodobně nechtěně... ()

Shit

Naprosto skvělý béčko, sice když jsem to viděl poprvý tak jsem předtim všude čet že to je hrozná sračka, ale mě se to i tehdy líbilo a teď se mi to zdálo snad ještě lepši, samozřejmě neřikám že to má nějak super promakanej příběh nebo že to je skvělý režisérský dílo, ale tady nejde ani tak o nějaký veledílo, ale o film po jehož shlédnutí si pamatuju spoustu super scének, dialogů, hlášek a mam chuť se na to kouknout ješte jednou, dokonce je to i občas vtipný, hlavně díky Slyovi, kterej teda těma hláškama nešetří. Podle mě se na tu roli Dredda Stallone dobře hodil a to jeho "Já jsem zákon" nebo "věděl jsem, že to řekneš", už nezapomenu. Nějak takhle jsem si představoval zpracování toho komisku ()

Dragoni

Sci-fi B-čkový Akčňák podle komixové předlohy, dobré kostými a efekty. Občas i vtipné, jak již napsal Shit. Komixová klasika se Stallonem v hlavní roli Soudce Dredda. Stallone je na tento film jako dělaný a už jen hlášky, které Sly rozhodně umí, jsou toho důkazem. Soud je u konce. & Já jsem zákon. 65 % ()

choze

Sly se narozdíl od Arnieho dlouho vyhýbal sci-fi (nepočítáme-li Cormanův Death Race 2000), ale  když se do ní v devadesátkách konečně pustil, byla z toho pecka Demolition Man. O dva roky později se ji pokusil zopakovat v červeno-černo-zlaté se Soudcem Dreddem, ve kterém opět jako drsný představitel zákona pronásledoval v problematické budoucnosti nebezpečného zločince, ale všechno, co v DM fungovalo, tady nefungovalo. Zábavnou satiru přetékajícími hláškami nahradila otravná komická figurka v podání Schneidera (byť v očích mé matky byl jedinou věcí, co ji na filmu bavila) a ze sympatického fish-out-of-the-water Johna Spartana se selským rozumem se stala  karikatura náckovského poldy. Tipoval bych, že vedle DM chtěli tvůrci filmového Dredda napodobit úspěch Burtonových Batmanů a proto sáhli pod dalším komiksu z temného, architektonicky chaotického a zločinem překypujícího velkoměsta, které čistí osamělý drsňák, ale vyprodukovali jen brak bez pořádného násilí, které ke komiksovému Dreddovi neodmyslitelně patří, bez výraznějšího napětí nebo akce, zato shazovaného přiblblým humorem. Scénář mimochodem napsal Silverův dvorní scenárista Steven E. de Souza, (mimochodem na něj i na Silvera jsou ve filmech narážky - občan Souza, co neumí parkovat, a soudce Silver), který je podepsán pod tak kvalitativně rozdílnými filmy jako Smrtonosná past a Streetfighter. Sly se sice na Dredda hodí a na Diane Lane se velmi dobře kouká, ale Schneidera jsem chtěl zabít a Assanteho Rico se na Snipesova Simona Phoenixe nechytá. Hlavní devízou filmu tak zůstávají parádní kulisy Mega City One. ()

TeeAge

Mohol som mať 11, keď som to prvýkrát videl. Otec to nahral na video, a tak som si to púšťal aj viackrát. Mal som to rád. Bavila ma dvojica Stalloneho a Schneidera, klasická kombinácia trvdása a loosera :) Ps: Komenty okolo ukazujú, ako čas deformuje pôvodné pocity a hodnotenie prvého videnia. KeĎ človek film ohodnotí o roky neskôr bez opakovaného videnia, má sklon to všetko hodiť do podpriemeru. Škoda. Percentá sú potom bez smerodatnosti. Ale je to žial aj pochopiteľné. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)