V plnom nasadení

• Česko Specialisté na vraždy (viac)
Nemecko, (1998–2007), 40 h (Minutáž: 50 min)

Hans-Werner Meyer, Astrid M. Fünderich, Barbara M. Ahren, Delia Mayer, Esther Schweins, Gudrun Landgrebe, Günther Maria Halmer, Hannes Jaenicke (viac)

Kriminální psycholog doktor Dominik Born (Hans Werner Meyer) je elitním odborníkem na všechny možné psychopaty, sociopaty, násilníky a vrahy. Společně s komisařkou Evou Glaserovou (Astrid M. Fünderich) řeší ty nejtěžší případy brutálních vražd, jaké se v Německu vůbec mohou odehrát. Jejich metody nejsou neobvyklé, ale přináší lepší výsledky, než je obvyklé. Možná i proto, že oba jsou mistry svého oboru. Černý humor a cynismus zajišťuje jejich dvorní patoložka profesorka Konstanze Kordová (Barbara M. Ahren). (monolog)

Infantility

Můj oblíbený Zajda Ušák aka Hans. Když mi bylo 9, tak jsem se občas potají dívala na ty vrahouny a bála jsem se, fakt že jo. Když se na to s odstupem času dívám, už tolik se mi to nelíbí, jde hlavně o to, že je to Německo, což už samo o sobě ve mně vyvolává protichůdné pocity (Lenssen a spol. Kobra 11 rulez :D), ale tak, 3 hvězdy za snahu a za to, že mě to před 10 lety ochudilo o pár hodin spánku, protože jsem měla být po Večerníčku už dávno v posteli. 1 z nostalgie,1 za Ušáka a 1 za to, že je to koukatelný na rozdl od pana Lenssena :) ()

Unrealik

Po první sérii hodnotím jako průměrný seriál. Stejně i po druhé. Viděl jsem už všech šest sérií. Jsou to pěkné dvě hvězdičky. ()

Brunetgirl

Fůra lidí tento seriál odsoudila, ale já se jej musím zastat, vzhledem k tomu, že se jedná o klasický německý kriminální nízko nákladový seriál, kam se řadí i Siska nebo Komisař Rex, tak jde o něco úplně jiného. Vyvážené díly, dobré herecké výkony a velmi zajímavé náměty. Dokonce bych řekla, že mnoho z námětu je natolik kvalitních, že by se daly zpracovat v celovečerní filmy. Kriminálka s nápadem, nečekejte žádné klasické nudné vraždy, ale naopak ty nejúchylnější kriminálníky a motivy, co si jen umíte představit:) a to se mi libí:) ()

Baži

Občas příliš sadistické motivy, ale to není nějak na škodu. Vrah je znám dopředu, takže napětí zde nějak moc nefiguruje, vždycky to dopadne stejně dobře. Jen je otázka, kolik vrah do té doby ještě zabije lidí. ()

Herrydos

Když seriál poprvé běžel na Primě jako čerstvá novinka byl pod nálepkou mládeži nepřístupno a stejně sem se na něj jako malí koukal a už tehdy mě na něm něco zaujalo i když tehdy jsem ještě zdaleka nechápal vše co se v seriálu řeší a proto sem rád že Prima už po několikáté zařadila do programu tento krimi skvost a já si můžu oživit trošku zakázané ovoce mého dětství a plně docenit ten to seriál je na německou produkci až nebývale dobrý jen mi trošku vadí že po odchodu Glaserové už Bornovi kolegyně kvalitativně nestačí ale naštěstí je tu kordová která vše zachraňuje takže co říct závěrem nebát se a vyzkoušet není to pro každého ale byla by škoda odepsat to jen proto že je to německá kriminálka ()

benji66

Jen potvrzení toho, že se německé kriminálky stávají stále koukateknějšími. Ale bohužel, bez Evy je to sotva poloviční. A navíc - včera spáchali nejstrašnější zločin, jaký můžou tvůrci tohoto žánru spáchat. Rozdělili epizodu na dva díly. Za tohle bych fackoval... Takže za tři a můžou být rádi. ()

wooloong

Viděla jsem asi šest dílů a ve všech byli sérioví vrazi, jejichž motivem byl problematický vztah k matce případně k otci. Nenápadité, těžko uvěřitelné, nesympatičtí vyšetřovatelé, otřesný dabing hlavních postav. Myslím, že si další chudáčky vrahounky, kteří se zcvoknou a zabíjejí jak na běžícím páse jen proto, že si jejich matka našla přítele, a svého třicetiletého synáčka vyšoupla do vlastního bytu (například), nechám s radostí ujít a najdu si lepší zábavu. ()