Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

nenio

Treba zablahoželať producentom a trikárom, pretože zo 6 mil. urobili veľdielo, naviac ak milíon zhltol arny. Má to úžasnú atmosféru, dobré scény a na 6 mili. aj dostatok premyslenej akcie. Scenár je dobrý, výprava skvelá, arnie tiež. ()

Boj@n_05

Nadprůměrný a technologicky vyspělý snímek na tehdejší dobu. Schwarzenegger je nelítostný s skvěle se vcítil do terminátora, Biehn moc nezaujme už jen proto, že je to člověk a né terminátor, ale bez jedničky se nemá cenu dívat na celou trilogii, proto je to povinnost. Pokud by terminátor nebyl trilogie, ale jeden film moc by nezaujal, ale taky nezklamal. ()

qwxyz

Velice slušný thriller, který těží na faktě, jaké by to bylo, když po Vás jde neznámý objekt s vysokými schopnosti, který je nejenom fyzický zdatnější a je hrozbou z budoucnosti vzniklé jadernou válkou. Jen ta hudba mi lezla na nervy. 80% ()

DaNQa

Jedna nočná mora, a kult je na svete. Je to naozaj smiešne, ale je to tak – najlepších výtvarníkov sveta kinematografie, „zasvieti žiarovka“ v tej najpodivnejšej situácii. Výnimkou nie je James, ktorému sa v jednu noc sníval zlý sen o apokalyptickej budúcnosti, a stále mal pred očami „kostrového“ robota. A tu vznikol nápad a veľký potenciál, ktorý Cameron nezahodil, ale naopak začal si všetky nápady zapisovať do diára a obrazy „strašidelných“ robotov si tak tiež značil. Kúsok po kúsku, za jázd kamiónom, Jim vytváral navonok nenápadný, ale vo svojej hĺbke dokonalý príbeh, ktorý ale predal producentom vo firme Orion, za skutočne smiešny peniaz (jeden dolár!), s podmienkou, že tento film bude režírovať on sám, a že si ho podrobí do podoby aká sa mu najviac hodí. Tak vznikol kult všetkých kultov - Termínator! ()

BonesBoris

Úžasná akční pecka která s Arnolda i Camerona udělala hvězdy.Navíc perfektní našlápnutí ke geniálnímu druhému dílu.Dnes už Kultovní klasika kterou můžu vidět zas a znova. ()

Metropolit

Ešte že má Cameron guráž a nebojí sa dať na plátno svoju fantáziu a predstavivosť inak by sme asi terminátora nikdy nepatrili v takejto forme akou sa začala a na tú dobu určite výborné efekty ()

BMAXX

Naprosto skvělá scifárna naservírovaná Jamesem Cameronem na stříbrné plátno. Arnieho "I´ll be back" se snad říká všude na světě :-)) ()

vrabecHugo

Prvý Terminátor vždy zostane tým najlepším z celej série. Tá surovosť a chlad, ktoré z plátna len tak sršia mňa osobne dostali oveľa viac než efektnejšia dvojka, nehovoriac o zvyšných dieloch, ktoré vôbec nestoja za reč. I´ll be back! ()

luek

Saga zacina. Naprosto bravurni pribeh, originalni a jedinecny. Vyborne efekty. Perfektni scenar. Nezapomenutelny Schwarzenegger a Michael Biehn. Prvni obrovsky uspech Camerona. Je az k neuvereni ze stejny clovek predtim natocil vicemene pouze Piranha 2, coz bylo mizerne pokracovani dilu prvniho. V hlavni roly letajici utocne rybky... Co se terminatora tyce, jedine zklamani je v tom, ze Cameron netocil treti a ctvrty dil. ()

Tom87

Na tohle jsem koukal od mala. Tohle je legenda. Schwarzenegger sice není nejlepší herec (mám ho v oblíbených jen kvůli Terminátorovi, Predátorovi, atd.), ale pro tuto roli se hodil skvěle a stvořil s Cameronem legendu. ()

CrashHP

James Cameron má obrovský talent, svoj veľký potenciál využil dokonale. Z nízkeho rozpočtu dokázal vytvoriť niečo obrovské a jedinečné a tým bol Terminátor, ktorý uchvátil viacmenej každého, kto ho videl. Drsný Arnold zahral robota skvele, bezchybne, no ani Michael Biehn a Linda Hamilton nezaostávali. Sci-fi, ktoré prekoná máloktorý film. ()

johael

No to byl kamaráde švuňk! Napětím nedýchatelno, akce až nad hlavu a přitom naprosto uvěřitelné díky geniálnímu příběhu. ()

whass

Nejlepší herecký výkon Biehna a Schwarzenegera.Nebylo tu ani moc SCI FI prvku jako ve dvojce.Chladnokrevnost schwarzenegera jakožto terminátora je taky celkem dobrá.Zkrátka tento film vás do děje vtáhne natolik že to uteče jako voda. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)