Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Remivsremi

Přímočarý, akční film, který se ani na minutu nezastaví a jde si jasně za svých cílem. Tvůrci, maskéři a všichni lidi za speciálními efekty se tady činili. Legenda se zrodila a ve dvojce předvedla ještě větší spektákl. ()

adams89

Jeden z prvních filmových trháků Arnolda Schwarzeneggera v Hollywoodu a výborné nastartování jeho bohaté herecké kariéry. Vzhledem k tomu, kdy byl film natočen je vizuální stránka na špičkové úrovni, i když dnes už působí hodně zastarale. Obsazení Arnolda byl dobrý tah, protože přesvědčivější záporák by se těžko našel. Povedlo se mu také zastínit Michaela Biehna, který proti němu, v roli Reese, bojoval. Film je také jeden z nejnásilnějších (třeba příchod terminátora na policejní stanici), co Hollywood kdy vyprodukoval. Akční scény mají tu správnou šťávu a především díky nim zůstane Terminátor v povědomí diváků ještě po mnoho let.90% ()

LordSnape

Naprostá scifi klasika! Dodnes Arnoldova nejlepší role. Vždycky se mi prostě líbil ve filmech kde se vůbec nesměje! Skvělý scénář a režie! ()

Sfinkter

Je to tak a ne jinak a vždycky to tak bude. Málokdy narazíte na vizionářský film, který sice nemusí být vykládán doslovně, ale Cameron zkrátka předstihl dobu. Temný boj dobra a zla o budoucnost lidstva, který se odehrává bez jakýchkoliv konvencí. Toto je Halloween scifi žánru. ()

st.jim

Skvěle komorní a syrové prostředí, které je doprovázeno dokonalou hudbou. Když se k tomu přičte režie Jimiho, tak řadí Terminátora mezi filmový kult. ()

Mrkvič

Klasika a skvělá příprava pro druhý díl :) Nejlepší na prvním dílu jsou prvky thrilleru. Nezastavitelná kovová mašina, která vám jde po krku. Takhle mají vypadat hororové sny. ()

Jizni Tlapa

"Are you Sarah Connor?" Arnold a veřejnost dostala pořádnou cyborg "nakládačku" v podobě revolučního filmu se sci-fi tématikou! Nejoriginálnější námět všech dob. Arnieho fyzická forma vyčnívající nad formou hereckou je vzácným příkladem, že když to dobře vypadá, je většinou jedno jak se to projevuje!.-) Hudba a ústřední melodie naprosto geniální! ()

DJ Rocco iNc

Keď niekto povie Terminátor,tak je hneď jasné,že ide o sci-fi akčný film s jediným a jedinečným ARNOLDOM SCHWARZENEGGEROM. Tento film je naozaj ačným trhákom už len kvoly tomu,že tam hraje ,,železný Arnie,, ale aj kvoly tomu, že celý tento film je kyborgovi,ktorý vyzerá ako človek a prišiel k nám z budúcnosti iba za jediným účelom.Známi herci, dobrý scenár, skvelý herecký výkon, super vizuálne efekty a naozaj zaujímavá vízia budúcnosti.Čo sa týka vizuálnych efektov, tak v porovnaní s dnešnou dobou je to iba amatérčína. Priemerné na obdiv. Ale pre rok 1984 je to obrovský prevrat vo svete vizuálnych efektov, počítačov a pokročilej robotiky.Na tú dobu je to niečo neskutočné a klobúk dole pred tvorcom tohto filmu Jamesonom Cameronom. Je to naozaj super film a patrí do rebríčka mojich obľúbených filmov ()

honza7

Absolutní paráda! Když si představím, že film je starší než já tak je to dokonalost. Ano, některé efekty nejsou, jak by si člověk představoval ale co chceme? To by musel Cameron napodobit Lucase a scény předělat. Každopádně se píše 26. prosince 2013 a já mám stále ze závěrečného boje husí kůži a napjatě koukám co se děje! Jednoduše řečeno: Jedná se o nadčasový film se skvělým obsazením. Hlášky jako I'll be back používám takřka denně a soundtrack na tajemnu jen přidává. Absolutní paráda! Camerone! Smekám! ()

LadyPupu

Sci - fi a fantasy není můj oblíbený žánr, ale Terminátor je klasika. I když triky jsou dávno překonané, pokaždé mě repríza v TV potěší. Hasta la vista, baby :-) ()

Helmutek

No já nevim... Jako malýho mě to nějak minulo, takže nejsem poznamenanej jakoukoliv vzpomínkovou nostalgií a film jsem viděl poprvý až dnes; a možná právě to je důvod, proč 87% (10/2014) nemůžu tak úplně pochopit. Jasně, je to lehce nadprůměrnej akční film, na kterej se hezky kouká, ale ty osumdesátky z toho na můj vkus lezou až moc - ty úsměvný efekty bych filmu samozřejmě odpustil (na tu dobu chápu, že to musela bejt pecka), pak už ale ale vlastně pro mě nezbejvá moc dalších věcí, kvůli kterejm by ve mně Terminátor měl nějak dneska nějak zůstat. Nápad (ohledně toho cestování časem) není úplně primitivní, což musim uznat, ale děj samotnej už nijak náročnej neni, takže pro mě se rozhodně nejedná o nic, co by obstálo v konkurenci jiných (natož novějších) sci-fi nebo akčních filmů. Arnold mě bavil moc, zato nemůžu souhlasit s pro někoho "skvěle zahraným mariňákem" Biehnem - nemůžu si pomoct, ale působí na mě tak trochu jako vemeno (stejně tak Hamilton - občas měli světlejší chvilky, jinak mě ty výkony ale teda fakt nepřesvědčovaly). Nabízí se mi srovnání například se Smrtonosnou pastí - jasně, ta není sci-fi, efektama nadupaná akčňárna natočená ve zhruba stejnou dobu to ale je - a ten zážitek z ní je pro mě o ligu jinde než u Terminátora. Ve všem. Takže film fajn, ale až se budu chtít příště pobavit a užít si akční řežbu, po Terminártorovi už rozhodně znova nesáhnu. A vim, že osumdesátky prostě byly osumdesátky, ale ta hudba mě tady srala hrozně. ()

skrblik007

"The storm is coming..." A skutečně, psal se rok 1984, když železný Jim představil první díl robozabijáka z budoucnosti. To ještě asi netušíl, že se Arnold-machine stane legendou... a že sám sebe překoná dvojkou. Nicméně už první Terminator je nářez! ()

BROKEN_

Dnes již kultovní snímek s tehdy velkou akční hvězdou Arnoldem Schwarzeneggerem. Jeho filmy mě provázeli od narození. A tenhle patří mezi ty nejzajímavější. James Cameron si díky tomuhle rozjel svou slavnou kariéru. " Já se vrátím " . ()

Lachtaan

S příchozím šestým pokračováním mezi ty, kteří si jej nechali ujít v kině, se ve svém zvyku dohánět kultovní klasiky a kompletovat série na jeden zátah konečně vrhám na jeden z vůbec nejslavnějších filmů. Legendární Arnie, jehož já popravdě zrovna nevyhledávám, ve své nejikoničtější roli, James Cameron ve zrodu své nesmrtelné kariéry a až nečekaně precizní vizuální efekty v rámci své omezené doby stvořili akční film, na nějž nikdy nebude zapomenuto. Já jen doufám, že se další díly nesoustřeďují na velmi obdobnou zápletku. ()

_DAVE_

Ve sve dobe zcela urcite prevratny film, Arnie v tehle serii podava myslim nejlepsi vykony sve kariery, vypada totiz opravdu jako stroj. V dnesni dobe uz triky moc nenadchnou, ale Cameron si vse vynahradil o sedm let pozdeji, kde je v T2 hodne podobnych scen jako v T1. ()

BS

První díl Terminátora znamenal průlom mezi filmy s Arnoldem. Přece jen už to nebylo jen tupé střílení a mlacéní nepřátel. ()

tomxxx

Na tehdejší dobu úžasné speciální efekty. Arnold se do role robota prostě hodí a se svým evropským přízvukem vše podrtrhl. Skládám poklonu. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)