Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

wosho

Ani za 23 let film nezestárl, Cameron je prostě génius co dokáže natočit nesmrtelný film a to jak za 200 melcků tak za pár šušní z nosu. ()

Kovaja

Naprostá klasika.Kultovní záležitost na níž sem vyrůstal.Jako malé děcko sem se filmu dokonce bál a rodiče ho přede mnou tajili seč jim síly stačily ale v pubertě sem tuhle pandořinu skřínku otevřel a mám z ní radost až doposud.Ach joooo Arnie je věčný(I willl back!!!!!!!):-)) ()

Slimak

Shlédl jsem souboj člověka a umělého zabijáka.Souboj toho kdož zničí svět a nezničitelné zbraně kterou si k tomuto účelu vyrobil.Souboj který nekončí.Terminátor byl a stále je nevídaný film.Jasným a civilním způsobem nám mapuje misi útočníka a obranáře vyslaných z budoucnosti. ()

B4TM4N

Stominutová naháněčka ztrácející v dnešních dnech trochu na tempu dolů táhnoucí zátěží místy až archaických triků. Ale zamlada bych se určitě Arnieho bál... ()

ruhebitte2010

Legenda ve svém žánru. Na tento film se dnes nebudete dívat kvůli efektům, ale hlavně kvůli Arniemu. Perfektní je také soundtrack, především hlavní motiv, který si dodnes občas broukám... Film nesmí chybět v žádné filmotéce. ()

Mičl

Mám rád tyhle Arnieho začátky (role záporáka mu sedla) respektive Cameronovy debuty, jehož kariéra měla a vlastně i začla tímle Sci-Fi akčním nářezem. Začátek jedné z nejlepších sérií, všechny díly se celkem vydařily jen v těch, ve kterých figuruje duo James Cameron+Arnold Schwarzenegger o dost vyčnívají. ()

Earl10

James Cameron započal nesmrtelnou kultovní sérii tím nejlepší způsobem! Tomuhle se nedá nic vytknout, všechno funguje na jedničku. Skvělý příběh, který nikdy nezačne nudit. Sympatické výkony všech zúčastněných herců. Arnold Schwarzenegger má čich na kultovní filmy. Tohle je absolutní top 80. let. Je k nevíře, že v takové záplavě hloupých béček vznikne za směšný rozpočet nesmrtelná klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Na svojí dobu perfektní efekty, kterými James vždy překonal vše předtím. Klobouk dolů před všemi, kteří vytvořili základní kámen pro jednu z nejúspěšnějších sérií vůbec! [100%] ()

Paity

Legenda akčního sci-fi, kterou paradoxně ještě překonala dvojka. Arnie jako záporák se jakoby teprve ladil na dvojku a přece je to skvělá podívaná nezničitelného, neporazitelného T1. ()

VIPerson

Já vám nevim....před deseti lety,kdy jsem viděl film asi naposledy mě dostával do kolen.Vždyť je to nejslavnější Schwarzebeggerova role (a že jich měl opravdu hodně zapamatovatelných),první (snad hned po skončení práce kamioňáka) Cameronovo film se vším všudy a Stan Winston ukázal už v té době zázraky (ve dvojce to dotáhl k dokonalosti).Fiedelova melodie zde byla slyšet parádně,ale ve dvojce opět dotažena k dokonalosti.Film je kultovní,ukázkový a na svou dobu nadčasový...ale dnes v roce 2012 na mě působil ne zrovna dobrým dojmem a zub času se na něm podepsal až běda.Možná jsem sráč a prostě to nedokážu ocenit,ale musel jsem jít s hodnocením dolů.Stejně jsem to provedl u Vetřelce jedničky a prostě si za tím stojím.PS:Jak mohla vzniknout taková budoucnost s Johnem Connorem,když v minulosti s nikým nespala,a tudíž Connor vznikl až po tom,co se Sarah vyspala s někým (poslaným Johnem Connorem) z budoucnosti.Jeden z mála případů,kde budoucnost vytvořila svou existenci.(možná se v tom moc nípu) ()

Artmovie

Nadčasový film, na který se jen tak nezapomene. Kamera, ponurá a tísnivá atmosféra, herci, režie, střih, všechno to do sebe perfektně zapadá. Cameronova režie je velmi zručná a plynulá (to se nejvíc potvrdilo ve druhém dílu, který je o něco lepší a více dechberoucí). Cameron prostě natočil kultovní film, který s námi navždy bude a nikdy nezmizí z našeho podvědomí. ()

AdamesWWE

[8/10] Kultový Terminátor, ktorého James Cameron stvoril je výborný začiatok skvelej série. Arnold Schwarzenegger ako Terminátor a Linda Hamilton až prekvapivo dobrá. Čo povedať k tomu dielu, určite je to výborný akčný sci-fi film a skvelý štart tejto slávnej série, ktorého doprevádzajú veľmi slušné efekty, dobrá hudba a vidieť že sa o to stará jeden z najlepších režisérov Cameron. ()

DocBrown

Jedničku mám ještě o fous radši než dvojku, Arnieho robot je uvěřitelnější než jeho protivník ve dvojce. Na svou dobu skvělé efekty a perfektní scénář dělají tenhle akční sci-fi nejlepší film svého žánru. 90% ()

RichardLev

Film jsem poprvé viděl kdysi dávno, když jsem byl poměrně mladý. Druhý díl mě tehdy nadchl, no s jedničkou už to bylo slabší. Přišla mi nudná, nezáživná. Dlouho jsem se jí vyhýbal. No nakonec jsem si to teda pustl ještě jednou a byl jsem příjemně překvapen. Už to pro mě není jen obyčejný úvod k lepší dvojce, ale super film, který stojí za shlédnutí, i kdyby nebylo jeho pokračování. Triky jsou pravda poněkud zastaralé, ale líp to v té době snad udělat nešlo. Výborný sci-fi trhiller, doporučuju. ()

Stružák

Nevěřil jsem tomu, ale Terminátor mě fakt hodně bavil. Je to sice "jenom" obyčejná střílečka, ale akční scény maj koule, u honiček ve městě jsem byl napnutej jak trenky, Linda Hamilton hraje skvěle a Arnold by za tu chladnokrevnost měl dostat metál. Terminátor asi není úplně nejvíc nejlepší akční film, ale určitě je nejnadčasovější a proto těch pět hvězd dám s klidným svědomím. ()

Sancty

Nestarnúca klasika? Nejaké tie šediny sa na prvom Terminátorovi predsa už len objavili ale žeby mu to ubralo na kráse, tak to ani náhodou. Vždy som mal radšej tento film ako jeho o sedem rokov neskôr narodeného, testosterónom napumpovaného bračeka. Okrem statusu kultový, ktorý mu patrí rovným dielom ako pokračovaniu, je pre mňa toto Téčko hlavne hororom, v ktorom IBA načrtnutá love story funguje lepšie ako v kdejakom romantickom filme. Sarah Lindy Hamiltonovej je tu ešte nevinným žieňaťom a zakaždým mi je smutno, keď vidím, kam to do príchodu T-1000 musela dotiahnuť. Kyle Reese je v Biehnovom podaní (ten chlap sa pre role vojakov narodil) ochranca ako sa patrí. Aj napriek svojej nevedomosti - až do smrti nezistí tú najdôležitejšiu informáciu - ide o odhodlaného človeka, ktorému by som do rúk pokojne zveril vlastný život. Posledný z trojice má obrovskú zásluhu práve na tom horore. Arnie je buldozér, preráža hrudníky, vyrezáva oči a s kamennou tvárou triedi ľudskú populáciu ako deratizér šváby. Zakaždým, keď sa objaví na scéne nie je núdza o obhryzené nechty a nefalšovaný strach. Predsa len, človek vs stroj pobáda k väčšiemu rešpektu a dolovaniu emócií ako mela dvoch plecháčov. Jednoducho sa o tú mladú dvojicu neustále bojíte. Príbeh ponúka pár emocionálnych bômb, najintenzívnejšie sú však tie, ktoré pretrvajú aj po skončení filmu. Cameron to urobil naozaj šikovne, pretože aj keď už poznám odpovede, stále ma zožierajú otázky na ne. ()

bloodline

Základný stavebný kameň kultu nezapadajúci rádioaktívnym prachom. Kameň, ktorý Cameron neskôr opracoval na majstrovské dielo s akčným rádiom nesmrteľnosti. Až šokujúco banálna jednoduchosť námetu, otvorila Pandorinu skrinku zhmotneného strachu každého konzumného jedinca na tejto planéte a zároveň vytieňovala ilustráciu, možno ani nie tak ďalekej, seba-deštrukcie. Na svete jestvujú len 2 veci, ktoré by prežili nukleárnu apokalypsu - The Terminator a Keith Richards. Niet čo dodať... Terminátora ohodnotil čas a ani nemusí pomýšľať nad návratom do minulosti. ()

SpaceOdyseus

Prvni terminator je klenot nepravem opomijeny ve stinu stejne uzasne dvojky. Cameron odvypravel cely pribeh tak uzasne, ze i po vice nez triceti letech prekonava naprostou vetsinu soucasne akcni produkce. Co se tyce napeti, akce, emocniho zapojeni, nebo jen dialogoveho posouvani deje nezestarl Terminator ani trochu. K tomu se pripoctou na svou dobu uzasne triky a skvele ukazana apokalypticka budoucnost a je mi az smutno ze soucasnych sequelu. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)