Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: Plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať. A potom sa stane niečo zvláštne. Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy. (ASFK)

Muel

| A24 | Nic Cage movie of the year! Presne takto uletené námety sa mu neuveriteľne hodia a tu sa to ešte fakt podarilo natočiť veľmi schopne, vtipne a nikdy to nespadne do ničoho, čo by ten film nebol. Bavilo ma to, aj akým smerom sa to uberalo, aj ako to rozoberalo tému cancel culture, aj Nic Cage, aj strih a réžia Borgliho. Len si myslím, že na koniec to mohlo zájsť možno ešte ďalej a možno vysvetliť dôvod fenoménu. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Flopik

Úplne nechápem to až príliš vrelé prijatie, nakoľko áno je to originálny počin a áno, konečne Nico vo filme, ktorý má hlavu a hlbšie zamyslenie. To je ale popravde všetko a vo väčšine aspektoch ma film nijako viac nedostal. Ako komédia som sa zasmial pár krát. Thriller ? A kde ? Skôr by som dal dráma, ktorá sa mohla ubrať parádnym koncom, keby však na konci režisér neprehodil a zrazu to ukončil v podstate kladne. Za originalitu chválim, to rozhodne áno. Za Nica, ktorý konečne hrá skvelo tiež. Ale viac jak 3* tam nevidím. ()

Jaroslaf

Nejdřív je to komedie, pak drama a pak těžkotonážní horor, kde není nouze o jednu hodně gore scénu, jejíž názornost mi přišla až zbytečná. Velmi podobný průběh jako u režisérova předchozího snímku. Cage je boží. Jeho status meme cringe persony do filmu perfektně zapadá, a díky němu je to hodně meta. Po Leaving Las Vegas jeho nejlepší výkon, ale kvůli konci nemohu jít na plný počet. ()

nonick1

Filmová parafráze výroku Andyho Warhola, že každý bude jednou aspoň 15 minut slavný. Paul se stal slavným, ovšem bez svého přičinění, zcela nevědomky. Odvrácenou stranou mince slávy je jeho zjištění, že zájem veřejnosti, zpovykané bublinami sociálních sítí, je dvojsečnou zbraní. Ta v dnešní době cancel culture, kdy (nejen) virtuální existence člověka závisí na množství lajků, může být doslova zničující. Škoda toho dalšího bezradného prdu místo dotaženějšího závěru. Za zmínku ovšem stojí Nikolas Cage a jeho pozoruhodný výkon v roli profesora Paula. ()

bratr.Milan

Úplně obyčejný film, kterého by si nikdo nevšiml, stejně jako hlavního protagonisty, nebýt jeho zjevování ve snech druhých. Sláva, fanoušci, nenávist, nepřátelé. Asi jsem po nadšených ohlasech čekal něco většího. Věhlas, být viděn, předvádět se, být slavný. Je to takové, no, jak bych řekl, takové nějaké, nemastné, neslané. Inu normální alegorie na dnešní rychlocelebrity. Dobrý nápad, ale gaučově natočený. Přemýšlím.... Co to znamená gaučově natočený? Hmmm. Nevím. ()

Cartmof

Filmy od studia A24 nemám moc nakoukané. Chci to tu narovinu říct, protože si myslím, že to částečně ovlivňuje můj celkový názor a požitek, který jsem si od filmu odnesl. To se mi snad zdá je takový film, který má dost zajímavou myšlenku a v nesprávných rukou by vysoce nadprůměrný námět zcela jistě dopadl katastrofálně. My jsme ale svědky pravého opaku, kdy snad vše funguje tak jak má a snad ani na chvíli jsem neměl pocit, že by se nedělo něco, co by mě nezajímalo a u čeho bych ztrácel pozornost a zájem. Trochu skeptický jsem byl i ohledně Nicholase Cage. Znám ho spíše z jeho Béčkovějších rolí, kde lze slovo talent použít leda tak v uvozovkách. Tady ale ukazuje, že doopravdy hrát umí a hlavní postavu vysokoškolského učitele hraje opravdu bravůrně. Vřele doporučuje. Fakt příjemné překvapení minulého roku. ()

MiniMinion

Neskutečně vtipný, bizarní, absurdní a inteligentní; asi takhle bych tento film popsal. Režie, kamera, střih i hudba jsou na jedničku. Nicholas Cage je zde ve své nejlepší formě, letos je tohle rozhodně zdaleka jeho nejlepší výkon, a vedlejší role jsou také obsazeny výborně. Snad jen ten scénář v druhé polovině malinko vázne. 8/10 ()

ink flo

Nicolas Cage ohlásil, že je tohle jeden z jeho posledních filmů a pro A24 natočil kombinaci Michel Gondryho a "Being John Malkovich", může se na téhle kombinaci něco pokazit? Samozřejmě, že ne. Nezajímavý profesor se začne z nějakého důvodu objevovat jako pasivní pozorovatel ve snech všech lidí na světě. Švihlej nápad se postupně morfuje do satiry a kritiky cancel culture a dá Cageovi příležitost předvést jeden z jeho nejlepších výkonů poslední dekády. Reklamní spot s lucid dreamfluencery nabízejícími zboží ve snech byl hodně děsivej. ()

zahadum

Sotva som dopozeral jeden originálny film už je druhý za mnou. A musím uznať, že Niclas Cage už dlhé roky neukázal čo v ňom kedysi bolo a prečo bol tak populárny. Ruka v ruke s jeho hereckým talentom ide aj od začiatku desivo atmosferický film o snoch a snívaní. Nebolo by to samozrejme všertko v poriadku keby nám autori bohužiaľ koniec " nedosnívali " je to veľká škoda, jednalo by sa rozhodne o možného kandidáta na film roku. 80% ()

JoSte

Neotřelý námět plný trefných narážek na dnešní společnost, nicméně v poslední třetině film trochu ztrácí tempo a vyplyne jaksi do ztracena. ()

Fifer

Pro milovníky filmů jako Adaptace, V kůži Johna Malkoviche a Nauka o snech je tohle konečně zase další poklad. Skvělé. My na předpremiéře ve Světozoru jsme si to "užili" ještě více, protože ve velkém sále byl idiot, který se rozhodl blbými kecy komentovat celý děj. Takže na něj celé kino řvalo, ať drží hubu. Musím říct, že ten blbec byl mnohem otravnější, než Cage v těch snech. Jinak 112 komentářů před oficiální premiérou, zdá se, že český divák si už našel náhradu za ULOZTO. :-( ()

TomasKotlant

Marketéři tohoto filmu by měli dostat přes držku, neboť ve mně vzbudili zcela nerealistická očekávání a donutili mě na to jít. Ale finanční ředitel je asi i tak pochválí... Tento film je totiž přesně to, co se sám snaží kritizovat a parodovat, tedy dosti prázdnou nadutou celebritou, která krom pár zajímavých vedlejších linek a probliků nic moc nenabízí a rozhodně to není moc vtipné. Škoda, že ta scéna s Dylan Gelula skončila tam, kde skončila, to byla osudová chyba hlavního hrdiny a měly by se mu o tom zdát noční můry. [kino Atlas] ()

warrenur

Nic Cage nam zreje s kazdym nezvycajnym filmom a vzdy som prijemne prekvapeny, ze nevymizol z nasich nast-rocnych mysli, ked sme s nim pozerali B-ckove akcaky. Mysterium ohladom zjavovania sa v snoch a i negativne preklopenie vydalo na celkom zaujimavy sociologicky obraz. Pobavila terapia v telocvicni s roztrasenymi studentami. :) Otravne naopak posobil segment so vsugerovanou reklamou v zavere. Prve dve tretiny boli velmi dobre, potom ma to uz opustilo a po posledne mile minuty. Nadpriemer. Ocakavam v akom projekte Nic-a zasa uvidime. :) ()

simon84

tak nevim, asi jsem mirne zklamany, cekal jsem to asi lepsi, po pomerne nadsenych reakcich. Vylozene spatny to nebylo, chvilema jsem se bavil a nakonec teda asi takove slabsi 3 za me. Cage dobrej a pribeh vypadal hodne zajimave, ale pak me to postupne nejak ztracelo... v momente, kdy se motiv preklopil do negativniho, tak uz mi to rpislo asi moc prehnane, zvlast reakce ostatnich lidi na hlavniho protagonistu, tam uz mi to neprislo uveritelne a jen jsem si rikal wtf?  Ale aspon, ze Cage po letech nehraje v uplne sracce, to je plusovy bod. :-) ()

Kopi1

Originální a i dost originální. Jo film mě vůbec nenudil a zajímal mě jak se dál vyvine. Velmi dobré herecké výkony od všech, občas hezké momenty, ale občas umí být i trochu scary. Pro mě jedno z top překvapení roku. Jen tak dál s novými náměty. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

24.12.2023

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)