Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

corpsy

Tam, kde Ecov román Meno Ruže kládol dôraz na detektívnu zápletku, bez nadprirodzených motívov, tam ich PEKELNÁ DIERA stavia do popredia. Možno laických divákov prvá hodina unudí, alebo znechutí, ale šikovný násilný a mysteriózne nekompromisný záver, dá telu krásne zimomriavkové šteklenie. ()

Astaroth12

Začiatok vyzeral, ako koniec Satan prichádza z roku 2006 a tak som si mylne myslel, že to bude niečo podobne, ale nebolo. Bolo tu viackrát spomenutý gotický horor, ale ja som to tak vobec necítil. Bol tu impozantný cintorín, ale bol veľmi slabo využitý a interiéry ponurého kláštora skoro vobec nie. Ale na vine v tomto prípade nebol režisér, ale kameraman, nevedel sa s tým viac pohrať. Sú tu aj nejaké zvraty, ale sú veľmi predvídateľne a nezaujímavé. Je tu niekoľko slušne vygradovaných scén, ale ako celok išiel film po vyššom cieli, ale na ktorý rozhodne nemal. Od režiséra priemerného W lesie dziś nie zaśnie nikt som veľa nečakal a veľa  som ani nedostal. Nie každý horor, kde sa mihne cintorín alebo sa to odohráva v kláštore to musí mat prívlastok Gotický horror. Ide hlavne o atmosféru a tento jej mal minimálne. Slabé 3*. ()

Praxis

Konec pořádně oroštoval vleklou první hodinu. Místního sympatického kněze - policajta - mi bylo líto, ale pak jsem to nakonec těm hovadům vypatlanejm přál. Polské sympatické hororové cosi, s pár velmi nepříjemnými scénami. 55% ()

UncleG

Jako chápu, že se tu Bolkové a Lolkové snažili po atmoséfrické stránce uplácat takovýho ušišlanějšího Ari Astera.  Problém je v tom, že jim vyšel nekozistentní kvazi-slepenec, který se žánrově přelívá z kriminálky do konspiračního thrilleru a odtud do pratchettovské parodie na kultisty, aby nakonec skončil jedním z nejzlověstnějších a nejkrutopřísnějších hororových závěrů...  Místy děsivý, místy nechutný, místy nechtěně sebeparodický, místy cheezy, místy nablblý, dějově hodně průhledný. To úžasné závěrečné Trepifajxlí finále mělo být jako koruna nasazeno na hlavu úplně jinýmu filmu. ()

topi

Za to impozantní rouhačské finále musím dát za pět! Já tohle prostě žeru! Netflix občas umí solidně překvapit! Olaf Lubaszenko alias Juraj Baran ze Sekala byl v kutně skoro nepoznatelnej, až jsem viděl po nějaké chvíli jeho zdánlivě přívětivý výraz v očích, tak mě to došlo. Nerad bych vyzradil nějakou spojitost, ale "něco" mě hodně připomnělo výtvarnou práci polského malíře temnoty, Zdzisława Beksińskiho. Víc prozrazovat nebudu, každopádně o luxusní atmosféru, vizuál a vícero dalších překvapení a zvratů rozhodně nouze není. Spolu s Barbarem zatím nejlepší horor roku! ()

Gorehound

Mne ho CGI fakt vadí. Na papieri máte excelentnú atmosféru, hustú, ako sirup, miestami naozaj nechutné gore, parádny zahmlený vizuál a geniálne prostredie kláštora ... Zaujímavý príbeh a epickú pointu, ktorá vylepší dojem po zbytočných "vtipných" scénach, no a bolo by to naozaj veľkolepé a mrazivé, nebyť viditeľného a nepresvedčivého CGI. Dosť mi to kazí celkový dojem, všetku tú kritiku cirkvi, všetky skvelé nápady. Napríklad taký Halloween Ends štval viac hororovo a dejovo, ale mal excelentné praktické efekty. No, čo s tým? Taká Vec 1982 má praktické efekty, ktoré vyzerajú geniálne aj v 4K, poliaci sa týmto filmom snažili, a do istej miery uspeli, režisér má talent, ale obávam sa, že film bohužiaľ zostarne o dosť skôr, a efekty v dlhodobejšom rámci neobstoja. Hoci to filmu neželám. Mne to naozaj dosť výrazne kazí celkový dobrý dojem. ()

Trevor

Pán režisér film vie...aj spraviť a aj ho poslať do sračiek. Dnes v lese nik nespí 1 je príkladom prvej možnosti, 2 tej druhej. Posledná večera, či Pekelná diera je príkladom toho že sa to dá aj v jednomfilme naraz. Buď mal film pokračovať v štýle mixu Meno ruže nad Purpurovými riekami a vyťažiť z atmosféry kláštora nadupaný triler,v ktorej by kamaráti Martina Madeja z detstva, teda kanibali čo chceli naše babe zbaliť boli zlou odnožou kláštora proti hŕstke spravodlivých, alebo to malo byť od začiatku príprava na otvorenie brán pekelných v srdci katolíckeho Poľska a malo sa vraždiť podľa Judáša, ale v tejto kombinácii to nedopadlo najlepšie. A pritom nie je zlý ani úvod a ani záver, lenže dohromady je z toho asi krupicová kaša s opekanou slaninkou a chilli. Všetko samé o sebe človeku v istom čase chutí, ale keď to dá spolu pravdepodobne sa buď dovracia alebo poserie...rozhodne táto kombinácia nesadne každému a za mňa to režisér posral v závere, ktorý bol natočený precízne. Nepomohlo. ()

dyfur odpad!

....všetko v tme ledva človek vidí čo tam je, ale to by až tak nebolo na škodu až na tú nekonečnú nudu a ku koncu nejaké to ...čo? zvieratko?? .... strata času - viac netreba pozerať. ()

M.i.k.e

za komančů se v Polsku teda děly věci. No aspoň je jasné, proč se soudruzi nekamarádili s církví. Hellhole je sice jednohubka, která nebude přepisovat hororové dějiny, ale dokáže nabídnout slušné řemeslo s výbornou atmosférou, velmi dobrou hudbou a hutným závěrem a to není zrovna málo. Mnozí hollywoodští spoluzpeklasplozenci by mohli závidět. Silné tři a za ten závěr mám nutkání přidat čtvrtou...70% ()

bourec

Jak už tady někdo psal. Místo, kde se film odehrával, bylo to jediný, co snese přísnější měřítko. Autobus přivezl Majora Zemana, mniši i hnus kláštera jak z Jména růže. Jídlo k zblití, to ovšem s hororem nemá nic moc společnýho. A konec už byl hodně céčkovej. 30%. ()

Azrael515

Neinvencne retazenie vsetkych klise okultneho hororu za poslednych 50 rokov. Jedine, co by mohlo stat za pozornost, je mozno pokus o nejaky alegoricky kometar sucasnej socio-politickej klimy v Polsku., No v tomto ohlade mi to pride dysfunkcne doslovne. Church = bad! Much statement, very wow! :D Netflixpico! :D Jedna hviezda naviac za prejav "We fucked up, now back to your rooms.." Alebo i rozbite hodiny ukazuju dvakrat za den presny cas.. :D ()

PavelVanekArt

Průměrná detektivka, podprůměrný horor z prostředí kláštera. Atmosféra kolísala a moderní AAA look tomu naopak uškodil, víc by tomu sednul retro filtr právě 70s let s občasnou vadou obrazu. Kulisy ale byly top, protože samotný Polsko vypadá z půlky jak ze sedmdesátek. Konec byl takovej poloviční, napůl fajn (všichni do kříže a vzhůru nohama) a napůl hroznej hnůj (efekty a nedotaženost story). Satan vypadal celkem přijatelně. Škoda promrhaného potenciálu a atmosféry. Jméno růže pořád vede. 3* a.k.a 55% ()

Juto

Atmosféra tohto filmu, ktorú poskytuje miesto a kompetentná kinematografia, je to najlepšie na tomto filme. Bohužiaľ strašidelnosť, ktorú na začiatku dokázali vytvoriť kinematografiou a hudbou, ustúpila vďaka dejovému zvratu, ktorý nič nové neprináša. 5/10 ()

PROCESOR

Celkem to ušlo, hlavně ta tíživá atmosféra starobylého kláštera je super. I konec nebyl úplně pitomý, takže lehkej nadprůměr za mě určitě. ()

alchac

Aneb jak se návštěva černoprdelnického hnízda kdesi ve šlonské prdeli snadno změní na zoufalou záchranu vlastní prdele z doupěte černokněžnického, a to kupodivu nikoliv proto, že by po ní hlavnímu hrdinovi lačně pošilhával zjevně sodomitský podpřevor, a rovněž nikoliv výlučně proto, že místní vrchní, co Kozla nikoliv servíruje, ale kvůlivá obcování s ním podává řádně podezřelý boršč, je nějakej divnej. Byť tedy to, co na konci vylezlo ze studny, působilo dojmem, že se to tam zatoulalo odněkud z Faunova labyrintu, musím souhlasit se zdejšími pozitivně laděnými ohlasy, pročež exkurzi po církevních památkách u našich severních sousedů si po zhlédnutí tohoto kusu kurefsky rozmyslím! ()

okkac

V Polsku se rodí asi nová hororová ikona. Režisér Bartosz Kowalski už  příjemně překvapil slasherem Dnes v noci v lese nikdo nespí, který si oproti svým americkým vzorům ostudu rozhodně neudělal. Nebyl nic objevného, ale žánrově na polské poměry zdařilý kousek. Pokračování je v černých číslech celkem oprávněně, protože v polovině ten film uhnul do úplně jiného žánru, který nikdo nečekal a nechtěl. Nový film Poslední večeře (čeky Pekelná díra, angl. Hellhole) přináší pochmurnou atmosféru mužského kláštera, kdesi v zapadlé části Polska, kde přichází nový mnich se zaučit na exorcistu. Jenže osazenstvo klášterá není úplně to, za co se vydává. Stejně jako hlavní hrdina. Já byl spokojen. Má to neklidnou atmosféru, nějaké gore a závěr, kdy skoro do poslední chvíle človek neví, jestli se to rozuzluje realisticky nebo nadpřirozenem. 7/10 ()

NiWi

První polovina je relativně nezajímavý bloumání, které rychle ztratí napětí. Ta druhá se aspoň jakž takž snaží celý film opodstatnit a dát mu nějakou půdu pod nohama. Overall je to ale dost zapomenutelný horor, který přináší pár zajímavých vizuálních ošklivin a docela fajn atmosféru temného opatství, ale nakonec vyzní do ztracena. Na druhou stranu kredit polákům za snahu, protože bych vyměnil 10 českých romantických komedií za 1 takový průměrný horor. ()