R. Burton a C. Eastwood musí osvobodit generála, který je uvězněn na nejnebezpečnějším místě Říše - v "orlím hnízdě", zámku Schloss Adler. Akce prokládaná špionážními prvky v téměř nesplnitelném úkolu spojeneckého komanda v jednom z nejslavnějších válečných filmů. (oficiálny text distribútora)

Wally

Válečný film v tom pravém slova smyslu to moc nepřipomínalo (kromě pár výbuchů a závěrečné kulometové přestřelce v posledních minutách), spíše bych to nazval špionážním dramatem z prostředí 2. světové války. Nicméně nic z toho tomuto filmu nebere na půvabu, napínavosti a slušném napětí. Na svou dobu jde jistě o skvělý počin a R. Burton a C. Eastwood jsou ve svých rolích prostě excelentní. Normálně bych dal 4*, jednu ubírám kvůli tomu, že byl film příliš dlouhej a už jsem nevěděl jak si sednou :-) ()

Devadesát Dva

končíme, kde jsme začali, v letadle, za zvuků přehnané hudby (ale to se mi líbí). jakmile se infiltrují do Orlího hnízda, jsou oba dva ve svých rolích. samozřejmě mluvím o Clintovi a Richardovi. první pán, Clint Eastwood - skoro nemluví a napřed pomalu tiše a nožem, pak hlasitě samopalem kosí skopčáky na hradě (hráči Wolf 3D a Return To Castle Wolfenstein si nostalgicky pošmáknou nejen atmosférou, ale i lokacemi), zatímco všude rozmisťuje dynamit, kterého má vskutku více než požehnaně – naopak Richard Burton mluví hodně ale nezabíjí víc, než Eastwood mluví. a mě to tak kupodivu vyhovovalo. možná mě trochu mrzelo, že se tu víc nepovídalo – dvě filmové hvězdy spolu prohodí sotva pár slov – přišlo mi to jako škoda, že tu naní něco hláškovatelného nebo nějaká charakteristická zapamatováníhodná scéna. nicméně, on si to tenhle film vynahrazuje nebývalé elektrizujícím napětím, v němž bych, coby v samostatné disciplíně rozhodně udělil nejvyšší hodnocení. v jakékoliv situaci jste napnutí jak struny na kytaře. docela jsem si to tlacháni o dvojitých agentech a špionáž užíval. zatímco klasické Bondovky mi moc neříkají, z téhle klasiky jsem byl nadšen a tak nějak vidím, že se Where Eagles Dare inspiroval i Tarantino, jakobych útržky toho filmu viděl v jeho Inglorious Basterds. a v neposlední řadě se mi líbily i ty staré filmařské triky. s hodnocením jsem zatraceně na vážkách. ne, že bych si opřel hlavu, zavřel oči a v klidu o tom meditoval, jak Burton na konci v letadle, já dám hodnocení přecijen horší a do budoucna se rozhodnu, nebo při další projekci – vidět tohle v kině, dávám určitě plný počet. ()

Han22

Kam orli nelétají jsem kdysi dávno viděl a díky bohu si z něj nic nepamatoval. Je to totiž neskutečný mazec a tři filmy v jednom. Rámcově je to válečný film - skupina sedmi výsadářů, která umí perfektně německy se má infiltrovat v německých uniformách do nedobytné horské pevnosti a zachránit uneseného generála. Mrazivá ledová atmosféra, inteligentní velitel Burton a mlčenlivý killer Eastwood i to by stačilo. Jenže brzy přijdou zvraty - někdo v týmu zabíjí kolegy a je zrádce, velitel se tajně schází s nějakou agentkou a ani generál není tím co se zdá. Takže výborný špionážní thriler se smrští zvratů včetně jednoho finálního. No a v poslední části se režisér doslova urve ze řetězu. Tam kde si většina kolegů vystačila s realistickou akcí rozpoutá brutální peklo kde náckové padají po desítkách, k tomu lanovková scéna a parádní honička s autobuso-pluhem. V podstatě akční film podobného ražení, jaké se točily (mimo bondovek) až v osmdesátkách. Ano 2,5 hodiny je šílená délka a zadní projekce v pár scénách nepotěší, ale pro tentokrát to stačí na 5*, protože tohle bylo famózní. Válečný film roku 1968, ()

Teg

Na koukání velmi příjemný válečný film, překvapující hlavně svou délkou. Je sice pravda, že spousta chvil je tak zamotaných, že vám vlastně ani nedají šanci rozmyslet se proč to tak je, ale nakonec pochopíte a atmosféra skalního zasněženého orlího hnízda je... bravurní fenomentální hudba, noční zasněžené útesy pod temnou pevností a hvízdání horských orlů kdesi v údolí. ()

Rssa

Zamotaná špiónská story z prostředí Druhé světové války je v podstatě film dvou mužů - Burtona a Eastwooda, kteří si ho ukradli pro sebe. 85 % ()

Paity

Poctivá válečná dobrodružná filmařina v podání Richarda Burtona, Clinta Eastwooda a dalších. To je Kam orli nelétají, které bylo natočeno před více než čtyřiceti lety. ()

F.W.Colqhoun

I ran into this fabulous blonde. She was lying in a snowdrift. Když kradete umně, můžete se retrospektivně obtisknout do snímků, které byly natočeny ve věku vašich pěti let. Do filmu se nezaměnitelným způsobem podepsal mateřskou školou povinný Quentin Tarantino, "jehož" rukopis se táhne napříč plnými sto padesáti osmi minutami. Časem cestující Tarantinův modus operandi vedl Huttona k zasazení přímočaré, nikoliv hloupé náckovské vyvražďovačky circa The Fourteen Fists of McCluskey do úžasných horských lokací, připomínajících Polanskiho Ples upírů, kterýžto dojem podtrhuje angažmá Ferdy Maynea v roli nacistického hradního pána. Špionážní rafinovanost nedosahuje s výjimkou klíčové "krbové" scény ani úrovně Return To The Castle Wolfenstein, vše ale bohatě vynahrazuje kaskádová explozivita sloučeniny Eastwood / Burton, z nichž druhý jmenovaný tahá v roli suše hláškujícího britského rozvědčíka překvapivě za delší konec hrdinské vazby. Distribuce potěšení z ponižování směšně démonických Hitlerových pohůnků v atmosféře zimní dovolené v Říši nezakolísá v průběhu dvou a půl hodnového filmu ani jednou. Do sněhu na motorce se sajdkárou by se neodvážil ani Steve McQueen. ()

Ještěřák

Ani na takhle vykopávkovej film NEUVĚŘITELNĚ cool vejbuchy a scenérie nezmění nic na tom, že je to ve skutečnosti jedna velká, velká, velikánská hovadina. Bohužel, WHERE EAGLES DARE je přesně jako škaredá děvka pomáhající si tunou mejkapu. Na druhou stranu, koukalo se na to dobře. Alespoň první dvě hodiny. Plus mám neodbytnej pocit, že z "Orla" čerpali herní vývojáři při vyvíjení 3d akce RETURN TO CASTLE WOLFENSTEIN, která, a to je celkem srandovní, trpí ke konci zrovna takovým zašmodrchávacím stereotypem jako film. ()

Haymar

Výborná kombinace válečného a špiónského filmu - dobře napsaná, skvěle zrežírovaná, solidně zahraná (s tehdy ještě madičkým Eastwoodem... haha opravdu zajímavé). Škoda jen až přespříliš překombinovaného děje a vskutku brutálně dlouhé stopáže. A největší škodou je, že dneska takhle natočit válečný film už nikdo neumí... Ach jo! ()

vander19

Absolútne som nevedel o čom je tento film. Dokonca som predpokladal, že pôjde o western. Lenže ten úvod? Lietadlo? Až potom som si prečítal podrobnejší obsah a svitlo mi. Mladý Eastwood v rokoch svojich westernových výčinov sa mení na amerického super vojaka. Ku nemu do partie ešte vedúci oddielu R.Burton a dve sexi kočky. Práve u tých milých, peknučkých báb som sa pýtal - čo tu kurva robia? Vo vojenskom filme? Ale vcelku zapadli. Možno to bola snaha tvorcov prilákať do kina chlapov aj so svojimi nežnejšími polovičkami. Inak film je na svoju dobu dosť dobre vizuálne prepracovaný. Len občas má pár hluchých momentov. V jednu chvíľu sú chalani dole a o pár sekúnd už smerujú na svoju záchrannú misiu. Osobne mňa by nikto nedostal na tú lanovku. Neznášam výšky. Ale bol to čistokrvný brutál. Záver filmu tak ako Eastwooda prekvapil aj mňa. Dokonca som chvíľami strácal orientáciu. Po vysvetlení a zorientovaní môjho ja som uvažoval dokonca o 5*. Také napínavé zvraty mám veľmi rád. ()

KatRi

Můj první film s Eastwoodem, kde na sebe Eastwood nestrhává pozornost ani svým (ne)hereckým projevem ani zajímavou postavou. Tady to šéfuje Burton...a se svým komandem se neohroženě probíjí územím plným Němců na opevněný hrad, aby splnili misi (a že z těch Němců dělají pořádné blbce). A nebyl by to akční film, kdyby tady nebyly tak trošku fantaskní scény, kdy superhrdinové ničí výbuchem, co se dá, nebo pranice na nebezpečných ístech (střecha lanovky)..no proti gustu...žánrově asi kvalit, ale nejsem člověk, který to dokáže patřičně ocenit. ()