The Blackening

• Kanada The Blackening (viac)

Sedm černošských přátel odjede na víkend a skončí uvězněni v chatě s vrahem, který se jim mstí. Pomůže jim jejich pouliční chytrost a znalost hororů zůstat naživu? Pravděpodobně ne. (bianci)

Morholt

Jak ty čistě černošské záležitosti nemusím, tak tohle mi sedělo. Sice jsem se trochu bál, že to bude uřvané a zbytečně vulgární, ale to první bylo s mírou a to druhé prakticky vůbec. Navíc se to točí okolo hry, ve které vás špatná odpověď může stát život a mě celkem bavilo hrát se všemi zúčastněnými a to i přesto, že jsem byl většinou úplně mimo (jak mám sakra znát pět jmen černošských herců z Přátel?). Škoda, že těch otázek a odpovědí nebylo více. Každopádně příběh celkem rychle odsýpal, casting se povedl a hlavně je tu kupa hlášek a scének, ze kterých se BLM musí dělat mdlo i proto, že tu nemohou nikoho obvinit z rasismu. Za mě jednoznačně vede scénka, kdy má partička vybrat ze svého středu toho nejčernějšího coby oběť. V tu chvíli začnou být všichni bílí s velkým B a některým zdůvodněním se nešlo nesmát nahlas. Slušná práce. 75% ()

pornogrind

Další černošskej biják. Poslední dobou jich je víc a víc. Hororová komedie něco mezi úkolovkou(odpověz na otázku) a slasherem. Nejedná se ale o nic převratnýho. Pár vtipnejch situací a hlášek by se tu sice našlo, potěší i narážky na jiný filmy a horory i to že si černoši dělají prdel sami ze sebe. Hororová stránka filmu ale až tak moc nefunguje. Vraždy(Není tu ani jedna zapamatování hodná) nijak neoslní. Pointa(Motiv) proč se tu vraždí neoslní už vůbec. Podívat se na to asi dá. Ale rozhodně nejde o nic co bych někomu doporučil nebo co bych měl potřebu někdy v budoucnu vidět znovu. ()

Frajer42

Mělo to několik hezkých momentů s příjemným rasistickým odérem.  Jako celek to však bylo hodně odfláknuté a vlastně ani nevím, do jakého žánru bych snímek řadil, protože pořádně nefunguje a nebaví vůbec v žádné rovině. Všechny postavy jsou nezajímavé a nudné. Navíc kvůli jejich podřadné barvě mi hodně splývaly a těžko se v nich orientovalo. Extrémně k nasrání je fakt, že zde skoro nikdo za celou stopáž nezemřel. Přitom když vidíte množství opičáků na plakátu k filmu, tak se přímo nabízejí krvavá jatka. [20 %] ()

Arsenal83

Skôr komédia či paródia, než horor. V podstate film obsahuje narážky na všetko tak, aby zapadol do súčasných trendov. Trpiaci a prenasledovaní černosi, vyplakávanie, že v Priateľoch bolo málo černochov, samozrejme sa objavia aj dúhoví, ako by nás malo trápiť, že niekto sa už nerozmnoží, narážka na Trumpa musela tiež byť. Ale ak chceli byť vtipní, stačilo tam len hodiť, ako sa ich vzor Biden snaží chodiť po schodoch. To by len bola veselohra! ()

TheEvilTwin

Měli jsme tu horor. Měli jsme tu horor s černochy. Ale horor s černochy dělající si prdel z hororů s černochy tady zatím nebyl. Dokonalé popichování a boření všech klasických klišé (nejen) černošských filmů se zde povedlo na výbornou (klasické charaktery postav, “musíme se rozdělit” nebo “černoch umře ve filmu vždycky jako první”) a stejně tak nahláškované scény dělají z tohohle neambiciozního béčka příjemnou ultimátní guilty pleasure, která určitě nechce být dobrým filmem, ale spíše plní tajné přání tvůrců zesumírovat všechny černošské “zlé filmové návyky” do jednoho snímku a prostě jen baví. Je fakt, že krve a bodycountu se nedočkáme, do hororu film taky vůbec nezabředne a spoustu detailů o černoškých hláškách či jejich historii divák naplno nepobere, ale já se v rámci možností bavil vlastně dobře, a to i přesto, jak předvídatelný a simplexní celý film byl. Neurazí, nenadchne, ale horor-černošsko-komediální fandové si malý bodík navíc mohou přidat. ()

maddy

Černošský slasher zmiešaný s paródiou na černošské slasheri od režiséra Toma a Jerryho a Fantastickej Štvorky? Ehm, tu zázrak nemohol čakať skutočne nikto a presne taký je aj výsledok. Tim Story sa opäť ukazuje ako absolútne neschopný režisér, ktorý nezvláda žiaden žáner. The Blackening nefunguje vôbec ako slasher, keďže nemá kúsok napätia, atmosféry alebo aspoň akokoľvek zaujímavé vraždy a asi v polovici filmu som si musel vygoogliť, či film má skutočne rating "R", pretože (mimo slovníku postáv) mi skutočne prišiel ako horor pre deti, ktorý sa bojí akejkoľvek brutality. Ono to však vôbec nefunguje ani ako komédia alebo paródia na horory, pretože postavy tu po sebe iba nezmyselne kričia a vtip aby človek pohľadal. Ale nie som vôbec prekvapený, lebo keď chce taký packal ako Tim Story natočiť film o rasizme, tak to urobí tak, že do neho obsadí tie najstereotypickejšie černošské postavy a myslí si, že to má byť tým vtipom. :rollingeyes: CELKOVO: 2/10 ()

majo0007

Kupodivu musím uznať, že ma to celkom bavilo, hoci kto má "napozerané", uhádne od prvých minút, kto ťahá za nitky. Primárne film borí negerské horrorové klišé, ale nasucho nezostanú ani filmy ako Set It Off alebo Poetic Justice., pričom čím viac filmov s černochmi poznáte, tým je fun-factor väčší. Dokonca pri otázke, či nejaký neger prežil horror do konca som sa aj zamyslel (ináč, áno, viacerí). Hláška "nech zomrie ten najčernejší z vás" asi zkultovie. Run, nigga, run! ()

oveckaoa

Tim Story je zvláštní režisér má za sebou obě fantastické čtyřky, ale i třeba sračku Tom a Jerry a příští rok chystá film o monopolech.   7 černochů a černošek  jde na nějaký školní sraz na nějakou chatu tam , ale najdou nějakou hru pro černé (něco na styl člověče nezlob se a dostihů a sázek) a zahrají si ji. Pak jich to přestane bavit tak to přeruší a nahání jich několik chlápků v masce. Bohužel až na narážku na Trumpa to není vtipné a postavy jsou banda debilů a kravek i jejich chování nedává smysl. Jedna se zdroguje a při nahánění vrahem se rozhodne si sednout a dáchnout si (přesto ji nedokáže zabít) druhá skočí do vody a začne tam plavat ačkoliv už to má skoro přeplavané tak poté co vidí , že její kamarád bojuje z vrahem tak se vrací nazpátek,   jedna tam pořád mluví o tom, že je poloviční černoška , další o tom, že je na muže  a jeden z nich, když mají možnost se ozbrojit si vezme podělanou vidličku (jako vážně i noha od židle by byla lepší) . Vraždy nezaujmou a film kromě tématu vraždění černochů ničím nezaujme gore vyloženě chybí . Pointa je taky blbá jelikož to dělá chlápek kvůli tomu, že prohrál v kartách oni mu řekli, že není dostatečný černoch jelikož to neumí hrát tak ho na další sraz nepozvali což oni asi ví a přesto,  když tam dojde tak ho tam nechají. Na konci mají přesilu 4 ku 1 a nedokážou to využít proti podělanému samostřílu co se musí navíc nabíjet.     Těch 40 procent je jen kvůli tématu. ()

F.W.Colqhoun

All lives matter. Hovořit o černém humoru by bylo prvoplánové. Citují texty písní od Nase (čti 'nááááse), slaví Den zrušení otroctví a pamatují snad všechny černé filmové mrtvoly, ale také koukají na P*ř*á*t*e*l*e. Jsou černí hodně, nebo alespoň dost? Parametry komedie to ale naplňuje daleko více ty hororové. Tak jako někdo možná umře, ale většinou Afroameričané, takže... Jmenovat se třeba Tyler nebo Jayden, pochytil bych těch fórů víc a věřím, že mít k tomu kýbl kuřecích stehen, plácám se růžovými dlaněmi do stehen v pruhovaných teplákách déle. ()

Flopik

Nepozeralo sa nato nejako zle, ale kurňa tu bol tak zabitý potenciál. Toto mohla byť zlatá "černošská" paródie, kde by som pravidelne raz za čas umieral smiechom. Namiesto toho tu máme klasickú komédiu s iba černochmi, ktorá je vtipne nevtipná.  Ako horor ani troška, nakoľko zabitia vlastne neboli. Postavy fajn, ale prečo tu nerobili šialené kraviny, prečo neparodovali, to nepochopím. Škoda, obrovská teda. ()

helloween93

První komentář jsem zřejmě nikdy u filmu neměl. The Blackening jsem chtěl vidět, za a) to točil Tim Story (Ride Along série, Shaft) a za b) si film utahuje z hororových  stereotypů, prostě must see film. V ČR snímek ani nebyl v kinodistribuci, protože je hodně černošsky zaměřený. Mezi postavami je mraky odkazů na věci z černošské kultury, US historie a  nechybí ani slovní přestřelky o tom, co je nebo není rasistické a většina average diváků v ČR by zřejmě tohle pojetí odmítla. Já sem se bavil, ať už clumsy situacemi (brodění řeky, fighty nebo i celkově ta zápletka). Postavy pobaví a kdo má rád slashery a nevadí mu černošská kultura a ukřičený styl plný nadávek, bude se bavit. 3* ()

Daiker

Asi to měla být parodie na hororové filmy.... Akorát že tu máme černochy ala zhulenec ze Scary Movie. Ty jejich dialogy mi trhali uši. Asi to měla být nějaká černá satira nebo co.... Jinak pořád se tam něco děje, vrah je děsivý, občas se i zasmějete jací to jsou všichni idioti, smrtící hra ala Saw je zajímavá. Na léto je taková hororová komedie ideální.... ()

exe. odpad!

Tento snímok zo žánrov horror/komédia naplnil iba tu komédiu a nemyslím tým gagy. Nie, komédia bolo konanie postáv, slabé, nezaujímavé a tisíc krát videné klišé, ktoré sa snaží vyzerať a nabudiť podstatu hororu, ale má to od neho tak ďaleko ako vzdialenosť Zeme od Earendelu. Samotná výprava je nudná uspávacia zívačka, hororová atmosféra nulová a tona totálne odpudivých hercov, ktorí boli tak tupí, že v reále by boli všetci do jedného mŕtvi za 10 minút. K hercom som si dokázal vytvoriť nulové, až záporné sympatie a celý čas pôsobili veľmi nezaujímavým, až nudným dojmom a namiesto kladných postáv fandíte skôr záporákom, plus ďalší problém The Blackening je ten, že nemá žiadnu atmosféru, komediálna stránka nefungovala a namiesto toho, aby bavila, dokázala skôr nudiť a pre takýto snímok s nulovým potenciálom, nesympatickými postavami a s príbehom, ktorý nemá ako zaujať, je aj 96 minút strašne veľa. Plus trištvrte filmu sa odohráva v totálnej tme a všetky postavy sú čierne (okrem policajta, ktorý sa objaví v troch scénach a na pár sekúnd), a tak sa človek musí sústrediť viac na postavy a hľadať ich v tme ako na samotný film. A o to je to horšie, že namiesto toho, aby ste im fandili, prajete im pravý opak. Na konci síce nastane zaujímavý zvrat, ktorý ale s vyššie uvedenými faktormi nepôsobí tak, ako by mal a očakával som trošku viac ako len strieľanie z kuše do obetí, plus mizivý body count len strháva body dole a tých 96 minút dáva slušne zabrať. A vážne sa takáto sračka dostala do kín? Keby ten film vidím v kine, žiadam vrátenie peňazí plus zaplatenie bolestného. ()

I.ball

"Who's the blackest?" Bomba snímek utahující si z černošských stereotypů, zatímco maniak jako z "pátku 13." nutí všechny přítomné odpovídat na rasistické otázky z nejrasističtější deskové hry pod sluncem. Super legrace a žádné kuře ani vodní meloun - 70%. ()

Miroslav.Zac

Navzdory hodnocení jsem se bavil, ale je fakt, že z tohohle nový Scary Movie nebude. V dnešní připosrané době mě hodně překvapilo, že si taky někdo dovede dělat srandu sám ze sebe (nebo z druhých), a nikdo z toho nedělá aféru. ()