Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (9)

Médium (2022)

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování, neviditelná auta, globální katastrofy, jedna pohřešovaná dáma i parta z bývalé vojenské jednotky. Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Je třeba tak pečlivě vybírat, co si pustíme do obýváku. Dívka Flynne se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci, díky které navštíví skutečný Londýn roku 2099. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a množstvím postav. Od začátku je patrné, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání na emocionální strunu vyzněla do prázdna. Občas vadilo mnoho prázdných dialogů, místy nevyrovnané tempo. Navíc přijde několik dílů, kdy mají tvůrci potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. I ústřední sourozenecký vztah se trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… postupně jsem trochu prozíval futuristické výlety a víc než neutěšenou budoucnost ocenil současnost (zapletení šerifova úřadu) a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

Pilot (2022) (E01)

Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Takže je to opravdu o „pečlivém“ vybírání si. Předně: na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. Hraje dívku Flynne, která se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci Easy Ice. Sedí na horkém křesle, cítí všechno, celé své tělo, připadá si, že na místě doopravdy je. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a nadpozemskými tajemstvími. Ač téma nevyhledávám, tady mi virtuální realita či cestování časem (zatím) nevadí. A nutno podotknout, že to má skvělý vizuál. ()

Bonus za empatii (2022) (E02)

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování i jedna pohřešovaná dáma. Už jsem si v hlavě mnohé srovnal, těší mě, že se zřejmě nedočkáme nějakého hloubavého tlachání o časových osách. Přesto se obávám, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání si na emocionální strunu zatím vyznívá do prázdna. Už znovu si to ale Flynne na hlavu dát nechce, nicméně ona, její bratr i jeho kamarádi z bývalé vojenské jednotky potřebují znát odpovědi. Znovu tak navštíví Londýn roku 2099, ovšem její futuristická zastávka nabere temný obrat. Flynne má o Londýnu v budoucnosti pochybnosti, důkazem má být její matka, respektive nekrolog v novinách. Hrozby pro rodinu přicházejí z vícero stran. Kdo se jí snaží zabít a proč? ()

Haptický vlek (2022) (E03)

Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení a futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání si na emocionální strunu zatím vyznívá do prázdna. Celkově značně upovídaný díl s poměrně nezvládnutým tempem, částečně se věnující Wilfovi, který se šťourá ve své minulosti. A není sám, děj se najednou plácá v životě několika postav. Atraktivní vizuál zůstává, ovšem dynamika si šla odpočinout, protože tvůrci měli potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. Chválíme sice futuristický Londýn, ale ve výsledku v něm prostě jen jedna, dvě, tři postavy kráčejí. Samotné finále dojem krapet zachraňuje. ()

Jackpot (2022) (E04)

Trošku sešup. Hodně jsme zpomalili, tvůrci předkládají stále méně zajímavé scény. Chválíme futuristický Londýn, ale ve výsledku v něm prostě jen jedna, dvě, tři postavy kráčejí. Není to jen Wilf, děj se najednou plácá v životě několika figur. Trvá myšlenka rodiny, respektive co jsou postavy ochotné riskovat, aby ochránili tu svou? Zatímco dřív se mi zamlouvala uvěřitelnost ústředního sourozeneckého vztahu, nyní se to v současnosti trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… Alespoň se dozvíme, co byl jackpot: cosi méně okázalého než apokalypsa. Všechno se postupně nabalovalo, ale začalo to už v době Flynne. Holt lidstvo to zase několikrát posralo a zřejmě to započalo blackoutem, následovalo pandemií moru, který napadal vnitřní orgány, pak přišla ekologická krize. A výsledkem bylo, že přes 7 miliard lidí zemřelo. ()

A co Bob? (2022) (E05)

Za mě naštěstí mírné zlepšení. Komplikace přibývají, Fisherovic rodina už ví, že je v případu zapletený šerifův úřad. Trocha té trpělivosti je pořád potřeba, prostě probrat se strukturou několika vrstev reality není jen tak. Mimochodem z práce legendárního sci-fi autora Williama Gibsona čerpaly mnohé významné filmy, s Matrixem v čele. Nicméně zatímco tvůrci vsadili a diváci zřejmě ocenili pohled na neutěšenou budoucnost (předlouhé scény a unylé postavy), mě mnohem víc baví současnost a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A mě holt scéna na mostě bavila. ()

Nasrat a vyliž mi (2022) (E06)

Rozvláčnější děj ve futuristických kulisách v mých očích pokračuje. Trocha té trpělivosti je pořád potřeba, prostě probrat se strukturou několika vrstev reality není jen tak. Mimochodem z práce legendárního sci-fi autora Williama Gibsona čerpaly mnohé významné filmy, s Matrixem v čele. Na můj vkus už bylo až nesmyslně moc času promrháno prázdnými dialogy, takže zatímco tvůrci vsadili a diváci zřejmě ocenili pohled na neutěšenou budoucnost, mě mnohem víc bavila současnost a ukotvení postav v ní. Třeba takové dění u Corbella Picketta doma je poměrně dost fajn. ()

Bazmek (2022) (E07)

Je vidět, že seriál nebyl levný. Kromě akce nabízí rozmáchlé kulisy i futuristické výjevy. Ale zároveň má až příliš mnoho postav, příliš mnoho prázdných dialogů i nevyrovnané tempo. A právě rozvláčnější děj ve futuristických kulisách v mých očích pokračuje. Za sedmý díl přesto palec nahoru. Zatímco tvůrci vsadili a diváci zřejmě ocenili pohled na neutěšenou budoucnost, mě mnohem víc baví současnost a ukotvení postav v ní. Matka Ella musí akutně navštívit doktorku, ovšem nemíří k ní sama. Znovu tak dostane prostor fyzická a kontaktní akce. A zástupce šerifa se nakonec rozhodne pro svůj příběh. ()

Stvoření tisíců lesů (2022) (E08)

Příjemný mix několika žánrů, nicméně na vysvětlování toho bylo poměrně spoustu. Upřímně moc nedokážu posoudit, jak moc bylo finále odfláknuté, po celou dobu jsem měl problém, abych se zorientoval v časových osách, charakterizacích postav a několika zápletkách. Ale chyba je u mě, nedařilo se mi do pojetí ponořit. Ač vypadá Londýn roku 2099 od začátku skvěle, tahle mise mě nepohltila, podstatně víc mě bavila současnost a ukotvení postav v ní. Bez případné druhé série se obejdu, nicméně na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD