Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

castor

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování, neviditelná auta, globální katastrofy, jedna pohřešovaná dáma i parta z bývalé vojenské jednotky. Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Je třeba tak pečlivě vybírat, co si pustíme do obýváku. Dívka Flynne se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci, díky které navštíví skutečný Londýn roku 2099. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a množstvím postav. Od začátku je patrné, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání na emocionální strunu vyzněla do prázdna. Občas vadilo mnoho prázdných dialogů, místy nevyrovnané tempo. Navíc přijde několik dílů, kdy mají tvůrci potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. I ústřední sourozenecký vztah se trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… postupně jsem trochu prozíval futuristické výlety a víc než neutěšenou budoucnost ocenil současnost (zapletení šerifova úřadu) a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

JB2203

Účelově zmatená záležitost, o které není radno příliš přemýšlet, paradoxně i přes to, že nás k tomu tvůrci neustále nutí. Na druhou stranu se jedná o docela inspirativní zdroj k četným disputacím vymezeným spektrem protichůdných názorů od: "vždyť je to úplná kravina" až po: "konečně zábavné a dobře natočené scifi." Z hlediska narativní logiky jsem jednoznačně pro "kravinu", z hlediska výlučně diváckého jsem byl víceméně spokojen. Tedy 60%. ()

warrenur

Kvoli zaverecnej slabej epizode idem nakoniec o hviezdu nizsie. Vcelku sa vsak jedna o kvalitne a pomerne inovativne sci-fi s velmi slusnymi hereckymi vykonmi, za mna jednoznacne boduje inteligentna "zaporacka", ktoru hra T'Nia Miller. Serial vsak odporucam, avsak po zaverecnej epizode budete zrejme s prekvapenim cakat dalsiu scenu, ktora nepride, kym nenatocia dalsiu seriu. Nezabudnite na potitulkovu scenu, tiez tak trochu "divnu". 68% ()

EvilPhoEniX

Hardcore Sci-Fi mind fuck pro náročné od tvůrců Westworldu. Seriál se odehrává v malém městečku poblíž Appalaškých hor ( svým prostředím a lokální komunitou mi připomínal Banshee) kde talentovaná Chloe Grace Moretz vyniká hraním her ve virtuální realitě ( konečně zas pořádný projekt pro ní). Společnost jí tedy zašle nový videoherní systém, dosud netestovaný, který nemá daleko od reality. Přesune se do futuristického Londýna se zajímavými pravidly i světem a tím zároveň ohrozí i svou rodinu. Za mne jde o výbornou Sci-Fi, která letos moc nemá konkurenci. Tvůrci Westworldu se nezapřou, je to opravdu náročnější podívaná ( spousta náročných pojmů, názvů, filosofování, že jsem se kolikrát ztrácel, ale nepřekáželo mi to k diváckému zážitku). Rozhodně je to příjemný mix Ready Player One, Matrixu a Westworldu, který mě chytl od první epizody a nepustil za koule až do finále. Jsou tu velmi sympatické postavy a výborní záporáci v současném světe i ve virtuální realitě,. Corbell Picket je takový klasický městský mob boss a Cherise, tak to je ušlechtilá a inteligentní mrcha ( jeden z nejinteligentnějších ženských villainů ever!) a bavil mě i Irský assassin, který s nožem pracuje snad od mala. Sympatická je i postava zástupce šerifa, který projde nečekaným vývojem a samozřejmě celá banda mariňáků s PTSD, kteří se tu skvěle hodili. Seriál má výbornou technickou stránku, vizuálně je místy velmi podmanivý, má inteligentní scénař a dobře promyšlený Sci-Fi svět, jak jsem už zmiňoval, tak parádní postavy a hlavně je tu konečně pořádná akce, je brutální, nekompromisní, fyzická, kontaktní s choreografií, která bere dech. Z každé jedné akční scény jsem si padl na zadek a vyloženě jsem slintal a řval sprostá slova napříč všemi směry! Mohlo být akce sice ještě víc, ale tady se musel klást prostor i pro příběh a postavy, jelikož na vysvětlování je tu toho opravdu spousta. Kvantový tunellíng, Futuristický Londýn, tajné organizace, neviditelná auta, virtuální reality, speciální zbraně, podmanivý herní svět, mariňáci s PTSD, erková akce, globální katastrofy a spousta dalšího. Jsem velmi spokojen, velmi jsem se celý seriál bavil a po těch kriminálkách a dramatech je to rozhodně příjemná změna letoška. 85% ()

Marze

Vše začíná v roce 2032. Je to dost nesoudržné s dlouhým budováním seriálobvého světa. Děj se odehrává v budoucnosti a má témata problémů dneška ztrátu soukromí, identita, osobní zodpovědnost apod. Nevíme, jestli se z postavy nevyklube robot. Hlavní postavou je blondánka žijící s bratrem a mariňákem na venkově v Americe blondýnka. Maká od nevidím po nevidím, aby měla na léky pro smrtelně nemocnou matku. Za peníze zaskakuje za bohaté hráče hraní videoher a vylepšuje jim skóre. Je vyslána na mise, kde zažije souboje, svádění, únos. Příkazy jsou ji udělovány v její hlavě. Domnívám se, že se jedná o věrnou simulaci skutečnosti, při níž zažívá skutečnou bolest. Její mysl se ocitá v budoucnosti, v jiné zemi a cizím těle. Tam je zatažena do spiknutí přes kontinenty a časové dimenze. Vadou je rozkošatělost podzápletek, nepřilnul jsem k postavám. Ploše působí i vztah k bratrovi a umírající matce hlavní hrdinky. ()

• V epizodě vejde Flynne (Chloë Grace Moretz) do přísně střežené místnosti pro vytváření časoprostorových simulací. Zdobí ji obraz „Bitva u San Romano“ od renesančního umělce Paolla Uccella (1397–1475). Obraz je uložený ve Florencii. (Vavča)
  • Vo februári 2023 Amazon oznámil pokračovanie seriálu v druhej sezóne. 18. augusta 2023 však bola druhá sezóna definitívne zrušená z dôvodu štrajku hercov a scenáristov v Hollywoode. (Arsenal83)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (DJMaroko)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD