V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

Elerrina

Celá první třetina je docela fajn, a kdyby byl i zbytek filmu jen o tom, jak osvalený Jake posedává u baru, koučuje mladé kluky ve vyhazovačství a jen v těch nejnutnějších případech zvedne prdel, aby zbušil nějakého neposedného motorkáře, tak bych s tím byla úplně spokojená. Jenže se do toho začnou míchat mafiáni a policisté, kteří se, bohužel, skládají z postav záměrně komických, nezáměrně komických a pak úplně tragických. Takže se to postupně zvrhne ve zmatený cringefest, který už nezachrání ani ta až příliš natahovaná řežba v závěru. ()

borec999

Akčná blbosť na odreagovanie. Jednoduchý dej, Gyllenhaal vo forme a Connor Mcgregor v rage móde. Dejový koncept by mohol fungovať aj na vážno (trauma z minulosti Gyllenhaala ktorej sa okrajovo dotkneme, umiernené bitky a akcia na začiatku), po príchode McGregora a jeho totálne šialenej postavy to však nie je možné, film sa odtrhne z reťaze a často je tak prepálený, až je to vlastne vtipné a pre niekoho určite i cringe. Osobne sa však nesťažujem: súboje sú fyzické, kontaktné, drsné, zaujímavo (až videoklipovo) nastrihané a natočené, je ich dosť a ako fanúšikovi akcie mi to v kombinácii s peknou Danielou Melchior na oddych stačilo. Gyllenhaal je kvalitný herec a tak je na mieste otázka, či ho pre podobné bezduché mlátičky nie je škoda. McGregor nie je herec, na druhej strane, ak dostane typ postavy písanej presne na telo, môže sa vo filmovom priemysel presadiť- postavu šialeného maniaka zvládol presvedčivo. Prepálená akcia, ujetý humor, rýdzo béčková zábava. 70% PS: originál z 80s som nevidel, takže nemám s čím porovnávať. ()

POciSEM odpad!

Dalšího Doltóna už prosím ne. Příšerný naprosto ve všech směrech. Zrzek McGregor je dokonce ještě větší manták než byl svýho času Chuck Liddell nebo Randy Couture. Akorát ten Gyllenhaal je celkem sympaťák ale všechno ostatní je teda otřesný. ()

SpaceOdyseus

Nikdy mě nenapadlo, že to u tohohle filmu řeknu. Ale McGregorova postava tu byla úplně zbytečná. Magnussenův záporák by fungoval lépe bez něj a navíc Connor je opravdu špatný herec. Kdyby se radši věnoval přípravě na zápas s Chandlerem. ()

Litvicek

Příběhově jak ze života mého mládí na prvním stupni základní školy, kde ses mlátil jen proto, protože ti to hormony řekly. Tady se mlátí banda dospělých lidí a mlátí se teda ve velkém. Gyllenhaal se nám tady zaplete do místní komunity, nahodí na odiv six pack, sbalí buchtu a konfrontuje místního záporáka, který má naštěstí proti Džejkovi jednoho žolíka v rukávu, v podobě McGregora, který si v podstatě ukradne celý film pro sebe (ač je velký bizár). Je to sračka ale má to dobrou kameru, přehlednou a zajímavou akci a stopáž krásně uteče mrknutím oka, takže ve finále spokojenost. ()

Wishkah

Jsem někde na pomezí 3 a 4 hvězd. Na ty tři to srazilo hlavně přestřelené a natažené finále. V originále je to prostě přímočařejší a tady by to sedlo taky. I přes to je to ale fajn béčková oddychová pocta jednomu z nejlepších oddychových béček. Jake Gylenhall se vysekal do neuvěřitelné formy a svoji až zenově vyklidněnou roli si užívá, akce je ve většině případu drsná a jde cítit každý úder. Škoda přestřeleného Mcgregora, který měl raději zůstat jen u mlácení a nesnažit se hrát, škoda dost hnusného CGI a škoda zbytečně dlouhého finále. V konech by se tenhle snímek nejspíš propadl. Stream tomu sluší mnohem víc ()

Klajnik odpad!

Tvůrci navázali spolupráce (UFC, Conor, Post Malone...), díky kterým na sebe projekt dokáže vztáhnout pozornost, ale o dobrej film se nejedná. Gyllenhaala mám rád, protože dokáže skvěle zahrát docela komplikované role, ale často si vybírá projekty, které za pozornost nestojí. Zde nemá co hrát, ale když se pere, vypadá to docela efektně. Bitky jsou tou hlavní kvalitou tohohle filmu, jenže jich je poskrovnu, takže většinu času sledujeme expozici a vztahy postav, které nás vůbec nemusí zajímat. Příliš mnoho času musíme sledovat nudné a utahané dialogy nezajímavých postav, což je důvod, proč to odstřeluju. Výjimkou snad je Conor McGregor, kterej hraje sobě vlastní přestřelenou postavu, čímž snad jako jediný dokáže trochu zaujmout. Tvůrci měli buď vybrousit scénář anebo to celé osekat, zrychlit a ozábavnit - vysrat se na nějaké pseudo-trauma hlavního "hrdiny" a na všechny ty utahané kecy s nezajímavými vedlejšími postavami. Samotný westernový koncept totiž není vyloženě nefunkční: UFC fighter přijede do městečka, kde brání podnik před nájezdy gaunerů nějakého mafiánského bosse, kterému se ono místo hodí pro byznys. Problém je, že během toho navazuje vztahy s kolegy, začíná si románek, poznává své nepřátele a zjišťuje, o co různým stranám jde a nic z toho není ani trochu zajímavé. Výsledkem je zbytečnej film. ()

Ant_Antony

Jednohubka... nic víc, nic míň... jen škoda, že to vypadá dost sterilně a jak postupuje čas, divákovi dochází, proč to nešlo do kin... ()

bobstock

Přepromovaná akční mlátička s Jakem a Conorem dostála svých slibů a pokud je celý tenhle kousek jen floridskou čekárnou na MMA zápas mezi nimi, dočkáte se. Mezery mezi bitkami jsou vyplňovány nezáživnými postavami a jejich každodenními problémy se stromy, mezi kterými se občas mihne i tak nablblý fór, jako že loď se jmenuje Loď a putyka se jmenuje Putyka. Gyllenhaal bloudí se svým podivným, vyhořelým výrazem slunným pobřežím a padouch Conor se ho snaží svým vysmaženým výrazem rozmlátit do konzervy lunchmeatu. Nic víc nic míň nečekejte, pro Douga Limana zřejmě odpočinková práce, protože to jinak není možný. Jo a pokud je tohle svižnější brácha původního Road House, tak si starší verzi se Švejzím nechám ujít. 45% ()

aLPaC

Osmdesátkový originál S Patrickem Swayzeim mám rád a tak jsem si tento remake nemohl nechat ujít. Zvlášť, když se jedná o "herecký" debut Conora Mcgregora, který si mimochodem svého macho šílence pekelně užil a i když je zjevné, že Shakespearovský herec z něj asi nebude, svůj účel v tomto filmu splnil. Větší problém jsem měl s Gyllenhaalem, jenž se pořád tak debilně usmívá (stejně jako například ve Slídilovi, ale i jiných filmech) a jeho MMA zápasníka s pohnutou minulostí jsem mu moc nevěřil. Vedlejší postavy jsou k ničemu stejně jak v originálu, ale fighty a hlášky jsou tu dobrý. Ještě, že Joel Silver je stále naživu, protože jinak by nám tyto akční macho filmy už asi moc lidí nenabídlo. PS. Posledních pár Fast and Furious se může jít klouzat. ()

Milky.

Jednohubka s divně hrajícím Gyllenhaalem, pro mě neznámým McGregorem (který si roli ale očividně užíval) a pěkným kouskem Floridy/Dominikánské rep.. Souboje jsou pro diváka asi zajímavé, ale způsob natočení s různými digitálními jakože vychytávkami, záběry z vlastního pohledu a množstvím digitálních triků mi přišel spíš nešťastný a docela to kazil. Jinak pro mě je MMA úplně cizí svět a jako takové mi to nepřišlo nějak zajímavé. Koukání nelituju ale asi za měsíc nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

Zombi

První půlka se mi líbila víc než půlka druhá která je přitom akčnější. Začátek se také nese více v duchu prvního filmu, později se to přehoupne až trochu do parodie, díky McGregorovi, kterej se do filmu absolutně nehodí, na druhou stranu bitky s ním jsou zase OK. 3 hvězdy. ()

Flopik

Jakyňo nahodil letnú formu a vyriešil pár naliatych štangastov v bare. Skvelá oddychovka pri ktorej sa nedá nudiť, akčné scény sú skvelé a na súboje sa veľmi dobre pozerá. Občasné CGI troška kazí dojem, ale to odpúšťam. Do toho si pridajte hudbu z baru a pohoďáka Gyllenhaala. No a čerešnička na torte je Conor, ktorý herecká hviezda síce nebude, ale táto úloha šialenca mu padla nekustočne dobre a na ich súboje je radosť sa pozerať. Čistý maniak a poriadny nárez. Za mňa veľmi fajn a 5* si to udržalo pohode. ()

TheSpearCZ

Osmdesátkového předchůdce jsem neviděl, takže se vyhnu porovnávání, ale tenhle filmec s Gyllenhaalem v neskutečné formě je přesně ten typ filmu, který nikdy nezklame. Není to žádná komplexní záležitost, ale letní blbina na jedno podívání, on už ten samotný příběh o bývalém UFC bojovníkovi je blbost, takže čekat něco lepšího je utopie, ale alespoň to tvůrci podali více komediálně než dramaticky. Čisté 3* ()

bozka10

Tento film sa do histórie nezapíše,ale konečneeeeeeeeeeeeee sú tu bomby, obyčajný príbeh no klasika.Hovorím výrazné áno 👊.A Jake vymakaný na žiletku a famózny Conor! ()

Illy

Solidně zábavný béčko s bezva Gyllenhaalem, dementním Conorem McGregorem,k(terej hraje karikaturu sebesama) a neuvěřitelně špatným CGI. ()

Sunny.69

Ačkoli je příběh v podstatě průměrným akčňákem, čtyři hvězdy si to za mne zaslouží. A to za skvělou kameru, za dost dobré syrové bitky, a za Jaka Gyllenhaala a jeho úsměv (který skvěle kontrastuje s tím, jak všechny kolem sebe mlátí). Conor McGregor je tady podle mě akorát sám sebou (a nebo to skvěle hraje a fakt si to užívá, who knows), a jeho role skvěle doplňuje tuhle tak trochu komedii, vtipných hlášek je tam taky dost. ()

theSaint

Oproti originálu unylé a nudné. Gyllenhaal nepředvádí nic proč bychom si ho měli oblíbit, tváří se nonstop jakože cool a nad věcí, ale svoji postavu neumí prodat. Prostě to neni sympoš jako Patrick. Přepálený McGregor šaškuje, jak je mu to vlastní a je to trapné. Nesympatické vedlejší postavy. Bitky jsou k uzoufání se šíleným střihem. Road House se stal kultem- z určitých důvodů. Kdokoli kdo tvrdí, že je to lepší v jakémkoli směru spadl z višně. ()

TaanStari

Takové normální bezvýznamné béčko by to bylo, jenomže... Gyllenhaal ví přesně v čem hraje a podle toho se taky (ne)snaží a McGregor netuším, o co se snaží, ale vychází z toho pouze umírněnější verze sebe sama, což je prostě pekelný zážitek. Bez něj by to možná bylo na 3*. ()

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (viac)

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce