V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

beowulf

Velmi slušný thriller, který sice s Uprchlíkem soupeřit nemůže, ale ve svém žánru rozhodně patří k nadprůměru. Mimochodem ta hřbitovní přestřelka se odehrává na Českém národním hřbitově (Bohemian National Cemetery) v Chicagu, kde je mj. pohřben chicagský starosta Čermák. ()

Hrus

Po prvním shlédnutí bych to hodnotil jako docela dobrý, skoro průměrný akční thriller. Vzhledem k tomu, že sem se časem k tomuhle filmu vrátil a skvěle se bavil i napodruhé, napotřetí i napočtvrté(!), musím s hodnocením nahoru s tím, že tu skutečně nemohu najít žádně hluché místo. Film má spád, zajímavé postavy, dobré herce (hlavně TLJ, Downey). Co už by chtěl člověk od filmu této kategorie víc? ()

david666

Tommy Lee Jones rules!! Jeho hlášky mě posadily na zadek. Celá jaho pátrací skupina je skvěle sehraná. A protože W.Snipes zde nic moc nepředvádí, tak sledujete hlavně ty "špatné". Zde jsem se také poprvé "setkal" s výborným Robertem Downey Jr. Jinak se jedná o slušný thriller, který se nevzdaluje zas tak moc od Uprchlíka, kde se se Samem Gerardem a jeho partou setkáváme poprvé. ()

vofo

4 hvězdy za Lee Jonese, za nostalgii i za to, že je to klasický product studia Warner. Bros z devadesátých let 20. století. Oddechová záležitost. ()

cici24

šerif Gerard je pro Tommyho jako ušitý, jeho metody a zápal pro vyšetřování je parádní...tentokrát proti němu stojí Snipes, který v té době ještě hrál a byl áčkovej herec.... ()

paniColombova

Říkala jsem si. Proboha - pokračování Uprchlíka - to bude určitě trapná napodobenina. Ale podívala jsem se na to. Taktéž skvělé a strhující pokračování i bez Harisona Forda. Wesley Snipese byl špičkový. T. L. Jones bez komentáře. Hodně mě zaujalo na tomto filmu, že film je vlastně ve stejném stylu jako Uprchlík, ale přitom jiný děj. Tohle se opravdu povedlo. Uprchlík je sice jedinečný, nepřekonatelný, ale hodnoťme tento film jako samostatný. LIDI PROBUĎTE SE!!! NEHODNOTÍTE ROZDÍLY MEZI JINÝMI FILMY, ALE FILM JAKO TAKOVÝ. NE SNAD??!! Kdyby Uprchlík s Fordem neexistoval, bylo by hodnocení tohoto filmu stokrát lepší. Takže ho prosím nesrovnávejte s prvním dílem. ()

lepo

Na to, že je to vlastne voľné pokračovanie Utečenca, je film príjemnou oddychovkou s typickými štekmi "a la" Mr. Tomy. Lee Jones. Tak isto zaujímavý finálný zvrat a akcie určite skalných nazarmútia.. ()

PTuranyi

Slušná policajná dráma so špionážnou zápletkou, v ktorej je Wesley Snipes ako agent Sheridan na úteku kvôli falošnému obvineniu. Na stope je mu Tommy Lee Jones v úlohe šerifa Gerarda so svojím tímom. Film začína ako Con Air útekom z väzeňského lietadla a potom naháňačkou cez pol USA. Dôležitú úlohu zohráva aj agent Royce stvárnený Robertom Downey Jr. Produkcia je veľmi dobrá, atmosféra napätá a herci svoje role hrajú dobre. 70% ()

nervana

Takhle má vypadat skvělý akční film. Nebudete se nudit ani chvilku, jelikož hned od začátku se stále něco děje a vše to korunuje vedle Snipese výborný Tommy Lee Jones, který je prostě v postavách detektivů či šerifů asi nejlepší herec co může být. Tyhle role na něj prostě sedí jako ulité. Pro mě jeden z nejlepší akčních filmečků... ()

MIHLIK

Super, super, volné pokračování uprchlíka. Na tento film nedám dopustit... Tommy Lee je v těchto filmech naprosto nepřekonatelnej. Špatně to ovšem tentokráte nezahrál ani Wesley. Jeden z filmu v mé TOP 10. ()