Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Mini_X

Marvelový halloween special dorazil na Disney plus, který je nejvíce odlišným Marvel projektem na Disney plus. Michael Giacchino, je úžasným skladatelem a jeho hudba opět je úžasná, ale ukázalo se, že dokáže být úžasným režisérem. Konečně jsme dostali marvelovku která už neřeší konec světa nebo milion nových postav, ale sledujeme skupinku lovců, který vstoupí do arény a snaží se přežít a následně sledujeme horor, které vyšli v roce 1950. Atmosféra je úžasná, hororové prvky fungují snad ještě lépe než v druhém Doctoru Strangeovi, Giacchino děla úžasnou hudbu, akce není plná CGI je chorografická, kamera je jedna z mých nejoblíbenějších věc na filmů, celý snímek je černobílí což byla správná cesta jak udělat halloweenský speciál. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších Marvel projektu z Disney plus. 8/10 ()

Maximilianus

Konečne niečo iné,  ako sme od Marvelu zvyknutí. Najmä sa to nesnažili byť nasilu vtipné a nebolo to úplne pre deti. Ja by som si síce prial, aby to bolo hororovejšie, napínavejšie a drsnejšie, ale aj tak celkom fajn. Dopomohla tomu aj hodinová stopáž, vďaka ktorej tam nebolo toľko priestoru pre zbytočnosti. 7,4/10 ()

Likan7

Skvělej atmosférickej úvod a příjemně akční krvavý závěr. Jen škoda tý ukecaný vaty uprostřed. U "filmu", který má pod hodinu bych doufal a i čekal lepší tempo. Marvel každopádně ukázal něco úplně novýho, neotřelýho a nezklamal. Uvidíme co bude dál... ()

rublik05

Ani ve snu by mě nenapadlo, že studio Marvel někdy přijde s tak zajímavým a nesmírně stylovým počinem. Vlkodlak: Noční lovec od samého začátku navodí až mrazivě temnou atmosféru, která je geniálně umocněná černobílým filtrem a vhodně zvolenou hudbou. Příběh není nikterak složitý, přesto díky krátké stopáži ani moc nenudí, má spád, gradaci a plno zajímavých momentů. Herci své role zvládli obstojně, žádná z postav mi nevadila, víceméně všem hercům jejich role sedly. Závěr je jak se patří drsný, lepší tečku patrně ani udělat nešlo. Abych ale jen nechválil, tak já osobně bych snesl větší míru brutality a krve, pár dialogů bych nahradil akcí, jinak ale nemám moc co vytknout. Výborný experiment, snad se brzy dočkáme podobně laděného celovečeráku. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v tomto směru studio Marvel do budoucna pokračovalo. 7/10. ()

Mr.Baboon

Je to předvídatelné stejně jako staré horory, kterým tenhle speciál vzdává hold. Ale no a co, když to stejně funguje! Má to správnou atmosféru vytvořenou s pomocí parádní hudby, interiéry/exteriéry na jedničku a kvalitní casting. Ani humor tu nelezl na nervy a celkem se povedl... Nemůžu si pomoct, ale po posledních projektech z MCU je Werewolf by Night parádním osvěžením, které konečně zkoumá ta zákoutí MCU světa (a žánr), jež většinu z nás opravdu dlouhou dobu zajímala. Místy tu sice opět strašily plytké a šablonovité scény, které dnes už nechybí žádné marvelovce, ale nakonec v docela únosné míře a vlastně to vůbec nerušilo. Marvel nám tímhle projektem ukázal, že se úplně v klidu dají představit dvě nebo i tři nové postavy, a nepotřebujete na to šesti a vícedílný (pod)průměrný seriál. - 75% ()

HERGImanCZ

Tohle je ta cesta, kterou se MCU musí vydat! Abyste mě nepochopili špatně, ne, opravdu to nemyslím tak, že by zbytek následujících snímků musel být černobílý. Vezmeme to ale popořadě. Marvel se poslední dobou snaží tak trochu experimentovat, doteď to ale nikdo nedotáhl do té správné míry. Měli jsme tu WandaVision, kde byl začátek dost slibný, pak se vše ale zvrhlo a byla z toho taková MCU klasika. Pak přišla Ms. Marvel, která se ze začátku tvářila jako dobrodružná teen komedie, kde bude největším úkolem hlavní hrdinky dokázat své rodině, že dělá správnou věc. Vše se ale opět muselo překlopit na záchranu světa, přičemž to zajímavé bylo zahozeno. Čtvrtý Thor byl rozhodně autorský film, ale bylo to až moc infantilní, na film v kinech měl špatné efekty a krom záporáka to prostě nefungoval. She-Hulk byla zase pokusem o sitcom, samotní tvůrci si ale očividně moc nebyli schopní poradit s našroubováním toho všeho na superhrdinský seriál. Nejeden fanoušek tak pomalu ztrácel víru v tento velký vesmír. Pak ale z čista jasna přišel Werewolf by Night. Není sice perfektní a místy tam je cítit Marvel víc, než by bylo potřeba, ale ve výsledku to funguje! Film vidím jako takové tři segmenty. Nejsilnější je rozhodně začátek, kde atmosféra a tajemnost celé té noci vytváří neskutečné napětí a skvěle to funguje se stylizací starého černobílého filmu. Trochu to sice opadne v prostřední části, jež se spíše konverzační. Potěšilo mě ale, že dialogy jsou psané více na vážno a hlavní dvě postavy jsou vcelku dobře vykresleny. Líbilo by se mi ale něco podobného i u ostatních lovců, kteří mě vizuálem velmi zaujali a doslova jsem prahnul po tom vědět o nich víc. Finále má pak skvělou gradaci a je cítit, jak je monstrum každou sekundu dravější, brutálnější a krvelačnější. Tady opět vynikne rozhodnutí pro černobílý snímek, kde právě ta potřeba domýšlení si barev nejen všude stříkající krve dělá vše děsivější. Werewolf by Night mi dodal naději, že se správnými lidmi na režisérském křesle má tento vesmír ještě co nabídnout, a nezbývá se než modlit, že podobných projektů bude víc. ()

oldy

Na Marvel co v posledni době předvadí je to dost dobrý. Škoda že to nebylo víc temnější a brutalnější. Vidím to mezi 3-4* ()

Tarhiel

Atmosférou staručké horrory pripomínajúci film rozhodne zaujal, rovnako aj úvodom a počiatočnými zvratmi v zápletke, no ku koncu mu už došiel dych a dopadne presne podľa očakávaní. Chýbali mu trochu viac rozpracované postavy (očakával by som, že každý preživší lovec, ktorí mali byť experti vo svojom obore, bude tažší a tažší na zabitie, presne podľa vzoru Vampire Hunter D) a zvraty, ktoré by prekvapili aj na konci (keď už nimi teda začali, napr. objasnenie, čím konkrétne sa previnila Elsa + kľudne mohli zamiešať karty tým, že by sa ukázalo, že vdova po lovcovi manipulovala s jeho odkazom vo svoj prospech, prípadne bola zodpovedná za jeho smrť). V súčasnej podobe ujde. ()

Kraty

Tak a konečně jsem viděl Werewolfa a musím říct že docela dobrý, za mě fakt fajn, humor tam nebyl, cgi nádherný, hra s těmi stíny, docela chvilkama strašidelný, Ted neboli Man-Thing vypadal úplně nádherně tím cgi, postavy byli fajn. Takovej hezkej příběh takže 4/5. Více takových experimentů prosím, Marvele! ()

DaweForeman

Tenhle počin jen dokládá to, že Marvel se svými tvorbami experimentuje a tentokrát se pouští do starých krátkometrážních filmů (pod hodinu) s černobílým hororovým zasazením minulého století. Příběh je primitivní a jediné pozitivum je možná trochu smyslu pro humor. Nevím, jestli Marvel zkouší, co na diváky zabere víc nebo má tým kompletních *píp*, kteří hází jeden absurdní nedomyšlený návrh za druhým a uvidí co z toho bude (vždy si tak vzpomenu na tu scénku z Matrixu 4, jak se tam dohaduje ten tým vývojářů o tom co by bylo cool a to tak nějak shrnuje i tohle). ()

JohnZ87

Dost netypická marvelovka, která svou stylizací dokáže opravdu vtáhnout. I na malém prostoru se dá rozehrát působivé představení. Bohužel nezbývá příliš prostoru ns dovysvětlování některých detailů - např. Tedův původ, více informací o krvekamu atd. 75% ()

hrumsrt

Kolik jen let už tu s námi MCU svět každoročně je.. A já ho kdysi miloval. Staří původní hrdinové bojucící za obyčejné lidské osudy proti téměř nepřekonatelným nástrahám, look my childhood!! Ale ať už proti hrdinovi stálo božské stvoření nebo jen armádní tanky, pokaždé šlo o lidský příběh, kde hrdina nikdy nebyl dokonalý. Podstatou filmu byl pokaždé příběh, který, ano, až na pár vyjímek, končil nějakou epickou digitální šíleností, ale v jádru se něco stalo, hrdinové se vyvinuli. Jenže jak plynul čas, tahle značka ztratila svoje srdíčko a kvantita začala v obrovském převyšovat kvalitu. Ve mně je pořád ten klučík, který považuje Avengers: Endgame jako filmový vrchol svojí generace (navíc čím více projektů MCU vymyslí, tím je ten snímek pořád lepší a lepší), ale už zkrátka na ty filmy nečekám, už to není událost, nýbrž další a další kopanec. Naštěstí nejen divák, ale i samotné MCU cítí, že jsou ty snímky nějaký divný a snaží se to nějak napravit. Namísto toho mít silnější vizi o něčem větším, tak upisují jednotlivé filmy tvůrcům, kteří aktuálně nějak letí. A tak máme film oscarové režisérky Chloa Zhao, barvičkový ujeťárny Taika Waititiho nebo hororové pojetí od Sama Raimiho. Marvel chce získat lesk, a tak dává důvěru těmhle hype tvůrcům, ale pokaždé je zaškrtí. Všechno vždycky skončí tak na půli cesty a volnou ruku jim nedá, nebo mu zase jebne a vůbec je nějak nevedou. Obě varianty jsou extémní pojetí toho, jak by to mělo být..  No a s tímhle rozdáváním projektů se tak nějak stalo i to, že skladatel Michael Giacchino, který si u MCU získal kredit hudbou k Spidermanní trilogii, si uvede snímek o vlkodlakovi. Klasické postavě, která patří do tohohle světa asi jako Homer Simpson do Rick&Morty. Riskantní krok, který nějakou haluzí u mě sklízí enormní ohlas... Od prvních chvil je jasně vidět, že jde o něco jiného, že Marvel opravdu tentokrát nekecal a je to něco doposud neviděného. Snímek davajíce poctu starým hororům z 30. let, kde třeba ve velkém zářil Boris Karloff, nesouce si takové nostalgické kouzlo, že ten Marvelovský trademark mi tu přijde omylem. Precizní hra s nasvícením a atmosférickou hudbou, kde zkrátka skladatelský um je znát. Gael García Bernal si mě získal a já se ptám, kde se schovával. I když nemá žádný velký prostor se herecky úplně předvést, tak procítěný nenucený výkon jakým coby Jack Russel vystupoval, byl výborný. Nasvícením a barevnou paletou jde o mistrovskou práci, že se zase ptám "Ty Giacchino??".. Není to žádný ploše přímočarý příběh, který leč nepřekvapí vývojem, ba dokonce twistem, tak rozhodně nenudí. Hororově to funguje stokrát lépe než teasovaný druhý Doktor Strange. Bavilo mě to a sakra cítil jsem, že nejde o nějaký tuctový spotřební flák, jen aby se vyplnilo místo v kalendáři. Kdyby to nevzniklo, nikomu by projekt ani nechyběl, ale on je tady a natrhl všem těm She-Hulkům šost! Taková nádhera, že finální ne tolik sedící přechod do barviček působil jen jako důkaz, že se to vážně stalo. Zkrátka nejlepší věc, co jsem od Marvelu viděl od emocionálně zdrcujících Avengers: Endgame! 90% () (menej) (viac)

Hyperbolic

Hodně solidní jednohubka, po třetím Spider-Manovi to nejlepší co nám teď nová fáze MCU nabídla, doufám, že bude nějaké pokračování a podobné projekty. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)