Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

ricmont

Po hodně dlouhé době se Kevin Feige nebal experimentovat a vznikl z toho v rámci dnešního MCU jedinečný snímek. Micheal Giacchino dostal hodinu aby ukázal co v něm je. A tu hodinu využil na plno. A je až neuvěřitelné jak Marvelovka může být plná napětí když se rozhodne jít mimo hranice kterých se MCU drží poslední roky. Werewolf by Night nabízí tajemno, napětí a dokonce i pro Marvel pořádnou nálož brutality. Úžasné je i jak se tu pracuje s postavami. Jack si mě získal hned první okamžiku a Elsa si celou dobu kde mě budovala cestu abych si na konci uvědomil jak skvělá je to postava. Právě tyto dvě postavy drží celý příběh na svých bedrech a fungují líp než většina MCU postav za poslední rok před nimi. ()

Tomko87

Keď si už myslím ze Marvel je v prdeli, vytasia túto poctu klasickým Universal hororom. I keď nechápem čo ich to napadlo, ale dobre pre mňa. Náramne som si to užil. ()

KolarikKing

Tady je vidět, že když nechá Marvel tvůrcům volnou ruku, může to dopadnout velice dobře. Michael Giacchino zde skládá menší poctu starým hororům ze 30. a 40. let. Jednoduchý příběh, černobílý formát, dobrá atmosféra a trocha krve dělají z tohoto speciálu skvělou podívanou. Radši uvidím ročně 2 nebo 3 takové kraťasy než 5 filmů a seriálů, které jsou pořád to samé dokola. 8/10 ()

Dr_Berry

Werewolf by Night je experiment, který v tichosti vznikal pod hlavičkou Marvelu někde v temných sklepení a zaprašených archivech studia Disney. Aspoň takhle mi to celý připadá. Vyšlo z toho velmi parádní dobrodružství natočený dle starých hororů ze 30. a 40.let, který si strká do kapsy vše, co letos Marvel vyprodukoval. Výhoda je určite hodinová stopáž, kde postavy musí odehrát svůj part na malém prostoru. Určitě bych byl pro aby Marvel vydával spíše tyhle hodinové speciály než zdlouhavé seriály plné vaty. ()

Predator77

Po pravdě nemám problém se dívat na černobílé filmy ale jestli chce tímhle snímkem marvel něco dokázat tak za mě se to rozhodně nepovedlo a i když má tenhle film jenom nějakých 50 minut tak my přišlo že trvá snad věčnost a já jsem se u toho strašně nudil, tak že ve výsledku dávám jednu hvězdu za snahu. ()

brasek

Zmysel filmu postrádam. Ďalší obludný Marvel sa chystá? Zo začiatku to vyzeralo ako horor, potom to prešlo do fádnej komédie a záver je iba čisto trápny. ()

Karlosik_4

ANO!  Marvel se konečně pustil do něčeho nového, klidného a stálého a světe div se! Dotáhl to do úplného a samotného epického konce. Na filmu lze vytknout špatné CGI, zvláštní kameru a divné herecké výkony. TO JE ALE CHYBA! Film má vzdávat holt filmům primárně produkovaných studiem Universal Pictures od 30. do 50. let. A tam to tak prostě tehdá bylo. Film tedy plní co má. Po tolika Marvel přešlapech je fajn konečně vidět něco, co se povedlo. Přihoďme k tomu to, kdo to napsal a držel režii, a musíme všichni uznat, že se tomu filmu dá pomalu odpustit i ta extrémně debilní scéna alá rozhovor v hrobce. ()

Stoctyrec124

Po takové době zase moc pěkný, zajímavě zpracovaný a úplně nový pohled na MCU svět. Líbilo se mi i to že to bylo černobílé a Man thing byl skvělej. ()

Merenre

Tohle moc nevyšlo. Všechno je takové polovičaté a nepůvodní - od černobílé stylizace ala staré horory a zároveň Sin City přes vykradené hudební motivy z Killarova Drákuly až po zmatený děj a takřka nulový příběh. Kdyby se autoři rozhodli, že pojedou na hororové vlně, možná by to bylo lepší, ale ona je to marvelovská akční fantasy, která se snaží tvářit něčím, čím není a ještě si oblékla pozérské roucho. Nic proti různým stylovým experimentům, ale pokud jsou prvoplánové, bez autorského konceptu a vize, pak to končí takhle. Ten film ve výsledku nemá prakticky nic, kvůli čemu by stálo za to ho vidět. ()

SamGee

Posledné dva roky sa Marvel Studios snaží natočiť klasické superhrdinovky i experimentálne projekty. Televizný špeciál Werewolf by Night patrí ku druhej skupine.  Do starého panstva rodu Bloodstone prichádzajú lovci príšer, medzi nimi aj tajomný Jack Russell (Gael García Bernal) a Elsa Bloodstonová (Laura Donnelly). Všetci bojujú o čarovný kameň a aby ho získali, musia poraziť monštrum. Vtedy sa začne noc, v ktorej sa protagonisti dozvedia, kto je z nich lovcom a kto netvorom.  Hlavným zámerom tejto nevšednej zápletky je využiť úplný potenciál hororového žánru a debutant Michael Giachinno spĺňa túto úlohu do bodky. Darí sa mu gradovať napätie, ukazuje brutality bez príkľašenia a dávkuje humor, keď je treba. Škoda iba hodinovej minutáži, pri ktorej sa nedozvieme všetky detaily o postavách. Herci sú prekvapením tejto šou. Predstaviteľ Jacka podáva solídny výkon muža, ktorý za milým úsmevom ukrýva temné tajomstvo. Dáma Elsa krásne dopĺňa Jacka a tichý obor Ted pobaví nejedného diváka. Uveriteľné výkony majú aj Elsina macocha (Harriet Sansom Harris) a škótsky lovec (Kirk R. Thatcher). Technicka stranka sa nachádza na výbornej úrovni. Hudba dotvára hororovú atmosféru, akcia a horor idú v ruka v ruke a čierno-biely vizuál s make-upom a výpravou sršia kvalitou. Čo sa týka CGI, v niektorých scénach pôsobí lepšie, inokedy horšie.    Werewolf by Night je prekvapivým filmom, ktorý sa chce odlíšiť od Marvelu a nebojí sa vstúpiť do hororových vôd. Táto snímka funguje vďaka príjemnému hereckému ansámblu, skvelej výprave a rešpektu ku žánru. Túto hororovku si užijú komiksoví fanúšikovia aj tí, ktorí radi pozerajú halloweenske trháky. Príbeh, herci, hudba: 7/10, Hororové prvky: 9/10, Akcia, humor, vizuál, make-up, výprava: 8/10, CGI: 6/10, Celkovo: 7,5/10. ()

Sebule

Tohle je příjemné překvapení od Marvelu, možná kdyby i ostatní filmy dělali takhle šikovní tvůrci, tak by Marvel vypadal o něco jinak. :-) Skvělá práce se světlem a taky zvukem, možná to nějak nakopne Marvel k něčemu víc, uvidíme. ()

david141474

Nejnovější film od Marvelu, není takový zklamání jako Doctor Strange 2 a Thor 4. Vlastně mě tento film opravdu překvapil svou originalitou. Převážně černobílý snímek je opravdu zajímavý a děj není otřesný. Děj je naopak velmi zajímavý. Postavy zajímavý. Soundtrack skvělej. Finále filmu solidní. Finální potyčka byla také solidní. Velmi doporučuji. 9/10 solidní film, 100× lepší jak cokoliv co letos vyšlo za Marvel filmy. ()

bonovox

Za mňa nie príliš objavna Marvelovka. Má to slušnú výpravu, čiernobiely obraz filmu svedčí ale po stránke scenára či akcia je to slabšie. Ako jednohubka na Helloween ok... ()

Kushina

To byl ale hezký film o monstrech, ve kterém se vlastně ukázalo, že největší monstra umí být ti, co monstra loví - lidé. Společnost odsuzuje něco za něco, za co vlastně to něco nemůže a chovají se přitom hůř jak to něco. Každopádně bylo to rychlý, spádný, prostředek trošku ukecaný, ale finální happy friend feeling se mi fakt líbil. 65% ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)