Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

gonzo

Nadšení z originálního námětů a odvážného zpracování brzo vystřídalo uvědomění si toho, že jde v jádru o další rutinní marvel békovinu. ()

KuceraJohny

Hodně jsem přemýšlel jestli nakonec nedám ty tři hvězdičky, jelikož mi sledování nijak nevadilo, ale... Čekal jsem horor a něco jiného a i když to lehké hororové prvky má, tak nakonec z toho vzejde klasický Disney film. Začátek je slušný a divák se připravuje na hrůzy, ale přijde nečekaný zvrat v podobě "rodinného filmu". Upřímně nevím za jakým větším účelem speciál vznikl, ale myslím si, že by tvůrci u Marvelu měli ubrat a zkusit se zaměřit na skutečně dobré projekty a ne chrlit jeden za druhým.  Pro mě zklamání, i když jsem neočekával nic speciálního.  Kdyby, však vzniklo pokračování, tak se ze zvědavosti mrknu. ()

Polux

7/10 | První pokus o nový krátkometrážní formát obsahu od Marvelu, konkrétně v podobě pěkně tematického (s ohledem na blížící se Halloween) strašidelného speciálu a hned docela povedená záležitost, která se sice nemůže pyšnit trefou vyloženě do středu terče, ale úspěšný zásah terče jako takového to bezesporu je. Tím ovšem překvapení nekončí, protože na svědomí tento žánrový experiment nemá žádný zkušený tvůrce, či dokonce letitý profesní matador, ale relativní nováček na režijní stoličce a totiž oblíbený skladatel populárních OST Giacchino, který zde názorně předvádí, že se od nespočtu režisérských osobností, se kterými v kariéře spolupracoval, dokázal mnohému přiučit a divákům servíruje zábavnou žánrovou jednohubku. | Marvel je mimo jiné proslavený tím, že se v rámci filmových adaptací svých komiksových předloh nebojí zkoušet nové věci jak co se týká žánrového zasazení, tak audiovizuálního stylu a celkového tónu jednotlivých filmů a sérií a tento kraťas není žádnou výjimkou, právě naopak. Jelikož, jak již napovídá samotný název, se děj filmu věnuje tématu vlkodlaků a nejrůznějších monster obecně, bylo nasnadě, že se Giacchino a spol. audiovizuálně, i po stránce vyprávění a hororové atmosféry, inspirují slavnými hororovými klasikami studií Universal z 40s a Hammer z 50s a povedlo se jim to více než obstojně i díky herecké dvojici Bernal a Donnelly. Na druhou stranu příběhově nejde o nijak výjimečnou, nebo objevnou, historku a přestože je stopáž vcelku rozumná, tempo je trochu nevyrovnané a zejména prostředek filmu by stálo za to o pár minut zkrátit. Nicméně v souhrnu jde o svěží přírůstek do obsáhlé MCU produkce a směr, kterým by se měl Marvel do budoucna vydat častěji (na místo záplavy několikadílných sérií, které jsou z velké části stopáže pouhé obsahové výplně). | PeZet ()

Chicharron

Naštěstí je to krátké...převážně černobílé zobrazení asi mělo evokovat atmosféru starých komiksů, ale autoři snímku se jej - bohužel - důsledně nedrželi. Jinak děj dost plytký, asi jako když si v tramvaji přečtete komiks na zadní straně novin a pak vystoupíte a za 10 minut nemáte páru o čem to celé bylo... ()

DIATOR05

Když už je ten Halloween, tak jsem se konečně rozhodl napsat něco o novém Marvel projektu Vlkodlak: Noční lovec (Werewolf by Night). Jedná se originální a více autorský snímek než většina čtvrté fáze, což je zásluhou černobíla, akčních scén, stylu starých hororů a krátké stopáže, která není zbytečně dlouhá, a tak film šlape od začátku až do konce. Noční lovec pojednává o hrstce nejlepších lovců příšer, kteří dostanou za úkol ulovit monstrum v labyrintu a dostanou za to jistou odměnu. Dále nebudu nic prozrazovat, jelikož je stopáž tak krátká. Uškodilo by to zápletce a dalším věcem. Humor mi extrémně sedl, nebylo ho moc a když tam byl, tak byl dle mého povedený, jelikož jsem se nemálo zasmál. (Nejsem znalec, ale mělo to takový starší vibe). Akční scéna v druhé půlce filmu byla velmi kreativní a povedená. Co bych tomu filmu vytkl je střed, bylo to nezajímavé a ztratilo to trochu na zábavě. Každopádně to byl dle mého velice povedený snímek a na Halloween jak dělaný, taková krátká jednohubka. Jinak velice doporučuji zhlédnout za tmy s popcornem a užít si to. Před druhým zhlédnutím, kdy to pro mě (možná) ztratí na kvalitě (update: neztratilo), bych tomu dal krásných 9/10. ()

Bohulib

Tohle mi skvěle sedlo, retro béčkový horor na hranici parodie, délka tak akorát. Když na konci začali hrát Somewhere Over the Rainbow, musel jsem se smát. ()

Vampiroza

Naprostá bombička. Tomu říkám opět podařené řemeslo. Nejen že je to vizuálně krásný ale i to má konečně po posledních pár přešlapu hlavu a patu a to dotaženou do konce. Všechno k sobě ladí a krásně to vzdává holt starým klasikam. Možná bych i uvítal trošku víc toho retra ve stylizaci ale to už by byl jen nicotný detail pro mou duši. Tímhle si každý milovník MCU který strádal do teď ve fázi 4 napraví jak oko tak duši. Jen kdyby to tak šlo dál. Klidně bych raději zkousl místo krátkých seriálů sem tam takovýhle stylový krátký počin v jednom kuse kdy to diváka prostě bude bavit. Myslím se že kdyby se všichni co má tomhle pracovali spojili už dřív trošku mohl takhle krásně vzniknout kraťas Moon Knighta a vypadalo by to mnohem líp určitě, než ten seriál roztrhaný na zbytečné některé kapitoly a bez využitého potenciálu ()

MatyRock

Kraťas v němž se utkají lovci s monstry o prastarý bloodstone. Je to stylizované, Werewolf by Night je poctou hororovým snímkům z let 30. a 40. let minulého století. Hra se stíny a černobílý vizuál je kombo, které nejen že skryje krev, ale také zamaskuje nedokonalé efekty. Navíc je to v rámci příběhu více než pochopitelné. Příběhově plochý Vlkodlak je tedy konečně tou jednoduchou zábavou, přesto velmi precizně a kreativně natočenou. Michael Giacchino se tímto speciálem plně etabloval na režisérskou židličku a já chci víc autorských experimentů z provázaného vesmíru superhrdinů. 7,5/10 ()

SpiderBoy

POZOR SPOILER: Opravdu povedený speciál, který pěkně pracuje s černobílou a poté i barevnou scénou. I když jsou hlavní příšery spíše hodné než hororové (roztomilý Man-Thing a sympatický Vlkodlak), možná to na mě působilo i lépe než typické strach nahánějící krváky, které osobně moc nemusím. Každopádně doufám, že bude čtvrtá fáze MCU pokračovat v podobném stylu a už se nemůžu dočkat Vánočního speciálu se Strážci! 10/10 ()

jirikzaboj

Příjemná změna ve stylu starých hororových filmů. Vizuálně pomohl především černobílý filtr a následné hrátky se stínem, který navodí dostatečnou atmosféru. Speciály tohoto typu mám rád. Není třeba od nich totiž tolik očekávat, protože to jsou pořád jen speciály a proto je to opravdu ideální krátký film na víkend, či Halloween. Líbí se mi pocta k filmovým klasikám, inspirace tam jde znát opravdu hodně. Uvítal bych ještě o krapet méně CGI a soustředil se spíše víc na praktickou práci v tomto žánru. Nevím, co přesně mají v MCU s těmito postavami v plánu, ale nakročeno mají dobře. Ale jak už bývá zvykem, introdukce jim šla vždy. Později došlo na lámání chleba a šlo to často strmým pádem kvalitou dolů. Tak vás prosím, udržet si to. ()

Duffman 97

Rozhodně se musí ocenit snaha o inovaci a stylizaci. Také praktické efekty nakopávají zadek všemu MCU CGI. Největším kladem je samozřejmě pocta Universalovským hororům ála The Wolfman, Dracula, Frankenstein nebo The Mummy. Bohužel ale Werevolf by Night stále moc nepřekračuje hranici MCU. Trailer totiž láká na čistokrevný retro horor, což to není. Škoda.........scény se svítícíma očima nebo proměna opravdu potenciál mají. Pořád ale je tam znát to MCU. Zejména když z Man- Thinga udělaly takřka mírumilovné stvoření. Ve finále je tento speciál pouze hříčka, která je zabalena do lákavého obalu. ()

karl173

Cením snahu o originalitu v rámci MCU, ale s pohledem na kinematografii jako takovou to zas tolik originální není. Škoda že si tvůrci netroufali víc. Jako jednohubka na večer to ale není špatné. ()

aneta105

Tak tohle bylo daleko lepší než poslední dva seriály od Marvelu. Čím to asi je? Třeba tím, že Ms. Marvel a She-Hulk si hrají na něco co nejsou, ale vlkodlak Jack je charakter sám o sobě. Dějově to je taky o sto procent lepší než právě tyto seriály a poslední Thor dohromady. To, že většina filmu je černobílá je fakt paráda a krásně ukazuje atmosféru. Jediný co mi vadilo je délka filmu. Ne vážně, proč to není klidně o půl hodiny delší? Strašně rychle mi to sledování uteklo. 90% a velké doporučení všem. ()

Superkritik

Tenhle film je možná poctou filmům z 30. let, ale rozhodně není dobrý. Nemá to hororový feeling, napětí zde neexistuje. Pár lidí tu pobíhá v těch stejných kulisách, aby se spolu mečovali o červený kamínek. Brzy vám je ale jasné, jak to celé dopadne...takže nakonec nejvíce potěší krátká stopáž. P.S.: Vlkodlak vypadá jako od tvůrců Opičího krále :D ()

Belphegor

Ačkoliv vizuálně pěkný, film až tak poutavý nebyl. Několik zajímavých scén střídají hluchá místa. Za 50 minit se toho sice hodně stane, ale jakoby tomu po 15 minutách docházel dech, hlavně tu ale není nijak velký stěžejní děj, postavy skoro nepoznáme a nestane se ani žádné zajímavé ukončení. ()

Stanislaff odpad!

Jsem asi Alenka v říši divů nebo spíše blbec IQ tykve, ale tahleta hříčka je podle mě hodná spláchnutí do hajzlu. Viděl jsem filmy třicátých let minulého století, ať to byl Dracula, Zrůdy, Frankenstein a další. Měly atmosféru a bavily mě. Tohle byla píčovina všech píčovin futrál. Pobíhající babizna, monstrum chobotnice, rajda s mečem a vlkodlak, který vypadal jako moje stará, když si dá pleťovou masku, byli na mě moc. Takovou kokotinu jsem dlouho neviděl a doufám, že dlouho neuvidim. Často jsem koukal, kdy tohle konečně skončí. Režiséra pověsit, ateliéry podpálit a herce zavřít a už nepustit. 🤮🤮🤮 ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)