V této americké komedii se podíváme na svrženou královnu nóbl soukromé školy Dreu (Camila Mendes), která uzavře tajnou dohodu s nevýraznou novou studentkou Eleanorou (Maya Hawke). Obě dvě se postaví všeobecnému výsměchu a šikaně a my se staneme svědky společné pomsty vykonané na jejich tyranech. (Trajektt)

Aljak

Waw, na základe tých priemerných hodnotení som nečakal nič extra, ale napokon to bolo veľmi milé prekvapenie. Príbeh Dreu, ktorá z výslnia kráľovnej školy razom padla na dno, ma bavil. Navyše, filmy s motívom pomsty mám veľmi rád. Aj keď jej úmysly boli v tomto prípade skôr sebecké, no napokon sa príbeh poriadne zamotal, a to aj vďaka novej školskej hviezde Eleanor. Kolotoč manipulácie, získavania falošnej dôvery a záverečnej pomsty sa mohol roztočiť naplno. Znie to prvoplánovo, ale na moje prekvapenie to malo v sebe skvelý spád a množstvo zlomov. Takže za mňa super! 5* ()

Elyssea

Mišmaš devadesátkových a raně nultých teen klasik, který se dělá sofistikovanějším, než ve skutečnosti je. Hlavní hrdinka Drea je sezazená "včelí královna" a zároveň studentka na stipendiu, která se snaží zapadnout do světa über bohatých. Eleanora je über bohatá outsiderka, která se proti lidem typu Drea vymezuje. Jejich pomsty nejsou nijak sofistikované, svět téhle elitní střední školy je bizarní jen svou existencí, a závěrečný zvrat je vidět na míle daleko. Ale je to taky o řád jinde než běžné teen romantické komedie a to kvituji s povděkem. Málokde taky vidíte teen film, kde hlavní roli nehraje romance, ale přátelství dvou dívek. S přimhouřením oka u mě dobrý. ()

Lenka.Vilka

Co si budem, není to geniální dílo, ale bavila jsem se. Americké středoškolské klišé, ale bylo to vlastně fajn. Ale ve filmu nastane zvrat, který jsem nečekala (takže mám asi narozdíl od ostatních iq v záporných hodnotách, ale co?), ale mělo mi to dojít, jak postupovala stopáž. Takže to není pět hvězd jako pět hvězd geniálního díla, ale ty dvě hodiny jsem se bavila. A to je hlavní  :) ()

Juto

Ak hľadáte typický tínedžerský film prešpikovaný klišé a stereotypmi, neprestávajte listovať v zozname na Netflixe. Táto odvážna temná komédia vzdáva hold stredoškolským filmom z 90. rokov, ktoré poznáte a máte radi, a robí to s uspokojivým výsledkom, a to aj vďaka skvelému mixu hudby z 90.rokov. Áno, boli chvíle, keď som prevracal očami a myslel som si, že je to celé hlúpe, ale potom sa to uberalo novým smerom, vďaka ktorému bol film stále zaujímavý. Škoda, len odfláknutého konca, ktorý bol predvídateľný. Možno by to chcelo odvážnejší koniec (temnejší). 6/10 ()

Pajky3

Průměrná teen zábavička z produkce Netflixu. Ten do ní obsadil pár populárních hereček (Stranger Things a Riverdale), které to zvládnou utáhnout a lidi se na ně podívají. Oceňuji, že příběh zaměřuje na pomstu (i když nemá nepředvídatelný výsledek) a drží ruce dál od romance, která se nabízí. V pohodě se na to koukalo a docela to uteklo. ()

oveckaoa

Holka pošle svému klukovi sexuální video někdo to najde a pošle to všem díky tomu ji pak ředitelka dá prospěšné práce a její parta ji opustí. Pak potká podobnou holku co tvrdí, že po ní dříve vyjela jiná holka a obvinila ji z sexuálního harašení a spolu se rozhodnou pomstít jedna  tomu klukovi co mu posílala to video jelikož si myslí, že to zveřejnil on a ta druhá té holce a pak přijde zvrat. Do toho zvratu je to dobré pak se ze svině co se chce pomstít dělá svatá a už to není ono. Samozřejmě je potřeba vypnout mozek a neřešit věci jako kde vysokoškolačky berou tak pěkné šaty a oblečení, když nepracují nebo to, že pokud nějaký kluk spí jak s holkama tak s klukama zveřejní se to všichni se naserou a on vydá zprávu, že si není jistý svou orientací tak by to nezachránil , protože by je to sralo pořád a ne jak zde, že s ním chce spát ještě více lidí. Chválím i výběr hudby a scéna v tom skladu je povedená . 60 procent ()

Pavlínka9

Chtěla jsem nějaký film, u kterého nebudu moc přemýšlet a jen tak vypnu...a tohle mit o splnilo a dokonce jsem byla až překvapná tou zápletkou, která tam poté vznikla..Bavila jsem se, bylo se na co hezkého dívat, ale jeden takovýto film za dlouhou dobu stačí :D ()

drackula

Nenáročná teenage oddychovka, ktorá až na jeden zaujímavý zvrat ide presne podľa šablóny. Plusom ale je, že to nie je vyslovene stupídne, ako 56 pokračovanie American Pie. Je to milé, často vtipné a ústredné duo je veľmi sympatické. Možno by som to osekal o 20 minút, ale to je bežné asi u väčšiny aktuálnej produkcie. 70% Netflix ()

haluska11

zdlouhavá hravá pastiš na Mean Girls a Heathers ve stylu The End of The *** World a v podstatě fajn příspěvek do subžánru moderních dívčích teen černých komedií. nejvíc tleskám castingovému oddělení za ředitelku buffy, přemožitelku teenagerek, ale výběr herců z populárních teen seriálů Euforie, Riverdale Stranger Things rozhodně nezaostává. dějová struktura je vlastně dobře shrnutelná slovy jedné z protagonistek: "jsme teenagerky, nejsadističtější bytosti pod sluncem"...až na to, že vůbec, protože se z toho v posledních 30 minutách stane karikatura feminismu s poselstvím "muži špatní" a "za všechno může patriarchát" alá podcast vyhonit ďábla anebo promising young woman. jako estetický a oddechový komediální netflixáč po náročném týdnu nevyžádané psychoanalýzy pro všechny studenty filozofické fakulty asi fajn, ale jinak si z toho odnesete možná tak vědomost, že ethan hawke a uma thurman mají dceru. ()

Flopik

Prvých 15 minút som sa sám seba pýtal, či som mladá pätnástka a prečo to vlastne pozerám. Zrazu ma to však vtiahlo a ten príbeh je tak premakaný, že som len pozeral. Stojí to na famóznej ústrednej dvojke, kde Mayu milujem od Stranger Things no a Camile budem dávať rozhodne šancu častejšie. Miestami sa nasmejete a po obrovskom zvrate to chvíľami pripomínalo psychothriller kde sa úplne nevyužil potenciál a koniec tak bol už v norme. Za mňa doporučujem a solídne 4*. ()

peetrejr

Niekto koho som v živote nevidel (Camila Mendes) a niekto kto má totálny talent ale skončil tu (Maya Hawke). Možno keby som bol niečo ako uplakaná školáčka, ktorá letí na "high school filmoch", tak by sa mi to aj páčilo. Avšak ja taký nie som. Už to, že nie som pohlavie, ktoré dokáže akceptovať takéto sračky je pre mňa poznatok, že bola chyba zapínať si tento film. No, kde by som začal. Príbeh, počkať, kto je hlavná postava? Tak, dajme tomu že Drea, takže Dr. Dre je obľúbené dievča na strednej a isteže chodí s tým najviac sexi mužom na strednej. Toto je mimochodom desivá kombinácia. Všetko sa však zvrhne keď sexi muž, presvedčí Dr. Dreho aby mu poslala nudes. Dr. Dre to isteže urobí a náš milý chlapík (jej boyfriend) rozpošle toto nudes. To je asi dostatočná lekcia toho, že proste to sa neposiela. Dr. Dre je potom smutná a natrafí na Eleonoru (Maya Hawke). Tak, je takmer očividné že je medzi nimi chémia a čoskoro sa stanú priateľkami. Obidve sú ukrivdené, a tak sa rozhodnú "do revenge" . Chápete, úžasný koncept, tlieskam. Lenže vy vtedy uvedomíte, že ste videli len prvých 20 minút, takže vás čaká ešte hodina štyridsať. Potom sa to tu už točí okolo ich pomsty. Keď sa už nechutne pomstia, tak vy sa ešte dívate na ďalšiu hodinu nudy. Ku konci sa dozvedáme že Eleonora je vlastne čúza, ktorá chce spraviť pomstu na Dre. Áno, krásu čarovných hríbikov nepoznám, ale toto, na toto som nebol psychicky pripravený. Ale potom sa skamošia (Dre a Eleonora), no potom sa všetko zrúti, skamarátia sa (zas), a potom spravia pomstu! Ó bože! Presne po tomto prahnem. A potom je záporák porazený, proste na nič. Zase na jednu stranu by som sa k filmu správal inak, keby som bol dievča. Nebolo to zas nejaké otrasné ale nemám rád ten americký prízvuk a všetko je proste také ženské. Áno, áno, viem že som to nemal kukať ale stalo sa. Do Revenge je klasická ukážka filmu z dielne Netflixu, ktorý sa snaží budovať dej na jednej udalosti, z ktorej sa vykľuje Hanna Montana v lepšej verzií. ()

BOURQUE

Príbeh druhého filmu režisérsky Jennifer Kaytin Robinson, opäť pod taktovkou Netflixu, čerpá zo známejších filmov daného žánru – nie náhodou sa tu spomínajú snímky ako Cruel Intentions alebo Mean Girls. Ten je „prerobený“ a doplnený tak, aby odpovedal moderným dobám a novej generácii teenage. (Prekvapivé, že v školskom prostredí ani jedna scéna nebola taká, kde by sa zachytilo, že študenti sa aj učia.). Záver chce šokovať, ale nedarí sa mu – záverečné odhalenie a vyvodené konsekvencie nie sú rezonujúce. Z hereckej stránky Maya Hawke je najvýraznejšou. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

TostTom odpad!

Neuvěřitelně trapný a nudný nesmysl. Katastrofální herecké výkony a naprosto nesmyslná zápletka. Celý film jsem se nudil a cítil jsem se neuvěřitelně trapně. Za mě naprosto nekoukatelné. ()

TheMraca

Lehce nadprůměrná středoškolská komedie. Tentokráte trochu jinak. Kdo má rád intriky a zvraty děje tak si to užije. Jen proč tento typ filmu musí mít 2 hodiny?b ()

kersten

Z teenegerskych komédii som už vyrástla.... a celkovo : už nieje čo nové vymyslieť. Všetko tu už bolo. Vyrastala som na prcickach a nič ma už akosi z tohoto žánru nedokáže nadchnúť. ()

Trixinka

Pokud by se film zaobíral pouze plánováním a prováděním pomst na hlavních "padouších", bylo by to jako celek skvělé. Bohužel, dějové veletoče to celé poslaly k šípku. ()