V této americké komedii se podíváme na svrženou královnu nóbl soukromé školy Dreu (Camila Mendes), která uzavře tajnou dohodu s nevýraznou novou studentkou Eleanorou (Maya Hawke). Obě dvě se postaví všeobecnému výsměchu a šikaně a my se staneme svědky společné pomsty vykonané na jejich tyranech. (Trajektt)

Pajky3

Průměrná teen zábavička z produkce Netflixu. Ten do ní obsadil pár populárních hereček (Stranger Things a Riverdale), které to zvládnou utáhnout a lidi se na ně podívají. Oceňuji, že příběh zaměřuje na pomstu (i když nemá nepředvídatelný výsledek) a drží ruce dál od romance, která se nabízí. V pohodě se na to koukalo a docela to uteklo. ()

Botič

Rip off Mean Girls a 10 důvodů, proč tě nenávidím, ale vlastně se vůbec nezlobím. Kultovka z toho asi úplně nebude, i když dneska kdo ví. ()

Hild

Lepší než by člověk čekal, kdyby to šlo normálně do kin, tak by se z toho vyklubal hit, takhle to na netflixu asi zapadne a je to možná škoda, nic jsem nečekala a vlastně jsem si to užila, na podzimní deštivé večery ideální. Obě hrdinky jsou herecky hodně fajn, hlavní twist mi byl jasný od první minuty, ale nějak mi to nevadilo. Škoda možná té finální části, kde už to bylo lehce přehnané, ale i tak můžu říct - nebojte se tohoto filmu. ()

Jacinda odpad!

Protivný sprostý holky v roce 2022. Bohužel z původního vtipu nezbylo nic. Jen sebeparodie a nekonečná netflix lgbt záplava. ()

dr.horrible

Mám určité výhrady k scenáru a hercom. Emocionálny vývoj mi prišiel miestami príliš urýchlený, jak keby tam občas chýbala nejaká scéna. Hlavný záporák by sa nikdy nestal školským frajerom, pretože vyzerá jak slizký mladší klon Martina Shorta a Maya Hawke, akokoľvek ju (a jej lesbické charaktery) mám rád, a akokoľvek je zlatá a talentovaná, patrí do role školského outsidera; na populárnu holku nemá telo ani ksicht a nesluší jej to v plavkách. No a teraz k pozitívam: Skvelé vysvedčenie je už samotné prirovnanie, ktoré udelil Botič a ja sa s ním stotožňujem. Aj keby to bola trochu vykrádačka - tak tento žáner funguje, navyše sú to 20-ročné filmy, a i tak to nie je okaté (okrem toho 10 Things už samo adaptuje Shakespearea). Nápady to má drsné a vtipné, naľahko sa to vozí po aktuálnych témach (politika je všade), a skvele stupňuje pesničkový soundtrack. Primárne ide o dievčenské gitarovky, sem tam nejaký cover, zlomí sa to však použitím Happier Than Ever od Billie Eillish. Songom, o ktorom už rok rozprávam, že druhá polka znevažuje prvú, a oni práve využijú tú gitarovú, druhú polovicu a funguje to výborne. Keď príde dnes už preslávené “You made me hate this city”, tak to má presne ten drive, ktorý by mala vyčítavá, rozchodová pesnička, uprostred vrcholenia revange filmu o mladých, mať. A od toho momentu (začiatok poslednej tretiny filmu) sa vlastne len striedajú 90’s klasiky a ja ich tu ani nebudem menovať, nech máte radosť aj vy. Ja som teda radosť mal, po Honor Society ide tento rok o druhú fajnú teen vec a pokiaľ tieto filmy stále budú točiť ľudia 30+, čo majú už niečo odžité a stihli si vybudovať nejaký vkus, bude žáner v pohode. A obsadenie milfky SMG a jej záverečná reč, je potom už čisté požmurkávanie po našej generácii. ()

SeBig

Blbina pro holky. Chválím kameru a hudbu, která tam beztak nesedla. Rádoby plot twisty mě nenadchly a nechaly mě chladným, protože netopím a šetřím elektřinou. ()

Arsenal83

Najprv som sa bál, že najviac ma bude iritovať neforemný ksicht s obočím brežnevovského typu u Camily Mendes, ale to bolo najmenej. Zabudol som, že i do obyčajného školského filmu musí Netflux hrotiť svoju propagandu. Biely heterák je hajzel, na škole protesty za zastavenie klimatických zmien a výrazy ako „študenti, ktorí sa identifikujú ako ženy“, „feminista“, všetky páry sú výlučne multikulti, s výnimkou lesbického. Valentín je síce blbý komerčný sviatok, ale charakteristiku, že je „patriarchálny a hetero-normatívny“, to fakt môže vyplodiť len netfluxovský scenárista. ()

Marze

Cukrove barevne cerstve chaoticke jidlo, radne queer a feministicke. Zamerene na dusevni zdravi protagonistek. Divoke horko v zivote teenagerek. ()

Stanislaus

V průběhu sledování Pomsty na druhou jsem si vybavil simpsonovský Speciální čarodějnický díl XX (parodie Vraždy na objednávku) a Velmi nebezpečné známosti (na tom mělo nemalý podíl obsazení Sarah Michelle Gellar). V žánrové kolonce je uvedena komedie, mně osobně ale film nepřišel nijak zábavný, ani humorný, ani úsměvný - a námět "překřížené pomsty" byl až trestuhodně nevyužitý a unyle zpracovaný. Rovněž jsem měl problém s hereckým obsazením, které mi až na výše zmíněnou Gellar přišlo veskrz nesympatické. Ani Maya Hawke mě nijak neoslnila. Vedle slabého scénáře podráží filmu nohy i přemrštěná stopáž - bohatě by stačilo devadesát minut. Ve výsledku lepší dvě hvězdičky! ()

hansel97

Budoucí klasika, jedna z nejlepších teen komedií od Mean Girls, které to tak trošku updatuju. Za mě nečekaný twist, skvělé hlášky, over the top postavy i výprava a top soundtrack. ()

TheEvilTwin

Když sleduju komedii, očekávám, že se během ní alespoň jednou zasměju. Tohle je tuctová teen “komedie”/drama o dvou neoblíbených holkách, které se rozhodnou svým nepřátelům navzájem pomstít. Bohužel film táhne dolů přemrštěná stopáž, do očí bijící LGBTQ propaganda a celkem obyčejná zápletka i průměrní herci, a tak nezbývá než konstatovat, že jde o naprosto postradatelný film, který nikdo asi vidět nutně nepotřebuje… ()

ScarPoul

Veľa postáv robí neplechu. A tým, že ich je tam tak veľa a tiež fakt, že väčšina z nich klame, podvádza a zavádza je veľmi ťažké nájsť tú, ktorej by sme mohli veriť. Robinson chcela spraviť nevšedný snímok vchádzajúci z klasických 90. filmov aplikovaných na súčasnú spoločnosť. Čo sa jej darí. Ale ten film nemá nosnú postavu. Výborné scény plné nápadov, striedajú tie ťažkopádne a nudné. A táto nevyrovnanosť je nasiaknutá celým filmom. Riaditeľka je zbytočná postava, Sophie Turner je zbytočná postava ( plus ešte strašne nevtipná) a našli by sme ich viac. Vzťahy medzi postavami sú miestami uveriteľné, miestami vôbec. Na to o aký premyslený plán sa jednalo sú tie odpustenia rýchle a ignorujúce fakt bolesti. Čo je úsmevné, pretože ona je celý film hybným motorom všetkého. Aspoň tak je nám to prezentované. Ústredné duo je v pohode,  ale aj medzi nimi je chémia sporadická.  Poteší hudba. Poteší Maya Hawke. Poteší nápaditosť v niektorých scénach. Ale chýba mi tu bytostne úprimný moment, ktorý by mi ukázal nejakú skutočnú emóciu, ktorá by mi neprišla umelá alebo ako súčasť nejakého ďalšieho plánu. Určite je to ale lepšie ako Robinsonina prvotina. ()

Lacike

Je to taký mix Mean Girls a Cruel Intentions v modernom prevedení. Oproti spomínaným filmom mi tu chýbal humor. Berie sa to strašne vážne a keďže mi hlavne postavy vôbec nesadli, tak na mňa dramatická stránka vôbec nefungovala. Dokonca ani Maya Hawke sa mi tu nepáčila. Iba na Sarah Michelle Gellar je stále radosť pozerať a všetky tie mladé pipiny stále strčí do vrecka. Čakal som zábavný film o snobských teenageroch a dostal som strašnú nudu. 4/10. ()

Chen

Roztomile zašmodrchaná ne úplně klasická teenage podívaná se sympatickými hereckými výkony a trochu překombinovaným koncem. Rozhodně jde ovšem o nadprůměr. ()

M.i.k.e

nečekal sem nic a i když  mě děsně iritovalo to povrchní a šíleně pastelově barevné prostředí, nakonec to tak špatné nebylo.Maya Hawke to celkem táhne a chvílemi dost připomíná mámu za mlada (v jeden moment dokonce i tátu).Minimálně je tu solidní mesidž o tom, že pomsta ve výsledku nikam nevede a akorát vám tak zku*ví život nebo charakter (nebo oboje). Velké a pro netflix už standardní mínus je délka, protože podobné filmy by prostě neměly mít víc jako devadesát minut...60% ()