Psychiatrička chce za každou cenu ochránit mladou pacientku, která utekla ze záhadné sekty. Vezme ji proto k sobě, ale ohrozí tím svoji rodinu i vlastní život. (Netflix)

Prochy38

Malinké zklamání. Vlastně asi ani ne zklamání, jako nevěříc koukání a čekání na něco, co nepřijde. První díly super, navodily atmosféru, ale jakoby dílu došel zbytečně brzo dech. E. Deschanel je hrozně fajn, ale tady hraje vlastně antihrdinu. Myslí to dobře, ale dělá vše naprosto špatně. Proto i opadl brzo můj zájem. Nenašel jsem si pevný bod, kterého se držet a byť byl poslední díl fakt silný, jen zachránil seriál od průseru. Téma prima, obličeje skvělé, ale něco velkého tomu chybělo. ()

T2

Satanáši z Ohája trošku odviedli od seriálového stereotypu a celkom to išlo, fajn herci, miestami dobrá atmosféra a príbeh, samozrejme nesmú chýbať lesby a priblblí stredoškolský trtkovia. /70%/ ()

Marceloo

Neznámemu vodičovi vbehne do cesty mladé dievča, ktoré má na chrbte vyrezaný zvláštny symbol. Po príchode do nemocnice sa jej ujme miestna psychiatrička Suzanne. Postupne vychádza najavo, že dievča patrilo k tajomnému kultu sídliacemu v Ohiu. Ten ju ale nenechá len tak odísť a Suzanne dostane svoju rodinu do problémov. - Dosť mi to štruktúrou pripomína minuloročný seriál Yellowjackets. Tiež tu je na začiatku načrtnutá určitá hororová téma a divák čaká, že tu bude diabolský kult naháňať dievča, ktoré z neho utieklo, ale nakoniec sa z toho vykluje seriál, ktorý vyzerá úplne inak. Nie je to vôbec zlé. Postavy sú sympatické, postava Mae a kult, z ktorého utiekla sú dostatočne tajomné a írska mytológia v hororoch nikdy nesklame. Naviac je tu po celý čas cítiť, že sa okolo projektu pohybovalo viacero žien a je to výrazne odlišné. Hlavne sa dej zameriava skôr na psychologickú stránku, než na vyššiu mieru brutality, ktorú si predovšetkým záver v centre kultu doslova pýtal. Totálne hlúpu linku so sestrou, ktorú omrzí vzťah s najkrajším chalanom na škole a uprednostní radšej čiernu lesbu, si tvorcovia mohli odpustiť, ale to by nebol Netflix, že jo. Druhú sériu to podla mňa velmi nepotrebuje, ale keby vznikla, rád si ju pozriem. ()

*CARNIFEX*

Ako liek na "zaspávanie" výborná vec. Ako hororová séria o sekte, ktorá by mala diváka ASPOŇ OBČAS dostať do stavu mizérie, je absolútnym, réžijno scenáristickým FOPÁ. Nie, toto s horor žánrom nemá nič spoločné a je kurva zas ostuda, že má niekto odvahu niečo takéto doň zaradiť, len kvôli akému si nadhodu návnady na sledovanie. ()

Pepinec

Nesourodý, netajemný, nudný, rovnoprávný. Kolik milionů přiblblejch hororů na téma vymletejch satanistickejch šašků v kapucích tady vlastně máme? Dobrý, film je film a má hodinu a půl, ale jakýho intelektuálního fantoma napadlo udělat na tohle téma osmidílnou sérii, to by mě fakt zajímalo... Nic tady nejde k sobě; označení horor k atmosféře, muzika k titulkům, psychologický žvásty k chování postav, a ten poměr zastoupení menšin k počtu postav se už taky pomalu vymyká kontrole. Ve dvou epizodách byla cejtit naděje, že se konečně přidaj i napětí se zábavou, ale zůstalo jen u zbožnýho (pardon, satanova) přání. ()

MikeCool

Označení horor, je poměrně zavádějící. Jedná se spíše o lehce temnější seriál. Námět je fajn, ale výsledek spíše průměrný. Kdyby z toho byl dvouhodinový celovečerák, užil bych tohle víc. Všelijaké sociální / vztahové vsuvky byly pro mne spíše na obtíž a nenavázal jsem s charaktery postav žádné pouto. ()

MontyBrogan

V komentároch sa zase raz stretol výkvet tolerancie a porozumenia. Tí miernejší píšu, že im vadí príliš rodinné uchopenie seriálu, pripomínajúce až telenovelu. No to inak veľmi nejde, keď ústredná rodina si pozve domov (bývalú) členku sekty. Celá dynamika príbehu pramení z ich vzájomných interakcií. Ostatní komentátori potom riešia svoje predsudky voči orientácii a farbe pleti vedľajších postáv, ktoré nie sú nijak rušivé. Mne sa síce zdali viaceré dôležité dejové línie zúfalo odfláknuté (spoliehať sa, že všetko napraví prípadná druhá séria, však nemienim), takže zatiaľ 2*. No z úplne iných dôvodov, ako nejaká korektnosť. Tým, ktorí ju riešia, odporúčam, aby sa začali dívať, ako vyzerá súčasný svet. Ja napríklad robím vo veľkej firme. Ale konkrétne v mojom tíme je asi iba 15 zamestnancov, z čoho sú 2 Číňanky. Partnerkin najlepší kamarát je gay. Môj život je asi potom tiež multikulti propaganda. Len škoda, že ma za to nikto neplatí. Mohol by som sedieť doma a spievať si We make an offering to end our suffering... ()

FromHell odpad!

Deschanel je otrasná herečka, ktorá nevie pracovať s emóciami a tento seriál ma dokáže nasrať zakaždým, keď si naňho spomeniem. Extrémna sračka. ()

zuzaSislerka

Děj sice není nic novýho z čeho si člověk sedne na zadek, ale mělo to potenciál. Nebýt prapodivných střihů, kdy se mi zdálo, jako bych minula půlku dílu - dějové přeskoky naprosto nedávaly smysl. Prapodivné dialogy, a postavy totálně bez emocí. Jako horor to teda fakt není ()

M.i.k.e

Mae uteče z kultu uctívačů satana aby neskončila jako Hus, po několika peripetiích se dostane do rodiny doktory Suzanne, která jí chce jednak ochránit a jednak si do Mae promítne sama sebe, jelikož si něčím podobným (útěk, týrání) sama prošla. Začne tedy tak trochu pátrat na vlastní pěst a kašlat na rodinu. Příběh Ďábla v Ohiu nemá prakticky čím překvapit, nicméně měl potenciál být zábavnou hororovou jednohubkou s divácky vděčným tématem. Netflix tuhle šanci ale bohužel promarnil a ať se Emily Deschanel snaží seč její postavě diplom stačí (a nejednou připomene Kůstku) osm dílů to prostě neutáhne. Tím spíš, že kolem ďábelského kultu se víceméně jen krouží a žádného hlubšího vhledu se nedočkáme. Mnohem víc by DIO slušel dvouhodinový celovečerák a o nic zásadního bychom nepřišli...60% ()

Lenka.Vilka

Ten námět není zase ničím přelomový, možná proto mě potěšilo celkové zpracování. Zde je mi jasný, že být to film, vyznění není takové. Asi by si divák stěžoval,  zda moc netlačí na pilu. No, každopádně, tvůrcům se povedla jedná věc. V druhé polovině mě odtahnuli pryč od jedné otázky, kterou jsem si položila, aby mě na konci řekl, že jsem hloupá, protože jsem se neptala dost nahlas. Protože,  kdo je nakonec ten skutečný ďábel příběhu? (Myslím, že poslední díl dostatečně vysvětlil, proč se děj točí víc kolem rodiny než kolem sekty.) Já byla spokojená  :) odešla jsem smutná a naštvaná z postav, ale spokojená. Každý dostal, co si zasloužil. Ne? ()

Wormboy odpad!

Stupidna netflixovska mizeria, ktora by sa hodila skor k serialovej tvorbe beznych televizii v 90.rokoch minuleho storocia. Tu nefunguje skutocne takmer nic a nema to popri sucasnej ponuke serialov, co hladat ani na TV Lux, kde by som videl asi najvacsiu cielovku....0,5/5* ()

majo0007

Ďábel v Ohiu a teplé peklo na Netflixe. Kto seriál zaškatulkoval medzi HORROR muselo poriadne rupnúť v bedni. Sledujeme totiž rodinnú telenovelu šmrncnutú s omáčkovým satanistickým klišé - pentagram, čierne kutne, upálenie, vrany. Ako bonbónik nás Netflix opäť poctil totálne zbytočnou (dávame ju všade, tak prečo nie sem) lesbickou lajnou a jedným ukrivdeným buzerantom. Nuž a posoltvo filmu znie: adoptujte si do rodiny (ktorú ledva uživíte) maličkú číňanku - pekne vám zaspieva karaoke. ()

Skeksis odpad!

Zase jedna stupidita pre tínedžerov zamaskovaná na čosi hlbšie a lepšie. Zabrzdení magori sto rokov či koľko veria, že keď majú pleseň na kukurici, treba niekoho upáliť. A jednoznačne ženu. A musí byť z toho ešte celá nadšená a cez plamene sa usmievať. Ale jedna psychopatická vypúlená piča si povie, že nie, a utečie do sveta. A tam bezprízorne púli oči ďalej. Polovicu seriálu sa tam riešia tínedžerské problémy, takže tam je asi ten diabol. ()

Anet21

⚪Neskutočne nudná záležitosť, ktorá síce môže pôsobiť uchádzajúco, ak sa spracuje na platforme knihy, no na pôde seriálovej stopáže sa táto detektívka (áno, žiadny thriller) roztiahla neprimerane ako roztopený syr, pričom by sa oveľa ľahšie napasovala do dvojhodinového filmu a zážitok by zostal rovnaký.⚪Zbytočné množstvo rôznych dejových odbočiek, ktoré sú pre túto knižnú žánrovku typické (kto má načítané rôzne thrillery, bude vždy o dva kroky pred scenárom, zároveň je jasné, že scenár dosť otrocky adaptuje predlohu, čo nie je dobre), vybudovať atmosféru sa nedarí skoro vôbec, ani jeden zo zamýšľaných ,,nepravých jumpscarov" nevyjde tak, ako tvorcovia plánovali, i úmysly hlavnej hrdinky sú čitateľné už od prvého dielu.⚪Znova to zopakujem, kto pozná mustru a archetyp náracie žánru týchto diel, ten nebude ani len zaskočený, všetko postupuje v zažitých koľajach motívov - trauma z detstva, problémy vo vzťahu, snaha pomôcť na úkor zachovania si rodiny, podivná nová postava o ktorej nikto nič nevie, jej podivná priateľskosť atď.⚪Dejová linka s policajtom úplne zbytočná, tona klišé, od asi 3. dielu sa stráca aj tempo, aj chuť riešiť nejakú záhadu. Trailer odkazoval na psycho dielko, možno s mystery tematikou, nesplnil nič z toho. Škoda. Hlavná mladá herečka mala potenciál. O zbytočných klauzulách typu obligátny gay kamarát radšej pomlčať.⚪ ()

xLIGHTx

Celkom dobre sa na to pozerá (zatiaľ pozreté štyri diely, ale dáko stále nemám chuť pokračovať), no ostáva to stále akosi vo vodách priemernosti. Či to zaradiť do žánru horor, no neviem, ani nie. Viac asi dráma/mysteriózny/thriller?/krimi. Isto, nechýba ani klasická, nasilu natískaná Netflix LGBT propaganda + korektnosť, ako inak ;). Nuž, po tom, čo pokiaľ viem Netflix žiaľ zrušil druhú sezónu Archive 81 tento nový seriál mi nepríde ako adekvátna náplasť (možno tam ani nebola taká ambícia). Trochu je to mdlejšie a naťahované. Fanúšikovia hororu vlastne mnohé prvky už zväčša niekde videli, aj čo sa týka témy, "mystery" záležitostí. Takže niekedy seriál akoby už ani nevedel alebo nechcel ničím prekvapiť diváka (možno je to viac cielené na mladšie publikum, asi aj preto je to také, aké to je). Skôr to pôsobí ako povinne odvedená rutina. (*Pred rokmi sa ma známy spýtal, či vôbec vie Netflix spraviť aj nekvalitný seriál, hm, už nejakú dobu sa to nepýta... A nejako sa mi zdá, že to ide s týmto streamovacím gigantom viac a viac dolu vodou. Hoci zase s aktuálnym Dahmerom sa menovaná spoločnosť dosť blysla.) Priebežne, zatiaľ ***. ()