The Lair

• USA The Lair

Po tom, čo bolo jej lietadlo zostrelené, sa vojenská pilotka Kate (Charlotte Kirk) musí skryť pred miestnymi teroristami. Jej útočiskom sa stane sovietsky podzemný bunker. V tom sa ale skrývajú telá mutantov, ktoré sa kvôli nej prebudia. Podarí sa jej uniknúť, ale rovnako sa na povrch dostanú aj tieto monštrá, ktoré sú pripravené zabíjať. (Marceloo)

bourec

Nevím, jestli je to neochotou, dávat víc prachů do něčeho, co letělo před deseti a více lety, ale tohle je doslova škvár. Neil má tři naprosto skvostný snímky, ale poslední dobou jde s kvalitou od desíti k pěti. Scénář na úrovni mírně retardovanýho člověka. Herce tady nepotkáš. Výprava mizerná. A po dvaceti minutách to buď vypnete, a nebo už zbytek filmu promrkáte na zbývající čas. 10%. ()

okkac

Marshalla jsem vždy tak trochu obhajoval a jeho filmy celkem užíval. Tady jsem čekal dle hodnocení větší průser, ale chápu i ty odpady. Námět pro mne super, provedení bohužel už horší a návrat na The Descent se nekoná. Když prominu slabší triky celkově a opravdu dva příšerné (dopad MOAB, pád Humvee), tak hrůza jsou ochotničtí herci v čele s Charlotte Kirk, kde když jsem zjistil její historii, a že teď je s Marshallem pár, nic lepšího už od nich nečekám, když si ji bude obsazovat jako hlavní hrdinku (viz. Duchess jako další film). Střih, který opět dělal Marshall a za který jsem ho vždy kritizoval, tak není až tak strašný jako u Doomsday a někdy je pochopitelné, že monstra se musí stříhat rychleji, jinak vynikne ten gumový oblek (jakože v některých záběrech vyniká fakt dost). Dávám 2*, protože to mělo dobrý potenciál, kdyby byli lepší herci a trochu vyšší rozpočet. Jediné, co bych vyzdvihl je hudba, která občas dokáže navodit atmosféru, a že to celkem odsype. 4/10 ()

oveckaoa

Je mě úplně jedno koho píchá Neil Marshall a kolikati chlapom ta ženská roztáhla kdy nohy hodnotím film ne jednu postavu co je nejspíše promiskuitní.  Rozhodně to není tak špatné jak to podle hodnocení vypadá je to sice béčkové, ale účel to splňuje. Je potřeba nalít si čerstvého vína další Descent ani nic tak kvalitního nejspíše už Marshall nikdy nenatočí jelikož na to už nemá  , ale zase sračky vyloženě taky netočí fanoušky si to určitě najde.  Alernativa Příšera (TV film) (2004) 60 procent ()

JohnSmith

Tohle se Marshallovi nepovedlo. Herci jsou naprosto příšerní, scénář jakbysmet. Naštěstí to má spád a dá se to dokoukat, ale je to těžká vykrádačka. ()

Wade

Solidní příběh který zaujal, skvělé masky a fajn prostředí bunkru a vojenské základny to všechno je na filmu pozitivní. Bohužel všechno, ale extrémně kazí vše ostatní. Směšné až trapné scény ( nejvíce asi skok do palby na monstrum s nožem) herci otřesní a finále k smíchu.  20% --- 2/10 IMDb ()

iXtr3m3

Tak toto že natočil človek, ktorý stojí za The Descent, Doomsday či posledným Hellboyom? WTF? Braková výprava, brakový kasting, brakové antiherectvo, brakový antiscenár. WTF? A to som sa tešil. Trailer klamal telom ako sviňa. Neodporúčam. ()

Corpsegrinder odpad!

Je zbytečný ptát se co se to s Marshallem stalo když odpověď je z jeho posledních dvou filmů jasná. Narazil si totiž Charlotte Kirk známou svým promrdáváním se Hollywoodem, a ta se nyní podílí na všem včetně hlavních rolí, scénáře i produkce. Bohužel neumí hrát ani hovno a odvážim se si tipnout že ani to ostatní nebude žádná sláva. Zkrátka návrat na úroveň The Descent se nekoná, The Lair je totiž prachsprostý straight-to-video céčko se všim všudy. Směšný CGI, hrozný herectví, nulová atmosféra, příšernej střih, nesympatická hlavní role... nenapadá mě nic co tenhle film zvládl aspoň trochu, možná kromě pár vteřin solidní hudby. Navíc mi přišlo že drtivá většina dialogů byla předabovaná v post-produkci, hlasy jsou totiž hodně studiový a postavy často otvíraj pusu uplně jinak :)) ()

Flopik

Raz za čas sa stane, že z takého blbého béčka sa vykľuje zábavná jazda, bohužiaľ tuto to tak nebolo. Postavy blbé, scenár ani nehovorím, proste ten film, kde už od začiatku viete čo je na ňom zlé. V bunkri to nebolo zlé, škoda že to tam nebolo točené celé. Mutanti presne ako by ste v béčkovom filme čakali, efekty podobne. 2* dajme tomu. ()

dannyyy

Je to laciné a místy hloupé? Ano, je. Bohužel rozpočet byl zřejmě malý, ale obsazení bylo velmi dobré a nikdo mně tam nijak nepřekážel. Akce bylo dost a ta řežba v druhé polovině filmu mě vcelku bavila, i když jsem dle traileru čekal trochu kvalitnější film. ()

Daiker

Příběh a prostředí naprostá bomba, zpracování je ale naprostá katastrofa..... Nevyužitý potenciál.... Je to škoda, mohl to být další Pád do tmy a to se nestalo..... Je poznat levná produkce, mělo to zůstat u kraťasu.... Některé scény působily směšně, no a ti herci..... Monstrum je super a scény krvavé, ale je poznat málo peněz a režisér Psích vojáků by se měl stydět za tuto tvorbu..... ()

helraiser

Tak tohle se tedy moc nepovedlo, akční monsters slátanina s dobrým nápadem, ale naprosto šíleným provedením a nezachrání to ani monstra, která se taky moc nepovedla. Potencionál byl, ale úplně to zabili. Obrovské zklamání. ()

Mamlas odpad!

Veledílo, ve kterém se utká kompars převlečený za vojáky s komparsem převlačeným za bubáky. Naprostá sračka z dolních příček toho, co lze vůbec natočit. (1%) ()

johnsnow

Nuž musím povedať, že hoci tam čiastočný rukopis Marshalla vidno, tak v porovnaní s tým čo tvoril predtým, je to už slabší odvar a normálne sa bojím s čím príde ďalej. Ale zase úplný prúser tento film nebol. ()

B3n odpad!

Takže americkou okupačnou armádou napadnutý Afganistan je vlastne kamarát, jeho ľud je tu stelesnený sympatickým domorodcom, ovládajúcim okrem svojej reči aj ruštinu aj američtinu. Ruštinu ovláda, aj keď sa narodil až po okupácii Afganistanu ZSSR. A celé je to ladené v štýle, že američania sú tam vlastne iba na základni a ustupujú a všetko zlo narobili ešte sovietske vojská pred vyše 30-timi rokmi. Robili pokusy na domácom obyvateľstve a vymkli sa im z ruky. Po ústupe z Afganistanu objaví laboratórium až v súčasnosti náhodou Rambo v sukni s muškou snipera, silou Mika Tysona, mrštnosťou Jet Li, ... Klišé nad klišé, akčné scény slabo prepracované, nekonečné zásobníky, neštartujúce auto, čo sa môže pokaziť, to sa pokazí, víťaz dopredu jasný, atď. Medzi odpadom a 20% nie je až taký rozdiel, filmový zážitok podobný, znižujem o jednu hviezdičku za šialenú vojnovú propagandu, ktorá sa vinie celým filmom. ()

JerryMalfoy97

Neskutečně hloupej a nudnej film. Příběh filmu nemá absolutně žádnou šanci vás něčím zaujmout.. špatní herci, kteří se snažili až  zbytečně přehrávat.  Efekty na úrovni filmu od Asylum.. hudba mi taky nesedla.. jediný co stojí za zmínku je občasný gore a masky, za to dávám 1*, jináč nemá vůbec žádnej smysl s tím ztrácet čas. 20% ()

Facerr

Najednou se to dokoukat nedalo, protože jsem u toho usnul. Jinak ale docela "pohledná" monstra a na béčko aspoň nějaká akce. ()