Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

kristyy

Pěkná atmosféra, bohužel se to postupem času začne překombinovávat, a když už člověk přes všechny ty podivné osoby chce vědět, kdo za tím stál, tak se nic nedozví...Takže ztráta času x hodin sledování. A že je to podle skutečné události, která nebyla vyřešena... No tak měli počkat, až se to vyřeší a pak něco točit, nebo si konec dovymyslet. Ztráta času... ()

Arkagas1989

Sedmidílná minisérie The Watcher, kterou režíroval Ryan Murphy musí být zákonitě dobrá už jen kvůli jeho jménu - kdo neví tak, Amrican Horor Story, The Ratched, Dahmer... Je to inspirováno skutečnými událostmi - koho zajímá origoš případ, tak doporučuju podcast opravdové zločiny a díl 208, kde se tomu Lucka věnovala a dopodrobna Vás s případem seznámí. Jedná se o případ Stalkera, který psychicky terorizoval všechny, kteří v domě žili - hodně zkráceně. Vše začíná zasíláním dopisů, které jsou směřovány majitelům a končí paranoiou, která donutila majitele svůj vysněný dům prodat. Seriál oproti tomu jede víc na psycho vlně, kdy vlastně celou dobu nevíte na čem jste a buduje si dost pěknou atmosféru, která Vás vtáhne. Je to psychothriller se vším všudy, který se dá velmi lehce sjet na jeden zátah a od kterého se jen těžko odlepuje. Obsazení skvělý, atmosféra více než hutná a celkově si s tím Murphy poradil za mě na jedničku.  Případ do dneška není vyřešený, i když v seriálu je samozřejmě více méně jasné, kdo ten obávaný stalker je.  Zkouknuto za 2 dny.  Moje hodnocení: 9/10 ()

tkey

Binge materiál, kde máš Agátu Kristíii tak nějak na sterojdech, zasazenou do Ju ass of ej, kde všichni žijou ve svobodné společnosti, která je je svázaná tolika nepsanými pravidli a navzájem se s úsměvem nesnáší, že to vyjde nastejno s tou jedinou a nejlepší Korejou. Válka realiťáků, founís, divno-lidí a top-o-Karen v nejlepším světle! ()

FemmeFragile

Kdyby bylo Proustovo Hledání ztraceného času zfilmované, vzniknul by s největší pravděpodobností tenhle seriál. Protože těch 6 hodin, co jsem strávila jeho sledováním, už mi nikdy nikdo nevrátí. SPOILER: V tomhle seriálu se snad ani nic vyspoilerovat nedá. Ono to totiž nemá žádné rozuzlení, které by se dalo prozradit. A když říkám žádné, myslím tím opravdu žádné. Nedozvíte se absolutně nic o historii jakékoli z postav. Nedozvíte se, kdo je kdo. Nedozvíte se, jestli je Hlídač jen jeden, nebo se jej v průběhu seriálu někdo snaží napodobit. Nedozvíte se, kdo Hlídač je. Celý seriál zkrátka vidíte asi desítku podezřelých, už tak od druhého dílu tušíte, kdo by to mohl být, a i když svůj názor postupně přehodnocujete nebo se k němu opakovaně vracíte, na konci vás nečeká VŮBEC NIC. Myslím, že jedna otevřená dějová linka může v hororu fungovat velice efektně, ale tady skončily otevřené úplně všechny, jako kdyby si tvůrci vprostřed řekli, že už je to vlastně nebaví točit a že na to kašlou. Chápu, že je to podle skutečné události, ale v takovém případě, kdy jde o vysloveně nevyřešenou událost, bych si buď vybrala nějaký uzavřenější materiál, nebo tomuhle zprostředkovala nějaký alternativní, alespoň pravděpodobný konec. U Vidím vás šlo bohužel o krajně nešťastné držení se reality (viz například zde), které je pro diváka nadmíru frustrující. ()

mata77

Úvodný titulok na začiatku smelo prehlásil, že príbeh je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Hovorím, si ok, tak poďme na to. Prvý diel ešte fungoval a po predstavení postáv a načrtnutí hlavného motívu bola moja zvedavosť celkom slušne vygradovaná. V nasledujúcich niekoľkých dieloch sa ale predvídateľnosť deja a vystupovanie možno až polovice hereckého osadenstva stala doslova otravnou. Dej až príliš tlačil na pílu podozrievania postáv a bolo to tak očividné, že ide o zámer, až mi to pokazilo celý dojem z tejto minisérie. ()

AndrewNewman

Najzaujímavejšia trilerovka za posledné roky. Ktorá v mnohých ohľadoch pripomína to najlepšie od Finchera či Hitchcocka. Murphy je frajer. S divákom dokáže otriasť už len tým, že si cudzí chlap urobí sendvič vo vašej kuchyni. Atmosféra, hudba ale aj herecké výkony sú na nesmierne vysokej úrovni. To, že to nemalo logické vyústenie vo finále mu uberá jednu hviezdu, na druhej strane si ale vážim, že tvorcovia kvôli vlastným záujmom neprekrútili skutočné udalosti. Flanaganové skvosty Hill House a sídlo Bly majú konečne schopnú konkurenciu. ()

shaacul

Jsem na vážkách, v podstatě mám dvě verze recenze a nevím, která je ta správná. 1) recenze - První díl a poslední se mě líbili, ale to jak a kudy tam doklopítáme to je cesta trním a bodláčím. Připomělo mě to trochu nedoceněnou minisérii "The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window". Má to podobně pitomé zvraty, tady je to bohužel myšleno vážně a tak můžeme vidět rozdíl mezi chtěnou a nechtěnou parodií. Ta první je vtipná, ta druhá spíž smutná. 2) recenze - To že jsou hlavní postavy (= celá rodina) neskutečně protivné, vedlejší postavy jsou veskrze ploché bizardní figurky, příběh neskutečně překombinovaný a jediný maják rozumu je postarší umírající černoška, která se dobrovolně obětuje pro dobro druhých, je chtěný middlefinger od autora směrem k typickým představitelům americké horní - střední třídy. Tím otevřeným koncem o kterém někteří mluví si také nejsem úplně jistý, podle mě jsou pachatelé jasní - chamtivost a dům. ()

Bobbyk69

Celé mi to přijde takové nemastné a neslané. Začalo se to ubírat trochu jiným směrem, než jsem čekala a mysteriózních prvků tady bylo hodně málo. Ale prostě je tady moc nelogických a bizarních scén, například hádky rodičů, kterých tady bylo více, než hororových scének. Arogantní otec, který vyšiluje, když má jeho šestnáctiletá dcera na sobě rtěnku, protože je přece ještě dítě, tomu taky moc nepřidává. Jo a to taky nemluvě o té dceři, která zveřejní na Tik Toku video, že ji její otec nechce nechat chodit se svým 19 letým přítelem, který je Afroameričan a tak ho obviní z rasismu. Celé je to mnohdy postavené dost na hlavu a nedostávalo se mi toho, čeho jsem očekávala, že se mi tady dostane. Celkově mě to ale trochu i bavilo přes to všechno a taky jsem chtěla vědět, jak to celé skončí, i přes ty všechny mouchy. Ale závěr zůstal dost otevřený, což mi teda dost vadí, protože jsem strávila 5 a půl hodiny sledováním seriálu a nakonec jsem se stejně nedozvěděla, kdo je vlastně ten hlídač. Doufám teda, že alespoň bude další série, kde se to dozvím. 60% ()

IZFNP

Začiatok bol mega, stred krásne zvládal pracovať s postavami, ale finálna tretina už moc nezvládala pracovať s dejom. Mozaika čudných postáv a mrazivé momenty ma bavili, a i keď by seriálu pristalo mať o epizódu menej, koniec sa mi páčil. Murphy a spol. zvládajú dusivú atmosféru neistoty na jedničku, a divák často nevie, čo je a čo nie je pravda. Samé dobré veci. Ale divácky som akosi neuspokojená. ()

Skrivan

Čtyřčlenná rodina se zadluží až po uši a nastěhuje se do domu jak pro celou armádu, protože prostě chce dům, na který nemá a vešla by se tam nejmíň pětkrát. Velmi záhy se ale seznámíme s podivnými sousedy a v domě se začnou dít zvláštní věci. A tak se všichni začnou chovat jako dementi - až na otce, který se chová jako totální kretén. Jedinou výjimkou je detektivka Theodora (jediná to sympatická postava), jež se co chvíli vytasí s nějakou prapodivnou teorií nebo bizarním příběhem. Veškeré události i teorie jsou čím dál absurdnější, přesto tomu až do poslední chvíle nechybí napětí. Tou poslední chvílí je nicméně závěrečná epizoda, kde se to všechno totálně rozplizne. ()

wowylgu313

Tohle mělo prvních pár dílů opravdu potenciál vytvořit něco velikého a zajímavého... Ale postupem dalších dílů to upadalo do nudy. Některé díly byli tak nezáživné že diváka nutí i přestat koukat a najít jiný seriál. Vydržel jsem do konce a zůstal bych u toho podprůměru. Za skoro zajímavý nápad, který nebyl dotažený tak jak by měl dávám 40% jinak jako celek spíše o ničem. Taková slátanina tak trochu. ()

jokino

Seriál určite nie je zlý, no z môjho pohľadu je riadne a zbytočne "deravý". Neviem síce, ako veľmi sa drží "skutočných udalostí", ale minimálne 2 polka série mi prišla značne nelogická v určitých aspektoch a tým pádom aj zbytočne natiahnutá. Najmä, čo sa týka správania sa postáv a nejakých dejových zvratov / postupov. Žánrovo by som to zaradil ako "psycho / dráma / thriller", no ako mystery a horror nie. ()

Martanecek007

(lehký spoiler) Seriál mě celkem vtáhnul do děje, nebylo úplně co vyčítat. Až když mi na poslední díl naservírovali nevysvětlený, neukončený závěr, tak jsem strhla 2 hvězdy dolů. To prostě nemám ráda. Když už se s tím scénářem někdo píše, tak to má i řádně ukončit. Nechci si svůj konec domýšlet sama. Sorry jako. ()

NikaIn

Za mňa to bolo dostatočne napínavé,aj dobre zahraté. POZOR SPOILER:Všetci tu riešite koniec,ale ako to malo skončiť keď je to podľa skutočnej udalosti a prípad Hlídač nebol vyriešený?Nevymysleli si koniec podľa predstáv divákov, držali sa skutočnosti,že sa nikdy nezistilo kto to bol, vzhľadom k tomu to zakončili pre mňa geniálne. ()

Emperor1

Musím uznat, že si se mnou tvůrci pohráli jako kočka s myší. Na rozdíl od většiny zdejších recenzentů mi ani moc nevadí ten konec, který žádné uspokojivé vysvětlení nepřináší, beru to prostě jako součást té hry. Skvělá paranoidní podívaná, která mě dokázala vtáhnout a udržet mou pozornost až do posledního dílu. Herecky velmi dobré, velkou pochvalu zaslouží i představitelé vedlejších postav v roli bizarních sousedů. ()

DexMASTER094

Ryan Murphy mě snad nikdy nezklame. Jen tak jsem otevřel Netflix a pustil si tenhle seriál. Pořád mi připadalo, jako kdybych ten rukopis už někde viděl. Teprve u závěrečných titulků jsem se plácnul do stehna, když jsem jeho jméno viděl. Velice mě to všechno bavilo, že bych byl i schopen dát 5*, ale jednoduše nemůžu, kvůli samotnému konci. Nenávidím otevřené, nebo jen částečné vysvětlené konce. Takže přemítat nad tím, jestli SPOILER Dean na sebe převzal roli Watchera nebo ne, KONEC SPOILERU mě opravdu nebaví. Lépe to zakončit a byl bych spokojen. Mě to ale celé nahánělo takové AHS Murder House vibes, jako kdyby se jen jinak rozvinula zápletka a obměnily se podivné postavičky kolem, které jsou tedy mimochodem skvělé. ()