Lenka (Anna Polívková) je špičková manažérka v oblasti globálnych financií. Svojou prácou doslova žije a má na dosah životný úspech - ak sa jej podarí uzavrieť dohodu s tureckou stranou, stane sa generálnou riaditeľkou spoločnosti pre celú Áziu. Zaslepená vidinou svojho životného tromfu čoraz viac stráca zo zreteľa potreby svojich najbližších - dospievajúceho syna (Jan Dlouhý), ktorý prežíva svoj prvý vzťah, a manžela Jiřího (Roman Zach). V rozlete jej však zabráni hlúpa stávka so synom, že prejde na kolieskových korčuliach viac ako 100 metrov. Zlomí si obe ruky v zápästí a ona, žena zvyknutá všetkým rozkazovať, je zrazu úplne odkázaná na pomoc druhých. (TV JOJ)

Pepinec

Ruce v záruce, ty vole... Já miluju, když lidi rýmujou. Taky to zkusím: Epstein plus Vejdělek jsou Spejbl a Hurvínek. No ne, vážně, jestli se doteď používalo rčení "představuješ si to jak Hurvínek válku", mělo by se upravit na novou verzi "představuješ si to jak Epstein s Vejdělkem film." Jestli máte kluci tuhle chujovinu ještě v záruce, měli byste ji reklamovat, protože očividně jde o zmetek. P.S dyfurova "zajímavost", že natáčení probíhalo na vícero místech v Praze, je i přes svoji debilitu zhruba dvakrát zábavnější než celej film. ()

playboxguest

Anička opět dokazuje, že nejen na divadle, ale ani ve filmu nemá momentálně jako komediální herečka konkurenci (neumím si představit v dané roli nikoho jiného). Co se filmu týče, za mě fajn, hlavně díky Aničce zábavná oddychovka, která chvilkama zacházela až do hororu. To ve chvílích, kdy si člověk představil, že by se v podobných situacích sám ocitl. 70% ()

Slartibarkfast

Poslední dobou nějak ztrácím víru v jakýkoli úspěch v české kinematografii. Po mírném zklamání z Žižky, což měl být výstavní epos a vůbec největší událost za posledních x let, už skutečně nemá cenu hledat v tom množství kokotin perly. Dnešní režie a scénáristé by nezvládli ani kvalitní reklamu na “hřebejky” a přišli by o veškerý “vejdělek”. U Polívkové jsem se svíjel, jako bych měl ve střevech tasemnici, co se zrovna chtěla přetočit na levý bok. O nikom jiném ten film vlastně nebyl a jednotlivé rádoby humorné scénky, kdy divák přichází na to, že bez rukou se to dělá vskutku blbě, vlastně ani hezky nenavazovaly. Nedokážu popsat klady, jestli tam vůbec byly. Pobavilo mne snad jen pár veselých řešení této nekomfortní situace. A to je tak všechno. Polívková je poslední dobou poněkud okoukaná. Měla by pečlivěji vybírat role, nebo bude brzy vyvolávat dávící reflex už jen vyslovení jejího jména. 30% ()

Slarque odpad!

Už dlouho nebyla hodina tak dlouhá. Zoufalství. Koncentrované trapno. K nepřežití. Jestli jsem tohle platil já, tak čekám, že se mi Česká televize omluví. ()

dopitak

Jsou milé TV jednohubky, a ty otravné. Postavit už zase po dvěstědevadesátédruhé letos Polívkovou do něčeho, to je ultraotrava. Umí jen jeden ublíženeckej výraz. Zach byl docela fajn, jeho filmový syn taky a to odhalování krajek patřilo k jedinému koukatelnému. ()

Stanislaus

Předchozí Vejdělkovy "humorné hodinovky" jsem neviděl, nicméně pokud jsou podobného ražení jako Ruce v záruce, tak to teda potěš koště. Rýmovaný název, poutavý námět a solidní obsazení nejsou vždy zárukou kvality, je-li samotné zpracovaní bezradně jalové a na hony vzdálené komediálnímu žánru, k němuž se hlásí. Párkrát jsem se pousmál, to je pravda, ale čekal jsem rozhodně větší nálož humoru a fyzického herectví. Polívková a Zach jsou sympatičtí herci, ale zde nemají bohužel moc co hrát, zatímco mladý Jan Dlouhý mi přišel těžce nesympatický (a nebylo to jen tou postavou). ()

GeusX

Polívkové komediální role sedí. Jedině díky jejímu výkonu povídka za to stojí. Netřeba řešit celkově nesmyslnou anabázi příběhu, že ji nechali doma, když viděli, že ani na hajzlík si s *** (cenzurováno abych neprozradil děj, který je každému jasný..a je napsaný v obsahu ;-) ()

blackrain

Snad poslední nedělní minipříběh. Ať žije karma zdarma. Taková malá moralitka. Njn, když to se svou prací tolik přeháněla, tak byla zastavena. ()

slunicko2

Snímek pro mentálně nenáročné diváky. 1)  Že špičková manažerka v mezinárodním finančnictví neustojí vlastní rodinný život, lze pochopit. Ale že není schopna organizačně ošetřit ani takovou banalitu, jakou jsou zlomené ruce, je na pováženou a dává to podnět k pochybnostem o výši IQ nejen jejího, ale i scenáristy._____ 2)  Pokud přijmeme tuto hru na blbce, film se nám může i docela líbit._____ 3)  Zaujal mě 16letý syn Vladimíra Dlouhého Jan (Lenčin syn) a samozřejmě vynikající dcera Bolka Polívky 43letá Anna. Kdyby se našla role i pro syna Romana Zacha Prokopa, mohl být snímek pěknou ukázkou vícegeneračního herectví. ()

kajas

Aničce Polívkové já osobně uvěřím cokoli a v téhle roli se mi moc líbila. Na rozdíl od předchozích epizod se tady objevuje více komediálních prvků. ()

zette

Ale jo, za tu bidu v predeslych dvou dilech se to zase trochu vratilo k bakalarskemu normalu. Hlavne diky vyborne Polivkove. Ta je momentalne nase nejlepsi komedialni herecka... Libi se mi celkem i namet. ()

klukluka

Lepší, než povídání o chlápkovi, kterej hledá někoho, kdo by mu pomohl zarazit kolík do řiti (předešlý “film” S písní v tísni). Tady si bába zlomí obě hnáty, ani to ale nezabrání starýmu se synem, aby odjeli na plánovanou dovolenou. Bábě jde bez rukou o kejhák, zůstane uvězněná v baráku, ztratí kontakt s okolním světem, nikdo se po ní ale neshání a já osobně už jsem byl natěšenej na vrcholně komickou scénu, při níž zesraná a zechcaná umírá ve své zlaté kleci hladem a žízní. Naneštěstí rejža vyměkl, odhaduju, že mu to přišlo moc umělecký a nechal hlavní hrdinku zbaběle přežít. Suma sumárum- 3 a půl promarněných pokusů natočit něco solidního. Tak zase za rok, ne? Vejdělkovy hory. Ale za co? Za co takový privilegium? ()

Adramelech odpad!

Pozastavovat se nad tím, proč si bohatá manažerka s rukama v sádře nenajala pečovatelku, je asi zbytečné. O úrovni současné české kinematografie už dávno nemám žádné iluze. Kdyby se to komletně zabalilo a přestalo se točit, nic moc by se nestalo. Naproti tomu konstatuji, že na ČSFD se vyskytuje mnoho uživatelů, kteří mají vkus a dobrý postřeh. Odkazuji zejména na recenze těchto uživatelů: Pepinec, Slartibarkfast, Slarque, Stanislaus, slunicko2, kocik1, klukluka, Jaroslaf, kowalski, Likan7, Hrabovo, Solverino, hrumst, jfaba, Peabody, FatimaO, Mr. Movie, rigby, Hombre8, Sfaxia, pavelpetr, milos.bradik, TheKleofa, milanista, jethrotull, zitta66, pholl, NinetyOne. ()

mira007

Před deseti lety měla obě ruce v sádře Barbora Poláková a staral se o ní Jan Kolařík v tv filmu Definice lásky (2012), bylo to romantické, vtipné a story do dvaceti minut. V roce 2022 nastoupila s oběma rukama v sádře Polívková a ... vzhledem k tomu, co předcházelo v tomhle cyklu před ní, tak to jsou dvě milosrdné hvězdy. Tečka za nedělním působením Dua Vejdělek Epstein sice o ničem, ale aspoň to bylo míň nechutný, respektive Polívková, která potřebuje na záchod mi nakonec po tom všem přišla i vtipná. ()

Jaroslaf odpad!

Pomineme-li naprostou debilitu scénáře, který vychází jen z krajně nepravděpodobného úrazu Anny Polívkové, která zde mimochodem hraje krajně nesympatickou postavu, nejděsivější je jak si Vejdělek (ale i jiní čeští režiséři) představují typickou českou rodinu. Typická česká rodina totiž podle nich bydlí v high tech domě s výhledem na prahu a zároveň les, objednává si jídlo v hodnotě 5000 Kč a celkově si žije na vysoké noze. Pro tuto českou rodinu a hlavní představitelku taktéž není problém snažit si objednat ošetřovatelku a při každé příležitosti tvrdit že "na ceně nezáleží." Není divu že ANO a SPD a slovenský oligarcha mají u nás tak masivní podporu, když 90ti procentům chudých českých spoluobčanů tento zbohatlický životní styl veřejnoprávní televize stále podsouvá jako jakousi normu a definitivně je tím ještě více nasírá. ()