„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

TV spot

venison

Celý film jsem na "něco" čekala a nakonec jsem se dočkala pouze závěrečných titulků.. Čekala jsem asi něco více vypointovaného nebo závěrečné propojení hlavních aktérů a ne vyšumění do ztracena.. Takové tak trochu o ničem :-( Nejlepší z celého TV filmu byla asi Květa Fialová, která nádherně popisuje "spokojené manželství", které má být alespoň chvilku denně hezké a nemělo by být delší dobu nesnesitelné ;-) ()

rakovnik

Jako televizní film celkem slušný počin, ale příliš dlouho jsem musel přemýšlet, co nám vlastně chtěl autor říci. Ke konci příběhy dojdou jakýchsi point, ale na ta zkušeného autora se k nim hrabou hrdinové povídek dost kostrbatě, až nezáživně. Ovšem Bára Poláková a její kus jsou roztomilé, potěšili také madam Fialová s panem Skopečkem, kteří definovali vše důležité za ostatní. Bohužel se ve filmu objevilo až příliš mnoho postav, jejichž důvod existence nám autor utajil, ale asi se chtěl vejít do těch definovaných 79 minut. Nevím proč mi závěr připomněl Lásku nebeskou...ale podstata příběhu je s oním filmem vlastně kompletně totožná. ()

Přemek

Označení Definice lásky jako dekorativního filmu je přesné: je to cosi jako nábytek značky IKEA, neurazí, nenadchne. Scénář spletený z různorodých bakalářských povídek s nedotaženou pointou, neživotné postavy s pseudopsychologií - a přece je tu něco, co mne přinutilo tuhle Vieweghovu splácaninu vidět dvakrát: vynikající, k filmu se až nehodící herecké výkony Pavly Ptáčkové (její mimická hra v koupelnové scéně by si zasloužila cenu sama o sobě), Báry Polákové a Norberta Lichého. ()

nylo

Výrazný televizní nadstandard podpořily herecké výkony spolu s kamerou a scénářem....život není to co chceme, ale to co máme (anebo jak si to uděláme:) - normálně bych dala za 3/70%, jenomže to fakt nelze, když tady zase čtu ty rádobyintointelchytrokváky....kudla, co by jste lidi jako chtěli do tv v neděli večer za ct1 tvorbu vidět??(asi nějakého godardokubrikoleespielbergočecha)...chtělo by to nadhled a nebrat se v tom dívání a hodnocení tak vážně! 80% ()

zette

Nic jsem od tohoto televizniho filmu necekal, kdyz jsem si precetl, kdo psal scenar. Od Viewegha jsem nikdy nic necetl a ani to nemam v planu, pokud jsou ale jeho knihy stejne ctive, jako jeho zfilmovane dila, pak nechapu jeho oblibenost. Definice lasky poukazuje na nekolik zivotu, ani jeden nebyl nicim vyjimecny a alespon trochu me bavily jen postavy, ktere zahral Lichy a Chmela. Film je bez pointy, dej negraduje a nic vlastne ani neresi. Proste typicky ceska tvorba. Nejlepsi je tak hudba Jana Maxiana. ()

• Pro Danu Syslovou se jedná o snímek natočení 50 let po jejím filmovém debutu, který si odbyla v titulu Pražské blues (1963) (M.B)
  • Film je vůbec prvním televizním zpracováním předlohy Michala Viewegha. (Olík)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna