Saltburn

Student Oliver Quick (Barry Keoghan), který se snaží vydobýt si své místo na Oxfordu, se nechá vtáhnout do světa okouzlujícího a aristokratického Felixe Cattona (Jacob Elordi). Ten ho pozve na Saltburn, rozlehlé sídlo jeho výstřední rodiny, kde prožijí nezapomenutelné léto. (Prime Video)

c.mravenciar

Dreamers sa stretávajú s Teorémou a Parazitom. Fennell mala fantasticky našliapnuté na sofisitikovanú manipuláciu s divákom, ale padla na tom, že bohužiaľ nemala dostatok režijnej sofistikovanosti a obrat prezradila prirýchlo. Záver je už len prakvapivo neprekvapivý. V mnohých momentoch až surreálny obraz doby, v mnohých však len príliš vypočíťaný konštrukt. Vizuálne podmanivé, herecky výborné (Keoghan a Pike!), ale napokon scenáristicky nedotiahnuté. Saltburn zaradzujem do kategórie filmov Yorgosa Lanthimosa - výborný nápad, ale v realizácii preváži formalizmus. P.S. Film sa dá pozerať aj ako bingo, ktoré všetky filmy a knihy vám pripomenie. (sex s hrobom je ale obraz, ktorý nikdy nezabudnem) ()

baron156

Nadějný mladý muž si vede vskutku dekadentní, odvážný, místy až nechutný život. A prochází mu to. Emerald Fennell si již dávno připsala přízvisko velmi dobré režisérky, která nám nabízí velmi zajímavé, provokativní, osobité kousky. A doufám, že se jich ještě pár dočkáme. ()

WenceslasHip

Jeden z TikTok trendujících filmů, kvůli údajné kontroverzi. Osobně jsem film viděl a hype nechápu. Vizuálně podmanivý, ale příběhem plochý. Kdybych film měl přiblížit srovnal bych ho s Parazitem, vedle kterého snímek působí jako levná britská napodobenina. Nejprve se musíte překousat přes dlouhý začátek, a až pak se dostanete k hlavnímu jádru, kde se konečně objevují ostatní postavy, o které se člověk vůbec nezajímá a kouká se na ně svrchu. Nepomáhají ani herci, jejichž talent je silně nevyužitý. Film se celou dobu snaží být chytrý, ale ve výsledku působí spíše lacině a předvídatelně. Pokud se vám Saltburn líbil doporučuji Parazita. 6/10 ()

Bluemasej

Měl jsem vysoké očekávání a ve výsledku je to kýčovité, lehce předvídatelné klišé s kapkou Talentu od Ripleyho. Nicméně režijní práce je opět skvělá, herecké výkony úžasné a záběry originálně krásné. ()

Schyzartis

Film roku pro fanoušky Euforie a pro lidi, kteří dělají filmové edity na Instagram. Což o to, barvičky to má hezké a dívá se na to skvěle, ale uvnitř toho už moc není. Zápletka je zábavná, ale skrz celý film se nijak zajímavě nevyvíjí, což platí i pro všechny postavy. Nejvíce jsem pak trpěl u finále, kde se Emerald Fennell snaží být stejně šokující jak pár let zpátky v Nadějné mladé ženě, do zbytku filmu to ale vůbec nepasuje a dějově moc nedává smysl. Keoghan s Elordim jsou sice skvělí a občas je to opravdu vtipné, ale od novinky této tvůrkyně jsem tedy čekal víc. || 5/10 ()

David.S

Saltburn je mimo můj hledáček mezi tvorbou, kterou obvykle nepotřebuji vidět. Nicméně ty čtyři - pro někoho šokující - scény nalákaly, pobavily a utkvěly. Proto i pátá bonusová hvězdička navíc. ()

matko2351

Neviem ako tento film hodnotiť. Na jednej strasne ma to uchvátilo, zhnusilo ale na druhej strane nudilo, želal som si nech už to skonči. Koniec dobrý, ale trochu očakávaný.  Herecky zvladnute na jednotku. ()

jirikzaboj

Režisérka Emerald Fennell mě svým debutem Promising young woman opravdu nadchla. Především v kličkování na pohled průhledný narativ dokázala vyšvihnout do nápaditě výstředních plot twistů, které mě dokázaly překvapit a ocenit její autorskou invenci. Přesně v tomhle Saltburn u mě selhává. Neoriginální a okoukaný formát, který se ani trochu nesnaží inovovat, ale veze se na roztomilém vizuálním kabátku a rádoby přestřelených scénách, které ve výsledku ani tak moc nešokují. Oceňuji první akt, ve kterém si hlavní postava Olivera buduje vztah s Felixem a prozatím nejsou odhalené jeho úmysly. Problém začíná v aktu druhém po romantické vaně, kdy se snímek začne vybarvovat tak rychle, že se Fennell nejspíš rozlila na těchto stránkách celá barva a veškeré budování jde naprosto do kytek. Velice průměrně pozorný divák může odhadnout snímek během dalších deseti minut a to díky podivných manipulacích ve vznešené aristokratické rodině Catton. A to nejsme ani v půlce filmu. Zbytek beru jako hodně velkou vysvětlivku o tom, jak to vlastně je. Zakrýt takový problém se to snaží velice cool záběry společně s nadupaným soundtrackem a docela zábavnými dialogy, které by nebyly bez umělých excentrických postav tak dokonalé. (Ocenit musím J. Elordiho coby Felixe, ten byl jediný uvěřitelný a jeho postava dokázala předat nějaké kritické moudra privilegované společnosti) Tenhle hype train mě moc nezasáhl. Herci moc fajn, režie taky, scénář velký palec dolů. ()

SirCrix

Čekal jsem satiru na téma morálních hodnot zbohatlíků, místo toho jsem dostal multivesmír více či méně psychicky nemocných jedinců, ve kterém ovšem chybí jakákoli protiváha. Přesah na základě kontrastů se nekoná, namísto toho začíná hra o to, který z oněch vychýlených jedinců je největší svině. Dělá to sice s pomocí pěkných obrázků, co do hloubky je ale příběh plytký, a ne moc dobře promyšlený, i když se vás bude moc a moc snažit přesvědčit o opaku.  Několik provokativních scén, nápadité využití symboliky, herci jedoucí na maximum, ani dechberoucí audiovizuál vám možná připraví nevšední zážitek na jeden večer, potenciál klasiky ale kvůli vyprázdněnosti děje film nenaplnil. ()

MiMax

Hnus a nuda, ktorá v podstate neprináša nič nové. Ani som to nezvládol dopozerať celé. Nechutne scénky pri ktorých sa mi obracal obsah žalúdka, mi v tom zabránili. Ak bolo snahou autorov filmu, vyvolať u diváka nauzeu, tak to sa im podarilo excelentne, a za to si zaslúžia uznanie....film je vhodný pre silné povahy a plechové žalúdky. ()

Tristan_nsc

Talentovaný pan Ripley, který není Ripley, a navíc o dost méně napínavý. Jinak to není špatné, Barry Keoghan dokázal (po Vílách z Inisherinu), že je vynikající herec a vizuálně je to dost pěkné. Klišé je tam plno (což je očekávatelné u nového filmu, bohužel) a chvílemi to působí dost "klihovitě". Není to špatné, vystihuje většinu filmu, ale kdo ví, třeba se to ještě rozleží. Guláš je také lepší druhý den, že. ()

Prck4 odpad!

Velice dobře natočený film o tom nejhnusnějším úchylovi o čem se vám nezdálo ani v těch nejhorších nočních můrách. Napohled nadějný mladý hošík co našel zalíbení v prostopážné dědění domu, tím nejnechutnějším způsobem, a celý tento film tím získává fanoušky z řady "udělejsemudoxichtu" a odpůrce typu"ty jedno zkurveny prase" Takže celkově je film nepozeratelný. Úchylnost zde nemá hranice a tento film by si zasloužil upálit na hranici. 100% slizkosti hlavního herce, 100% mi to způsobuje nechutenství, 0% pozitivní ... co vlastně bylo pozitivní? Po tomhle filmu mám tak akorád chuť rozmlátit pár chorobnejch hlav. ()

FildasCZ

Noooo a to je chyba dnešní doby. Nepodívat se na ukázku a vůbec si nic nepřečíst a pak něco očekávat. No a chlastačka na koleji, kde je bisexuální život to je přesně to, co jsem chtěl vidět, akorát že vůbec. Ne, že by mě to vadilo, ale prostě pro mě to byl zbytečný film, ale věřím, že pro jiné to byl přínos. ()

lineker

Někdy prostě stačí starou vyšeptanou děvku obléci do nejkrásnějších pláten, nastříkat na ni nejdražší parfémy a můžete si užít dvě hodiny nádherného filmového orgasmu. Díky za to. ()

Marek.Jancar

Přesně jak už zde někdo psal: film je dobře natočený, velmi dobré herecké výkony, ale je předvídatelný skoro od samého začátku. Ani jednotlivé zločiny mě už pak ničím nepřekvapovaly. Co trochu překvapilo byla syrovost a nechutnost. Umpřímně nechápu tu režisérčinu nenávist, kterou musí cítit k airstokracii. ()

MovieTom

Snímek, který vás od začátku spíše tahá za nos a tvůrci až postupem času šikovně poodhalují další a další střípky z velmi komplexní skládanky, která se pomalu přetavuje v až něco velmi temného a děsivého. Konec kdy dopadne poslední dílek a vám s hrůzou v očích dojde že přesně sem to od začátku směřovalo a postupně do sebe jen vše zapadalo je k nezaplacení. 9/10 ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims