Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

rublik05

Popravdě jsem raději už dopředu neočekával nic světoborného, vzhledem ke stále upadající tendenci filmů od Netflixu, post režiséra i herci v hlavních rolích však dávali naději, že by to zase až taková katastrofa být nemusela. Skutečnou kauzu, jež je předobrazem filmu, jsem v našich médiích vůbec nezaregistroval, takže mě snímek zaujal i svým námětem o korupci ve farmaceutickém průmyslu. Jak už jsem zmínil, režijně i herecky je film zvládnutý dobře, zejména Emily Blunt, ale i Chris Evans jsou výborní, bavili mě také Andy Garcia či nadějná Chloe Coleman. Filmu bych vytknul určitou sterilitu, že většinou sází na jistotu, na již zaběhnuté postupy a schémata, tvůrci mohli být v tomto ohledu mnohem odvážnější, snímku také chybí krapet svižnější tempo, ocenil bych i větší porci humoru. Jako celek hodnotím Obchodníky s bolestí veskrze kladně, i přes určité chyby mě film bavil, chválím i závěrečné nastínění reálné kauzy, takže si pak divák může alespoň dohledat více podrobností. Na Netflix opravdu dobrá práce, jen tak dál. 7/10. ()

mac000

Zpočátku rozjezd děje začíná pozvolna, takový miš-maš známých klišé. Zato druhá polovina filmu všechno vynahradí. Jenom v těch farmaceutických tricích se neznalý divák trochu utápí (POMO to pochopil ?). Emily Blunt je přesvědčivá, Andy Garcia nám zestárnul (!) ()

RAFT

Režisér Yates nám natočil svojeho Vlka z Wall Street. Emily Blunt tak, ta byla ve filmu dobrá, sama si krade celý film pro sebe. Evans se už vymanil z role captain amerika roli měl dobrou. Netlix zase dobrý film . Za mě 70% ()

oldy

Připomnělo mi to trochu Vlka z Wall Street,ale ten byl o dost lepši. I tak film nebyl špatny.  Lepší průměr. 65% ()

Milda003

Jako určitě zajímavý že je to podle pravdy. Tak to až mrazí jak jsou ty lidé sobečtí.. ale po filmové stránce to nesahá wlkovi z wall street ani po kotniky.. ale neříkám že je to špatný film - to určitě není .. ()

LdaVinci

Veliké nadšení! Z farmaceutických sfér jsem toho vlastně ještě moc neviděl. Je super vidět to pozadí a byznys v takových odvětví. V léčivech jsou samozřejmě obrovské peníze a firmy i doktoři toho pěkně umí zneužít, jak lze tady vidět. Jinak Emily Blunt je úžasná a jako vždy na ní v krásných kostýmkách oči nechávám. Zbytek ansámblu samozřejmě taky v pohodě. ()

pushover

O vzestupu a pádu jedné z farmaceutických firem podílejících se na fentanylové krizi v americe. Obsazení parádní, ale přišlo mi že Emily neměla moc prostoru rozvinout svoji postavu. ()

Niflheim

70 %. Fajn variace na Vlka z Wall Street, náladově možná i blízko American Hustle. Námětově je to samozřejmě něco jiného. Ale toho podvratného humoru, opulentnosti a celkového drivu tam tolik není… Emily to každopádně extrémně sluší a je fajn ji po Angličance a Oppenheimerovi vidět (po většinu času) neutrápenou a prostě a jednoduše krásnou a charismatickou. Obsazení celkově vydařené, zejména Garcia, O'Hara a konec konců i ten Evans. Morální apel silnější než u Vlka, a i když mnou velmi nepohnul, ta snaha o polidštění a ukázání druhé strany „amorální reality“ je zjevná. Dobré večerní pokoukání, něco tomu však chybí. Yates nicméně překvapil. ()

Dominik 261

Podarený film z prostredia farmaceutického biznisu. Príbeh je pútavo podaný a plus/mínus podobný ako v Dopesick. Nejde to tak do hĺbky, ale to pri dvojhodinovom filme asi ani moc nejde. Emily skvelo stvárnila postavu Lizu Drake. Herecké obsadenie je celkovo fajn, soundtrack je v pohode a kamera tiež. Na pomery Netflixu veľmi dobré. Na to, že to má 2 hodiny, to ubehlo rýchlo. Bavil som sa a preto si to zaslúži tie 4*. ()

Ex_Machina

Chamtivosť je najsilnejšia droga. Čím viac máš, tým viac chceš. A vo farmabiznise to platí desaťnásobne. Nie nadarmo je to najvýnosnejší biznis na svete. A tomu zodpovedá aj bezcharakternosť ľudí podieľajúcich sa na tomto kolotoči. Prvá polovica filmu celkom dobrá, v druhej už to stráca trochu dych. Štýl a tempo je mierne zmätočné, no napriek tomu sa na to dá pozerať.  Zaujme však len Emily Blunt a Andy Garcia. ()

papadoce

Yates je rýdzo Potterovský režisér, takže nebudem skrývať, že som bol naozaj zvedavý ako sa s krimi drámou tohto typu vyrovná. Tempo bolo také striedavo oblačné, raz dynamické a raz lenivé. Čo ale chválim a dávam zato prvú hviezdu, je strih. Ten bol zmáknutý na parádu bez ohľadu na momentálne tempo filmu. Yates chcel rozprávanie príbehu poňať moderne, akože byť cool, no nie som si úplne istý, že sa to aj podarilo. Navyše som v podstate ani na chvíľu neuveril, že ten skutočný príbeh prebiehal takto. Tento pocit som mal pri filme based on true story asi po prvýkrát a to som toho už videl na mraky. Herecky ma najviac bavila Catherine O’Hara aj keď mala malú roličku. Štandardne dobrý bol Andy Garcia a takpovediac nestratil sa Chris Evans. Emily Blunt ma bohužiaľ nepresvedčila, že to práve ona dostala firmu zo striptízového baru na burzu. V rámci Netflix produkcie ma jednoznačne bavia skôr projekty s menej známymi tvárami, pretože keď máte takýto herecký arzenál, tak máte aj veľké očakávania a keď sa tie nenaplnia, hodnotenie padá. Trojka je tak maximum a Yates patrí do Rokfortu ku metlobalu, takže použijeme zaklínadlá a zabudneme, že tu bol … Dissendium Disapparate. ()

Cermicek

Jako Emily v negližé a dalších 100 a 1 sexy oblečcích - to prostě chceš!!😍 A co se týče filmu samotnýho - téma ale i zpracování se dle mého povedlo. Jasně nemá to asi takovej drajv, jak by zdejší kritikové potřebovali..., ale mě to bohatě stačilo. Stačilo min na to si zase připomenout (ne že by těch připomínek teď bylo málo), jak je tenhle svět zkaženej a jak nás tahle chamtivost brzo přivede do záhuby (jj pojďte házet kamenama, jsem připravenej!). O to víc, že jedna z předchozích prac. zkušeností byla s jednou nejmenovanou US farmaceutickou spol., takžě si dost dobře dovedu představit, jak to fungovalo...a stále funguje!!🤢🤮 ()

Plastík

Nechápu to hodnocení ostatních. Vždyť to bylo velmi perfektní - zpracované téma, představení problému, svižné tempo, skvělý herci (hůavně Emily). Ano, bylo to klouzání popovrchu, ale stejně to bylo super. ()

DJ Kritik

Ako fungujú díleri s liekmi, vakcínami a pod. v priamom prenose s kamerou za ich zadkom. Nechutné praktiky s liekmi tu boli odjakživa a odjakživa sú späté s klamstvom a chamtivosťou. Na základe spolupráce jednej z nich sa odkrýva svetu malý kúsok hnusu. ()

liquuid

Docela sympaticky film s velkymi uspechy a pady. Primy, zabavny a svizne odsypal. Co mi vadi, tak je Emily Blunt, ktera mi jako herecka neni sympaticka a druhou veci je predikce. Spoustu veci jsem tusil a asi mi chybela vetsi propletenost pribehu. Je to takove jednodussi a dobre na nedeleni odpoledne, ale zadna hitparada, ktera se vam zapise do pameti. 60% ()

Pete

Obchodníci s bolestí jsou tak strašně průměrní, až mi to přijde na takové pěkné téma škoda. Yates to natočil sice poměrně svižně, bohužel však příliš rutinně, neoriginálně a bez nápadu (a to časté zastavování obrazu mě pak vyloženě obtěžovalo). Jediné, kvůli čemu má smysl film vidět, je skvělá Emily, jež tu plně uplatňuje svůj "zlý" pohled, ukazuje široký herecký rejstřík, a navíc se na ní dobře kouká. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)