Jaula

• angličtina The Chalk Line

Počas nočnej jazdy autom narazia dvaja manželia na malé dievčatko, ktoré stojí na ceste. Len centimetre ju delia od toho, aby ju prešiel motocykel. Po tomto zážitku skončí dievčatko v nemocnici. Keďže sa k nej nikto nehlási, rozhodnú sa jej nálezci vziať si ju k sebe. To sa čoskoro ukáže ako najhoršie rozhodnutie ich života. (Marceloo)

Adramelech

Sebrat na silnici nějaké dítě, vzít si je domů a tam je pěstovat, chci říci chovat, to by se u nás nesmělo. Naše zákonodárství, ač vykazuje různé nedostatky a mezery, je v tomto případě moudré, neboť chrání občana před tím, aby si přivedl domů dítě, na něž jsou navázané démonické síly či se s ním pojí jiná rizika. Film není nic moc, Španělé už natočili lepší horory. ()

Untentrauer

Začátek filmu je schválně divně “vybledlý”, stejně, jako holčička, kterou našli na cestě. Nic nepůsobí útulně a pohodově. Autoři si zde vůbec podivně hrají s barevnými filtry. Dva divné prostřihy hned ze začátku vzbuzují dojem, jako by vám někdo vypnul televizi a vy se tak začnete pídit po tom co se děje. Ovšem nejvíc práce v tomhle “hororu” odvedla hudba. A to i ve scénách, kde to bylo naprosto zbytečné. Hudba a lovení střepů z huby. Autorský um rostl přímo úměrně s dějem, jakoby se zlepšoval s každou minutou filmu a tak se již nestalo, že by nás vylekala černá obrazovka. Film vypráví vcelku zajímavý příběh, který je podle mě zbytečně tlačen do hororu - na druhou stranu, díky tomu můžeme stále s napětím očekávat co se stane. Tápající divák díky tomu začíná "tušit", kam to směřuje. Jenže ono to zde není tak jednoznačné - byl to záměr autorů?  Doufám, že ano. Nevím, jak vnímat prapodivné rozuzlení, kdy se hlavní hrdinka vzchopí a osvítí jí záblesk detektivní geniality - působí to velmi rozporuplně, jenže díky tomu se dostaví podstatný zvrat. Cením si toho, že nakonec bylo vše vysvětleno a dokončeno. ()

figliar

Nie je to tak úplne horor, ale za to veľmi dobrý psycho thriller. Na rozdiel od tuctovej americkej produkcie, od začiatku do konca drží film v napätí a pre mňa neznámy hlavný predstavitelia hrajú ozaj skvelo. Dokonca ani detská predstaviteľka mi vôbec neprekážala, naopak filmu dodala potrebný mystery efekt. Ako režisérska prvotina Tataya mal film výborné zvraty a napokon prekonal moje očakávania. ()

Daiker

No to byla chujovina...... Téma s křídou nalákalo a to je asi vše. Hlavní představitelka prvotřídní kráva, malé nordické děcko na zabití.... Všichni nesympatičtí, kamera divná.... Ani bych neřekl, že to točili Španělé ()

BaruM

Pod svícnem je největší tma. Napínavá atmosféra, to je síla tohoto počinu. Mrzí mě ukončení. Pár minut by určitě udělalo službu. ()

Sinusiridum

Nic mysteriózního ani do hororu jsem neviděla, za to jsem viděla celkem zdařilé dílko na "fritzl" téma. Naprosto v pohodě koukatelné, netřeba rozebírat všechny detaily a dělat filosofie. Proti Specialistům s Dejdarem je to uplnej zázrak, takže jsem byla vděčná :) ()

papadoce

Európska záležitosť z Pyrenejí ma mala vystrašiť, poťažmo som sa mal úplne zosrať z označenia horor. Atmosferické to bolo, také európske taktiež, ale žiadne dramatické kakanie sa nekonalo. Jedná sa o drámu kombinovanú s psychologickým srilleríkom a s totálne čudne zvládnutou druhou polovicou. Prvých 45 minút je vystavaných umne, s postupnou zhusťujúcou sa atmosférou to núti diváka rozmýšľať vo co gou, ale keď sa začnú veci vysvetľovať, tak vlastne pochopíte, že vás čítanie obsahu ešte pred filmom a tiež spôsob točby totálne zaviedol z dobre nakročeného psycho šialenstva do … (nemôžem, bol by to spoiler). Stále to bolo dobré, ale zmizlo mysteriózno. Zrejme sa jedná o scenáristické zlyhanie (kto by to povedal, že?), lebo režisérsky je to podľa mňa zvládnuté dobre. Je to režisérska prvotina Tatárskeho Ignácia, ale chlapec by mohol mať zaujímavú budúcnosť. Uvidíme. Teraz za štyri. Jednu hviezdu strhávam za zvláštne použitú retrospektívu. O to zvláštnejšiu, že šlo očividne od začiatku o nepochopiteľný úmysel. ()

Mamlas odpad!

Jakási blbka s mindrákem, že nemá děti, si vezme domů takovou šílenou holčičku. Tak asi první hodinu stopáže o ni pečuje, hádá se s manželem a mění se v ještě větší blbku. Hrozná blbost, nedívatelné. Pak konečně přijde nějaká zápletka, ale i tak se to furt nesmírně vleče a vleče. Jedna obrovská unylá nuda. (7%) ()

Lucilay

Když čtu komentáře primitivů, co očividně vůbec film nepochopili, tak je to vtipné. Ještě aby je to bavilo, když je to na pochopení komplikovanější. Film napínavý a dost krutý. Na začátku si člověk říká, co s holčičkou asi je špatně a nakonec je to asi horší než nějaké posednutí démonem, protože realita je mnohem strašidelnější... ()

Solverino

Eeeeee, poměrně zajímavě to vypadá na začátku, pak se z toho stane strašně nudně se vlekoucí otravné jakési toto.... no a nakonec snaha o jakési jako finále, které také nenadchne. Celkově silně podprůměrné. ()

SpicyNugget

V noci na silnici potkají manželé malé děvčátko. Jen kousek ji dělil od nehody, kdy ji málem zajel motocykl. Nikdo se o ni nehlásil, tak se manželé rozhodli vzít si ji k sobě. Jenže to ještě netušili, co k sobě přivolají… Jo, takhle to zní děsivě, ale realita byla jiná. Tak do půlky to mělo nějaký smysl, někam se to ubíralo, protože holčička byla fakt divná a děsivá, ale záhy to svůj punc děsu ztratilo, když přišlo na pointu. Horor to není v žádném případě, je to jen psychologické krimi. Na konci to silná nereálnost jisté scény úplně pohřbila. Na víc jak jednu hvězdu to podle mě není, sorry not sorry. ()

TesterX

Je mi to hrozne lito, spanelska tvorba je vetsinou necim zajimava, ale tohle je pruser. Zaprve a to bych chtel podtrhnout trikrat s vykricnikem - necekejte horror - tento parametr je podle me jenom technicka chyba, neni tady jednoduse nic z zanru horroru. Zadruhe mysteriozni - neni tu absolutne nic mysteriozniho - zacinam csfd podezrivat, ze generuje zanry filmu nahodne. A za treti - je to proste uplna hovadina. Takhle proste a jednoduse. Pokud vas bude bavit se celou stopaz koukat na zenskou, co je posedla tim zachranovat nejakou holcicku z ulice, tak prosim, ale tohle neni pro kazdyho. O nic jineho tu opravdu nejde a to ze v poslednich par minutach odhaluje snimek, co se stalo, nezachranuje to, ze je to celou dobu uplna sracka. ()

Kushina

Trošku šílená malá autistická holka, co má trošku mozek v hovnech a 2 lidi, co se ji snaží vychovávat. No Upřímně nuda a pak se vlastně zjistí, že šílenou z ní udělal nějaký soused s jeho potrhlou manželkou...IDkl. Málo akce, málo příběhu, málo zábavy... ten film mě nudil vyloženě. 40% ()

NikaIn

Ja neviem,vsetci sme videli ten istý film?Lebo ja som videla niečo pútavé a napínavé,komplet všetky nechty som si okúsala,čo som bola taká napnutá.Čím dlhšie som to sledovala, tým tajomnejšie to bolo a záver pecka, všetko do seba zapadlo,ako skladačka.Píšete,že to nie je horor, samozrejme že nie je a to netvrdí ani netflix.Na oficiálnych stránkach netflixu píšu,že je to temný, psychologický, mysteriózny thriller a tým aj bol.To že je to horor napísal len niekto kto píše o filmoch sem,asi ten film nevidel a poriadne si žáner neodsledoval. ()

Kozlowski8

Manželé najdou v noci na silnici zmatené děvčátko a odvezou ho do nemocnice. Když se o holčičku nikdo nepřihlásí, vezmou ji k sobě domů - a pak se začnou dít divné věci... Nic nového pod sluncem, navíc příběh nedává moc smysl a postupně se režisérovi čím dál více rozpadá pod rukama. Nedobře napsáno, nedobře natočeno. 30 %. ()