Jaula

• angličtina The Chalk Line

Počas nočnej jazdy autom narazia dvaja manželia na malé dievčatko, ktoré stojí na ceste. Len centimetre ju delia od toho, aby ju prešiel motocykel. Po tomto zážitku skončí dievčatko v nemocnici. Keďže sa k nej nikto nehlási, rozhodnú sa jej nálezci vziať si ju k sebe. To sa čoskoro ukáže ako najhoršie rozhodnutie ich života. (Marceloo)

Trevor

Hlavne sa netreba inšpirovať či ovplyvniť tunajším zaradením k mysterióznym (veľmi málo) fikmom či hororom (to už vôbec). V konečnom prevedení je to trochu nadpriemerný thriler, ktorému by sadlo viac ak by so sudemom spolupracoval aj Simon. Iba tak na okraj, je na Netflixe vôbec film ktorý neobsahuje LGBTQ+ propagandu, šikanu, feminizmus alebo zneužívanie? O ustavičnom rasizme zameranom výlučne voči belochom asi hovoriť netreba, tentokrát z ničoho nič nemusel byť párik susedov čierno-biely, nakoľko boli zlý...pri tejto úbohosti námetov je tento filmrelatívne nadštandartný. ()

Marceloo

Počas nočnej jazdy autom narazia dvaja manželia na malé dievčatko, ktoré stojí na ceste. Len centimetre ju delia od toho, aby ju prešiel motocykel. Po tomto zážitku skončí dievčatko v nemocnici. Keďže sa k nej nikto nehlási, rozhodnú sa jej nálezci vziať si ju k sebe. To sa čoskoro ukáže ako najhoršie rozhodnutie ich života. - Tento mesiac už tretí film zo Španielska, ktorý mi vôbec nesadol. Zámerne píšem film, pretože o horor tu ani zďaleka nejde. Začiatok vyzeral tajomne a dej slušne gradoval, ale keď začne pravda vychádzať na povrch, všetko sa to režisérovi rozpadne v rukách a ku koncu som už len krútil hlavou, ako sa dá pekne rozbehnutý príbeh za pár minút pokaziť. Herecky to nie je nič extra, ale malú Evu Tennear by som v budúcnosti v nejakom ozajstnom horore vidieť chcel, pretože mám pocit, že aj bez slov strčila do kapsy omnoho skúsenejších hercov. ()

Eliott

Pozvolný filmový vývoj, ale jinak se mi sbližování náhradní matky s velice podivnou holčičkou i forma jejího autismu líbila. Stejně tak navazující vyšetřování působilo zajímavým dojmem. V momentě odhalení druhého úhlu pohledu jsem měl dokonce jasno až o čtyřech hvězdách. Tento dojem vydržel skoro až do konce. Ten bohužel všechno pokazil. Zde jakoby už tvůrci netušili kudy kam, nedokázali dílo inteligentně ukončit a celé se jim to v rukách velmi rychle rozpadne. Nakonec to vlastně ani nedává moc smysl, nejsou odhaleny téměř žádné odpovědi na důležité dějové otázky, rozuzlení je přihlouplé a motivace některých postav zůstává záhadou. Navíc se ve finále zdá, že na klíčové místo vtrhla zásahovka, která se asi jen tak náhodou procházela okolím. To co vedlo k závěrečnému sledu událostí mne tak otrávilo, že bych nejraději ohodnotil hůře. 52% ()

*CARNIFEX*

Náááá a toto bolo čo za pičovinu? Ešte úvod jak by dal, potom to padá, ako keď jebnete suseda do studne, pričom v závere sa z toho vykľuje ničím prekvapujúci thriller, ktorý je bez twistu asi tak šokujúci, ako tenisový lakeť Tabak v ksichte Cigánikovej. "Tá sadla panečku .." ()

gogo76

Španielom dám šancu vždy, ale pri množstve filmov , ktoré točia sa určite nájdu aj slabšie tituly ako tento. Po polovici filmu som to takmer vzdal, nedokázalo ma to ničím chytiť, upútať, prišlo mi to také podpriemerné už od začiatku, už tá úvodná nočná scéna na ceste bola bez emócií i hereckého talentu. Celé to nekonečné čmáranie kriedou po podlahe malo splniť asi jediný cieľ a to zdramatizovať ten útek z pivnice, čo mimochodom vôbec nevyšlo. Určite nie s tak malým kúskom kriedy, ktorú chmatla do rúk. Príliš dlho sa to snažilo byť záhadné tak dlho až divákovi dochádza trpezlivosť a v závere z toho vznikne x krát prevarený thriller o divnom chlapíkovi...škoda času. 40%. ()

darkrobyk

Psychologické drama s prvky thrilleru se rozjede až v poslední čtvrtině. Paula je tak trochu mišuge, tajně se léčí a s manželem Simonem by rádi dítě. To vzhledem k Paulině zdravotnímu stavu není jednoduché. A tak se Bůh smiluje a přihraje jim blonďatého andílka. Akorát že nemluví, a když řekne pár slov, tak mu nikdo nerozumí. Tedy našinec pozná němčinu okamžitě, Španělé zřejmě ne...Nápad s křídou je dobrý, budování napětí příliš pomalé. Retrospektiva nic nového, jen zde je podivně sestříhaná, a tak spíše film rozbíjí, než aby ho doplnila. Konec bych možná nechal bez dovysvětlujícího závěru, aby si ho divák domyslel sám. Filmu by prospělo zkrácení o půl hodiny. A Santos je fakt odpudivý... ()

Cappuccino

Väčšinu času sa nič podstatné nedeje a twist príde zhruba po 2/3 filmu. Rozuzlenie nie je pritom vôbec originálne. Okrem zopár atmosférických scén to za veľa nestálo. ()

misterz

Zaujímavé inba zo začiatku. Ale postupom času ma to začalo nudiť a otravovať nelogizmy, či hlúpe chovanie sa postáv. Tiež mi nebolo jasné, ako si niekto môže len tak k sebe zobrať cudzie dieťa, hneď bez nejakých problémov. No skrátka blbosť. 30/100 ()

pornogrind

Čekal jsem mysteriózní horor a zpočátku se to taky tak tvářilo. Nakonec se ale film vydal úplně jinou (za mě nešťastnou) cestou. V tu chvíli je veškeré "mysteriózno" fuč. Škoda, vypadalo to slibně. Komu druhá půlka sedne půjde nejspíš s hodnocením výš. ()

Arsenal83

Temné a mysteriózne. Na začiatku. Potom to už ide do krutej reality nezvládnutého bežného filmu s koncom takým bez svetobornej myšlienky. A Elena Anaya v 47 rokoch už nepripomína svoju zašlú krásu. Ostali len oči. ()

JASON_X

Žádný horror, natož mysteriózní, tenhle film opravdu není. Děj se ubírá úplně jiným směrem, než jakým jsem myslel, že se bude ubírat. Nic proti, kriminální thrillery já rád taky. Ovšem to by rejža Tatay nesměl být takový Tatar a jelito. Zápletka dobrá, zpracování hrozné, protože nešikovné, těžkopádné, kostrbaté. Plus otravně přehrávající představitelka Pauly. A retardovaně happyendový epilog je pak ona pověstná třešínka na dortu. Nebo spíš hřebík do rakve. I když je v poslední čtvrtině několik relativně napínavých momentů, celkově film považuju za ztrátu času. ()

Morholt

V podstatě je to taková rutina. Těch osvojených dětí, po jejichž příchodu do nové rodiny se začnou dít divné věci, tady už byla slušná řádka. A vypadalo to, v případě Jauly to nebude jinak. První polovina byla natočená víceméně zručně a napětí se celkem solidně stupňovalo. Jako bonus vidím motiv s křídou, který mi přišel originální a nevybavím si, že bych něco podobného někdy viděl. Každopádně po půlce přišel zvrat, který to všechno ne snad úplně pohřbil, ale ledacos dost pokazil. Připadalo mi to, jakoby tvůrci nevěděli jak dál, tak si vymysleli záporáka a nějak se to snažili sešít, aby to dávalo alespoň nějaký smysl. Díky tomu vyplavaly na povrch i mdlé herecké výkony, což platí zejména pro představitelku matky a co se samotného padoucha týče, tak ten patří k těm nejnudnějším. V samotné závěru už si divák může už jen povzdychnout. Škoda. Nakročeno měl film slušně. 40% ()

Astaroth12

Spanielsko už nie je to, čo kedysi bývalo. A to boli časy, keď som sa na Španielsky horor/thriller veľmi tesil, ale tá doba je nenávratne preč. Po celu dobu stopaze som sa neohol ubrániť dojmu, že niečo veľmi podobne som už niekde videl. Hororove prvky nemá žiadne a aj keď začiatok vyzeral, že sa asi bude jednať o atmosférickú pecku, nestalo sa tak. Lebo ako príbeh napredoval, ukázalo sa, že je hrozne rozťahaný a veľmi predvídateľný. To čo bolo naservírovane na konci si bolo veľmi ľahko domyslieť. Myslím si, že film hlavne padá v slabej prepracovanosti a aj v tom, že herci nehrali nič. A najviac mi vadil hlavný zaporak, ten bol najhorší prvok vo filme, vadilo mi na nom všetko. ()

Johnny.ARN odpad!

Ten film ma subjektívne pol dňa, nič sa tam neudialo, okolo hororu to ani nešlo a srať sa do kapusty rakúšanom, no to je veľmi opovážlivé. Film jak kokot, fakt. ODPAD! ()

oveckaoa

Vždyť ten film nedává ani smysl přemýšlel u toho někdo něco a mělo to vůbec scénář neskutečná souhra náhod? Spoilery někdo unese v Německu ženské děcko (ženskou zabije a vydává za to děcko, aby ho nikdo nehledal jak zfalšoval pitevní zprávu nevím)  převeze si ho do Španělska  a vysadí ho kdesi u silnice s tím, že má jít k nějakému náhodnému autu co zde projíždí (proč to vůbec udělal?). V tom autě je ženská co nemůže/nechce mít děcka (jaká náhoda?)  a její manžel tak si ho vezmou a vezou do nemocnice tam zjistí, že má problémy a doktoři po nich chtějí , aby si to děcko vzaly k sobě jelikož s nima jaksi komunikuje tak si ho vezmou.   Mezitím jim někdo dává do jídla střepy a to děcko zmizí pak se najde a pak zmizí zase a hledá se až do konce filmu kde máme odhalení kdo za tím stál a proč.  Průměrný thriller horor ani omylem a mysteriózní tam není taky nic přijde mě, že nálepka mysteriózní se dává snad už na každý film automaticky nebo nevím. Mínusy za brutalitu žádná tam není  a navíc zde nikdo ani neumře. 40 procent za pointu a škrcení novou verzí garoty jinak není co chválit. ()

Skeksis

U mňa by vrieskajúce, kopajúce decko nemalo šancu bez ohľadu na to, čo sa mu stalo. Sory, ale pokojne by som ju nechala v nemocnici, alebo aj u ježibaby, ktorá by ju šupla rovno do pece. Skrátka nie! Ako thriller to fungovalo a bol tam celkom nečakaný zvrat, takže za mňa dobré. ()