Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

10Domik10

Neviem si predstaviť, že by mohol hrať Asterixa niekto iný ako Christian Clavier a Obelixa niekto iný ako Gérard Depardieu. Proste skvelá francúzska komixová klasika, ktorá neomrzí ano po rokoch. Veľké plus je samozrejme aj Roberto Benigni, ktorý sa svojej postavy Detrtita ujal nezabudnuteľným spôsobom. ()

Oonika

Kreslené příběhy těchto dvou chlapíků jsem naprosto zbožňovala a musím uznat, že ani v hrané podobně to není špatná podívaná. Clavier a Depardieu jsou parádní dvojka :-) ()

bono22vox

Mám rád humor animovaných francouzských národních hrdinů. A i tady, v hrané verzi se Galům povedlo na plátno dostat něco z toho kouzla. A Depardie je opravdu jako stvořený pro roli Obelixe... ()

Nocturno culto

Mnohem raději mám klasické animované verze ale tohle mě neurazilo, s dalšími díly šla kvalita rapidně dolů ale tohle má ještě úroveň. Nemohu zapomenout na Falballu :) ()

rublik05

Klasická francouzská komedie, která díky nenásilnému a nenucenému humoru dokáže skvěle pobavit, jednoduchý příběh působí svěže, je plný zajímavých a vtipných momentů, příjemné a zcela uvolněné atmosféře rovněž pomohl výborný hudební doprovod. Herecké obsazení naprosto skvostné, kromě ústřední dvojice vyniká především nezapomenutelný Roberto Benigni. Sázka na jednoduchost se tvůrcům vyplatila, komediálními prvky se snímek jenom hemží, herci předvádí výborné výkony a je naprosto jasné, že právě díky nim je film tak povedený a oblíbený. 8/10. ()

kekinka

kresleného asterixe miluju, tomu hraném bohužel jaksi něco chybí... nicméně body plus za Depardieu alias obelix... a tak vůbec, je to docela prča :) ()

KdG

Je to dobrý ale dvojka je o kousek lepší. (rozuměj vtipnější) Jinak Depardie i Clavier jsou pro své role jako stvoření a Laetitia Casta je fakt kočka. ()

Marecko

Oba dva hlavní herci jsou skvělý. Ovšem na celém filmu je nejslepší Gajus Bonus a jeho pokusy "zatknout" gali. U tohoto filmu jsem se opravdu bavil. ()

GOGO3000

Komixy s Asterixem a Obelixem mám rád dodnes od doby, co je vydávali na pokračování v sedmičce pionýrů. V tomto filmovém provedení měli autoři šťastnou ruku při vybírání představitelů hlavních rolí. Depardieu je ve své roli jako ryba ve vodě. Bohužel se však hraný film nedá srovnávat s komixem ať už filmovým, tak na papíře - klasika je klasika. ()

bond77

Jednička se nejvíce přibližovala původnímu komiksu. Film sice není nijak dobře natočený, ale jednou za čas se na něj dá podívat. ()

Edit13

Sice pěkná a poměrně vtipná podívaná, ale na komiksy a kreslené filmy to nemá. Jejich kouzlo a duše se kamsi vytratila. ()

MRPitivier

Tak očekávání bylo veliké, zklamání velkolepé! Komiksové adaptace na animované příběhy byli dobře zpracovány s typickým francouzským vtipem a zesměšňováním Římanů! Na filmovém plátně se objevil snímek, který nevynikl v žádné oblasti! Vtipnost je bůh ví kde, akce nudná, postavy špatně obsazeni mimo Depardiee, efekty hrůza! Prosím Vás, raději tvořte animované adaptace než ty filmové tohoto francouzského komiksového dědictví! ()

DaveSmith

Skvělý Clavier, lepší Benigni a úplně nejlepší Depardieu. Po několika animácích přišel konečně i hraný film. Režie se ujala, řekl bych, francouzská star a nedopadlo to vůbec špatně. Jasně, komiksovým předlohám se to rovnat nemohlo, ale i tak je to velkolepá podívaná s dobrou výpravou a ještě lepším hereckým obsazením. ()

JohnZ87

Povedené převedení Asterixe a Obelixe do hrané podoby. Film je svižný, vtipný a znovukoukatelný. Ústřední duo Christian Clavier a Gérard Depardieu jsou skvěle sehraní. Zdárně jim sekunduje hlavní záporák v podání Roberta Benigniho. ()

hero_bk

Laciný (asi záměrně) triky, předvídatelný děj, znásilnění historických faktů, kýčovitý vzhled a průměrný humor dají dohromady téměř odpadní film. Několik vtipných momentů ale za jednu hvězdičku stojí... ()

Lilien

Asterixa milujem už od detstva v kreslenej, komixovej či akej koľvek inej forme. Táto filmová verzia ešte nebola takou katastrofou ako nasledujúce pokračovania. Dosť som sa pobavil, Clavier a Depardiue boli ako legendárny hrdinovia celkom fajn no jednoznačne ich zatienil Benigni ako podlí Détritus ()