Jen na skok

• Veľká Británia I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

M.i.k.e

po psychedelické pololovecraftovce Wounds přichází Anvari s klasickým thrillerem a jakkoliv není I came by nijak objevné a nepřinese nic zásadního ty necelé dvě hodinky překvapivě slušně utečou.Co vyloženě potěší je směr, kterým tenhle kousek jde a který není pro podobné žánrovky úplně běžný. Jen by to chtělo přidat trochu atmosféry a trošku rozumnější postavy. Bonneville je jako hlavní padouch ok i přesto, že postrádá byť jen náznak hloubky a divák se nedozví proč dělá to co dělá a policie se chová překvapivě logicky a tak jak by se nejspíš chovala i v reálu. To se ovšem nedá říct o zbytku postav a jejich chování je minimálně dost naivní.I ony jsou navíc dost ploché až nesympatické (s výjimkou Kelly Mcdonald) a není výraznější důvod jim fandit...60% ()

Martin741

Pri ntretom filme sa rozhoduje, ci bude nieco z rezisera. Babak Anvari bude len dalsi nudny rutiner  a x -ty nevyrazny reziser. zacalo to dobre, malovanim graffiti,i to odhalenie zvrateneho tajomstva bolo jakz takz, len JASM ma pravdu s tym koncom, ten bol doslova kretensky. Stacilo by povedzme nenapisat koniec, len .. .dajme tomu zobrazit kyvadlove hodiny ako odbijaju ...... 45 % ()

Figu

Náběh to mělo výbornej... Díky postupnýmu rozuzlování měl tenhle biják dokonce i náznak na nějaký divákovo napětí, jenže ta koncovka a vlastně i samotný obsazení hlavního padoucha, srazilo hodnocení i film samotnej lehce do kolen. Nicméně pokus to nebyl úplně k zahození a dalo se na to v klídku mrknout. 55% ()

bourec

Slušně odsýpající thriller- drama, ve kterém hraje ďábelsky Hugh Bonneville. Jen mi přišel ten koneček dost uspěchanej, ještě patnáct minut před koncem to vyznívalo dost neukončitelně. Proč a co se dělo ovšem z filmu nevykoukáte. 60%. ()

Lenka.Vilka

Nedělám to moc často, ale tady jsem si přečetla komentáře. Přirovnat film k Don't Breathe může asi jenom dost jinonázorový divák než jsem já. Don't Breathe je za mě blbost, a když vám dojde, že fandit slepýmu Terminátorovi z vás tak trochu dělá úchyla jako je přesně on, díky zjištění závěrečné pointy. A nedej, aby mu ještě držet palce ve dvojce, kde se ví, co je zač hned od začátku. Tohle není v kategorii vrahů, kde si koukání užiju. Je to divný a ujetý. I Came By je příjemný thriller o vrahovi, který se kvůli traumíčku z minulosti zaměřuje na jednu konkrétní skupinu obětí. A protože to je Britský film, tak to ani není nijak zvlášť překvapivá skupina. Nechci se nějak zvlášť okecávat o ději celého filmu. Jenom napíšu: mohlo to být v lepším provedení. Chci tím říct, že mě poměrně dost bavilo, jak je vedeno vyprávění. S tím jsem neměla problém. Nebo takhe...když přišlo uklouznutí na krvi, začala jsem se smát, jakou má ten chudák smůlu. Kdybych věděla, co bude dál, tak se nesměju. A ať napíšu od téhle scény cokoliv, s velkou pravděpodobností (kdyby to jako náhodou někdo četl dál po tom, co jsem napsala o Don't Breathe hned na začátku, evidentně je to hodně oblíbený film) je zkažení zážitku. Bavilo mě to. Vlastně bych řekla, že je to i dost chytře napsaný. Ano, je tady pár věcí, který jsou trochu mimo (jeden za všechny: dívání průduchy ze skříně na situaci v místnosti, když jsou průduchy potom vidět na straně, tj do stěny, ne do místnosti), ale ne na hranici, kde mě to uráží. Jenom tomu chyběl ten správný pocit, kdy si všechno sedne k dokonalosti. Což je škoda, protože když mi v hlavě jede scénář samotný, vlastně proti němu nic nemám. A dost mě to baví. Absence krvavých uchylovin mi vůbec nevadila, je thriller ne horor, takže to tam nepotřebuju, když je to funkční i bez toho... ()

oveckaoa

2 chlápci se vloupávají do baráků prachatých lidí a zanechávají tam grafity. Jednoho to přestane bavit, protože jeho žena čeká děcko a on nechce do vězení tak zůstane jen jeden a ten se vloupe do domu kde objeví ve sklepě zmučeného Inda chce mu pomoct a umře pak ho jeho matka a ten druhý hledají. Bohužel jako thriller je to nudné a stopáž je zbytečně dlouhá  navíc se ani nedozvíme proč to dělá a scénář je děravý jak řešeto navíc neobsahuje to ani žádné násilí klidně bych to pustil i 12 letým děckám . Třeba matka oběti stojí pořád před autem toho chlápka a on si nedokáže dát věci dohromady a ani ji nepodezřívá a největší úlet je konec jelikož ten černoch tam zanechal dna a film to vůbec neřeší. Je sice pěkné, že někoho zmlátíte a upozorníte na něho, ale pořád je to trestný čin. 40 procent ()

lykan9

Jen na skok je thriller, jehož průběh je neočekávatelný, mrazivý a notně napínavý. Zároveň z něho čiší bezradnost a naštvanost, že je možné dosáhnout tak jednoduše toho, čemu se podařilo hlavnímu padouchovi. Na jednu stranu by se mohlo zdát, že téma menšin a ubližování jim je už přehršel, ale v tomto pojetí není toto pojetí vyumělkované, ale má pointu. Hugh Bonneville byl ve své roli psychopata dokonalý (ve scéně, kdy vyjede policistce, mě jeho výraz děsí do teď) a ostatní herci nebyli špatní. I Came By nedisponuje sice krvavými nebo výslovně lekacími scénami, ale místy i tak přivozuje velmi děsivou atmosféru. Dokonalý tento thriller není, ale rozhodně se jedná o velmi povedený snímek, který fandy temných thrillerů potěší. ()

Skeksis

Konečne niečo nekončí úplne šťastným koncom. Proste smrť a bodka. S tým som kamarátka. A kriketová pálka konečne našla zmysluplné uplatnenie. ()

coscarelli

Jednorázovka, ktorú som ochutnal, a viac konzumovať nebudem. Neurazilo, ale ja pásove výrobky v poslednom čase nemusím. Márna čakania snaha. Direktor si zašiel na prestávku, a dokončoval ho isto vychladnutý catering. Podobné videné v lepších hávoch. ()

iXtr3m3

Slabučké. Postavy by mohli byť sympatické, keby neboli tupé ako bedňa gitu. Málo napätia a akcia takmer vôbec. Naviac k tomu nepredvídateľné a nečakané skoky v čase bez jediného vysvetlenia. Strata času a dve hviezdy len za slušné technické spracovanie a casting, ktorý nebol najhorší, ale v podstate aj tie dve hviezdy sú len s privretými očami. ()

borec999

Najlepší film Babaka Anvariho, aj keď nejde prvý krát o horor. Ukážka sily vplyvu, konexií, známostí a vcelku pútavý a miestami nepríjemný triler s dobrou atmosférou a pre mňa osobne zaujímavým dejom. Herecky dobre zahraný (najmä záporák Hugh Bonneville je výborný) a obstojne natočený. Moje jediné výhrady smerujú asi k záveru, ktorý bol mierne odfláknutý a až moc "na efekt". Vo výsledku fajn jednohubka od Netflixu presne medzi 3 a 4*. 65-70% ()

Prochy38

Tak za mě povedený kvalitní thriller se silným obsazením. Atmosféra super, výborné postavy. Tradičně Netflixu chybí skvělou myšlenku a solidní vizuál tak nějak pořádně zakončit. Nevím, jak to přesně říct. Všechno dobré a ke konci, byť skvělému, to jakoby ztrácí dech. To je ale spíše obecné, než konkrétně tento případ. ()

Flopik

Pri sledovaní mi napadlo pár filmov s podobnou témou a väčšina sa mi teda páčila viac. Začiatok je celkom fajn, neskôr sa to však preklopí do úplne inej roviny ako chcete a je to hrozne nudné. Psychopat v podaní  Hugha dostane málo priestoru nato aby nejako zapôsobil. Celý dej v podstate sledujeme ako mu hlavné postavy vlezú do domu, niečo sa stane a máme novú hlavnú postavu. Finále nevýrazné, za mňa teda nie. ()

JM87

Za mě kvalitní podívaná. Dva kluci sprejujou uvnitř baráků bohačů a u jednoho naleznou něco hodně divnýho. A pak se to rozjede. Taky se mi líbí, že hned nevíme na čem jsme, kdo je vlastně hlavní postava, kdo není a tak. ()

tyna97

Nerozumím, tudíž ani nemůžu hodnotit. První polovina a kus za ní bylo „Jen na skok“ docela napínavé, pak se to zvrtlo a jakmile došlo k závěru, nepochopila jsem ani zbla. ()