Jen na skok

• Veľká Británia I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

dyfur

.........to už tu bolo- zlodej pri krádeži v dome objaví uväzneného človeka...tu je to sprayer-dom sudcu atd.....klasický námet,spracovanie i koniec......akurát mňa napadá, že ak by niekto  krájal mŕtvoly ostala by aspoň nejaká stopa krvi-na noži, podlahe atď... tu sa tým nik nezaoberal.... a spáliť človeka- treba teploty ďaleko vyššie ako  v bežnej peci....(ale asi vrah nesledoval inšpektora Columba...).....pozrieť sa dá, ale podpriemer s výraznými elementárnymi chybami..... ()

M.i.k.e

po psychedelické pololovecraftovce Wounds přichází Anvari s klasickým thrillerem a jakkoliv není I came by nijak objevné a nepřinese nic zásadního ty necelé dvě hodinky překvapivě slušně utečou.Co vyloženě potěší je směr, kterým tenhle kousek jde a který není pro podobné žánrovky úplně běžný. Jen by to chtělo přidat trochu atmosféry a trošku rozumnější postavy. Bonneville je jako hlavní padouch ok i přesto, že postrádá byť jen náznak hloubky a divák se nedozví proč dělá to co dělá a policie se chová překvapivě logicky a tak jak by se nejspíš chovala i v reálu. To se ovšem nedá říct o zbytku postav a jejich chování je minimálně dost naivní.I ony jsou navíc dost ploché až nesympatické (s výjimkou Kelly Mcdonald) a není výraznější důvod jim fandit...60% ()

Martin741

Pri ntretom filme sa rozhoduje, ci bude nieco z rezisera. Babak Anvari bude len dalsi nudny rutiner  a x -ty nevyrazny reziser. zacalo to dobre, malovanim graffiti,i to odhalenie zvrateneho tajomstva bolo jakz takz, len JASM ma pravdu s tym koncom, ten bol doslova kretensky. Stacilo by povedzme nenapisat koniec, len .. .dajme tomu zobrazit kyvadlove hodiny ako odbijaju ...... 45 % ()

Figu

Náběh to mělo výbornej... Díky postupnýmu rozuzlování měl tenhle biják dokonce i náznak na nějaký divákovo napětí, jenže ta koncovka a vlastně i samotný obsazení hlavního padoucha, srazilo hodnocení i film samotnej lehce do kolen. Nicméně pokus to nebyl úplně k zahození a dalo se na to v klídku mrknout. 55% ()

bourec

Slušně odsýpající thriller- drama, ve kterém hraje ďábelsky Hugh Bonneville. Jen mi přišel ten koneček dost uspěchanej, ještě patnáct minut před koncem to vyznívalo dost neukončitelně. Proč a co se dělo ovšem z filmu nevykoukáte. 60%. ()

oveckaoa

2 chlápci se vloupávají do baráků prachatých lidí a zanechávají tam grafity. Jednoho to přestane bavit, protože jeho žena čeká děcko a on nechce do vězení tak zůstane jen jeden a ten se vloupe do domu kde objeví ve sklepě zmučeného Inda chce mu pomoct a umře pak ho jeho matka a ten druhý hledají. Bohužel jako thriller je to nudné a stopáž je zbytečně dlouhá  navíc se ani nedozvíme proč to dělá a scénář je děravý jak řešeto navíc neobsahuje to ani žádné násilí klidně bych to pustil i 12 letým děckám . Třeba matka oběti stojí pořád před autem toho chlápka a on si nedokáže dát věci dohromady a ani ji nepodezřívá a největší úlet je konec jelikož ten černoch tam zanechal dna a film to vůbec neřeší. Je sice pěkné, že někoho zmlátíte a upozorníte na něho, ale pořád je to trestný čin. 40 procent ()

Skeksis

Konečne niečo nekončí úplne šťastným koncom. Proste smrť a bodka. S tým som kamarátka. A kriketová pálka konečne našla zmysluplné uplatnenie. ()

lykan9

Jen na skok je thriller, jehož průběh je neočekávatelný, mrazivý a notně napínavý. Zároveň z něho čiší bezradnost a naštvanost, že je možné dosáhnout tak jednoduše toho, čemu se podařilo hlavnímu padouchovi. Na jednu stranu by se mohlo zdát, že téma menšin a ubližování jim je už přehršel, ale v tomto pojetí není toto pojetí vyumělkované, ale má pointu. Hugh Bonneville byl ve své roli psychopata dokonalý (ve scéně, kdy vyjede policistce, mě jeho výraz děsí do teď) a ostatní herci nebyli špatní. I Came By nedisponuje sice krvavými nebo výslovně lekacími scénami, ale místy i tak přivozuje velmi děsivou atmosféru. Dokonalý tento thriller není, ale rozhodně se jedná o velmi povedený snímek, který fandy temných thrillerů potěší. ()

coscarelli

Jednorázovka, ktorú som ochutnal, a viac konzumovať nebudem. Neurazilo, ale ja pásove výrobky v poslednom čase nemusím. Márna čakania snaha. Direktor si zašiel na prestávku, a dokončoval ho isto vychladnutý catering. Podobné videné v lepších hávoch. ()

iXtr3m3

Slabučké. Postavy by mohli byť sympatické, keby neboli tupé ako bedňa gitu. Málo napätia a akcia takmer vôbec. Naviac k tomu nepredvídateľné a nečakané skoky v čase bez jediného vysvetlenia. Strata času a dve hviezdy len za slušné technické spracovanie a casting, ktorý nebol najhorší, ale v podstate aj tie dve hviezdy sú len s privretými očami. ()

borec999

Najlepší film Babaka Anvariho, aj keď nejde prvý krát o horor. Ukážka sily vplyvu, konexií, známostí a vcelku pútavý a miestami nepríjemný triler s dobrou atmosférou a pre mňa osobne zaujímavým dejom. Herecky dobre zahraný (najmä záporák Hugh Bonneville je výborný) a obstojne natočený. Moje jediné výhrady smerujú asi k záveru, ktorý bol mierne odfláknutý a až moc "na efekt". Vo výsledku fajn jednohubka od Netflixu presne medzi 3 a 4*. 65-70% ()

Prochy38

Tak za mě povedený kvalitní thriller se silným obsazením. Atmosféra super, výborné postavy. Tradičně Netflixu chybí skvělou myšlenku a solidní vizuál tak nějak pořádně zakončit. Nevím, jak to přesně říct. Všechno dobré a ke konci, byť skvělému, to jakoby ztrácí dech. To je ale spíše obecné, než konkrétně tento případ. ()

Flopik

Pri sledovaní mi napadlo pár filmov s podobnou témou a väčšina sa mi teda páčila viac. Začiatok je celkom fajn, neskôr sa to však preklopí do úplne inej roviny ako chcete a je to hrozne nudné. Psychopat v podaní  Hugha dostane málo priestoru nato aby nejako zapôsobil. Celý dej v podstate sledujeme ako mu hlavné postavy vlezú do domu, niečo sa stane a máme novú hlavnú postavu. Finále nevýrazné, za mňa teda nie. ()

JM87

Za mě kvalitní podívaná. Dva kluci sprejujou uvnitř baráků bohačů a u jednoho naleznou něco hodně divnýho. A pak se to rozjede. Taky se mi líbí, že hned nevíme na čem jsme, kdo je vlastně hlavní postava, kdo není a tak. ()

tyna97

Nerozumím, tudíž ani nemůžu hodnotit. První polovina a kus za ní bylo „Jen na skok“ docela napínavé, pak se to zvrtlo a jakmile došlo k závěru, nepochopila jsem ani zbla. ()