Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (Cinemart SK)

peetrejr

Toto som teda nečakal. Tušil som, že to bude divné a znepokojujúce, ale toto... Fúha, ja som fakt nebol pripravený. Ten nechutný priblblý úsmev mi vôbec nerobil dobre. Ja som si tak hovoril, že to nebude až také hrozné, veď som už pár tých hororov videl, no nemalo by to byť až také desivé. Lenže vtedy som netušil ako budem vrieskať. Príbeh je pomerne odkopírovaný od Kruhu (by the way vynikajúci horor), čo by ani tak nevadilo. Neviem si pomôcť no výber hlavnej postavy je zvláštne. Hneď vysvetlím prečo. Sosie Bacon úprimne vyzerá na 50, pri tom má 31... A oproti A-Trainovi pôsobí ako jeho matka. Isteže, nezahrala to katastrofálne, to vôbec. Potom je tu ešte jedna zvláštnosť. Môže mi niekto pre boha vysvetliť, že prečo naša zlá "entita" vyzerá ako Marilyn Manson? Ja keď som toto monštrum prvý krát videl, mal som fakt taký pocit, že je to Marilyn. Mimochodom to monštrum stálo za hovno. Film je teda dosť desivý, čo sa mi veľmi páči. Dej je trochu ako prejdený kopírkou, ale dá sa. Herci sú dakedy prirodzení, dakedy nie, nuž nič s tým nenarobím. Ale ja som sa tu prišiel báť a ja som sa teda poriadne bál. Čo znamená, že film svoj účel splnil. ,,s úsmevom (na na na), sa dívam na svet s úsmevom..." ()

Bozvav

Psychiatrička Rose vypadala, že ji nějaký bubák pozřel už před lety a nemyslím si, že by o ni nějaký jiný stál. Celé to bylo také nějaké nedomrlé a nedotažené. lekačky nefungovaly, atmosféra nijaká. postavy divné a nesympatické. Za mne jedna ukoptěná hvězďule. ()

BOURQUE

Z hľadiska formátu, scenáru a kvalít scén síce bezpečne pohybuje v rámci dobre známych hraníc daného žánru (z nejakého dôvodu sa ani neznačí nejaké meze/hranice prekročiť), ale to na výsledok nemá negatívny dopad. Dobre vedený a postupne vybalený príbeh, pre mňa pomerne neznámou ale tu veľmi dobre hrajúcou Sosie Bacon. Pre režiséra Parkera Finna dopadol debut nadpriemerne dobre – uvidíme, že s čím vyrukuje nabudúce. Osobné hodnotenie: 81% (****)  ()

Rathalos

Atmosfericke,napinave,strasidelne,desive,znepokojujuce s vybornym hereckym vykonom Sosie Bacon a fajn hudbou,vysledkom je horor ako sa patri...:⁠-⁠) ()

fixaman

Hlavní herečka hraje jak o život (no pun intended) a její postupný psychický rozklad je naprosto fenomenální. Škoda, že jinak povedený horor dostal tak zpackaný konec, jinak to mohlo být na plný počet. ()

domirovec

No to teda čumim. Pět hvězd by bylo, říkal jsem si na začátku mého sledování Tlemícího se Xichtu, opravdu hodně. Jenže pak to přišlo. Skoro každá druhá scéna, totální psycho-lahůdka. No a ten konec?! Prostě bomba, jsem velice spokojen. A ano, klišovitými lekačkami se ten snímek jenom hemží, jenže čím více jich na diváka hodí, tím víc je to nervy drásající. A hlavně, ten film nikdy neví kdy přestat se scénami, které se ze začátku tváří, jako že nic, a pak přiskočí s nečekaným sledem událostí. Pecička. A upřímně, čekal jsem od toho opravdu méně. Čekal jsem totiž pouze nějakou nemastnou - neslanou opičárnu, plnou, uhodli jste to správně, usmívajících se kreténů a kravek, jako byla třeba tahle. No ale tohle byla jiná kávička.. a za těch pět hvězd se ani trošku nestydím! 5/5 ()

matthew.17

"Chalani mám nápad! Natočíme niečo čo už tu tisíc krát bolo, použijeme všetky klišé čo existujú! Tam kde vie niekto použiť 5, my ich dáme 10!!" "Hmm... zaujímavý koncept, takže zobereme klišé a spracujeme to originálnym spôsobom?" "Nieee, nepochopil si ma. Zoberieme ho a natočíme to tak, ako to už každý tisíckrát predtým natočil!" "Aha... ale keď to urobíme takto, bude to vôbec niekto pozerať?" "Bude!" ()

kkarx

Ty nepřirozené úsměvy jsou vážně nepříjemný (no to i v reálném životě), pátrání ok, pěkně natočené a hlavně ty lekačky mě pokaždé dostaly. Námětem podobné třeba Kruhu, Nezvratnému osudu, apod. Velké plus je pro mě skvělá efektivní hudba, kterou jsem u jiných hororů poslední dobou hodně postrádal a je to taky asi nejlepší horor 2022. ()

helloween93

Čekal jsem, že Smile zoomerský horor, ale ve finále to tak nebylo. Příběh zrovna nehýří vlastním nápadem (mávání na Kruh a It Follows), ale přesto nenudí a občas nabídne zajímavou scénu. Finální odhalení záporáka bylo creepy a jedna lekačka se obzvlášť vydařila. V závěru tvůrci nevěděli, jak to ukončit, tak zatáhli ruční brzdu v podobě toho nejšablonovitějšího rozuzlení, které se nabízelo. Paramount měl kasovně úspěšný rok, kdy připsali po Top Gunu, Sonicovi a Vřískotu další komerční hit a kaňkou zůstává jen propadák Amsterdam, který ani neuvidím. Co se hororů v roce 2022 týče, za mě je nejvýš Hellraiser a Smile byl pro mě příjemným hororovým překvapením po zklamavších Menu, Nope a vyloženě tragickém Halloween Ends. 3* ()

fr3ak

Film co vyniká hlavně v tom jak bezostyšně vykrádá někdy i celý scény z jinejch hororů a slepuje to do unavenýho průměru, kdy záběry často zachraňuje spíš hudební podkres než zručnost režiséra. Závěrečnej směšně digitální bubák už tomu jen nasazuje korunu. Radši už dál psát nic nebudu, nebo bych ještě musel snížit hodnocení... ()

ViktorS

Po dlhej dobe som bol opäť na nejakom horore a musím povedať, že Úsmev splnil to, prečo som na horor išiel. Aj keď zo začiatku som si hovoril, že takýto druh hororu, kde je zlo v podobe človeka s úsmevom, ma nemôže vystrašiť, tak som hneď zmenil názor. Kvalitných scary-momentov je tu fakt dosť, aj keď sa nájdu aj také, ktoré už moc kvalitné nie sú. Ale musím povedať, že mi to z časti dosť pripomínalo film Neutečieš (2014). Herecky to bolo slušne zvládnuté, hudba bola parádna, veľmi sa mi tam hodila no a kamera bola tiež dobrá. Takže fanúšikom hororu, ale aj takým ako som ja, ktorým horor nerobí extrémny problém film odporúčam. ()

Raaavenek

Po celou dobu sledovani jsem mel pocit, ze uz jsem neco podobneho videl (a tim nemyslim povedeny It Follows kteremu Smile nesaha ani po kotniky) a kazda scena mi prisla povedoma a neoriginalni. Film jako takovy se tahne velmi pomalu, coz ostre kontrastuje s prekotnym "vyvojem" hlavni hrdinky, ktera do toho skoci prakticky po hlave a cestu z 0 na "blazen" urazi asi za tri vteriny. A do toho predvidatelne prvoplanove lekacky u kterych jsem myslel, ze prestaly byt in uz pred dvaceti lety. ()

helraiser

Hodně slušná podívaná se slušnou atmosférou, dobrým strašeníčkem, které místy opravdu hodně dobře funguje a sakra povedeným finálem. V podstatě si nemám ani na co stěžovat, no možná tu prostřední část bych o něco zkrátil, ale v každém případě se jedná o nadprůměrnou žánrovku, kterou ovšem spousta lidí moc neocení, za mě ovšem hodně velká paráda. ()

Vabr

Očekávání teda byla opravdu různá. Po zhlédnutí traileru jsem očekával ČSFD hodnocení něco mezi 40 - 50%, což nenastalo, protože film tu nakonec dosahoval rekordních 74%, a to, spolu s recenzemi, mi obrátilo vnímání Úsměvu vzhůru nohama, takže jsem se vlastně nakonec na snímek těšil v domnění kvalitního hororového zážitku, který nastává takto procentuálně opravdu zřídka... No, ve finále to skončilo ještě úplně jinak - jako nadprůměr. Nechal jsem se asi moc nadchnout a čekal na bůhvíjaký gore a zlo, které se nakonec mockrát nedostavilo (úsměvů bylo fakt málo nato, že o tom to mělo hlavně být, a gore je tak možná na konci, což je opět zklamání - recenze lákaly na něco trochu jiného). Příběh je neoriginální - podobné jsme již mohli vidět v Noční můry z temnot, Neutečeš nebo Vadí, nevadí - fajn však je, to jo, ale stejně... Postavy, hudba, kamera regulérní a bafačky normál, možná dvouhodinová stopáž šla zkrátit a konec změnit. Ono ve výsledku to je celkově jen takové fajn, ale za mě bohužel nic víc. Na debut to je ovšem zdařilé. Vyhodnocení: Jinak snad nejnadhodnocenější horor za rok 2022 ()

KUFI

Jako vzdycky ze zacatku docela ok a ke konci to prihnoji. Samotnej spatnej (pro me dobrej) konec to ale trochu zachranuje. ()

dudunecek

Vlastně je to dost v pohodě a na to, že to stálo jako Žižka to vlastně vypadá překvapivě draze. Lekačky fungujou a ani se to nejak netáhne. Problém mám se scénářem. Postavy se chovají jako debílkové, co své problémy neumí řešit jako dospělí. Ten scénář prostě straašně chce aby se hádali a měli mezi sebou konflikt. Působí to uměle a strašně to šustí papírem. Finále ohledně traumatu v rámci výstavby "strašáka" nedává vůbec smysl. Totálně to zabíjí tak slibnej potenciál, co film mohl nabídnout. 5/10 ()