Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (Cinemart SK)

Hanys_

Atmosféru tady nejde nějak hejtit, natočené to je zručně, ale fakt je to jen vykrádačka it follows, které už bylo vykrádačkou kruhu. Moc tomu nepomůžou ani ty nelogické lapsy (kočka wtf) a klišé (objíždění známých a rodiny s vizáží šílence a šílenými kecy). 4.5/10 ()

mclenin

Veľké prekvapenie. Áno berie si to prvky z It Follows, Truth or Dare alebo Hereditary, ale kurňa, má to říz a konečne je tu komerčný horor, kde nie je posadnutá bábika, prekliata mníška alebo iná prevarená entita, čo sa v poslednej dobe produkuje ako na bežiacom páse. Smile je kreatívny od hudby, zvuku až po záberovanie a ponúka metaforu na vyrovnávanie sa s traumou, takže nejde o prvoplánové strašenie, ale stavia skôr na atmosfére. Všetky vyššie zmienené snímky sa mi páčili a v tomto smere Smile určite nezaostáva. Zaslúžené silné 4*. ()

Asmodin

Viděla jsem plno "B" hororů, které byly daleko lepší, než tento. Hodně nechutností, málo strašidelné atmosféry, nesympatická hrdinka. Znechutila mě i verze s titulkama, který jen někdo zkopíroval z překladače. Hrůza byla sledovat ten film. ()

Kejf.

Score je 1 rozbita vaza, 2 sklenicky, 1 konferencni stul a vcelku spokojena ja. Zabalte It Follows, Truth or dare a The Ring a vyjde vam Smile. Trailer me nezaujal, ba naopak spis rozesmal (mozna marketingovej tah😅), ale pomerne vysoky hodnoceni tady me sokovalo, tak jsem sla utratit penize do kina a vlastne nelituju :) ()

Ingtar2

Where do you run when your mind is the enemy? Prekvapivo podarený horor. A podarený natoľko, že som ho musel zapínať na štyri krát a pri tom som preklínal človeka, ktorý ma na toto nahovoril. Aj napriek tomu, že som v kine videl trailer, pri ktorom som sa skoro posral. Myšlienka celého filmu je hlavným ťahákom a najlepšou vecou na tomto snímku - a to rátam aj výbornú kameru a dobrý strih. Scenár je - ako to už pri hororoch býva - vysoko zaujímavý a rovnako aj triky - kedy sa z dobrej psycho situácie stane joke len tým, že sa v nej objaví CGI príšera. Vedľajšie postavy sa samozrejme (ne)chovajú ako random NPCéčka (tak, ako vraj ľudia s ktorými sa ja zdravím), čo je vo svojej podstate len ďalšia známka žánru horor. Musím samozrejme vyzdvihnúť aj hudbu, pretože bez nej by som sa nebál ani zďaleka tak, ako tomu bolo. Čo však skritizujem je koniec, ktorý vôbec nebol satisfying - prišiel mi kvalitne odfláknutý a rushed. Tl:dr; Jeden z najdesivejších hororov ktoré som kedy videl je zabitý odfláknutým koncom a CGI príšerou. Well, sú aj horšie veci ktoré môžu zabiť film... Napríklad nulové základy - Však, Black Adam? 80%, 4*. ()

E´Tonno

Je to funkčné... Horory tohto typu mám rád - pre iné postavy neviditeľné zlo, postupne ničí hlavnú hrdinku. Áno je tu podobnosť s It Follows a postupy odkukávali aj od iných kúskov, ale to mi neprekážalo, nakoľko je to kvalitne natočené, atmosféra je dostatočne hustá, zvuk je fajn a herecké výkony dobré (samozrejme hlavná hrdinka hrá super, ale prekvapili vedľajšie postavy - napr. tá prvá obeť, zahrala jej zdesenie úplne bravúrne a jej "odchod" to aj krásne podčiarkol). Ale kto hľadá neduhy, určite si svoje nájde - za mňa sú to najmä: predvídateľný "darček", zbytočná "extra-špeciál digitálna podoba démona na záver" a.. celkovo ten záver až tak moc nenadchol (v porovnaní s tým čo sa dialo predtým a tou atmosférou...). ()

Zombi

První polovina hodně fajn, včetně úvodní asi nejděsivější scény. Následuje pád hlavní hrdinky do paranoie a halucinací, který je dobře zahrán a hezky nasnímán, kamera mě často upoutala. Bohužel kousek za půlkou filmu došlo na scénu která měla být děsivá, ale ve výsledku moc nebyla a vzápětí následovala scéna z nemocnice, která na mě působila rovnou směšně až parodicky, a to v hororu fakt nechcete. Zbytek filmu už měl sestupnou tendenci, včetně policajta, který přijde na jasný vzorec a přesto ho totálně ignoruje. Ve výsledku tak průměrné 3 hvězdy. ()

bozka10

Po Final Destination tu opäť máme, smrť,alebo nejakú entitu, ktorá podľa určitého pevného vzorca skáče z jedného človeka na druhého a núti ho vykonať samovraždu a zúfalá psychologička sa tento vzorec snaží prerušiť..A výborné teda.atmosféra bola exta nepríjemná, znepokojujúca, mrazivá a dostatočne psycho.Lakačiek bolo dosť, veľká skoda, že minimálne polovicu som poznal z traileru.V každom prípade výborný horor.4-5*. ()

Caine

Docela vydařená variace na Neutečeš, Kruh, bůhvícoještě a Anděla smrti. Lekací scény nebyly úplně špatný a k tomu ta znepokojivá hudba a zvuky. :-) ()

Flopik

Už trailer ukázal, že pôjde o pomerne dobrý horor a tak tomu aj je. Úsmev nemá úplne originálny príbeh ale zato je dosť strašidelný (miestami mi behal mráz po chrbte) a nato že má skoro dve hodiny tak dokáže udržať pozornosť po celý čas. Masky v podstate žiadne na strašenie ale lakačky fungujú skvelo, hlavne kvôli tým psychopatickým úsmevom. Za mňa to bol teda skvelý nápad. Finále vydarené, riadne strašidelné a s koncom, ktorý v rámci filmu dáva perfektne zmysel. No a pozerám, Parkerova prvotina, no tak to klobúk dole. Teším sa na ďalšie horory od neho a 4* isté. ()

Illy

Tohle mohl být nadprůměrný horor... jen škoda že scénář počítal s hlavní hrdinkou která je úplně debilní. Hlavně její chování při "hledání pomoci" a "svěřím se svým blízkým, ale opatrně ať si nemyslí že jsem úplně debilní" je úplně debilní.  Jasně že většinou se postavy v tomto žánru moc racionálně nechovají a dá se nad tím přimhouřit oko, ale ne když je někdo takhle úplně debilní. Zlatá medaile na olympiádě Úplných debilů zaručena. ()

warrenur

Cela prva polovica filmu je postavena iba na tom, ze vas bude pazvukami a hlasnou hudbou "strasit". Je to iritujuce a lacne. Naviac, hlavna predstavitelka - Sosie Bacon, je so svojim prejavom taktiez neuveritelne otravna a "odpudiva". Co naopak kvitujem a vnimam pozitivne je zapojenie psychologa a niektorych skutocnych psychologickych postupov do filmu. Sme svedkami klasickeho klise, ako sa vzdy a opat ziada blizka osoba o "pomoc", a tato bez vysvetlenia proste "kona". Je to tak neskutocne hlupe, ze ma to ako divaka takmer uraza. :) Popravde, cudujem sa, ze "toto" je v cervenych cislach (3.11.). Vyssie ako 35% nepojdem, pretoze v par momentoch atmosfera aspon trochu fungovala. Jedine, co vas bude strasit su hlasne pazvuky a metanie sa hlavnej predstavitelky. Zaver tiez vobec nicim neprekvapi. Pan Parker Finn ma s touto prvotinou teda neohuril. Bieda. Neodporucam, ale zjavne v tomto pripade patrim k mensine. ()

dannyyy

Dobrý hororový film. Dostal jsem to, co trailer sliboval, a to se často nestává. Bylo napětí, byly lekačky, byl starý škaredý strašidelný dům, byl dokonalý úsměv Caitlin Stasey, ale jedna věc mně na filmu vadila, a to hodně... neskutečně protivná a nesympatická Sosie Bacon. Ta mi ku*evsky lezla na nervy. Doufám, že už jí nikdy v žádném jiném filmu neuvidím. ()

ink flo

Suverénně horror roku, kterej je v jádru o předávání/nakažlivosti nevyřešených traumat, který rostou společně se snahou před nimi utéct. Skvělej sound design (v kině opravdu surround), kamera vyžívající se v divných úhlech, gradace do zdrcujícího finále i hlavní herečka. Jeden z těch filmů, kterej umí opravdu nepříjemně zalézt pod kůži, protože brnká i na jiný noty (psychologický), než obligátní lekačky, bubáci nebo gore. Ani nevadí, že je to tak trochu rip-off podobně povedenýho It follows. ()

Aurus

6/10. Od filmu jsem podle trailerů čekal výborný horor a těšil jsem se na něj i když to nebyl můj nejočekávanější film tohoto roku, byl to Halloween Ends a taky to je nejlepší film tohoto roku a už ho nic nepřekoná ale po dokoukání Úsměvu jsme byl docela sklamán. Jako jo párkrát sem se lekl (asi jenom 3×) ale pro mě to je prostě nadprůměrný horor. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()