Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

david141474

Tohle byla síla. Tento akčňák není jeden z nejlepších co jsem viděl, ale i tak není to špatnej akčňák. Postavy jsou sice nesympatický, ale akce solidní. Hudba nezajímavá. Délka filmu akorát. Finále filmu ujetý. Děj velice nezajímavý a neoriginální a záporák nestojí za nic. 7/10 Celkem solidní akce. ()

Polux

6/10 | Středověká variace na první Raid, nebo Dredda, potažmo blahé paměti první Die Hard, tj. videoherní koncept zdolávání jednoho baráku, v tomto případě hradní věže, patro po patře, jen tentokráte "bezbrannou" princeznou namísto osvaleného bouchače, na papíře nezněla nikterak originálně, ale mělo jít o eRko a efektního likvidování hordy anonymních záporáků všemi ne/myslitelnými způsoby není nikdy dost, navíc v podání režiséra obstojného Takenu na vietnamský způsob, alias Furie, takže proč ne. A výsledkem je fajn jednoduchá spotřební žárovka, takže mise v podstatě splněna. | King je typově podařený casting, protože přesně takto si představuji "obyčejnou" princeznu do nepohody, jejíž největší problém nepředstavují zlomené nehty a rozhodovací paralýza, které hadry si má dnes hodit na sebe. Cooper pochopil, v čemže to vlastně účinkuje a že film nejde brát vůbec vážně a náležitě "záporácky" přehrává. Kurylenko i v tomto případě naplňuje svou tradiční škatulku, tj. vedlejší postava s pár minutovým prostorem na plátně, naštěstí zde dostane příležitost se trochu akčně ukázat. Zbytek postav, jako tradičně, nemá význam vůbec řešit. | Scénář (plný jednorozměrných figurek, občasných hlášek a přímočarého/jednoduchého vyprávění) žádné ceny pochopitelně sbírat nebude, ale o děj tady stejně nejde, budget příliš velký nebyl, ale výprava s kostýmy to vcelku úspěšně maskuje (přestože se film reálně odehrává na jednom nádvoří, pár komnatách a jednom a tom samém schodišti) a herci žádné oslnivé herecké výkony nepředvádí (jelikož ani nemají na základě čeho), ale u podobných žánrových cvičení jsou důležitější jiné aspekty, například taková akce a její choreografie. | A ta je hodně slušná (samozřejmě ale nic z ranku Raidu, Dredda nebo Die Hard se nekoná, ale takové ambice tady ani nebyly), je jí docela dost (byť by ji mohlo být ještě více) a díky dobovému zasazení děje k tomu nese jistý prvek osvěžení (po těch hromadách soudobých mlátiček/stříleček jsou v hlavní roli meče, kopí, sekery, kladiva, atd. docela příjemná změna), takže to podstatné, kvůli čemu tohle celé vzniklo, naštěstí funguje a zbytek se v tom tak nějak ztratí. | PeZet ()

AmunRa

Film mě příjemně pobavil. Za řádně krvavý příběh princezny, která se nechce nechat zachraňovat a ve svatebních šatech se proseká desítkami nepřátel a minibossů až k závěrečnému souboji odpustím i tu nepokrytou multikulti agitku, která nakonec i řádně vysvětluje, jak se na středověkém hradu ocitla asijská učitelka bojových umění. Feminismus z toho sice také trčí na sto honů, ale nakonec se princezna opravdu přes ty hordy sama prosekala, tak to vlastně ani není agitka, ale jádro příběhu. Ono se o příběhu ani nedá mluvit - příběh určí několik retrospektiv a zbytek je čistá akce. Potěšily dobře postavené historické interiéry a realisticky pojatá hrdinka, která po zásahu krvácí, kulhá. má modřiny a po chvíli máchání mečem funí a sotva leze. Sice ji zásah omezuje maximálně pět minut a šaty na ní pravidelně zázračně uschnou nejpozději do následující scény, ale v pohádkách bývají i divočejší věci. A tohle je pohádka, sice krvavá, ale pohádka. ()

vaclav.g.kar

Zajímavý pohrobek Foxů s šikovnou Joey King. Béčko jak vyšitý, ale opravdu jsme se dobře bavili. Na večerní pokoukání s pytlíkem chipsů nebo pizzou perfektní vtipná a celkem brutální volba. ()

66pepo66

Ako keby niekto režisérovi a scenáristom púšťal nejaký starý historický film, pri ktorom by narazili k nejakej pasáži a časti s útekom. A ten útek by bol tak nudný či krátky, že im v hlavách napadlo: Poďme z toho urobiť 1,5 hodinový film so všetkým čo k tomu patrí. Princezná je filmom, v ktorom sa fakticky dejovo nič, vôbec nič, nedeje. Od začiatku až po koniec ide skrátka o útek princeznej z vysokej veže. Ale on ten útek je poriadne dobrý a natočený veľmi šťavnato. Za niektoré akčné súbojové scény by sa nehanbili vedúci choreografie v GoT ani v Zaklínačovi. Herečka Joey King síce veľmi sympatická nie je, ale tie akčné scény zvláda veľmi dobre. Chcel som napísať, že ide o jednohubku, pri ktorej je človek doslova nútený vypnúť a užiť si to, ale ono to bolo natočené tak dobre, že mám hned chuť si to pustiť ešte raz. Na takýto film som doteraz naozaj ešte nenarazil. Ak by som to mal hodnotiť podľa všetkých možných filmových noriem, tak by som možno nešiel nad 2 hviezdičky, ale Princezná po sebe zanechala taký dojem, že je to za 4/5 a keby sa dalo, tak tam dám aj ten pól bod navyše. ()

Sopholojong

Joey King s tym jej baby faceom tu multitaskovu (serm-kung fu-wrestling) bojovnicku jednoducho neverim, Dominic Cooper je ako zaporak malo "zneuzity", kaskaderi su rozoznatelni v kazdom druhom zabere a Olga Kurylenko vyzera ako anorekticka mrtvola, ktoru prave zobudili s "hangoverom" po preflamovanej noci... lenze je to tak dynamicky a levelovou akciou nabity spin-off legendarneho Raidu, ze sa spominane neduhy daju lahko odpustit. Uz pri prvom zabere, ked je Joey priviazana k posteli v tej sexy zamatovej robe "retazou", som vedel, ze mame pripravenu od filmarov poriadnu beckovu "mastenicu" bez nudnych miest. A to postupne strhavanie kusov siat z "princeznej" po kazdej bitke mi celkom urobilo perverzne dobre "co tam asi tak princezna ukryva", za inych okolnosti asexualnej Joey King. Bitky na drevenom schodisku vo vezi a najma ta okolo stola v podzemnej temnici su "vymaznane" len o milimeter horsie ako od indonezskych diablov Evans/Uwais. 7/10 ()

Miroslav.Zac

Čekal jsem klasickou verzi o princezně, která se nechce vázat a tak tři čtvrtě filmu se schovává v lese nebo na něčí půdě a vede feministické řeči o tom, proč by si středověká dívka měla o partnerovi rozhodnout sama. K tomu metrosexuálního prince s rošťáckým úsměvem, který je sice do princezny blázen, ale aby nebyl za trapáka (protože ona ho nechce), tak si hraje na kámoše, co jí pomůže z průseru jen kvůli jejím žensky silným názorům. Dostal jsem ale středověký fantasy nářez s asi dvě stě osmdesáti mrtvolami, z nichž má drtivou většinu na svědomí právě ta princezna, která bývá nejslabším článkem mačo pohádek. Nebyla to přitom taková ta nesympatická fňukna, která chytne poprvé meč a už seká nepřátele do salátu, ale poctivá krev a mlíko zrzka, která křoupe ke snídani temné rytíře i s brněním. p. s. - pořád jsem čekal, že se ta zrzka nakonec ukáže jako dospělá verze té holky z Rebelky od Disneyho :-) ()

Stinger78

Na tohle jsem dostal doporučení a čekal jsem něco wow. A dostal jsem rádoby akční věc ze středověku, která připomínala televizní film z přelomu století. Brave girl, hromada neschopných chlapů, takže taková slátanina z Wishe, ještě navíc umocněná slovenským dabingem. ()

Black54

Taková blbost na odreagovaní, nic moc za tím nehledejte. Fajn byly nekteré bojové scény, ale jinak film protkán obrovským klišém a silnými ženami. Nejvíc nás bavilo počítat princezně killy. Pro info jsme jich napočítali 42 i se zavěrečným bossem. ()

J!b

Začínám měnit názor na disneyovky. Jasněnka na steroidech uklízí věž od žoldnéřskýho sajrajtu. Prvky RPG a komba zaručeny. Bossové. Ruská domina s bičíkem. Nedokonalý gilty-pležr. Je úplně jedno o co tam šlo….už si to ani nepamatuju. Dialogy doporučuju na speed 16x. ()

Chicharron

Feministní exkrement, který ponejvíce připomíná karate či kungfu hry z přelomu 80/90 let, kdy hlavní hrdina postupuje pagodou vzhůru a na jednotlivých patrech mlátí protivníky hlava nehlava... Tady je to naopak - hrdinka sestupuje věží až do suterénu a cestou zmlátí, probodne, uškrtí nebo utopí všechny, které potká...aby byla nakonec pasována na rytířku. Otázka je, komu je tato slátanina určena. Vzhledem k množství hlav rozmašírovaných bojovými kladivy a propíchnutých šípy pro děti asi těžko a mně to jako dospělého nebralo. ()

Holly_Molly

Disney meets John Wick! Je to béčko jako prase, totální blbina a zábava s minimem hluchých míst? Že váháš! Hned ze startu akce střídá akci, sem tam se to proloží rychlym flashbackem, což nastíní to minimum potřebnýho děje a jede se až do konce..Zrovna tohle netřeba brát nějak vážně, hlavní je že to baví..Maximálně je to pitomý jako většina pohádek od Myšáka. ;-) ()

Little_Sawy

Ve filmu, princezná je krásna ale, ..je tu jedno ALE! Neumí hrát akčný filmy, tudíž bojové, neboli Kung fu s mečem. Na to se prostě nedalo koukat, ale kdyby to měla soudiť a hodnotiť takhle tak ten film stojí za velký houno, a hněd tomu dávam 1 hvězdu. ALE, kyž někdo jako já, má stráááášně moc rád pohádky, a jěště víc ti pohádky které jsou zo středověku, nebo jsou prostě v tých svích hadrech tak to prostě umím oceniť a hneď měním názor a berú film/pohádku normálně ( i za cenu že někdy hlavní postavy proste vypadají tak jak buddhožel vypadají ), a snažím se moc nepřemejšlet co a jak, proč, nebo kdo s kým a proč zrovna s ním a podobné kecy .. Tady je příbeh, neboli děj hrozně jednoduchej, očividně rejža neměl dosť nápadů jak bych to mohl oživiť ale i tak, cením. Princezná která je spoutaná v okovech v nějvyšší věži v tatkovom královstve si má brát za muže, který vyzerá jak protivník Robina z Loxly, tak udělá cokoliv aby svou rodinu zachránila. Plus to má i to, že se to odehráva jenom na hradě a je na to občas i sranda koukat. I kdyz J.King prostě takevéhle filmy neumí, v hlavní roly bych si věděla představiť někoho komu to opravdu jde. ()

ElleMcDee

Docela solidní akčňák se skvělou Joey King v hlavní roli. Celý film je v podstatě jen mlátička. Krutý týpek zavře princeznu, která si ho odmítla vzít, do věže a ona se snaží probít si cestu ven a zachránit svou rodinu. Princezna je skvělá, ale král poměrně stupidní. Nejspíš by se klidně ve jménu pacifismu vzdal celého království, jen aby nikdo nezemřel a přenechal ho psychopatovi. Celý film neudělá doslova vůbec nic pro záchranu koruny, jen pořád žbleptá něco jako: "no tak, vždyť se nějak domluvíme, ne?" nebo: "tohle království ti stejně nikdy patřit nebude." Zatímco jeho dcera zvládá desítku týpků najednou, jeho ani nenapadne, vzít si po tom, co je zachrání z vězení, od některého ze strážců meč. Jeho postava mi opravdu pila krev. Naopak postava tlouštíka byla skvělá a neskutečně mě bavila. ()

Thalin

Už z traileru bylo celkem jasné, že ta nebude o akci a bitky nouze. Ale to je taky to jediné co film víceméně nabízí. Začátek se tváří jako pohádka, ale rychle to přejde v mlátičku. Princezna se sice třískat umí, ale na to aby to utáhlo celý film to prostě nestačí. Navíc jsem tam celou dobu cítila velkou inspiraci Xenou. Na zabití nudného večeru to ušlo, ale  nic extra to není. ()