Anatómia pádu

• Česko Anatomie pádu (viac)

Úspešná spisovateľka Sandra (Sandra Hüller) žije so svojím manželom Samuelom a jedenásťročným, čiastočne nevidiacim synom Danielom v odľahlej chate vo francúzskych Alpách. A zatiaľ čo Sandra pracuje na svojom ďalšom románe, Samuel renovuje ich priestranné obydlie. Jedného dňa však Daniel nájde pri návrate z venčenia ich psa otca na zemi pred chatou mŕtveho v kaluži krvi. Bola to samovražda, nešťastná náhoda alebo má manželovu smrť na svedomí Sandra, ktorej tvrdohlavá povaha z nej robí hlavnú podozrivú? Verejné vyšetrovanie prípadu odkrýva nielen okolnosti samotnej smrti, ale aj intímne a znepokojujúce detaily ich búrlivého vzťahu. (ASFK)

Muel

| Les Films de Pierre | Topovo napísaná a zahraná courtroom dráma, kde si Sandra Hüller za každú scénu v tomto filme zaslúži Oscara. Absolútny S tier herecký koncert, prajem jej každé jedno kritické ocenenie, neskutočná herečka. Scenár to isté, malý Milo Machado Graner to isté, je strašne cítiť, že každý tu robí maximum a niet divu, že film získava veľkú priazeň všade, kam sa objaví. Každý dialóg premyslený, každý pohľad uhrančivý a každá minúta poriadne využitá. Výborná vec. Videné na Prešovskom filmovom festivale Pocity. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Thomas_xxxxx

Poviem pravdu, čakal som viac. Nekonečná stopáž tomuto filmu vôbec nepraje. A rozuzlenie taktiež nie je ktovieaké. Navyše posledných 15 minút, kde sa nič podstatné pre film nedeje, trvá asi 2 hodiny. Škoda toho, dal sa z toho vyťažiť oveľa viac. ()

petikacka

A je to tady zas! Další oceněný festivalový film na který se pějou ódy a já se těšííím a... opět NIC. Už jsem holt zapomněla, že si mám dávat bacha na oceňované filmy, protože to většinou smrdí průserem. Tak jako, dívat se na to skoro dalo i když já jsem to musela dát 2x páč poprvé jsem u toho usla :-))) Znáte to, je vám to celé podezřele pomalé a divné, ale je tam ten slepý syn ( ten byl mimochodem vynikající, jako jediný) a podezření na pomstu manžela a vy čučíte pořád dál, protože čekáte na to rozuzlení a konečně je tu konec a.....dozvíte se kulový. Sorry za ten spoiler, ale tomuto dílu nemůže uškodit nic, ten si uškodil už sám sobě si. Tohle doslova nenávidím, když vás někdo vodí 150 minut kolem a okolo a pak se vám vysměje do ksichtu a vy chcete řvát nahlas: " TO byla zase jednou pěkná kravina"! No co už, příště si dám většího majzla. Za mě zpruzených 40% ()

Tomyš

Skvělé drama. Přesně v poměru 50:50 závěr "udělej si ho sám". Ale co se stalo, není důležité. Důležité je, co k tomu vedlo. Pro toho, kdo se chce zamyslet, brilantní 👍 ()

Warhorr

Herecký koncert a fantastické soudní drama. Asi jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Některým místním hodnocením se protentokrát nedivím, jelikož tohle asi nebude pro každého a bude to diváky masivně rozdělovat. Silné sociální drama v rodině, které se začne odhalovat při soudním líčení a postupně bude nabývat na intenzitě než dojde ke svému kritickému bodu ( hádka v kuchyni je určitě vrcholem ). Hodně se mi líbí, že přelíčení se snaží vypadat autenticky, zachovává si objektivitu a nesnaží se fandit žádné straně a ani na diváka netlačí. Sandra Hüller si to tady téměř krade vše pro sebe ale nezaostává ani Milo Machado Graner jako její syn ( dost možná nejlepší dětský výkon od chvíle Jacoba Tremblayho ve filmu Room ). Pokud by tento film byl inspirován skutečnou událostí či se na konkrétní událost přímo odkazoval, měl bych pro takový konec pochopení. Nemám však rád, když si na konci snímku musím sám domýšlet, jak to asi bylo. Tu odpověď jsem opravdu očekával a dostalo se mi finále, jako při sledování nějakého true crime dokumentu. To je má jediná výtka, kvůli které nemohu naplno hodnotit. Ta pachuť hořkosti na konci přeci jen byla cítit. ()

Pawlisman

Tak reálné, tak silné a přitom stále artové. Prostě moderní vysoce nadstandardní snímek, který uteče jak nic a vy jste stále u vytržení. to vše doplněno skvylými hereckými výkony, no těžko mám co vytknoéut.. ()

tomashrabek

(KVIFF 2023) Vzťahy sú chaos, niet v nich jednoznačných hrdinov a záporákov, a každé gesto môže mať mnoho významov. Brilantná štúdia nejednoznačnosti a krehkosti tých najintímnejších vzťahov, ktorej sa netlieska postojačky len preto, že je vo svojom chladnom odstupe odzbrojujúca. Kto pristúpi na hru a vzdá sa nároku na jednoduché odpovede, môže sa stať detektívom ľudských duší v tejto pohnutej rodine, a možno sa niečo dozvedieť aj o sebe. ()

Fifer

Anatomie pádu byla kritiky tak vychválená, až jí to trochu škodí. Je to dobrý film, ale první skoro hodina je takové obyčejné detektivní drama, a teprve pak se to rozjede. Nakonec jsem odcházel spokojený, ale ten začátek se opravdu dost táhl. - Každopádně se podařilo vybudovat funkční drama v klasických Bergmanovských tradicích, kde sledujete hádku manželského páru a každý má své pádné argumenty, takže člověk chápe obě strany sporu. ()

Bozvav

Zjevně nejsem intelektuálně natolik na výši, abych tuto nudnou hru na hledání nevyřčeného pochopila. A asi nejsem ani objektivně hodnotící divák, neb jsem u sledování filmu asi dvakrát vytuhla. Což se mi zase tak často nestává. Vizuálně šeredný film, který je tak zoufalý, že jako divákovi mi bylo zcela jedno, zda je Sandra vinna, či nikoliv. Syn Daniel nesympatický, soudní přelíčení jak z říše za zrcadlem. Prostě až nemravně dlouhá a ubíjející intoušovina, jenž si už nikdy zcela určitě nepustím. Do úplného kopru to nepošlu, jen díky skvělému hereckému výkonu toho psa. Za mne 10%. ()

TomasKotlant

Dvě a půl hodiny čekáte na geniální pointu a nepřijde skoro vůbec nic... Další z řady filmů, kde si tvůrci mysleli, že dítě s vadou jim zachrání celý počin. Ale některým nepříliš bystrým akademikům to evidentně ke štěstí stačilo, tak se můžeme těšit na zával dalšími podobnými zbytečnými hovadinami... * kino Atlas ()

Pat_rick_fan

Marriage Story meets Law and Order meets (čisto subjektívne) Basic Instinct meets Tár. A predsa to nemá takmer nič z menovaných, je to osobité, vlastné, banálne a pritom celkom originálne. Brilantný scenár, herci perfekcia, ale predsa len, čakal som ešte väčšiu pitvu do anatómie pádu jedného vzťahu. Takto som si musel veľmi veľa domýšľať a hlavnú antihrdinku doanalyzovávať. Čo bol možno zámer a je to tak dobre a dokonca to mám obvykle i rád, ale v prípade tohto filmu mi to trochu uberá zo zážitku. ()

Majkak

Rozplétání vztahového drama v rámci soudního řízení. To nemá být detektivka, ale rozkrývání všech proměn původně silného vztahu plného respektu a obdivu dvou osobností. Kam to během času zmizelo a proč se tolik odcizili. Mírné zklamání pro toho, kdo v tom hledá jednoznačnou odpověď na otázku: zabila ho nebo ne. Nejpodstatnější otázka zůstává: co všechno se nepovedlo. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (viac)

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)