Je láska náhoda alebo osud, ktorému človek nemá šancu uniknúť? A môže mať osud zmysel pre humor?
Jonathan Trager a Sara Thomasová sa stretli v newyorskom obchode pri kúpe rukavíc. Hoci ich kupovali pre svojich partnerov, medzi oboma preskočila iskra a vianočné nakupovanie sa zmenilo na romancu. Jon mal záujem o ďalšie stretnutie, lenže Sara zapochybovala, takže si nevymenili adresy či telefónne čísla. Zrejme obaja však tajne dúfali, že to za nich vyrieši osud. Po niekoľkých rokoch, keď obaja stáli pred vlastnou svadbou, sa rozhodli, že osudu dajú ešte jednu, poslednú šancu. A keďže bol ten osud akýsi ospalý, rozhodli sa mu pomôcť. Jonovi v pátraní po Sare pomáha jeho najlepší priateľ a Sara tiež žiada od snúbenca pár dní voľna, aby mohla s priateľkou letieť z Kalifornie do New Yorku, kde by pri troche šťastia mohla stretnúť svoju „spriaznenú dušu". Obaja totiž zistili, že jeden druhého potrebujú. Svoje posledné slovo má však predsa len osud... (TV JOJ)

Skleena

Amerických romantických komedií bez trapně přiblblých fórků a absolutně přehrávajících představitelů hlavních rolí (často s "povinnými" ještě přitroublejšími kamarády, kteří mají ve snímku zajišťovat tu "komediální" stránku) je jako šafránu. Tady je sice téma osudu snad až příliš akcentováno, ale i tak se snímek minimálně v mých očích řadí mezi ty nadměrně koukatelné - i když je to cajdák :) Navíc Cusack je sympaťák, Beckinsale i bez latexu raketa... a Eugene Levy nikoho sexuálně nevzdělává. ()

Agoran

Příjemný romantický film. Nevím jak ostatním, ale mně se stále zdálo, že je to reklama na Waldorf-Astorii (např. i souhvězdí Casiopea -> W). To mi nevadilo, ba právě naopak;) Waldorf 4ever! :D ()

Crawler-D

V romantických filmech se zdá pokazit kde co. Ale tohle je ukázkový případ velmi povedeného dramatického romantického filmu, v němž stojí civilní a sympatická dvojice Cusacka a (hrající?!) Beckinsale. Na úplném začátku je drobná roztržka kvůli rukavicím, na konci nacházíme skutečně přesvědčenou lásku. Jediný problém bych měl s odkopnutím potenciální nevěsty. ()

pufina

Bylo to nějaké rychlé. Nápad se mi líbil - on napíše jméno a číslo na bankovku a ona do knížky, kterou prodá v antikvariátu.. A už je to celé jen na osudu.. Trvá to 5 let.. Ale ta "romantika" z toho tak úplně nesálá, to jsem tam dost postrádala.. ()

pakobylka

----- "Jestli se máme znovu potkat, tak se potkáme ..." ----- Co to mělo znamenat ?!? Nevím, jak to vidíte vy, ale takové nemístné provokování osudu, jaké předvedla hned v úvodu Sára, je dle mého (možná zaujatého) názoru přinejmenším troufalé. Neboť v běžném nefilmovém životě se to happy endy nijak přehnaně nehemží. Navzdory neuspokojivému úvodu jsem byla zvědavá, jak se s nastalou patovou situací ústřední dvojice vyrovná, nicméně následné stopování lásky s několikaletým zpožděním mě zrovna dvakrát nezaujalo - dalo by se dokonce říct, že mě svou prostoduchostí trochu obtěžovalo ... a sympatie k oběma hlavním hrdinům se pozoruhodně rychle vytratily. A pokud nemáte komu fandit, je veškerá romantika v háji zeleném ... ()

Deverant odpad!

Obyčejné jako hnůj a iritující jako postavit Epiktéta vedle romantické lásky. Samozřejmě že romantické filmy pracují s motivem "je tu jeden dokonalý člověk jen pro mě" (a v této chvíli si neodpustím citovat z Clerks 2: "Vždycky je někdo, kdo se k tobě hodí víc, než člověk s kterým právě jsi."), ale Serendipity to dovádí do tak otravného extrému, že mi z toho bylo až nevolno. Spíš mi přijde jako dobrej nápad skočit do kaktusového houští, než to co dělají postavy tohoto filmu. ()

dr.fish

Je to asi dobrá romantika. Ta síť na mne byla upletená dobře, Kate je dost atraktivní a zajímavá, aby jí tu osudovost člověk sežral. Velmi tuctové, zároveň ale i ne. Asi John Cusack tomu dává tu porci divnosti nebo co. Zkrátka jsem se nechal vodit, to se mi běžně u tohoto žánru nestává. 80% ()

AGO

Jemne nadpriemerná romantická komédia, v ktorej exceluje výborná hlavná dvojica, z ktorej od začiatku do konca filmu chcete mať pár, ktorý bude "spolu a šťastný až do smrti". Škoda len klasického scenáru. ()

Flyer

Romantických komedií na téma "osudové setkání" je celá řada, ovšem tato mě něčím zkrátka dostala. Možná to je tím, že jsem ji zhlédl v čase Vánoc, i tak k ní ale nemám výhrad (skvělé herecké obsazení, pohodová atmosféra a příjemná hudba). ()

otík

Hezká a příjemná romantická komedie, která hraje na klasickou notu – počkej si do konce filmu a skončí to dobře. I když jde o poměrně krátký film, konec je nesnesitelně dlouhý, aspoň že to zachraňují dobré herecké party Cusacka a Beckinsale. Nic nového to není, ale pro ortodoxní romantiky další dobrý kousek do sbírky. Hudba: Alana Silvestri ()

Radiq

Tolik náhod pohromadě v jednom filmu, to už by nevymyslel ani podělanej ježíš. To bylo to jediný a hlavní trapná věc! Jinak to samožrejmě okupovala romantika. Vtipu tam mo nebylo, Kate Beckinsale tam byla a má štěstí, že je docela hezká, protože kdyby byla jenom o trochu míň hezká, dal bych odpad a Hitler by dal určitě taky... PS: no ale přiznávám, že vtipnej byl Eugene Levy, kterej je všude jinde dycky jenom trapnej a s hustým obočím, ale tady byl fakt docela vtipnej (a s hustým obočím).. ()

vesper001

Jak ztratit chlapa v deseti minutách? Předložte mu teorii, že všechno řídí osud, každá událost má svůj důvod, co se má stát, to se stane, a pak mu zmizte uprostřed Ameriky. A následující dekádu můžete strávit perspektivním doufáním, že vás najde, tedy pokud vás vůbec bude hledat. Jonathan a Sára se nehledali a našli, a když se pak hledali, tak… co myslíte? Nijak objevná, ale milá romantika, v níž se mimochodem vyskytuje Aidan a Natasha ze Sexu ve městě (mimochodem v dost obdobných rolích), a moc pěknými záběry na poletující sníh. ()

andrii

Tak zvoní náhoda, tak zvoní osud. Není možné zahladit ten cit. My dva jsme jeho "pachatelé" a je nám souzeno jej hledat, nejen o něm snít. Někdy stačí třeba jen svršek zapomenutý, abychom se mohli najít...a společně odejít. Sněhové hvězdičky a vánoční rolničky se k polibkům rády přidají. ()

JimmyII

Krásná romantická komedie s tuze sympatickým ústředním párečkem, na který bych se mohl dívat i déle, než hodinku a půl. Úvodní setkání je jedna z nejlepších romantických pasáží, jaké jsem kdy viděl, a i zbytek filmu je tak zábavný, že vůbec nevadí, že se potkají až na samém konci. Romantika natočená s citem a duší, což se cení. ()

Karush

Rozkošný film vo všetkých svojich smeroch, ktorý ma vždy dokáže učarovať svojou atmosférou a príbehom. New York, aký sme už dávno nemali možnosť vidieť: predvianočný zhon, Central Park a hlavne krásna panoráma mesta. Spolu s vynikajúcou hudbou a zábavnou hrou romantického párika je to svieži film po všetkých tých silených romantických filmov poslednej doby. Vzájomné hľadanie a množstvo náhod sú síce nemysliteľné, a preto film treba vnímať s nadsádzkou, a potom aj tak takýto záver padne veľmi dobre a uspokojivo. Podobné filmy: Wicker Park, Byt. ()