Je láska náhoda alebo osud, ktorému človek nemá šancu uniknúť? A môže mať osud zmysel pre humor?
Jonathan Trager a Sara Thomasová sa stretli v newyorskom obchode pri kúpe rukavíc. Hoci ich kupovali pre svojich partnerov, medzi oboma preskočila iskra a vianočné nakupovanie sa zmenilo na romancu. Jon mal záujem o ďalšie stretnutie, lenže Sara zapochybovala, takže si nevymenili adresy či telefónne čísla. Zrejme obaja však tajne dúfali, že to za nich vyrieši osud. Po niekoľkých rokoch, keď obaja stáli pred vlastnou svadbou, sa rozhodli, že osudu dajú ešte jednu, poslednú šancu. A keďže bol ten osud akýsi ospalý, rozhodli sa mu pomôcť. Jonovi v pátraní po Sare pomáha jeho najlepší priateľ a Sara tiež žiada od snúbenca pár dní voľna, aby mohla s priateľkou letieť z Kalifornie do New Yorku, kde by pri troche šťastia mohla stretnúť svoju „spriaznenú dušu". Obaja totiž zistili, že jeden druhého potrebujú. Svoje posledné slovo má však predsa len osud... (TV JOJ)

gibbon

Jé! I když se ve filmu pokouší nadpřirozeno, je neobvykle přirozenou romantickou romantickou komedií s excelentním Cusackem a příjemným soundtrackem. Jeden z mála snímků v této kategorii, na něž jsem se dokázal podívat dvakrát v poměrně krátké době. ()

havLord

Další z nekonečné řady zbytečných, postradatelných a nevýrazných romantických fantasnagorií, bez špetky humoru, či nápadu. ()

Lum3n

Samozřejmě, že míra pravděpodobnosti událostí je v tomhle snímku extrémě nízká. Jenže John Cusack a Kate Beckinsale jsou opravdu sympaťáci, kterým budete přát, aby to nakonec, pravděpodobnost nepravděpodobnost, dali dohromady a pokud to celé nebudete brát příliš vážně, tak je Serendipity (docela divný název) milá oddychovka na nedělní odpoledne. ()

Alementina

25.12.2019 Tohle je romantika :) Nejdříve to chcete nechat osudu, pak necháte mluvit rozum, aby jste nakonec zjistili, že srdci neporučíte :) ()

Rakosnicek77

Tak jak nemusím romantické filmy, tak zrovna u tohoto mi i slzička ukápla. Námět je velice vydařený a filmu tím dodává patřičnou originalitu. Od počátku jsem hlavnímu hrdinovi držel všechny palce které mám a jen jsem si přál , aby už bylo konec všem těm katastrofám a omylům, které ho při cestě za svou vyvolenou potkávali. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadlo a já jsem byl rád, že jsem po dlouhé době zase viděl dílko, které mě v tomto žánru zaujalo natolik, abych mu mohl dát téměř plný počet hvězd :o) ()

slunicko2

Film pro myšlenkově nenáročného spotřebitele. 1) Lacinou líbivou podívanou pro romantické duše milující kýč a hlouposti drží nad hladinou 35letý John Cusack (Jonathan)._____ 2) Ještě je tu 36letý Jeremy Piven (Jonathanův kamarád). ()

Damiel

Všechny romantické komedie jsou co se příběhu týče na jedno brdo - jak se dva dávají dohromady. Někde to má šťávu, jinde ne. Za sebe musím říct, že Lásce na stopě šťávu mělo. ()

dr.Orlok

Příjemně jazzový soundtrack je snad jediným pozitivem tohoto filmu, který postupně zabředává stále hlouběji do bahna nesnesitelného kýče... ()

Lucjen

Príjemný film, Cusack a Beckinsale si sadli - asi to bol osud :) Záverečná scéna s Cusackom ležiacim na zemi a padajúcou rukavicou by mohla vyznieť ako klišé, no tu sa mi to veľmi páčilo, doladila to hudba :) Naozaj príjemná romantika. ()

Skip

Docela dobrá zápletka, nebo spíš "naranžování" všech těch náhod. Jinak ale vcelku obyčejná záležitost. Akorát se na Kate dobře kouká, to zas jo, i když herecky tak nějak průměr. ()

easaque

v rámci romatických filmů, které běžně moc nemusím se mi zpracované téma - osudové lásky - docela líbilo a naštěstí došlo i kýženého naplnění, i když těch náhod tam bylo někdy až moc ... ale jak jinak když jde o komedii. Proto ho můžu s klidem v srdci zařadit mezi dobře koukatelné 3*´hvězdičkové filmy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Snažila jsem se tento film najít a nenapadlo mě, že by se jmenoval Lásce na stopě. Herecké obsazení skvělé, ale nechápu, proč si hned nedali číslo, ale to by nebyl tento film. Nenáročná romatická komedie. ()

Hees

Taký milý oddychový romantický film so slušne hrajúcou dvojicou hlavných hrdinov (John Cusack a Kate Beckinsale). Tento film Serendipity je samozrejme trocha sladučký, ako dve zlepené lízatká lebo neukazuje až tak skutočný život, ale tak film predsa má zabaviť a niečo divákovi dať a mne tento film dal príjemný pocit a to je dôležité. Sladučký je preto, lebo takto v skutočnosti osud nefunguje ten Vám dá väčšinou jednu šancu a nie viac. Ako som už spomenul výkon hlavných hrdinov je mierne nadpriemerný, ale ostatní herci vo filme ma nezaujali svojimi výkonmi, okrem pána Eugena Levyho (tento herec je známy so série American Pie). Ďalej sa film príjemne hrá s náhodami a osudom, človek by darmo čakal iný koniec ako sme dostali pretože asi by nás iný koniec sklamal. Takže tento film je veľmi pekný, príjemný a tí čo čakajú klasickú romantiku ju aj dostanú. (Hodnotenie 3,5) ()

Elyssea

Víte, je zajímavé, jak se některé filmy zapíšou do vašeho života. Lásku na stopě jsem poprvé zahlédla o Vánocích, asi před čtyřmi roky. Neviděla jsem ji celou, jen začátek, když se Jonathan a Sarah seznámí. Pak jsem šla (bylo to na Štědrý den) do ke kostelu na půlnoční troubení koled. Neviděla jsem ho do konce. Od té doby jsem hlídala vánoční programy, ale dlouho ten film nedávali. Až loni, jenže to jsem opět vůbec nestihla. Čekat na film tak dlouho znamenalo, že jsem si k němu vytvořila vztah plný očekávání. Je paradoxní, že Serendipity je o osudu, protože já se ho rozhodla vzít do vlastních rukou právě dnes. Už včera a předevčírem jsem při prohledávání internetu narazila mezi slevněnými dvd na Lásku na stopě a dneska jsem si ji konečně opatřila. Je možné, že kdybych Serendepity viděla už před čtyřmi roky, žádný zvláštní dojem by to na mě nezanechalo (čemuž ovšem nevěřím). Ale ten film tak dýchá osudovostí a Sarah a Jonathanovi prostě nejde nefandit. Já nevím, co řeknu, až to uvidím podruhé, ale kdybych si mohla uchovat ten pocit, jaký ze Serendipity teď mám, udělala bych to. Mám chuť jít bruslit, mám chuť kupovat rukavice, mám chuť na cukrárnu s názvem Šťastné náhody. Mám chuť na spřízněnou duši. Nic není výjimečné, pokud to výjimečným neuděláte. Alespoň dnes pro mě Serendipity výjimečná je. ()

Skleena

Amerických romantických komedií bez trapně přiblblých fórků a absolutně přehrávajících představitelů hlavních rolí (často s "povinnými" ještě přitroublejšími kamarády, kteří mají ve snímku zajišťovat tu "komediální" stránku) je jako šafránu. Tady je sice téma osudu snad až příliš akcentováno, ale i tak se snímek minimálně v mých očích řadí mezi ty nadměrně koukatelné - i když je to cajdák :) Navíc Cusack je sympaťák, Beckinsale i bez latexu raketa... a Eugene Levy nikoho sexuálně nevzdělává. ()