Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Harrman

Pěkné. Daleko méně akce než v předchozích dílech ale vlastně to vůbec nevadí. A jsem rád, že to bylo v krásném prostředí Itálie a né někde v Bostnu ()

Thairon

Denzel Washington nám přibyl na šedinách ale rozhodně ne na jeho charisma. Bohužel poslední díl se rozhodně povedl a náš hrdina s dobrým srdcem konečně našel klid a nový domov. Film měl skvělé tempo, akce akorát, skvělý příběh a ještě lepší závěr. Nic víc jsem ani od tohohle filmu nečekal abych řekl pravdu. Film nám určitě vynahradil zklamání z druhého dílu, který byl sice také dobrý ale za prvním a tímto dílem rozhodně zaostával. ()

Hexx

*** Možný spoiler. A tak jak se má důstojně zakončovat trilogie, tak toto zakončení mi přijde přímo nad-důstojné. Vůbec mi nevadil poměrně "klidný" průběh, protože z toho vyzařovala jakási síla či mocnost nebo jak to vyjádřit, za což můžeme především poděkovat panu Wošinktnovi, který očividně našel něco, co mu hodně dlouho, možná celý život chybělo. Klid a mír, porozumění a laskavost. Tudíž na postarší kolena nenechá se chladným při šikanózním jednání Sicilské mafie k srdci přirostlému okolnímu obyvatelstvu a způsobu života a postupně se zahřívá až do bodu zahřátosti čajové konvičky, která začne vydávat písklavý zvuk, že je vše připraveno. Záhy neotálí a místo aby čekal na přislíbenou opětovnou krvavou návštěvu mafiánů, rozhodne se sám navštívit jejich sídlo a tak trošku po stylu predátorova lovení postupně v tichosti likviduje jednoho po druhém, přičemž si hlavního mafiánka vkusně "povodí" na závěr. ()

kopirak

Je to vlastně taková romantická verze Gomorry. Navíc se stala neuvěřitelná věc - Denzel Washington zestárnul, což jsem nečekal, že se někdy stane. Jako celek to je v pohodě, jen by to chtělo tak nějak rychlejší spád, ale na druhou stranu mně to nijak neurazilo a nevadí ani to, že bylo celou dobu jasné co a jak dopadne. Jen jsem si ale říkal, že jsem udělal dobře, že jsem na film nešel do kina, ale počkal až na doma. Být na tom v kině, dám tři hvězdy, takhle čtyři. ()

ilegal1983

Ako tu moze niekto vobec spomenut a prirovnavat toto dielko k Johnovi Wickovi.Videl som ciste priemerny akcny film dedka Denzla ktory nacasovanostou predbehol vsetkych skor nez zacali.Akcie je tu malo a patosu dost.Asi si musim pozriet  a osviezit pamet ostatnimi Equalizermi ale toto sa mi zdalo najhorsie. ()

bertrand

Denzele, můj černý dědečku, necháváš za sebou řadu hrobečků. Tentokrát psi zavyli - v Itálii. A vyli vyli divnou věc, scénář ti psal pitomec. Jednička je kult, dvojka, trojka - šunt. Apropos: co se stalo s Talošama od dob Julia Caesara? Mají černý očička, předou jako kočička! Srdce mají na dlani, Korrado i Katani. Ještě že je před zlým světem chrání - bratři Amerikáni. ()

jara12

Denzel Washington se vrací se svojí akční sérií Equalizer. Stále jde o průměrnou až nadprůměrnou zábavu, která potěší, ale vedle takového Johna Wicka působí hůře. Italská atmosféra funguje a děj krásně graduje do samotného finále. Stylizace hlavní postavy jakožto nejsilnějšího člověka v místnosti mi tolik nesedla, ale přesto jde o fajn navázání do série. ()

floppy4

Antoán Fuka a Denzel si dali "do tretice všetko dobré", akurát že je to len recyklácia toho istého príbehu čo v jednotke a dvojke, s tým rozdielom, že tu v podstate obstarožný Denzel nič akčné nepredvedie. Hodinu cca sa nič vážnejšie nedeje a keď už to speje k vysporiadaniu sa s výpalníkmi, tak to vyšumí do stratena a je koniec skôr ako sa vôbec nejaké finále rozbehne. Je to však pekne zrežírované a vizuál čo do lokácií veľmi príjemný, takže dá sa to vydržať, inak pomerne slabý vývar toho čím táto séria prerazila. ()

gggggg

Denzel ukázal, že aj v pokročilom veku je v dobrej kondičke. Akčných scén je síce pomenej ako v jednotke, ale plusový bod majú tvorcovia výberom prostredia. Roberto, tešilo ma! ()

Markysplay

Na filme je vidieť skúsenú filmárčinu,málo to krásnu atmosféru.Možno jedno malé mínus je že tomu chýba atmosférické finále ktoré mali predošlé diely. ()

lukas.7

Equalizer 3 - Toto je presne ta akcia ktorú som čakal film mi poskytol po rokoch akciu akú som hľadal  zas a znova Equalizer nesklamal Danzel Washington je pre tento akčný film ako stvorený / inteligentný zabijak ktorý si to skutočne vie dobre načasovať , vždy je o krok dopredu a ma všetko premyslene . Hra z časom je vždy v jeho prospech takto by som to v skratke zhrnul . Tesil som sa na tento film a nesklamal ma je to skutočne uchvatne tie dialógy čo vedie a vie presne odhadnúť čo ma čakať .. Toto je moja šálka kávy alebo v jeho podaní šálka čaju ktorú som si chcel naliať a poviem na rovinu že som si aj nalial a zároveň aj vychutnal ... Film ma znova príbeh a Dazel sa v ňom znova našiel .Ochranca malého mestečka v Talianksku ktorý si jednoducho musel vybaviť úcty s Talianskov Mafiou ktorá páchala zverstva na bezbranných ľuďoch toto si Danzel jednoducho nenechá ujsť a inteligentne a čisto sa postará inak povedane vykoná čistku ... Takto by som to zhrnul znova hodinky a znova sekundy a znova chladnokrvnosť a inteligencia toto je Equalizer a som rad že som si tento film pozrel moje hodnotenie filmu je 8/10 ()

Scalex

Méně akce, více důchodu, přesto mi to nějak nevadí. Už jsem nějaký přeWickovaný a vymakaných filmových zabití už je tolik, že nedává smysl udělat film jen proto, aby se natočily nějaké ještě bizarnější. Idylka v italském městečku mi přijde místy už moc vyumělkovaná. Ano, na maloměstě se lidé docela dobře znají a komunitní aktivity tam vcelku fungují, ale tady mi to přišlo už trošku extrémní. Malebné, ale extrémní. Hobitín 2.0. A prvotní přijetí Denzela doktorem a policistou bylo dost přitažené za vlasy. Sice to bylo takové "srůstej a pak táhni", ale stejně mi přišlo, že mu toho odpouštějí podezřele moc. Na filmech o pomstě mi obecně vadí, že gauneři, kteří dlouhou dobu někoho terorizují, mučí a podobně, jsou pak vyřízeni velmi rychle. V EQ3 je to aspoň trochu kompenzováno a přeci jen si Denzel s protivníky pohrává, ale přesto mi smrt "finálního bosse" přišla taková... sice o něco delší, ale pořád ubohá. A ubozí vlastně byli i protivníci. Žádný intelekt, jen nabobství a brutalita. Nic jako Marton Csokas z EQ1. Mnoho recenzentů si stěžuje na línější atmosféru. No jo, no, takhle se na jihu Evropy žije a když tam přibyde zraněný důchodce, tak se to moc nezrychlí. Musím říct, že mně osobně ty scény "čaj, trh, nákupy" zas tak nevadily. Trochu mě místy vysírala agresivní  hudba s atonálními a disonantními prvky, která ostře kontrastovala s tou vizuální pohodou italského městečka. Hudba jako taková byla skvělá, jen ne úplně vhodně použitá. Celkový dojem z filmu je furt dobrý a dávám čtyři hvězdy. Ale už stačilo. Doufám, že název "poslední kapitola" je pravdivý a není to jako velkolepě oznámený Poslední koncert Olympicu (po němž kapela koncertuje daších 30 let). ()

Nellaron

Za mňa najväčším nedostatkom filmu bolo šokujúco málo akčných scén. Robert McCall si vybral-nevybral na svoj dôchodok prostredie pokľudných neapolských uličiek, užíva si zašité kaviarničky, rybí trh a dokonca aj obdiv miestnej čašníčky. Lenže tento jeho kľudový stav sa prenáša aj do vybavovania si účtov s miestnou mafiou, ktorá terorizuje obyvateľov. A pritom záporácka sieť mafie bola vykreslená výborne. Surovo, tvrdo, nekompromisne. Ich dosah a rozsah siahal na vrchol polície. Napriek tomu, ako drsne bola vykreslená mafia, jej činy, vôbec nedošlo k adekvátnej odplate. Náš Denzel s hodinkami a nastavenou časomierou vykonal svoje bojové umenie asi tak 2 krát počas celého filmu. To je žalostne málo. Ja viem, že má svoj vek a plne to rešpektujem, ale ten pocit neukojenia a hlad po akcii ostal aj po skončení filmu. Porovnania s Johnom Wickom sú úplne mimo. Záverečný boj bol takmer až patetický. Kam sa podeli tie hordy mafie, ktoré predtým vyhadzovali ľudí z balkónov? Ide o veľmi nevyrovnaný film. Vysoko oceňujem taliančinu v rozhovoroch, vykreslenie miestnej mafie, ale boj hlavného hrdinu bol osekaný na polovicu. Mal som pocit, že na filme pracovali dva odlišné režisérske tímy. Jeden na záporákoch, druhý na klaďasoch. V tomto prípade vyhráva tím záporákov. ()

marvolo

V skratke, 2/3 filmu úplne super, ten koniec sa mohol urobiť aj o kus lepšie. Vo výsledku ale film nesklamal a rád si ho pozriem znova :) ()

07matto07

Výstavba a pomalé tempo od začiatku si žiadalo finálny masaker s hlavným záporákom. Škoda. No tak či tak je táto séria srdcovka s nenapodobiteľným Denzelom. ()

humusak

V tom prípade sa jedná o jednoduchú jehovistickú agitačku. Tak ako sa v jehovistických časopisoch lev stará o kuriatko, tak sa v tomto filme černoch stará o taliana. A to o nejedného nejedlého taliana, bez nároku na odmenu či hocijaký zisk. Je to neziskový černoch a takých máme v našich končinách pomenej. Ak by si scenárista odpustil prvú hodinu popisu krajiny Utópia v rodnom Taliansku tento film by nebol prvú hodinu až taká nuda. Skoro celú prvú hodinu. Pijeme kávu, miešame kávu, pijeme ča,j miešame čaj - pomaly aby nám ubehol čas. A keď ten čas ubehol tak sa  chvíľku zabíjalo a hups- titulky. ()

StandikK

Ach jo... Chyběla mi zde akce. Polovinu filmu se seznamujete a chápete proč Roberto udělá, co udělá. Pak čekate konečně na akci a ono nic... Pár akcí sice je, ale oproti jedničce je to slabota. Závěr je totálně odfláknutý. ()

Stehno89

Tak jako jsem rád že jsem to viděl, ale suma sumárum? Mírné zklamání… víc akce méně keců. Vím že tvůrci chtěli aby si divák udělal k postavám pouto jako Denzel, ale to prostě v 110 minutách nejde. Ale zapadá to do sebe, je to koukatelný  a rozhodně si myslím že je to důstojné ukončení série. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023