Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Pěkně temná záležitost. Možná bych to neměl říkat nahlas (popřípadě psát), ale komiksovou předlohu jsem nečetl. Každopádně mě ale tahle fantasy zajímala už hodně dlouhou dobu a navíc je to jeden z filmů, u kterých se stydím, že jsem je neviděl dřív...Ale to sem nepatří. Patří sem to, že je to vynikající žánrový mix - horor, akce, fantasy - a že tenhleten mix navíc moc dobře funguje. Keannu Reeves je tady snad ještě lepší než v Matrixu a John Constantine je naprosto parádní a uvěřitelnej hrdina, kterej sice od rána do večera hulí, ale zatraceně moc se s ním ztotožníte... Moc mě potěšilo výborné ztvárnění Satana, které navíc bylo i originální a Rachel Weisz je prostě moc pěkná ženská...Koho nemám rád, to je Tilda Swinton a to se nezmění ani po týhle její jinak výborný roli... Dvojka už asi nevznikne, ale po shlédnutí téhle chuťovky se na seriál těším ještě o něco víc. Constantine má výborný tempo, skvělej scénář, obsazení, atmosféru, postavy.... Holt je to moc fajn film který potěší mnoho milovníků pod názvem uvedených žánrů. Celkem je to za 85% A Keanu je fakt týpek. ()

Motinski

Jeden z tých nenápadnejších a menej ospevovaných komiksových filmov. Constatntine má na prvý pohľad jednoduchú, až tuctovú zápletku, no na moje prekvapenie ma bavil. Nehrá sa na niečo viac, ide si svoj štýl, výborne hlášky a Keanu Reeves, ktorého moc neobľubujem, mi sem sadol. Svojské a originálne spracovanie a jeden z filmov čo som podceňoval a nakoniec ma príjemne prekvapili. ()

Magneto

Pôsobivé,temné,noirovské a definitívne nie pre každého...to uznávam...Trochu iný komix,trochu iný hrdina a najklasickejší zo všetkých záporákov,ktorému na konci John Constantine ukáže fuckera... ()

pytlák

Skvělá comicsová pecka která potěší na 100% každého kdo má rád filmy s nádechem okultismu. Akční jízda od začátku až do konce. Parádně zahraný hláškující hrdina v podání Keanu Reevese a na Satana kterého hraje Peter Stormare taky jen tak nezapomenete. Prostě BEST film. ()

LordSnape

I když původní Constantine v komikse byl blonďák, tak tady mi prostě brunet Reeves seděl. Všechny jeho atributy zůstaly zachovány. Stejně tak i ztvárnění pekla nebo charismatický Satan. Z filmu jsem si navíc odnesl i to, že kdo kouří a pije přijde do pekla. Brrr. Úděsná představa. ()

plechulka

... pojetí archanděla Gabriela jako ironického pokušitele mne nadchlo, vůbec celá scéna "u bazénu" mě přišla o hodně lepší než zbytek filmu. ()

haushinkaa

Když dáváte pozor, tak pochopíte. Všechno na sebe navazuje, všechno je vysvětleno nebo naznačeno tak, aby se v tom divák neztrácel. Pokaždé, když se dodívám na Constantina, tak si říkám, čím mě Constantine tak dostává, odpovídám si, že asi svou strohostí a drsným humorem, chladností a neurvalým hulvátstvím... Především je to ale charisma Keanu Reevese, které mě vždycky bralo. Vůbec celé obsazení se povedlo, třeba takový Baltazar je bezchybný, slizoun jeden... A samozřejmě, že nesmím zapomenout na snad nejvýraznější postavu filmu - Lucifera. Není elegantněji démoničtějšího a stylovějšího týpka ve vesmíru, než je Lu v podání Petera Stormara... Chas, Chas Kramer se taky povedl, policajtka taky, jak jsem už psala, výborné obsazení... A navzdory žánrové vážnosti je film překypující humorem, třeba Johnovo láskyplné gesto na rozloučenou pro Satana nebo Boží (nebo Ďáblova?) narážka - Your time is running out... To buy a new Chevy... Tomu se říká znamení, tohle mě fakt dostalo... ()

Belbo odpad!

Tak si to shrňme: Keanu ma raka jak vrata a valí 3cítku denně, občas plivne rudé sputum a tváří se kurva drsně. Sbírá dračí dechy, chrobáky v krabičce, drtí ďábla z pavouků, čte revidovaný překlad Bible, celkem pravidelně potkává Rachel a po pekle cestuje pomocí lavoru s vodou. Hmmm a drsný je jak hovno na botě? Je tak kůl v plotě. Aspoň si ti zmetci z Ameriky mohli přečíst katechismus. ()

st.jim

Abych pravdu řekl, tak poprvé, jsem se tak trochu ve filmu ztrácel....ale když jsem se na to po letech juknul podruhé, tak musím říct, že jsem tomu přišel na chuť. Moc pěkný příběh a dobré efekty. Keanu Reeves = BOŽÍ :-) Rachel Weisz = neskutečně sexy, kdo by se pro ni nevzdal života. ()

DaUr

80%, na 5 * se Constantine nevyhoupne jen velmi těsně, a to kvůli přílišné natěšenosti (sháněl jsem tenhle film až moc dlouho). Edit: Po druhém zhlédnutí se vyhoupl. ()

ivan_drago

"Aspoň, že venku je hezky..." Tak tu komiksovou předlohu moc netrefili, ale nejsem takovej fanatik do předlohy, abych to tvůtcům neodpustil. Většího cynika než je Constantine si nevybavuju, a těch pět sem se rozhodl dát kvůli výkonu Petera Stormara, který svým, i když ne velkým co do obsahu, rolím dá vždy neopakovatelné kouzlo... ()

Honzíno

Přijde mi to jako přehnaná vznešenost, která sice rozhodně má něco do sebe, ale dost často si hraje na víc a také jakoby chtěla říct víc, než je jí scénářem dáno. Spousta věcí na efekt, ale oceňuji fajnový nápad, který paradoxně může spatřit světlo světa díky jedné krásné demagogii, jak zvrácené. Reeves je frajer a já doufám, že dostane ještě nějakou skutečnou kultovní roli v hodnotě alespoň části Nea. 60% ()

Mr.Bulanek

Film neni spatny s prijemnymi herci, vsechny postavy byly sympaticke at uz to byly kladne nebo zaporne. Ale myslim ze 3* jsou malo a 4* zase moc ale co uz necham to na 4*. Za zminku stoji chuze Lua v zaveru filmu v padajicim skle. ()

A.L.E.S.

K tomu nemám co dodat, protože ostatní to již zmínili za mě. Pro mě konkrétně je to skvěle podaný nápad, ale trochu mi bylo líto mladého Shiy. To však není ničí chyba. ()

Faramir

(Spoiler) Constantin je jediný člověk, pro kterého si chce pán pekla přijít na Zemi osobně. A když se tak nakonec stane, zjistí satan, že ani jeho ďábelská moc a síla nic nezmůže proti síle a moci lidské lásky a sebeobětování. Ať se děje cokoliv, pravá láska vydrží, skutečná láska věří, opravdová láska má naději a nakonec zvítězí nad vší zlou mocí. ()

karlik4801

Na to jak úchvatný je začátek, je konečná sekvence scén ostuda. Konec se snaží diváka napnout, ale já se spíš nudil a necítil jsem tu pravou atmosféru, jaká by měla být. Ale zpracování ďábla a všeho okolo něj bych označil za excelentní. Kam se hrabou takový kraviny jako je Paranormal Activity, tohle je nejlepší možné ztvárnění ďáblovi moci Jak už jsem řekl, škoda toho konce, to už ze mě všechno vyprchalo. Ale úplné finále bomba. ()

danco123

Tak tento Antikristov film, mi asi proste len nesadol. Podľa môjho vkusu až moc predimenzovaný. Obsadenie fajn aj herecké výkony hlavných postáv, ale ten scenár nebol podľa môjho vkusu. Po prečítaní obsahu, pred pozretím filmu som bol nadšený, pretože filmy podobného charakteru mám rád, ale zobrazenie neba a pekla bolo, ako z nejakej rozprávky. Čakal som trochu od toho viac. Preto dávam 3 hviezdy /priemer/. ()

Lachtaan

Pro fanoušky hororu jako takového, exorcismu, který tento žánr již od kultovního Vymítače ďábla táhne mnohem lepším směrem než mnou oblíbené gore, je Constantine určitě skvostným dílem, které budou ještě po dlouhá léta oslavovat. Já osobně se mohu přiznat, že jsem se s Reevsem setkal jako mladší jen párkrát a nikdy mě příliš jako herec nepřesvědčil, toto přesvědčení přeci jen zlomil až s letošním úchvatným sequelem Johna Wicka. Rachel mi zde přišla trochu navíc a Shia? Toho si nepamatuju už vůbec převážně asi kvůli tomu, že mě film neoslovil natolik, až jsem pravděpodobně při spoustě klíčových scén nevěnoval snímku pozornost. ()

LUKICKK

LAHŮDKA, Constantine je hrozně cool postava, a proto byl Keanu Reeves nejlepší volba. Obsazení, akční scény, prostě všechno mě tady moc baví a potřebuju víc takových filmů o vymítání. jelikož když je to dobře natočí, tak to prostě stojí za to. Ještě jisté lehké okořenění nějakou tou komedií z toho dělá toho pravého Constantina, který mě tak moc baví. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)