Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Bathoryčka

Reeevesův skvělý výkon + Constantinův lhostený a ironický přístup k zástupcům Pekla i nebe = **** za film, který mi prostě nestačilo vidět pouze jednou. ()

.MJ.

"Já jsem Constantine.... John Constantine ty hajzle!!" To je Keanu přesně podle méhu gusta!! Postava Constantina je dokonalá... charismatický borec co kouří jedno cigáro za druhým. Kdo by nechtěl být aspoň z půlky takový frajer jako on!!! 90% ()

peetriss

Horor s prvky protikuřácké agitace... Sice nejsem hororovým specialistou, ale občas se najde horůrek, který si k mému filmovému srdci cestu najde a Constantine je jedním z nich. Skvěle ztvárněné rudé peklo a ďáblové, chladný Gabriel, naprosto skvělý Lucifer v podání famózního Petera Stormarea, krásná Rachel Weisz i flegmatický vymítač ďáblů Keanu Reeves, poskládali dohromady překvapivě výborný, fungující a především zábavný horor, který má spád a spoustu nezapomenutelných scén. Je pravdou, že se Constantine nevyvaroval ani slabších momentů, přesto je však filmem celkově velice povedeným a už nyní se těším na pokračování. ()

vander19

"Jmenuji se Constantin, John Constatin ty hajzle"...Podľa môjho názoru najlepší výkon výkonne fajčiaceho:-) Keanu Reevsa. Fantastické hlášky, super akcia, krásne zobrazené peklo, napätie proste tento film mal všetko, jeden z mojich naj. filmov...škoda, že nič podobné v poslednej dobe nevyšlo, snáď sa dočkám...10/10 ()

Hanes88

Fantasy opravdu zbožňuju a jestli je to k tomu takový thriller, je to ještě lepší. K. Reeves zahrál skvěle a dějově i efekty byl tento film hodně na výši. 80%. ()

Hyb_rid

Ani nevím proč jsem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbal ... líbivý vizuál, skvělý Reeves kterému zdatně sekunduje pořád svůdná Rachel Weisz a satan s charismatem Davida Copperfielda :-)) Nemůžu říct, že bych se nebavil to vůbec ne ale něco tomu chybělo takže hodně silné 3* (téměř 4) ()

Milodar

Proč točí fantasy člověk bez fantasie? Nezaregistroval jsem jediný originální nápad ztvárnění sváru dobra a zla. Viděl jsem jen spoustu trapných mutantů ala „Smeagol“, okoukané symboly, jako jsou andělí křídla, trendy sofistikovaně překombinovaný příběh, abychom byli wáááu překvapení, nejvíc samozřejmě šokuje, když se použije nějaká nelogičnost. Dovysvětlování, jak to vlastně mysleli s anděly a démony, že je to prasopes, který potřebuje k parazitování člověka a Kopí ostudu, mě také nenadchlo. Herci vše odříkali bez špetky energie a barvy v hlase, jako by měli každou chvíli zhebnout. Triky jenom škodí, protože jsou nepřehledné a někdy jsem fakt nevěděl, co se vlastně stalo. Základem spokojeného shlédnutí je nutnost zbaštit všechno, co je nám NASERvírováno, i kdyby to byla ta nejkýčovitější pakárna. Já nechal tento fantasy průjem nedojedený. ()

Bingos

Strukturou celkem přímočará komixovka, která je ale díky atmosféře, stylu a charakterům (až na kokotského Robina Shiu, za něj naopak body dolů) o dost jinde. Tak jinde, že na celou šablonu á la teplákový trikot prostě hodíte bobek a pojedete se si striktně v té stylově temné, atmosférické rovině, která mě fakt hodně bavila. Akorát těžko říct, jestli mi pak z filmu zůstalo víc než jen chuť na cigáro. Snad jo... ()

Paldiny

Constantine je sakramentsky COOL bijec démonov. Neserie sa so žiadnym, vyhadzuje ich z okna, neváha pomocou boxera s vytesanými krížikmi na hánkach vymlátiť posledné zbytky duše, aby nakoniec špeciálne upravenou brokovnicou mu rozmašíroval hlavu. Do toho započítam hromadu utrúsených hlášok, spoľahlivého sparingparnera, výborné triky, hutnú atmosféru a naprosto božiu víziu pekla. Pýtalo si to len vygradovanejšie a zovretejšie finále, aby som mohol dať päť červených. Takto iba tesne pod čiarou aj keď uznávam, záverečná žuvačková terapia = 100 bodov. ()

cmenda

Keanu Reeves se jako Constantine alias Hallblazer vážně vytáhl .Kosil démony s ledovým klidem v saku s kravatou jako v předloze což se mi dost líbilo i to že neopomenuli že je těžký kuřák a přízraky vidí téměř všude. Tak jsem zvědav na 2 . ()

Macik

Doufám,že se na mě nebude GOLFISTA a DOUGLAS zlobit,ale použiji jejich citace k mému hodnocení.. Psát to totiž dokola mi přijde trapný a tak se jen v podstatě ztotožním s jejich názory.. GOLFISTA - Hodnocení v průběhu dost kolísalo a DOUGLAS - S každým dnem od zhlédnutí mám ten film raději.. :-) Toť vše.. ()

Marťas

Hodnotit to někdo jiný dal by zřejmě více než tři hvězdy, ale proto že sci-fi není můj oblíbený žánr volím, jak volím. Uznávám ale skvělý výkon Keana Reavese v hlavní roli a zajímavý příběh. ()

Senfi

Constantine mě příjemně překvapil. Poslední dobou do zfilmovaných komiksů moc nadějí nevkládám(vyjímka potvrzuje pravidlo - Sin City, Batman začíná), ale tohle bylo oprabdu skvělý...Constantine je mnohokrát lepší než nějaký Neo z Matrixu, má víc šarmu a zároveň i víc lidskosti(to, jak si ještě v nemocnini, kde mu řeknou, že má rakovinu, na protest zapálí cigaretu zná asi hodně lidí) ()

Jeržik

Keanu Reeves je frajer. S cigaretou, bez ní, se žvejkačkou, s holy brokovnicí i s krucifixem. Doslova a dopísmene to odtánul a já čuměl jak páťák na hambaté fotky Elishy Cuthbert. Rachel Weisz zdatně sekunduje a chemie mezí ní a hrdinou funguje bezvadně. Shia LaB je k smíchu, Djimon Hounsou rovněž. Peter Stormare jako nejlepší Satan za poslední léta potěšil. Těším se na pokračování a nevim jestli je to moje duševní chyba(to, že se člověk teší na další americký popkorn seqel je většinou nějaká nemoc;) a nebo je to doopravdy natočeno tak dobře. Uvidíme. P.S. Dotáčky VÝRAZNĚ pomohly. ()

katchi

úžasný film, úžasné zpracování, úžasné herecké výkony.....líbilo se mi to..a přesto nedám plný počet *...skvělé ale přesto tomu něco chybělo... ()

Cement73

Zatial 4 hviezdy s potenciálom. Musím si to totiž pozrieť ešte raz. Výborné efekty navádzajú "pekelnú" atmosféru a celý príbeh vťahuje.... Doplňujem: Boj na rozhraní dobra a zla, neba a pekla, anielov a démonov. Neuverím však, že sa diabol nechal tak hlúpo nachytať. Inak film je dobrou prevenciou proti fajčeniu ;o) ()

AIMÉE

Reeves mi přijde, že už se stává jakousi jistotou pro obdobné typy filmů (matrix, smlouva s ďáblem, johnny mnemonic...), alespoň do určité míry si jsou podobný. Nicméně ani Constantine právě díky Reevesovu charismatu a všem těm (někdy až dost) děsivým efektům z něj dělají vcelku slušný sci-fi thriller, u kterého se v podstatě není čas na nudu. ()

loco

"Always a catch." Ten fakač Luciferovi, ten je kult. Dehet, v plicích i na podlaze. Sulfur, v okolí i v pekle. Noir, těžký že hruď praská. A Constantine, John Constantine you asshole! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)